Drukke sportmaand in Aalst R.M.S. Lebbeke verovert R.O.O.S.-Beker 26 - 11.5.1990 - De Voorpost Tiende stratenloop van Meldert omloop rond Janssens en Meldert-vijver. Ieder een komt aan zijn trekken: jongen oud, dames en heren. Aan elke deelnemer wordt een medaille en een brevet over handigd. De dames krijgen extra een mooie bloemenruiker. Tevens zijn er trofeeën voorzien voor de jongste en oudste deelnemer en voor ploegen met meer dan tien deelnemers. Zaterdag 12 mei van 14u30 tot l6u30. Vertrek Dorp 36, Meldert. Deelnemende clubs 20, ingeschreven verenigingen. Prijsuitrei- Boogschieten.,In deAalsterse bloemenveiling werd een belgisch kampioenschap king: Ons Huis, Dorp 1, Meldert om 18 u. Kaatsen Veteranen Kaatsverbond Der Denderstreek Tweede recreatiekaatstomooi voor niet-aangesloten spelers. Het veteranen- kaatsverbond organiseert voor de twee de maal een recreatiekaatstomooi. Het tomooi is uitsluitend bestemd voor spe lers die niet aangesloten zijn bij een boogschieten georganiseerd. Uietaard waren er bloemen voorde winnaars (da) Uurloop. Spiridon Aalst organiseerde in het kader van de sportmaand een geslaagde uurloop. In deze eerste ronde waren de deelnemers natuurlijk nog fris (da) kaatsverbond of vereniging. Iedereen het programma. Hij is aangesloten bij de kan deelnemen. Ook individuelen kun- atletiekklub te Dendermonde. gem heeft twee sportieve hobby's: atle- voor en van het Aalsters stadspersoneel tiek en voetbal. Als voetballer is hij aktief en hun vrienden. Alle activiteiten situe- als doelverdediger bij de miniemen- ren zich in en om het stadspark, het ploeg. Als atleet heeft hij verschillende secretariaat is gevestigd in het Melkhuis- een geboóby-trapt veld. Zaterdagmorgen disciplines onder de knie. als minie- menloper op 200 meter boekte David een tijd van 9*26. Als kogelstoter even eens bij de miniemen gooit hij 9,93 meter. Speerwerpen staat eveneens op veer 10 km. met onderweg o.a. kaartle- gem-Leeuwergem. Prijsuitreiking café zen, azimuth, lopen, hindernispiste, Sint-Antonius om 24 u. overschrijden van hindemissen door Tae-Kwon-Do Atletiek. David Beerlo, aangesloten bij A.C. Denderland was ook aktief op de Memorial (da) de deelnemende clubs. Zaterdag 19 mei van 14 tot 18 u. Plaats: sporthal Dender- dal, Kortestraat Erembodegem. Prijsuit reiking: sporthal Denderdal om 18 u. ZAALVOETBAL ,ien samen een team vormen. Zaterdag 19 mei om 14 u. Plaats: Volksplein-Aalst. Prijsuitreiking-Volksplein om 19 u. Geslaagde Eerste Uurloop te \alst >piridon Aalst organiseerde in het kader /an de sportmaand een eerste uurloop. Karate Aalst Karate Klub: Tweede beker van Aalst. Door het ernstig beoefenen van karate (volgens het traditioneel pa troon) ontwikkelt men positieve ge dragspatronen zoals zelfbeheersing, doorzettingsvermogen en vooral zelfdis- 9e opkomst van de deelneming werd cipline. Deze elementen zijn de resulta ten van de leerschool die karate is. De karateka moet streven naar een comple te beheersing van lichaam en geest. Tijdens de sportmaand gaat Aalst Karate Klub dit proberen te vertalen naar het brede publiek toe. Zondag 13 mei van 12 -'en groot succes. (DA) Vlotortoerisme iveneens naar aanleiding van de sport- naand te Aalst organiseerde Motoren- oerismeklub Cobra's Aalst haar der- iende motorenkampeerweekend. Een tot 20u30. Plaats sporthal, Ten Rozen, reffen met motorwandeling doorheen Rozendreef, Aalst. Deelnemende clubs: iet Vlaamse en Waalse land. Dit langs A3'51 Karate Klub, Karate Klub Mawashi deine wegen. De tocht bedroeg onge- Erpe-Mere, Karate Klub Kerksken, Funa- eer 145 km. k°shi Ninove, Gentse Universitaire Sportbond, Karate Klub Gent, Kekomi ?a,os Erembodegem <fu zijn wij voor eenmaal de winnaar BraJja Antwerpen, Rento Ryu Hoboken, )e Erembodegemse volleybalploeg is y.ons Guyaku-tsuki Merksem, intstaan uit de tumlessen van de Kriste- ^awasm EekJo. Prijsuitreiking sporthal ijke Werknemers Beweging. Met vallen Rozen om 19 u. n opstaan verlies en winst in de voor- Korfbal >ije jaren. Groeide deze op tot een ge waardeerde tegenstander. De ouderen Korfbalclub AGO Aalst: an de ploeg zijn gedeeltelijk weggegaan Opendeurdag n vervangen door jongere spelers. Wat Miniemen-, kadetten- en seniorenploe- n de ontmoetingen te merken is aan de gen 50 leden) nodigen 'iedereen' uit Niet minder dan 48 scholen van het Gemeenschapsonderwijs (middenscho len en athenea) schreven in voor deze begeerde voetbalbeker jongens kadet ten. Na eerst in de schiftingen RMS Zelzate, RMS Haaltert en KA HaJIe te hebben uitgeschakeld moesten ook nadien RMS Wetteren en RMS De Pinte in de halve finale de Lebbeekse school als meerdere erkennen. Op 2 mei 1990 dan de finale tegen KA St. Pieters-Woluwe. De jongens, van coach Mare De Smedt begonnen nochtans Ruststand 1-0 voor Lebbeke. De 2de helft: veel meer druk van de Brabantse ploeg en dat resulteerde alras in een 1-2 voorsprong. Een verschuiving van de pionnen in de Lebbeekse ploeg bleek een goeie zet want op een hoek schop kon Francis Robberecht de gelijk maker op het scorebord brengen. (2-2). Een enig mooi doelpunt bracht de ploeg van St. Pieters-Woluwe 10' vóór tijd terug op voorsprong maar onmiddellijk na dien zorgde Gerry De Cleene (zeer goede wedstrijd) na een prachtige combinatie met Hamid Citrouni voor de 3-3 stand. handicapt aan deze wedstrijd: goalgetter Het was diezelfde Hamid die in de laatste Ü,C°. J^epper0 °P seconde met een fraai afstandschot de De Lebbekenaars namen onmiddellijk winning-goal scoorde 4-3 en... de beker het initiatief en reeds in de vijfde minuut naar Lebbeke. opende Gerry De Cleene de stand. Tij- gen resultaat waarop de Lebbeekse Ge- dens die eerste helft zou de doelpaal nog meenschapsschool terecht fier mag tweemaal redding brengen voor de Wo- Zön luweploeg. Zaalvoetbal. R.M.S.-Lebbeke veroverde c (xl) R. O. O.S. -beker in het zaalvoetbal Judo Judoclub Hirano Kwai Aalst Clubkampioenschap-vriendschapstor- nooi. Het clubkampioenschap van Hira no is aan zijn derde editie toe. Tevens wordt gestart met een vriendschappelijk ploegentomooi. Alle belangstellenden worden hierop uitgenodigd. Vrijdag 11, 18 en 25 mei van 18 tot 21 u., clubkam- pioenschap, zondag 20 mei van 12 tot 19 u. vriendschappelijk ploegentomooi. Plaats: jeugdhuis De Klup, Zonnestraat 20, Aalst. Deelnemende clubs: Hirano Kwai Aalst, Kohoro Kwai Lebbeke, J.C. Herzele en J.C. Ninove. Prijsuitreiking: jeugdhuis De Klup, Zonnestraat 20, Aalst. Datum 25 mei om 19 u. Jogging De Faluintjesjoggers: zesde Faluintjes- jogging. De jogging staat open voor ie dereen, jong en oud. Deelnemen is be langrijker dan winnen! Ook wandelaars zijn zeker welkom. Start om 15 u. voor 5,10 of 25 km. (1,2 of 3 ronden), langs een heuvelend parkoer met bevoorra- dingspost. Iedere aangekomene ont vangt een prachtige medaille (afbeel ding kerk van Moorsel). En neemt gratis deel aan een prachtige tombola. Zondag uitslagen. Oudere spelers die gebleven zijn ontpopte zich tot volwaardige bas isspelers. Elke dinsdag is er oefenston- de, (niet in juli of augustus). Zondags zijn er dan de vriendschappelijke ont moetingen. Tussen zestien ploegen van de afdelingen van de K.W.B. van het verbond Aalst. Zesmaal werd deelgeno men aan het Aalsters recreatievolleybal- tomooi. Viermaal tweede in de eind stand. Na stadsgenoot Gijzegem. Eindelijk is het zover Dit jaar was het zover. Eindelijk werd de trofee gewonnen. Tegen rivaal Gijzegem. Uiteraard kon dan de sportieve vreugde niet op. Tot laat in de avond werd er dan tussen beide ploegen nog druk van ge dachte gewisseld. Over deze voor hen historische wedstrijd. Sportieve Aalsterse Jongeling De twaalfjarige Berloo David uit Gijze- om van nabij kennis te maken met de enige gemengde balsport. Programma Zaterdag 19 mei om 13 u. korfbalinitiatie tot 16-jarigen. 14 u. korfbalinitiatie (vol wassenen), 15 u. jeugdwedstrijden 16 u. wedstrijd volwassenen. Plaats sporthal Ten Rozen, Rozendreef-Aalst. Minivoetbal Naar jaarlijkse gewoonte organiseert het V.M.V.A. zijn bekertomooi tijdens de Sportmaand. Vrijdag 25 mei vanaf 20 u. de grote finale. Plaats: sporthal Ten Rozen, Rozendreef, Aalst. Prijsuitrei king: vrijdag 25 mei. In dezelfde hall om 22ul5. Omnisport Vriendenkring Stadspersoneel Aalst Namiddag in het groen, familieleden je. Er is keuze uit negen verschillende sportaktiviteiten, die allen gepatroneerd zullen worden door een lid van het College van Burgemeester en Schepe nen: Mountain-bike (Osbroeckstadion), Kaatsen (Houtmarkt), Minivoetbal (ter rein Osbroek), Vissen (Ballonvijver), Wandeltocht (vertrek melkhuisje), Bal- boogschieten (stadspark), Petanque (stadspark), Karting (melkhuisje) en Tennis (terrein Osbroek). Zaterdag 19 mei vanaf 14 u. Prijsuitdeling: Melkhuis je stadspark om 18 u. Nationale Vriendenkring Para Commando's ('Me and my Pal'. Deze nationale be schermde aktiviteit staat open voor 'iedereen'. De deelnemers maken ken nis met allerlei kennis. Met allerlei fa cetten van een para-commandooplei ding. De tweedaagse begint op vrijdag 18 mei met een nachtelijke tocht van onge- 19 mei vervolgt de route (20 km) met opnieuw een aantal opgelegde oefenin gen. Dit omvat de volgende proeven: overlevingszwemmen (zwembad), kara- bijnschieten, proef met dinghy (ballon vijver), speedmarch, granaatwerpen en mandragen. Hiernaast is ook een fami liewandeling voorzien (±8 km). Vrij dag 18 mei samenkomst om 22 u. brie fing. Zaterdag 19 mei om zeven uur eveneens briefing. Start: sportterrein Zandberg Aalst. Schaken Schaakclub De Toren-Herdersem Gesloten snelschaaktomooi waarbij on derling aantreden volgens het Zwitsers Boogschieten systeem. Vrijdag 18 mei om 20 u. Plaats: café Sint-Antonius, Grote Baan 215A, Tae-Kwon-DO Club Hodorli-Herdersem Tweede grote clubdemonstratie Club Hodorli Herdersem richt voor de tweede maal een grote tae-kwon-do de monstratie in. Tae-kwon-do is de Ko reaanse vorm van karate. Met technie ken zowel gebaseerd op aanval als op verdediging, schijngevechten (kata's), free fighting (full contact) en de specta culaire breektesten. Toegang gratis. Za terdag 12 mei van 14 tot 15 u. Plaats; sporthal Ten Rozen, Rozendreef, Aalst. Prijsuitreiking sporthal Ten Rozen. Za terdag 12 mei om 16 u. Tennis. Herdersem. Deelnemende clubs: De To ren-Herdersem, Het Spoor-Aalst, De Kleine Kouter-Lede, Caballos Zotte- Handboogmaatschappij Aalst Park Koningschieting Aalst Parkspeciale schietingen sportmaand. Het boogschie ten gebeurt nog op de oude manier (zonder vizier) en natuurlijk met veel leed, maar ook plezier. In volle sportivi teit en vriendschap wordt de ene vogel na de andere vogel neergehaald. Zondag 6 mei en zondag 27 mei om 15 u. Plaats: Schietbaan Zandberg. Affligemdreef Aalst. Deelnemende clubs Aalst Park, St.Sebastiaan Dendermonde, St.Sebasti- aan-Wetteren, Verenigde Vrienden-Wet- teren, Vonckisten-Baardegem. VTM Meldert, St.Jozef-Meldert, Scheldezonen Dendermonde, Willem Tell-St.GilIis- Dendermonde, Eendracht-Peizegem, Concordia Ninove, St.-Medard Ninove, St.Sebastiaan Ninove, Fratemité Schaar beek, Mon plaisir Schaarbeek. Prijsuit reiking Affligemdreef, terrein Zandberg 27 mei, om 17 u. 20 mei om 15 u. Plaats: Kloosterschool, Kloosterstraat Moorsel. Prijsuitreiking: Kloosterschool om 17 u. "M \:S >ci ico y Atletiek. Karolien Van Ransbeeck be haalde de derde plaats op de 200 meter in de 'Memorial Philippe Roe landt' (da) Atletiek. Kogelstoter De Schrijver van Eendracht Aalst aan het werk tijdens de Memorial Philippe Roelandt' (da) Jiu-Jitsu Jiu-Jitsu club Yukio Tani Aalst: Tweede Nationale stage- en spel namiddag, jiu jitsu voor kinderen. Sinds tie oprichting van Yukio Tani werd in Aalst, vooral op gebied van Jiu-Jitsu voor de jeugd, baan brekend werk verricht. Omdat jeugdige Jiu-Jitsuka over het algemeen buiten hun wekelijkse training in de club zelf weinig aan hun trekken komen, nam Yukio Tani terug het initiatief om een Nationale stagedag voor kinderen te or- Volleybal. Fulos Erembodegem won eindelijk een wedstrijd tegen de geduchte ganiseren. De anderhalf durende Jiu-Jit- konkurrenten uit Gijzegem (da) su stage zal aangevuld worden met een speelse wedstrijd tussen de verschillen- Joggingclub De Stofwolk van Meldert

De Voorpost | 1990 | | pagina 26