Aalst staat op 22 mei centraal voor kinder- en jeugdtoneel Plasmaferesecentrum van Erpe-Mere vereremerkt 160 donors Sluikstort te Erpe nog altijd niet ontruimd Toch glascontainers in Erpe-Mere 4-11.5.1990 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Over de zin van het Signaalgebeu- ren buigen zich de genomineerden van verleden jaar. Het worden geen bikkelharde konfrontaties. Wel rus tige gesprekken met kindertheater- makers die het "in hun lijf' hebben aaneengeregen door enkele flarden virtuositeit. Daartoe werden uitge nodigd Eva Bal (Speeltheater), Ig- nace Cornelissen (Het Gevolg), Mark Maullard (Froe Froe), Walter Merhottein (KJT) en Guy Cassiers (Oud Huis Stekelbees). Het forum gaat van start te 15.15 u op het dak terras, vierde verdieping. Een Aal- stenaar zou wegens zijn verdiensten en zijn kunnen daar zeker bij pas sen. U weet allicht wie bedoeld wordt. Praktisch Kaarten kosten 150 fr. ,voor kinde ren en studenten 80 fr. Geen reduk- ties. Reservaties worden niet schrif telijk bevestigd. Kaarten af te halen aan de balie van De Werf (ook voor opvoeringen in Netwerk) tot uiter lijk 30 minuten voor de aanvang van de voorstelling. Ondertussen zijn de foyer (le) en de cafetaria (4e) door lopend geopend. Tussen 11.30 en 14 u kan U in de cafetaria lunchen mits vooraf in te schrijven uiterlijk op 10 mei bij De Werf, Molenstraat 51, 9300 Aalst. Tel. 053/76.13.12. Vlaamse stoofkarbonaden met frie ten: 200 fr. Koude schotel: 200 fr. Belegde broodjes: 40 fr. Voor ande re info, bel de Signaalfoon van maan- tot vrijdag van 10 tot 18 u, op zaterdag van 13 tot 19 u en op zon dag van 14 tot 18 u. Programma 10.00 uur - Binocchio...V - Andante Theatre - Schouwburg De Werf 12.45 uur - De eerste held - Herwig De Weerdt - Netwerk 14.00 uur - B is A in Bubbels - Oud Huis Stekelbees - schouwburg De Werf 15.15 uur - De Eerste held - Herwig De Weerdt - Netwerk 15.15 uur - forum - dakterras De Werf 18.10 uur - voorstelling Signaal-rap port '90 - tento-ruimte 1 De Werf 19.30 uur - Mouchette - Oud Huis Stekelbees - schouwburg De Werf 20.30 uur - receptie - tento-ruimte 1 De Werf LH Erpe-Mere. Enkele plasmagevers vereremerkt in het administratief centrum Steenberg waar ze door het gemeentelL stuur werden ontvangen (jv) Aalst. Een beeld uit "Machette" een van de vier genomineerden en dus kanshebber op de reeds gereputeerde signaalprijs Vervolg van blz. 1 Gelukkig nemen steeds nieuwe do nors de plaats in van dezen die ver stek geven zodat het peil in even wicht blijft. Maar de meeste donors kiezen regelmatig de weg naar het centrum en de talrijke mensen die men vereremerkt is er het trouwste bewijs van dat zij even trouwe klan ten zijn. Dit doet P. De Cock beves tigen: "We zijn hen dankbaar, want zij zijn de steunpilaren waarop het plasmaferesecentrum gevestigd is; zij zijn de grondvesten". Ondanks de schitterende gang van zaken doet hij toch een oproep om nieuwe en regelmatige donors aan te trek ken omdat plasma een zeer gewaar deerd genezingsprodukt is. De 5000 giften per jaar is echter slechts een eerste stap om het geven te veralge menen bij de doorsnee bevolking beter bekend te maken. Het resul taat van het plasma geven de eerste jaren is alleszins meer dan hoopge vend maar toch beschouwt men het nog altijd als een beginpunt want er is steeds meer nodig om aan de vraag te voldoen. Het plasmaferesecentrum heeft niet de gewoonte om barnumrekla- me te maken en nodigt niemand speciaal uit. Men laat net aan be trokkene over om zelf te beslissen alhoewel voorzitter De Cock toch enigszins moet toegeven dat er nog te veel mensen zijn die niets afweten van dit centrum. Dit is echter niet de fout van het centrum want bij de oprichting ervan is het genoeg ken baar gemaakt via de persmedia. Maar er zijn altijd mensen die nooit belangstelling hebben voor om het even wat en het is maar op het ogen blik dat ze zelf in nood verkeren dat ze de alarmklok luiden. Toch rekent P. De Cock op de medewerking van de donors opdat die een aansporing zouden zijn voor anderen en ook in de bres springen om het tekort aan bloed aan te vullen door steeds nieuwe donors te overtuigen van de noodzaak om bloed of plasma te geven. Het is niet zozeer om een massale toeloop te bewerkstelligen maar vooral om aan de onmiddellij ke behoefte van de bloedvereisten te voldoen: "dan alleen kunnen we van een merkelijke vooruitgang spreken. Dan alleen kan het plas maferesecentrum nog groter wor den. Plasma geven is niet meerweg te denken in onze gemeente. Laat het plasmaferesecentrum niet al leen bij het gebouw blijven." Hij loofde tevens de bereidwillige me dewerking van het gemeentebe stuur, niet alleen om op bepaalde ogenblikken de lokalen ter beschik king te krijgen maar ook omdat eens burgemeeste De Langhe en sche pen Bliki het voorbeeld gaven en zelf eenzakje bloed afstonden "tot voorbeeld en navolging van alle ge meenteraadsleden", besloot P. De Cock die vervolgens de gelauwer- den liet aantreden om een diploma sta amer lfabi derd iggei en z hooi it op atie it tei ji v lan l vri ach mei t e< rgar itwi in ontvangst te nemen. j)|wa Er waren meer dan zestig dono n met 25 plasmagiften achter hi ,udi naam en een vijftigtal met evenve eet giften. Toch waren er weeral enke ge c met 75 plasmagiften: G.Temme man, S.Collijns, U.Mathie dSe M.J.Van Der Biest, D.Vermeulefcor L.De Gusseme, W.De Landshee irei H.De Jaeger, G.Van Der Meuleiimi: F.Van Impe, E.Van Oost, A.Segefy R.Valkiers, R.Van De Veldqam R.Tandt, M.Staels, R.Van Impe E.Broodcoorens, J.Coppens, H.Dpini Vadder, D.Heiremans, D.Durpejde L.De Knijf, H.Hanssens, M.Dften Breucker, E.Lemmens. Dan werfalis de kloof gemaakt en stapte mejet-l over naar 125 giften met P. De Coclfnt C.Van Impe, J.De Jaeger, R.Hans»nl< sens, L.Van Oudenhove, M.Va^en Boxtael, W.De Meyer, A.Cavijifoei R.Van Den Bossche, E.Van Dfoe] Sijpe, E. De Vos, H.D-Haeseleerfhoi C.Heiremans, G.Coppens, J.P.Mo*on fal, R.Hanssens, L.De Smedtiam LLemmens. Tenslotte was er nog Karei Van Mol uit Asse die speciaal vermeld werd met zijn 300 plasmagiften en 121 bloedgiften waarvoor hij eerlang door de verantwoordelijken van hel Rode Kruis te Brussel zal gelau werd worden. tw JVtl stort weg te werken en al het gestor te materiaal naar het klasse-3-stort van Wakken te voeren. Men had echter zonder bijkomende moeilijkheden gerekend vermits er in ons land veel toegelaten is, had de eigenaar er iets op gevonden om de ontruiming te beletten en uit te stellen. Daags voordien had hij op eigen initiatief zijn terrein ontoe gankelijk gemaakt. Hij had eenvou digweg het geheel afgesloten met een zware vrachtwagen en een grijpkraan. Men ging zelfs niet in op net verzoek van de gemeentepolitie om de tuigen te verwijderen en hier voor baseerde men zich op een re cente uitspraak van de reentbank in kortgeding om binnen de vier maanden alles zelf te verwijderen. De advokaat van de firma eiste zelfs een bevelschrift van de gemeen teambtenaren zoniet handhaafden zij hun handelswijze. De gebroeders Redant werden in eerste aanleg wel veroordeeld maar in beroep kreeg hun firma vier maanden tijd om alles zelf weg te halen. Voor de strafrechter werd trouwens betwist dat het in feite om een stort ging, zich baserende op een recente omzendbrief. Andere argumenten die in het voor deel van Redant speelden zijn o.a. het recht om het stort zelf te ruimen en het ontbreken van een bevel schrift van de rechter om de eigen dom te laten betreden door derden. Er werd heel wat gepalavcrd maar op een verzoek een proces verbaal op te stellen heeft men negatief ge reageerd. Het was dan maar wach ten op de ambtenaar van Ovam die Erpe-Mere. De firma Redant duldde niemand op haar terrein en had een barrikade opgeworpen met een vrachtwagen en een grijper. Gemeentebestuur en politie konden alleen maar lijdzaam toekijken (jv) In de Lange Ommegangstraat te Erpe liet het gemeentebestuur van Erpe-Mere een zogezegde 'opslagplaats voor afbraak- en bouwmaterialen' sluiten. De naam dekte geenszins de lading want in feite gebruikte de eigenaar dit terrein als stort zodat hier een loopje genomen wordt met de realiteit. Ruim een jaar geleden werden de zegels gelegd en via het gerecht diende men hier een oplossing te zoeken wat uitgelopen is op een juridisch steekspel waarbij het gemeentebestuur van Erpe-Mere uitzonderlijk niet zo fraai behandeld werd. Wel moest de eigenaar van de af braakfirma, de gebroeders Redant uit Haaltert, het zootje opruimen maar het verliep wel op een andere manier. Vorige woensdagmorgen was een Gentse containerfirma al ter plaatse om met de opkuis aan te vangen, met genoeg materiaal om de hopen grond, steenslag en ander puin op te ruimen. Voorlopig ge beurde er echter niets want een ambtenaar van OVAM kreeg ter plaatse van de eigenaar te horen dat hijzelf voor de ontruiming zou zor gen. Het resultaat was dat het kon vooi uit Gent na de middag onver- richterzake de aftocht moest bla zen. Procedure Volgens schepen P. Eeckhout werd er nooit een vergunning afgeleverd Erpe-Mere. Het stort in de Lange Ommegangslraat te Erpe dat einde mei zou opgeruimd worden door de eigenaars (jv) voor een stortplaats, vandaar de il legaliteit van hetgeen er op het ter rein gekipt werd en de naam droeg van 'afbraakmateriaal'. Tijdens de vorige legislatuur heeft men er niet zo zwaar aan getild maar toch had ex-burgemeester De Lat klacht in gediend tegen deze ongewone en ongewenste situatie in de Lange Ommegangstraat te Erpe. Tegen al le gewoonten in liet het gemeente bestuur eind april vorig jaar de op slagplaats (stort) sluiten in aanwe zigheid van burgemeester G. De Langhe en schepen P. Eeckhout. Nadat de gehele kwestie bij de rechtbank aanhangig gemaakt was, veroordeelde men de firma Redant om binnen de zes maanden het op slagterrein te ontruimen. De eige naars zagen zich voor een 'onmoge lijke situatie' geplaatst, zogezegd omdat men het terrein niet meer kon betreden. Het gevolg hiervan was dat de gebroeders Redant be roep aantekenden wat resulteerde in het feit dat de gemeente de zegels moest verbreken. Er werd dan een termijn van vier maanden vastge steld om de meterhoge terrils grond en puin definitief af te voeren. Enige tijd geleden liet het gemeen tebestuur de verzegelde hekken verwijderen en men had intussen Ovam onder de arm genomen. De ze overheidsinstantie had een aan besteding uitgeschreven om de ont ruiming uit te voeren en de aange duide firma wilde aldus vorige woensdag met de uitvoering van de klus beginnen: drie vrachtwagens en een grijpkraan waren in de vroe ge morgen ter plaatse om het sluik- In tegenstelling tot wat vorige week aangekondigd werd zal men toch het wegwerpglas in een gemeentelijke container kunnen deponeren. Schepen van leefmilieu, P. Eeckhout, heeft er voor gezorgd dat het glas door het gemeentepersoneel zal weggehaald worden om het zelf naar een stortplaats te voeren. Men kan dus opnieuw gerust de 'groene ballons opvullen maar dan uitsluitend met glasoverschotten. Er zijn nog te veel inwoners die weinig burgerzin aan de dag leggen en ook andere afval in de glascontainers deponeren. Daarom vraagt het gemeentebestuur uitdrukkelijk om genoeg respect op te brengen voor de inspanningen die men levert om de gemeente rein te houden en de bevolking ter wille te zijn. Iedereen heeft de mond vol over leefmilieu maar om een leefbare gemeenschap te bewerkstelligen moet ook de bevolking willen meewerken. Het milieuprobleem kan slechts opge lost worden als alle inwoners medewerken en zich een beetje inzetten om voor eigen deur te vegen. pas kort na de middag ter plaatse De Ovamambtcnaar kon evenmin kwam. Uiteindelijk gaf deze man de een onmiddellijke oplossing aan- Gentsc firma opdracht om onver- voeren en zijn instelling zal zelfs richterzake huiswaarts te rijden, opdraaien voor de transportkosten Naar verluid zal de eigenaar zelf, van de containerfirma Janssens uit tegen einde mei, de ruim 2.000 ton Gent. stortvuil zelf laten ontruimen. jy li

De Voorpost | 1990 | | pagina 4