H.K. Waasmunster wint drie Vlaamse titels! Ajax Lebbeke wint hoogstaande finale Squadra Femina Lebbeke wint probleemloos T/S For Ever wil Temse naar de nationale afdelingen Jeugdhandbal Beker van Oost-Vlaanderen - Finale Heren Dames De Voorpost - 11.5.1990 - 27 HANDBAL Handbal. Lebbekenaar Stefaan Vlassenroot mikt naar het Aalsterse doel terwijl Mare Baeyens toekijkt (vh) Ajax Lebbeke-E.V. Aalst: 22-18 De Oostvlaamse Bekerfinale is een vol- Bayens die na een lange afwezigheid er 40' had Verlinden een 17-13 kloof op het treffer geworden. Het Provinciaal Komi- terug bijliep. Niet alleen zijn zeven tref- scorebord gekregen. Maar E.V. Aalst wou tee was uiterst tevreden over de organi- fers spraken tot de verbeelding, maar van geen begeven weten en langs een satie op punt gezet door AtillaTemse en zijn visie op het spel zorgde voor heel «furieuze» Marblie naderde Eendracht ondanks de zwoele zaterdagavond kon wat moeilijkheden in de Ajax-defensie. opnieuw tot op één doelpunt minder men spreken van een meer dan bevredi- Vooral in de eerste helft was het duide- dan 5' voor het einde (19-18). Met een gende publieke belangstelling. Maar ook lijk dat Ajax de Beker echt niet op een treffer van Van Ransbeeck en het zeven- op sportief gebied was deze finale een schoteltje kreeg aangeboden. Met M. de en achtste doelpunt van Vlassenroot, voltreffer. Ajax Lebbeke en E.V. Aalst Bayens en St. Vlassenroot als voor- maakte Ajax de zaak dan toch rond en maakten er een zeer genietbare wed- naamste afwerkers verliep de wedstrijd won deze knappe finalewedstrijd met strijd van. Beide ploegen lagen er duide- totaal gelijkopgaand. Via 5-5 na 10' raak- 22-18 cijfers, lijk op gebrand de Beker in de wacht te te Ajax wel even op voorsprong (7-5) Lebbeke; d. De Bruyn, L. Ver slepen en tot enkele minuten voor het maar na 20' hadden Arijs en M. Bayens cammen w j)ê proft Cristiaens 4 Van einde bleef de spanning om te snijden, er voor gezorgd dat alles te herbeginnen Ransbeeck 3 Vlassenroot 8. Van Biesen, Dat uiteindelijk Ajax Lebbeke voor de was voor de Lebbekenaars (8-8). Maar De Man j Verlinden 5, Bosman, Cley- derde maal in vijf jaar tijd Bekerwinnaar dan moest Aalst toch opnieuw afhaken mans j q' De pecker.' werd, danken zij vooral aan een grotere en een collectief vlotter aanvallend Ajax g y Aalst: Van Pottelberghe, Mertens, collectiviteit waarin een verrassende St. ging met 11-8 leiden vooraleer Van Der t* Wellekêns, Podevijn, Bosman, r' Vlassenroot zich als afwerker in de kij- Borght de schade aan de rust beperkte Bavens j j Marblie 5, Van Der ker speelde. Bij Aalst lieten beide doel- tot 11-9- In de tweede helft zag het er Rorpht 2 'M Ravens7 De Ketelbutter K. mannen, J. Mertens en Van Pottelberghe 'even naar uit dat Aalst definitief zou 3nl zich opmerken maar de «grote mijn- moeten afhaken. M. Bayens zorgde we- heer» was ontegensprekelijk Mare liswaar voor 11-10 en 12-11, maar na EVA. In de eindronde die de provinciale kam pioenen van het Vlaamse landsgedeelte tegenover elkaar bracht boekte H.K. Waasmunster weer een denderend suc ces. Was de suprematie in Oost-Vlaande ren bijzonder groot ook zaterdag en zondag in Turnhout en Neerpelt liet het jeugdwerk van H.K.W. zich bewonderen. H.K.W. vertegenwoordigde Oost-Vlaan deren in de 5 kategorieën, en driemaal werd het raak. Zaterdag in Turnhout misten de pupillen op het nippertje de hoofdvogel, maar stond op de over macht van de H.K.W.-kadetten geen Imaat. Zondag in Neerpelt werd het trio vervolledigd met de titels van de minie men en de scholieren, terwijl de Welpen I op een zeer verdienstelijke tweede I plaats konden beslag leggen. Meteen spelen drie H.K.W.-ploegen op 19 mei in Beyne tegen de Waalse kampioenen met de Belgische titel als inzet, nl. minie men, kadetten en scholieren. Wat een seizoen voor de club uit de Heide-ge- meente! Welpen - Tumhout-H.K. Waasmunster 6-7 - Neerpelt-H.K. Waasmunster 10-1 Rangschikking: 1. Neerpelt, 2. H.K. Waasmunster, 3- Turnhout. Voor H.K.W. speelden: Collier, Vermei- re, Rentmeesters, Dauwe, Muller, Ver schelden, Permentier. Pupillen H.K. Waasmunster-Haacht 6-5 H.K. Waasmunster-Desselgem 13-0 Neerpelt-H.K. Waasmunster 10-9 Turnhout-H.K. Waasmunster 7-6 Rangschikking: L. Neerpelt, 2. Turn hout, 3. H.K. Waasmunster, 4. Haacht, 5. Desselgem. Voor H.K.W. speelden: Engels, Van der Ha, De Pauw, Keymolen, Dupont, D. Goris, L. De Groote, Vercauteren, F. Draps, Van Hoey, Vergult. Miniemen H.K Waasmunster-Sasja 7-4 H.K. Waasmunster-Hasselt 10-8 Rangschikking: 1. H.K. Waasmun ster, 2. Hasselt, 3. Sasja. Voor H.K.W. speelden: Polfliet, Verschel den, De Nil, G. De Groote, Daelman, P. Verhelst, De Wolf, Verhoeven, T. Goris, D'Souza, N. Loier, Draps C., Colpaert. Kadetten H.K. Waasmunster-Izegem 13- 1 Kapek-H.K. Waasmunster 2-15 Hechtel-H.K. Waasmunster 3- 7 Rangschikking: 1. H.K. Waasmun ster, 2. Hechtel, 3. Izegem, 4. Kapek. H.K. Waasmunster speelde met: Maes, Segers, T. De Graeve, K. Loeier, N. Ver- helst, Vermeulen, Goossens, Van Uden, W. De Groote, C. Desseaux. Scholieren H.K. Waasmunster-Uilenspiegel 18- 6 Neerpelt-H.K. Waasmunster 12-18 Rangschikking: 1. H.K. Waasmun ster, 2. Neerpelt, 3. Uilenspiegel. Voor H.K.W. speelden en wonnen: St. Desseaux, G. Maes, T. De Graeve, Ter nest, N. Verhelst, Vermeulen, W. De Groote, W. Roels, C. Desseaux, De Meerschman, J.P. De Bode. EVA. Handbal. In Tielrode werd Ajax Lebbeke bekerhouder van Oost-Vlaanderen (Iv) tók'wi'W IQ» i'ACW' iat «uii Robuco Buggenhout-Squadra Femina Lebbeke: 8-21 Squadra Femina Lebbeke werd voor de tweede maal Bekerwinnaar na een wed strijd waarin Robuco Buggenhout dui delijk ontgoochelde. Meteen is het dui delijk dat de Lebbeekse damesploeg in haar relatief kort bestaan een plaats heeft opgeëist aan de top van het Oost vlaamse dameshandbal. Met speelsters als Bijl, Van Boven en Guns beschikt Squadra over een potentieel dat hoger kan gaan mikken. Ook de jeugdige A. Van Hove etaleert een opvallende voor uitgang zodat, mits de kern te verbre den, Squadra nog hoger mag gaan mik ken. Robuco Buggenhout daarentegen viel zaterdag volledig uit de boot. Het wegens beroepsbezigheden laattijdig ar riveren van A. De Freyne, is geen veront schuldiging want ook Squadra diende de diensten te missen van het basisduo Bosteels-Steppé. Om het kort te hou den, Robuco presteerde onverwacht zwak en kwam dan ook op geen enkel moment in het stuk voor. Het duurde tot de 16* minuut vooraleer Buggenhout zijn eerste treffer scoorde en ondertus sen had Squadra al voor 0-4 gezorgd via treffers van Guns, Bijl, Van Boven en Van Hove. In die eerste helft kon enkel C. Matthijs voor enig Robuco-doelgevaar zorgen en Bijl zorgde ervoor dat Squadra Lebbeke aan de rust reeds een komfor- tabele 5-11 voorsprong telde. Ook in de tweede helft, nu met De Freyne op het terrein, kon Buggenhout nauwelijks een vuist maken. Het werd 5-13 vooraleer Robuco nog eens kon scoren en 11' voor het einde (8-17) was de kous volledig af voor de ploeg van coach G. De Vuyst. Langs Cooreman en het trio Van Boven, Bijl, Guns werden dan de 8-21 cijfers op het scorebord gebracht, die niets aan twijfel overlaten. Robuco Buggenhout: D. Verschue- ren, V. Wauters, M. Vertongen, Coor eman, Thomas, Herman, Caluwaerts 2, Mathijs 4, De Freyne 2. Squadra Femina Lebbeke: Van Nieuwenhuyze, Quarin, Van Boven 5, Bijl 7, Van Den Broeck, Huygens 1, Van Hove 2, Cooreman 1 en Guns 5. EVA. Handbal. E.V. Aalst werd tweede in de Beker van Oost-Vlaanderen (Iv) Handbal. Viviane Quarin van Squadra Femina Lebbeke (arch) Voor At. Temse dat zaterdag, samen met het Provinciaal Komitee instond voor de organisatie van de Oostvlaamse Bekerfinale, is er blijkbaar heel wat aan het gebeuren. Inderdaad, de firma Time Sharing For Ever bleek geïnteres seerd in de sponsoring van de Oostvlaamse Bekerfinale en tijdens het koud buffet dat door deze firma, gespecialiseerd in het verkopen van levenslange vakantiekontrakten, werd aangeboden, werden er principiële afspraken gemaakt tussen de Oostvlaamse 1* provincialer en T/S For Ever. T/S For Ever. vertegenwoordigd door chairman T. Vermeulen en district-sales-manager M. Van Hoeywegen, zou At. Temse gaan sponseren op basis van prestaties. Reeds voor volgend seizoen zouden de nodige budgetten uitgetrokken worden om de ploeg te versterken en in het geval dat de titel en de promotie wordt behaald, gaat de ganse ploeg naar een van hun luxueuse sporthotels in het Zuiden op trainingskamp. De sponsor eist wel dat At. Temse zonder teveel tijdverlies een plaats opeist in de nationale afdelingen want alleen dan wil men stelselmatig het budget opvoeren en de spelersgroep zou steeds op een aangepaste beloning kunnen aanspraak maken. Uiteraard moet nu alles nog in detail besproken worden maar het ziet er naar uit dat het Waasland met At. Temse een nieuwe ambitieuze club kan tellen. Dat er nog heel wat werk op de plank komt voor het zover is, spreekt voor zichzelf. EVA. Handbal. Ajax-EV Aalst 22-18. Aalst in de aanval maar het Lebbeekse blok Gleymans-Verlinden staat klaar (Iv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27