opdag in opkondities geopend (Italiaanse) meiboom aan De Werf Vanavond kwis-spel te Aalst Modeshow en kreatief werk l bella Napoli' Wandelen in "The Coronationstreet" De Voorpost - 11.5.1990 - 3 Ieder jaar houdt de Dekenij Molenstraat de traditie van het planten van de meiboom aan de Werfkapel in ere. Op een mooi plantsoentje in het zicht van vele voetgangers en gemotoriseerden die het ovaal plein rondrijden staat die daar een maand lang te pronken. Dit jaar was het een ultralange, slanke berk versierd met de Italiaanse kleuren, inspelend op de Topweek die la bella Italia als gastland promoot. Samen met voorzitter van de stedelijke adviesraad voor de midden stand Pierre De Poorter en de stichter van het Verbond der Dekenijen Pol De Paepe waren een aantal prominenten en middenstanders present bij de oprichting van deze boom. Onder het goedkeurend oog van schepen Gracienne Van Nieuwenborgh trokken volksvertegen woordigerjan Caudron en schepen van middenstand en ekonomische zaken de boom niet zonder moeite recht. Dit aloud gebruik werd opgevrolijkt door marsmuziek en naderhand door vrolijke wijsjes uit de tijd van toen terwijl ex-prins karnaval Polle Keipernoagel uit 't Brughuis zorgde voor natjes en droogjes. De persjongens lieten de perskonferentie in verband met de Signaal- prijs die toch naar haar einde liep in De Werf voor wat ze was en spoedden zich naar dit eerder landelijk gebeuren aan de rand van het stadscentrum. De geur van de Dender, naar gezegd wordt de meest vervuilde rivier van Vlaanderen, kregen ze er bovenop. duif twaalfde Topdag werd op de vooravond plechtig geopend in de feestzaal van het stadhuis door het idsbestuur (burgemeester De Maght), en adviesraad voor de Middenstand (voorzitter Pierre De Poorter) en ekonomische dienst (schepen Gilbert Bourlon). De feestzaal liep voorde gelegenheid vol niettegenstaande de -oelheid van een echt subtropische avond. nder de aanwezigen een bonte pleiade Italianen met o.m. consul van Italië Banllart, kultureel attache Gardela, inselier van het consulaat Graziosi en namens de toeristische dienst van Salerno de heer di Feo. Tenor Bruno énturini op de vleugel begeleid door Franco Sauli bracht de glans, de charme en de bravoure van het penijnenschiereiland con brio over op de enthousiaste aanwezigen die hun toejuichingen lieten evolueren naar jaande ovaties. lalst topklasse Burgemeester De Maght stelde dat feeds vanaf de eerste topdag op 5 nei 1979 waarvoor ze de initiatief- lemers en promotoren nog steeds iankbaar is, overeengekomen werd dat de Topdag geen superbraderij nocht worden. Aalst telt 17 dekenij en die elk hun braderij organiseren en de Topdag wil daaraan geen kon- kurrentié leveren. De Topdag moest gewoon een promotiedag voor Aalst als winkelcentrum wor- deringen terzijde gelaten, deze ver- den. Gewoon kuieren in verkeers- wachtingen waargemaakt. Aalst vrije straten tussen handelszaken heeft zich een prachtig wjnkelcen- die promotioneel hun beste beentje voorzetten en dat alles geaggre- menteerd door talloze attrakties en ludieke interventies. Kopen zouden dan de gegadigden wel een der vol gende dagen komen doen eens dat ze de smaak van het handelscen trum te pakken hebben gekregen. De Topdag heeft, een paar uitzon- flalst. Veel belangstelling voor de opening van de Topdag (a) trum getoond, waar middenstan ders met een hart en met persoonlij ke inbreng en service zich inspan nen om de klanten optimaal tevre den te stellen. Aalst wil inderdaad behoren tot de topklasse als winkelcentrum met een ruim hinterland. De topdag als afronding van de topweek was een topevenement te Aalst waarbij de handelaars en organisatoren zich in topkonditie bevonden. Top of the bill. Aalst wil immers in het toekomstig Europa een topfiguur worden en wil daar zelf doelgericht naartoe wer ken en handelen. 'Campania' In uiterst vlot Italiaans maakte pre sentatrice Frieda Daelman de lof van 'Campania' op alle gebieden. Niet in het minst met de folkloristi sche toeristisch merkwaardige plaatsen als Salerno, Sorrento, Ischia, Capri, Amalfi, Pompéi en andere. En de tenor en sopraan be zongen uitbundig in Napolitaanse stijl deze azuurblauwe regionen. Schepen Gilbert Bourlon stelde dat de bevolking een zeer gevarieerd programma tijdens de Topweek Kreeg aangeboden. Een totaalpro gramma dat er kon komen door de gezamenlijke inspanningen van de Aalst. De Vredesduif bleek te groot voor de gidheid van de kijkers (a) puleerd. Reeds op 30 november 1979 moest hij als al te bescheiden stichter in een artikel onder de titel 'Wie organiseert de Topdag?' de puntjes op de i's zetten. Reeds in zijn programma van 1977 had Pol De Paepe het over 'koppelen aan een buitenlandse week, vieringen, kongressen, openluchtmanifesta ties...'. Sedertdien worden om de haver klap door politici beweerd dat de Topdag gekoncipeerd werd voor de plaatselijke middenstand wat niet met de waarheid strookt. 'Nog steeds worden ten stadhuize namen verdoezeld en onder bepaal de officiële uitnodigingen zelfs weg gelaten. Konkrete voorstellen om milieubescherming, denksport en kuituur ook aan bod te laten komen werden gewoon weggewuifd'. In 1988 deed zich zelfs het merk waardig feit voor dat een stadsbe- diende zich door een niet op de hoogte zijnde schepen uitgebreid liet vieren als de man die het alle maal gedaan had. 'Niet alleen ging die met de pluimen lopen die aan een andere toekwa men, maar enkele maanden later ging hij zelfs lopen met de dossiers die hij voor zijn opvolgers had moe ten achterlaten'. Hoedanook, de oorspronkelijke geest van de stichter en eerste ani mator bleef tamelijk zuiver en de huidige organisator, de stedelijke middenstandsraad verdient een grote pluim. 'Maar als het werk met de ellebogen blijft verder duren, zal ik me noch tans verplicht zien de 'geschiedenis van de Topdag' te schrijven', aldus stichter Pol De Paepe. LH Aalst. De Kattestraat, traditioneel een van de meest drukke winkelstraten (a) stedelijke adviesraad voor de mid denstand, de dekenijen, de ambas sade en het consulaat van Italië en niet in het minst door de medewer king van diverse stadsdiensten. Bo vendien door de reële inbreng van sponsors als Amylum, Moortgat Whitbread, Vandenameele, bloe menveiling Flora en de afdeling Ho tel van het KTA. De Italiaanse old-timerrally was de gelijk georganiseerd en kende een uitermate vlot verloop op een par- kours doorheen de deelgemeenten. En door de inspanningen van de Belgo-Italiaanse vereniging A. Vi valdi werd ook de verkiezing van de Belgische kandidate Miss Topmo del een voltreffer van belang in zaal Ter Mael. Deelgemeenten Hofstade en Nieu- werkerken werden in de Topweek reeds betrokken, doch deze initia tieven moeten verder aangemoe digd worden zodat meer mensen kunnen worden bereikt. En de Mei- kramerij van Hoveniersstraat-Var- kensmarkt kreeg een typisch Ita liaans tintje door ht1. optreden van 'I Campagnoli', dankzij de ervaring en vlotte organisatie van dekenij Molenstraat. De Topdag zelf is een amalgaam van kommerciële kulturele, sportie ve en ludieke aktiviteiten waarvan de faam de regio reeds lang overste gen heeft. Voor de inbreng van de stedelijke adviesraad van de mid denstand onder leiding van Pierre De Poorter had spreker een speci aal woord van felicitaties en dank. 'Geef aan Caesar...' Pol De Paepe stelde dat het ieder jaar opvalt hoe ontstaan en bedoe ling van de Topdag worden gemani- Aalst. Topdag. Even verpozen weg uit de drukte (a) Davidsfonds Aalst brengt vandaag vrijdag 11 mei in De Werf, Molen straat 51, een kwis-spel. In oktober '88 waren er reeds 200 aan wat toen «Kwis-spel Vlaande ren» heette. Deze keer staat het kwisgebeurcn in het teken van Aalst. Een volledig Aalst-eigen produktie waarin de stad in diverse aspekten onder de loupe wordt genomen: kuituur, sport, geschiedenis, politiek, onder wijs, karnaval, aktualiteit... Dirk Van Schuylenbergh, zanger van de popgroep «Bien Cuit» maakt er als presentator een boeiend spel van. Het spel heeft plaats in de theaterzaal (200 zitplaatsen) op de verdie ping 1 en er is een prijzenpot aan verbonden ter waarde van 40.000 fr. boeken en platen. In de ju*7 zetelen Denise Van de Velde, Karei Bacrt en Jan Louies. De deelnemers komen uit de 16 Aalsterse instellingen voor secundair onderwijs. In ploegen van drie zullen ze hun school verdedigen over 10 ronden vragen en opdrachten. Dit in een geanimeerde interaktie met het publiek o.m. via de negende ronde, de publickvraag. Onder de aanwezigen wordt een extra-boekenpakket verloot. Organisatoren zijn Tania Sonck, Bart Van Lyscbcth, Emiel Van Schuylenbergh en Dirk Hendrickx. Aanvang te 19.30 u. Toegangsprijs: 30 fr. Opendeurdag in KTA aan de Ledebaan Op zaterdag 19 mei zet het Koninklijk Technisch Atheneum (KTA) aan de Ledebaan 101 samen met de Rijksmiddenschool de deuren w(jd open. U kan er heel wat vernemen en meemaken in verband met de kreativiteit en de technische vaardigheid van de leerlingen. Komen en kijken is dan ook het parool. Drie hoofdpassages U maakt er de kreaties van de leer lingen mee in de diverse disciplines. Inzonderheid dan die van Marijke Sileghem, laatstejaars van de Kunstacademie Antwerpen gereali seerd door de vijfde- en zesdejaars van de afdeling Mode Kleding in het KTA. En bovenop de kreaties van de stylist Car Moreels, gegra dueerde konfektie CTL Gent. Mode en kleding Mode- en kledingsonderwijs is er. Eén op zes mensen werkt in de tex tiel. De uitvoer groeide verleden jaar met 15%. Na Kortrijk biedt het arrondissement Aalst de grootste kansen voor tewerkstelling in de kledingsektor. Liefst 3200 arbeids plaatsen in het arro. Werken in de textielsektor is bovendien gezond, prettig en kreatief. Wie vooruit wil en verantwoordelijkheid aankan, klimt op naar een technische kader- funktie. En men kan niet alleen re kenen op een prima salaris maar ook op werk in eigen streek op elk niveau. De technologische evolutie is de textielsektor allerminst voor bijgegaan. Men werkt er in de pa troon- en snijafdelingen met de meest vooruitstrevende procédés inzake elektronica, computerbestu ring en laserstralen. Alles gevolgd en bijgestuurd via eigentijdse infor matica. Om aan deze vereisten ge stalte te kunnen geven namen indu strie en onderwijs de draad op en werden samenwerkingsprojecten opgezet. Schoollopen in de textie lsektor opent dan ook heel wat toe komstmogelijkheden. The Coronationstreet: een winkel straat in aktie De afdeling haartooi van het KTA- RMS 3 Aalst heeft dit jaar weer een plan opgesteld om de bezoekers van haar opendeurdagen de veelzijdig heid van hun leerlingen te tonen. Daardoor wordt terug de bezoekers iets anders geboden dan op de ge bruikelijke opendeurdagen. Coro nationstreet is niet zomaar de bena ming van een TV-reeks, maar een heuse winkelstraat in volle aktie. Door een volledige herschikking van de klaslokalen kan men de be zoekers een 12-tal winkels voorstel len, dankzij de samenwerking van verschillende afdelingen waaron der schoonheidsverzorging, hotel, bakkerij, slagerij, publiciteit, kle ding, fotografie en plastische kuns ten. Dat de opleiding tot kapper of kaps ter niet alleen het maken van krulle tjes behelst, maar de leerlingen zin geeft voor organisatie, etale ren,ontvangst klant en fantasierijk denken, kunt U vaststellen op zater dag 19 mei 1990 op de 2e verdieping van B-blok. "haartooi, een afdeling waar pit in zit!" Dirk Maertenspraline Naar aanleiding van de opendeur dag van 19 mei gaat de afdeling bak kerij haar Dirk Maertenspraline een definitieve vorm en samenstel ling geven. Op basis van de Dirk Maertensjenever wordt de vulling gemaakt. De vorm is een chocola deflesje gegoten in fondantchocola de. Het recept steunt op zoete en bittere amandelen, sinaasappel rasp, rozewater en zuivere alcohol. Deze pralines worden aangeboden in een aangepaste verpakking met een 4 cl jeneverflesje. Het patent ervoor wordt aangevraagd door de VZW Vrienden Personeel KTA- RMS III Aalst. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 3