m? Live Aid Puurs tl¥£ jtm Duizenden maken er een unieke jubileumeditie van De Voorpost - 11.5.1990 - 29 Voor Koen Wouters en Clouseau ging de tent "plat" (AL) Duizenden jonge mensen I maakten van deze vijfde editie van Live Aid Puurs een unieke I gebeurtenis. De enorme tent, opgesteld op het voetbalterrein langsheen de Eikevlietbaan, liep proppensvol voor namen als Clouseau, De Kreuners, Gangs ters d'Amour, The Scene, Van The Ven en the Men, the Skyblasters, Arno en Kid Creole and the Coconuts. Het was snik heet onder het tentzeil, maar de massa kwam en wist van geen ophouden I Vooral toen duizen den meezongen met de wereld hit "Anne" en "Daar gaat ze" steeg de sfeer ten top! Clou seau had eens te meer de mas sa in zijn ban! Duizenden maak ten er een uniek dagje-uit van! Het sukses van deze vijfde editie is voor de inrichters een stimu lans om er mee door te gaan. Onverpoosd! En met nog meer inzet en nog meer gekende en in de markt liggende groepen! 's Morgens in de vroegte De laatste nacht die Live Aid Puurs voorafging was er eentje die kon tellen! De prelude van vrijdagavond met sponsors en al wat er bij hoort vormde een inleiding op het grootse gebeuren van zaterdagnamiddag. Maar de nacht voordien werd er ge zwoegd en gezweet. "Inderdaad, het podium was te laag. We kregen in laatste instantie nog een wenk van de manager van Kid Creole om het podium zeker een halve meter hoger te maken Jongens, was me dat een opdracht! We bestelden in allerijl een vracht houten balken en lieten ze aanrukken. Tot vier, vijf uur De inrichters uit Puurs in gesprek met de manager van Kid Creole (AL) P'oe9 van Artsen Zonder Grenzen (AL) De managers rond de tafel: zij beslissen tenslotte over wie er op het podium komt (AL) Goede doel Het team van Artsen zonder Gren zen was reeds van 's middags ter plaatse. Ze hadden zelfs camera's bij om het hele gebeuren op beeld band vastte leggen. "We willen ach teraf alles tonen tijdens onze verga deringen waarop onze sponsors ter sprake komen", aldus mensen van Artsen zonder Grenzen. Voor de vierde keer schenkt Live Aid Puurs het vertrouwen aan de projek- ten van Artsen zonder Grenzen Bel gium. "Dit jaar opteerden we voor het financieren van de zogenaamde chirurgische kids. Deze kids zijn vooraf samengestelde en gestan- dariseerde voorraden die vertrek- kensklaar staan in de stocks van Artsen zonder Grenzen om in nood situaties ingezet te worden. Het vooraf financieren van dergelijke kids is essentieel bij de werking van de snelle interventie-eenheid van Artsen zonder Grenzen. Dit omdat in noodsituaties er geen tijd is om eerst de nodige fondsen te verza melen", aldus de inrichters. Dit jaar zullen deze chirurgische kids verzonden worden naar Ethio pië. Het hospitaal in Jyiga heeft 110 bedden en is een belangrijke medi sche infrastruktuur voor ongeveer 1 miljoen mensen waaronder 350.000 vluchtelingen uit Somalië. De bur geroorlog in Noord-Somalië dreef deze mensen naar het Ethiopische gedeelte van de Ogaden, een on herbergzame en vooral droge streek in het oosten van Ethiopië. "Ons team, waaronder Veerle Wou ters (de voormalige zangeres van Clouseau) levert medische en logi stieke hulp in drie vluchtelingen kampen. De voorzieningen in deze kampen zijn zo rudimentair dat voor chirurgische ingrepen de patiënten doorverwezen moeten worden naar in de morgen waren we druk bezig om het podium een hogere wending te geven. Onze opdracht lukte. Bij het krieken van de ochtend stond alles netjes klaar en was iedereen tevreden", aldus de mensen van het Live Aid-team. Vroege fans Het moet zowat een uur of acht za terdagmorgen geweest zijn toen we een eerste blik gingen werpen op de plaats van het gebeuren langsheen de Eikevlietbaan Enkele "echte" fans van Clouseau (hoe kan het ook anders) stonden reeds achter het dranghekken net voor de festival- weide. "Of ze al binnen mochten om te zien waar het podium stond"? Nee, er was nog teveel werk om nu al hevige fans toe te laten in de tent. Dus werd het wachten. Geen nood, lekker bruinen ir>het gras naast de tent! Het kon en het mocht allemaal zaterdag! Het badpak hadden de fans bij zich: dus werd er even van kleren gewisseld en werd het uren wachten op het idool! Spek met eieren Reeds zeer vroeg in de morgen arri veerden een aantal mensen van Kid Creole. Imported from the USA... Dus eigentijds en origineel. In alles! De kookploeg van dienst kon 's morgens al aan het werk, Niet alleen voor de eigen werkploeg van Live Aid maar ook voor de Amerika nen. Spek met eieren werd op au- tenthieke wijze klaargemaakt. Voeg daarbij warme chocomelk als drank en je hebt een idee van wat er za terdagmorgen door de Amerikanen verorberd werd! Het kan allemaal met festivals als deze! Entourage Wanneer je als persjongen ook een De eerste festivalgangers: blijkbaar nog schroom voor de kamera (AL) kijkje mag nemen achter de scher men op het zogenaamde artiesten terrein krijg je meer "achtergrondin formatie". Het loont de moeite die groepen, dat gezelschap rond de idolen, de managers, de mannen met de kontrakten, de technici, de beschermers van de vedetten aan het werk te zien. Een mondvol En gels volstaat om ook iets te weten te komen over de laatste hits, het leven van een artiest, het doen en laten van groepen van wereldformaat. Zelfs The B-Tunes komen een kijkje nemen. Ze moesten niet optreden in Puurs dit jaar maar ze zijn er. "Ge woon om de sfeer te snuiven", zeg gen ze. Het kan en het mag!

De Voorpost | 1990 | | pagina 29