tegen kinderkanker Aalst lanceert campagne Allernieuwste scanner in O.L.V.-Ziekenhuis Aalst J Eerste Grote Ajuinfeesten te Wieze Bernard Bosschaert in 't hof te Puttens te Lede Ernst in De Werf Zopas werd in het O.L. V-ziekenhuis aan de Moorselbaan een gloed nieuwe scanner gemonteerd. Het apparaat van de allerlaatste genera tie van deze apparatuur. Fijnere sneden, kortere belichtingstijden en hogere definities kenmerken deze eigentijdse apparatuur. In 1980 kwam er de wet op zware medische apparatuur als isotopen CAT- scanner, kobalttherapie en stralentherapie. Reeds in 82 voldeed het O.L.V.-Ziekenhuis in de afdeling «radiologie en medische beeldvorming» aan de gestelde criteria voor het opstel len van een axiale computer tomograaf. Bij middel van röntgenstralen aan een computer gekoppeld kan men nu o.m. een exakt beeld bekomen via dwarsdoorsneden van delen van het menselijk lichaam. Waar men vroeger sommig weefsel las bvb de hersenen problemen stelde wat betreft degelijke visualisering kan zulks nu wel. Daarenbo ven snel, pijnloos en akkuraat. De schedelinhoud heeft met dit allernieuwste apparaat geen geheimen meer. LH De Voorpost - 18.5.1990 - 13 Café Ajuin en feestzaal De Schuure, Nieuwstraat 38 te Wieze organiseren, in samenwerking met de nv brouwerij Alken-Maes (Kronenbourg Pils en Zulte), drankenhandel Frans Matthijs uit Moorsel. en de karnaval- en andere verenigingen van Wieze, voor de eerste keer hun grote Ajuinfeesten. Deze festiviteiten vinden plaats in en om café Ajuin en De Schuure. Programma Donderdag 24 mei (OLHeer He melvaart): schiftingen van het kaatstornooi met 10 ingeschreven ploegen. Eerste opslag om 10.30 u. Om 20 u optreden van 't Klein Har monieken. Ambiance verzekerd! Op vrijdag 25 mei vanaf 16 u: verde re kaatsschiftingen tussen de 5 win naars en de beste verliezer van daags te voor. Om 20 u grote belot- ting met 5000 fr vooruit plus inleg. Op zaterdag 26 mei: halve finales en finale van net kaatstornooi tussen de 3 winnaars en de beste verliezer van vrijdag. Eerste opslag om 14 u. Om 17 u grote vinkenzetting en om 19 u opstijging van een warmelucht- ballon. Vanaf 20 u 'bal populair' ingericht door de boldersklub De Greivers. Ambiance verzekerd en- gratis inkom! Rond 21 u prijsuitrei king van het kaatstornooi. Op zondag 27 mei is er vanaf 18 u barbecue en gezellig samenzijn voor groot en klein. Tegen 22 u heeft de trekking plaats van de tombola op de kensumpties (1 lot per konsom matie). Verder alle dagen Kronenbourg Pils en Zulte (het lekker licht bruin tje) te bekomen en eveneens gebak ken haringen, pannekoeken, hot- dogs, trippen, escargots en andere lekkernijen. En tussendoor komen alle kermisvogels aan hun trekken in sport en spel. zoals pottenwer- pen. rad van fortuin, frankske smij ten enz. Voor die attrakties zorgen de plaatselijke verenigingen wek In de sporthal en het sportpark De Nekker te Mechelen wordt voorde 18ekeerDanse- muze georganizeerd, een artistiek wereld spektakel van dans. zangen muziek. Streng geselekleerde ensembles uit alle wereldde len nemen eraan deel. Dansemuze heeft plaats van 29 augustus tot en met 2 septem ber. end personeel bvb gerekend naarge lang het aantal bedden. Het is toch vanzelfsprekend dat bedden met kan kerpatiëntjes méér zorgenverslrek- kend personeel moeten krijgen dan bedden waar bvb iemand ligt met een beenbreuk. Tot op heden ziet de over heid zulks echter nog niet in. Verder is er absolute nood aan een psycholoog voor passende begeleiding. En aan optimale kindvriendelijke behande ling. Dringende behoefte is er alleszins aan een turnzaal voor de noodzakelij ke oefeningen en aan "pompjes" die moeten dienen voor het toedienen van voedsel als patiëntjes buiten de kliniek zijn. De vzw kreeg wel reeds daadwer kelijke steun van de aktie "Kom op tegen kanker". Voorkonkretisatie van de jongste behoeften is echter ook uw steun nodig. Moest U niet kunnen deelnemen aan de verschillende akti- viteiten dan kan U steeds uw steun bezorgen via rekening 285-030.33.81- 55 van Kinderkankerfonds Gent. LH Aalst. Het duo Els Moeyersoons - Peter Kestens bespreekt een interpretatie van een werk van Mozart Aalst. Deze boogschutters zijn er blijkbaar niet al te gerust in (a) Omhaling, koncert, kunstmap "Ieder jaar wordt b(j zowat 220 kinderen, meestal onder de 5 jaar, kanker vastgesteld. In de welvaartstaat waarin wij leven moeten die valabel kunnen worden opgevangen behandeld. Helaas is dat niet het geval. Daarom werd het Kinderkankerfonds opgericht want er zijn positieve geluiden die weer hoop op genezing doen rijzen," aldus dr. Benoit van vzw Kinderkankerfonds. foto liteil naai wil zijn uur ii te JKE ^alst Aalst. De boogschutters aan het werk in het kader van de sportmaand (a) Tot en met 3 juni toont Bernard Bosschaert zijn werken in 't Hof te Puttens te Lede. Men kan er naar gaan kijken elke vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en tijdens de weekends en op de feestdagen van 14.00 tot 22.00 uur. Bernard Bosschaert toont ons hoe mooi het impressionisme wel kan zijn. Hij is een autodidakt die op vijftienjarige leeftijd begon te schil deren. Zijn kreatieve veelzijdigheid pleit voor de merkwaardige piktu- rale behandigheid die zijn gelief koosde onderwerpen spreekt, schil dertechnische vaardigheid die door de ingewijden met de term "metier" wordt aangeduid. Bosschaert is een uiterst kleurgcvo- lig kunstenaar wiens artistieke rijp heid men zo kan opvangen uit de weloverwogen keuze van zijn palet. Gemeenschappelijk kenmerk van zijn beeldend werk is toch wel zijn zeer opmerkelijk gevoel voor mate rie. Bosschaert is een verbeeldend, suggestief kunstenaar die niet ver haalt of beschrijft, maar oproept. Een schilderij is voor de kunstenaar vooral een kleurenkwestie. Dat blijkt uit zijn panoramische lands chappen en zeegezichten die baden in een gelige, transparante een- heidstoon die zijn scheppend werk een wel haast klassicistische voor naamheid schenkt. In de loop der jaren is zijn werk sterk geëvolueerd. De samenstelling van zijn doeken blijft eenvoudig, maar spreekt aan omdat hij de juiste stemming weet te scheppen. Bernard Bosschaert leidt ons rond in een wereld die hij goed kent en hij doet ons inzien hoe vredig en rustig en wijds het Vlaam se landschap is. Als Bruggeling is hij uiteraard vertederd op de stemmige hoekjes die hij op de hem eigen manier vereeuwigt. Bosschaert is ook een eerlijk kunstenaar die en kel en alleen schoonheid wil weer geven en leren kennen en beleven. Vrijdag 18 mei om 20 uur in de Schouwburg: jubileumkoncert «50 jaar Jeugd en Muziek» met o.m. de wereldkreatie van een nieuwe kompositie van de Aalsterse toondichter Freddy Van Laere; orkest, solisten en koren o.l.v. Francois Schollaert (info 053/21.81.07). Vrijdag 18 mei om 20 uur in de Studio: gespreksavond over aktuele onderwerpen, georganiseerd door de Evangelische Gemeente Aalst (info 054/32.30.93). Maandag 21 mei om 20 uur in de Schouwburg: koncert door «Door Eendracht Groot» (info 053/70.48.61). Dinsdag 29 mei om 20 uur in de Schouwburg: pastorale konferentie, ingericht door de Dekanale Raad Aalst (info 053/21.31.95). Dinsdag 29 mei om 19.30 uur in Vergaderlokaal 2: voordracht «Vakantie in zicht», georganiseerd door vzw Zit Stil (info 052/ 21.25.88). Woensdag 30 mei om 19.30 uur in de Teaterzaal: film «Carmen», vertoond door Jeugd en Muziek Aalst (info 053/21.61.07). Test-Aankoop van de maand mei heeft het over de hygiëne in de zwembaden. Het resultaat van hel onderzoek is vrij positief maar er kan nog heel wat verbeteren. Test- Aa.ikoop is verkrijgbaar op het adres Hol landstraat 13 te 1060 Brussel (021 536.64.11.) De taalkursusorganizatie Flanders en VTB- VABJ-Tours hebben twee uitzonder lijke beslemmingen in het Spaanse binnen land Santo Domingo de la Calzada en Burriana waar kurussen Spaans worden gegeven. Voor meer informatie Sint-Ja- cobsmarkl 45-47 te 2000 Antwerpen Het Europees Instituut van de Rijksuniver siteit van Gent organizeerde in samenwer king met de Kredietbank een colloquium over het politiek en juridisch kader van de handelsbetrekkingen tussen de EG en Oost-Europa. Campagne te Aalst een Aalsters vriendentrio neemt de uitdaging op. Het wil een campagne voeren om Kinderkankerfonds fi nanciële middelen aan te reiken en aldus meer mogelijkheden te kreë- ren. Jean-Marie Heyman kwam via volksvertegenwoordiger Mw Nelis - Van Liedekerke bij een brunch in kontakt met dr. Benoit. Hij voelde de schrijnende problematiek aan. Mensen die het thuis (veel) te breed hebben anderzijds kinderen die niet aan hun trekken komen bij gebrek aan geld. Met een paar vrienden, Els Moeyersoons en Herwig Van Holsbeeck werd besloten een cam pagne op te zetten. In Vredeshuis waar Jef De Loof en Kris de cam pagne steunen werden de aktivitei- ten voorgesteld. Omhaling bij MTSA-match Tijdens de half-time van de voetbal match geldend voor het tornooi der stad Aalst zal morgen zaterdag te 15.45 u. een omhaling worden ge daan ten voordele vankKinderkan- kerfonds. Dat op Beukenhof, Lang- estraat te Aalst. De kans wordt aan de aanwezigen geboden om hun ge ldelijke inbreng op de Europese vlag te deponeren bij een match waarin een ploeg van VTM het op neemt tegen een ploeg scheidsrech ters van MTSA. Dat ter gelegen heid van het twintigjarig bestaan van MTSA in aanwezigheid van een aantal Vlaamse vedetten die hun steun aan de aktie reeds toezegden. Daarbij wordt dan duidelijk gespe- cifieerd dat deze kampagne geen imitatie wil zijn van Levenslijn" maar een bloedeigen Aalsters in itiatief, waarbij de Aalstenaar kan tonen dat zijn hart ook voor andere dingen dan voor karnaval kan klop pen. Concert Moeyersoons - Kestens Op pinksterzondag 3 juni brengt het duo Els Moeyersoons - Peter Ke stens te 20 uur een veelbelovend koncert in de schouwburgzaal van de Werf. Het wordt een promenade doorheen de klassieke muziek met werk van Bach, Mozart, Glück, Ho- negger en Frangois Borne. Els Moeyersoons, een Meldertse die zich te Aalst vestigde, stamt uit een muzikale familie. Met twee van haar broers vormt ze inderdaad een gesmaakt muzikaal trio. Zijzelf volgde naast notenleer en muziek- feschiedenis ook cello en piano, laar haar instrument is de dwars fluit. Een tweede Berdien Stenberg al liggen haar invalshoek en inge steldheid wel op een ander vlak. Te Asse haalde ze de regeringsmedail le dwarsfluit en aan het Brussels muziekkonservatorium eerste prij zen dwarsfluit, notenleer en kamer muziek. Momenteel bereidt ze zich voor, als laatstejaars, op het Hoger Diploma dwarsfluit. Daarmee is voor Els de kous niet af. Eens dat hoger diploma op zak wil ze zich verder blijven perfektioneren. Zonodig in het buitenland. "Wie niet verder studeert en het voor ge zien houdt, gaat bergaf', zegt ze met overtuiging. En met haar 27 jaar wil ze liever de berg op. Ondertussen is ze lerares dwarsfluit aan de muziek- akademies Aalst, Meise en Ninove en speelt in haar eigen "Trio" maar ook in het fluitenkwartet "La Pas sionate". Met Peter Kestens vormt ze een muzikaal duo op niveau. Die is reeds houder van het Hoger di ploma piano, heeft een regerings medaille gehaald te Asse en een eerste prijs kamermuziek te Brus sel. Hij woont in Roosdaal. De ge meente waar ook poëet Koen Stas- sijns zijn tenten heeft opgeslagen. Koen staat bij het koncert in voor de presentatie en doet zulks naar ge woonte con amore et con brio. Kaarten aan 200 fr. zijn te bekomen in kultureel centrum De Werf, Mo lenstraat 51 (053/76.13.12) of in Vre deshuis, Esplanadestraat 8. Hou ders van de CJP-pas of de plus drie pas betalen 180 fr. U komt toch ook?! Muzikaal genieten op hoog niveau en kinderkankerfonds een steuntje in de rug meegeven. Kunstmap Een derde luik in de campagne wordt het aan de man-vrouw bren gen van kunstmappen met een ge dicht van Jcan-marie Heyman bij een zelfdruk van kunstenaar Her wig Van Holsbeeck. Te trekken op 10 épreuves artiste en 75 genum merde exemplaren. Die kunstmap in aangepaste kaft wordt te koop aangeboden aan 1.000 fr. De op brengst ervan (er zijn geen onkos ten) wordt te koop aangeboden voor 1.000 fr. zulks in Vredeshuis maar ook tijdens het koncert. Het aantal is zoals u ziet erg beperkt. J.M. Heyman schreef volgend ge dicht toepasselijk op de kankerpa tiëntjes: "Hoop" Toch durfde ik blijven dromen in de eenzaamheid van een stille, kille nacht, een diep verlangen bevangt mij en nie mand hoort me huilen. Voor mij lijkt alles eindeloos ver en toch is het nu dichtbij opnieuw geboren worden. Voor mij begint de nieuwe dag. Herwig tekende ook een originele affi che. Een heuse blikvanger die U eerst daags wel in het vizier krijgt. Kinderkanker Eén op 10.000 kinderen krijgt kinder kanker, zegt dr. Benoit. Ieder jaar wor den we met een nieuw /contingent zie ken gekonfronteerd. Kanker is zijn di verse vormen: leukemie, botkanker, klierkanker, spierkanker en noem maar op. Tot voor enige tijd scheen er weinig aan te doen. enkel de pijnen verzachten, tijdelijk wegnemen. Nu is er weer hoop. De chemotherapie weet je wel. Die gaat dan wel gepaard aan moeilijke, pijnlijke behandelingen. Met medikaties die neveneffekten als haaruitval impliceren. Toch is er re sultaat. 2 op 3 van de behandelde kinderen kunnen via chemotherapie genezen. Door hun rekenkundig ge zien "klein aantal" vormen deze pa tiëntjes voor de massa geen "maat schappelijk probleem Voor wie er als ouder, als patiënt, als arts, als zorgen- verstrekker mee gekonfronteerd wordt, is het dat alleszins wel. Meer steun van de overheid is absoluut broodnodig. Zo wordt het omkader- Aalst. Mensen uit de buurt "De Rozen "haalden zolders en kelders leeg voorde prondelmarkt (a) Aalst. Dit duo grapjassen zorgde voor heel wat animo op de Rozenkermis (a) Aalst. Volksspelen troef op de "Rozen" tijdens de kermis (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13