Tom De Visser wil bij K.A.V.D. blijven De wereldklasse van Nyakana twintig jaar volleybal Juvenes viert Internationale boksmeeting in Waasmunster Start van de Dendermondse zaalvoetbalkompetitie ■i Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05Z21.40.60 VOETBAL ^^UÊÊ^mÊimiÊÊÊÊÊÊnÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊimKÊÊÊÊÊÊÊamÊÊÊÊKÊÊÊnmÊÊÊmmamÊÊÊÊÊÊÊamÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊm Eindelijk wordt in Dendermonde ook een zaalvoetbalkompetitie georgani seerd. Deze kompetities kenden heelwat sukses in bijvoorbeeld Hamme en Tentse. In Hamme zijn trouwens heelwat ploegen uit de streek aktief. De Stedelijke Sportdienst van Dendermonde wil nu ook een dergelijke kompetitie organiseren in de plaatselijke sporthallen. Meer inlichtingen kunnen bekomen worden tijdens een eerste kontaktverga- dering in de sporthal van Appels op dinsdag 22 mei om 20.00u. Men kan ook telefoneren op nr. 22.44.01 na 19-00 uur. De Voorpost - 18.5.1990 - 17 Met 22 doelpunten heeft Tom De Visser de 'Zilveren Voetbal' in de wacht gesleept. Hij is dus topscorer in eerste provinciale Oost-Vlaanderen. De 23-jarige voetballer uit Bornem vertolkte een centrale rol in de voorbije kompetitie en zorgde er mee voor dat KAVD volgend jaar in bevordering speelt. Of Tom er dan nog zal bij zijn blijft een open vraag. Totnogtoe werden er geen onderhandelingen gevoerd. Normaal keert De Visser terug naar FC Bornem, zijn gewezen ploeg. Toch zou hij zelf liever in Dendermonde blijven. Bij Bornem doorliep hij de jeugdreeksen, speelde steeds in de spits en was ieder jaar goed voor pakweg 25 doelpunten. Een viertal jaren geleden werd hij af en toe in het eerste elftal opgesteld en dan werd hij een vaste waarde in de kern. 'De verhuis naar Dendermonde was eigenlijk een toeval, vertelt de laureaat van de 'Zilveren Voetbal'. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ik naar Tubantia Borgerhout zou gaan. De onderhandelingen waren reeds volop aan gang maar via konnekties van mijn vader kwam ik in kontakt met de klubleiding van K.A.V.D. Er volgde een test en zeer snel kwamen we tot een overeenkomst. Oost-Vlaanderen en eerste provinciale waren voor mij grote onbekenden. Ik wist wel dat het er harder aan toe ging dan bij ons. Een voordeel was dat ik bij een ploeg terecht kwam die écht wou voetballen, wat je zeker niet van alle provinciale ploegen kan zeggen. Ik was het rap gewoon en voor het eerst kreeg ik te maken met een ambitieuze ploeg die geen figurantje wou spelen. Die principes lagen me wel. Twee jaar na mekaar tegen de degradatie knokken, was voor mij te veel geweest. Reeds tijdens de inloopperiode kwam aan het licht dat we over sterke troeven beschikten. De kompetitie startte hoopvol. Al snel konden we een uitstekende positie afdwingen, maar dan volgde een periode dat het ons minder voor de wind ging. We liepen toen een achterstand op van vijf punten op de leider. Even ben ik toen gaan twijfelen. De oorzaak van die reeks minder goede verrichtin gen moest enkel gezocht worden in het feit dat er heelwat blessures waren. Op een bepaald moment was de helft van de ploeg gekwetst. Ik geloof dat Toon Pfaff in deze kompetitie op zo'n twintig spelers beroep heeft moeten doen. Na de jaarwisseling begon een periode van hoogkonjunktuur. We werden leider en zijn dat ook gebleven'. Tom De Visser wil bij Dendermonde blijven en de paarsblauwe klubleiding wil hetzelfde. Uiteraard komen hier centen aan te pas. Bornem is niet van plan om deze topscorer voor een appel en een ei naar KAVD te laten gaan. 'Eigenlijk zou ik het doodjammer vinden mocht het met Dendermonde niet tot een overeenkomst komen. Het voorbije jaar zal ik niet vlug vergeten. De sfeer is zo tof dat KAVD mijn tweede thuis is geworden. Ik meen dat ik mij gedurende dertig speeldagen ten volle heb ingezet en ook in de toekomst wil ik dat zo houden'. E.G. In een goed gevulde sporthal 'Hoogendonck' te Waasmunster begon om kwart na acht de boksmeeting. Matchmaker Wies Carmeliet had wel een paar slapeloze nachten achter de rug. Een goed gevuld programma brengt immers steeds zijn probleempjes mee zoals late forfaits, reservaties en derge lijke dingen meer. Van Imschoot van BC Erpe en Claerhout van BC Monteyne begonnen in de kate- gorie weiter (68 kg) hun eerste ronde vrij afwachtend. In de tweede ronde zag men een technisch betere Van Imschoot punten pakken. Claerhout daarentegen zocht de k.o.-slag, wat hem in de derde ronde fataal werd. Eén counter van Van Imschoot en de man uit Roeselare kon dromen van Albrecht Rodenbach. In de tweede kamp voor welters over 3 maal 3 minuten overklaste De Petter van Binche zijn tegenstrever Mollen- bosch van BC Marche en stak dus lo gisch de overwinning op punten op zak. De derde kamp was een ontmoeting tussen de plaatselijke bokser Nic Zaman (77 kg) en Hollange van BC Marche. De Waal toonde zich over de drie ronden de beste, wat resulteerde in een krappe puntenoverwinning. Dan kregen we het eerste hoogtepunt van de avond. Jan Bulloch (G.B.-84,5 kg) stapte in de ring samen met mana ger Gayner. Deze zware jongen, afkom stig van Liverpool en in Groot-Brittanië de zesde op de ranglijst, was reeds vrij dagavond ter plaatse om in optimale konditie zijn kamp af te werken. Freddy De Kerpel, manager van Franco 'Thunderbird' Wanyama was er niet zo gerust in. Drie weken geleden had zijn poulain met de Britse nummer 9, Carl Thompson, meer dan genoeg last gehad. In zijn kleedkamer had deze Bulloch tijdens de opwarming laten zien dat hij niet naar Waasmunster gekomen was om op de heide te gaan wandelen. Franco Wanyama betrad de zaal onder luid applaus. Na enkele tips en raadge vingen van manager De Kerpel ging de gong voor de eerste ronde. Lenig als een panter sprong Franco naar zijn prooi om deze als welkom enkele rake links- rechts-kombinaties uit te delen. De dui delijk verraste Bulloch probeerde op het lichaam een break af te dwingen. Wat de jonge Oegandees in zijn mars had was reeds duidelijk. (Hij was derde in de Olympische Spelen van Seoul.) Blik semsnel (Thunderbird is zijn bijnaam) en steeds in de aanval pakte hij uit met rake kombinaties. Wat Bulloch ook wou doen, de slagenregen bleef maar ko men. Op 1 september besloot de rekreatieve volleybalploeg uit het jeugdcentrum Ju- venes in kompetitie te treden. Het werd aanvankelijk hard knokken. De kente ring kwam er pas toen er samen met het jeugdcentrum en de Parochiale Werken van de Kouter sporthal De Zeven werd gebouwd. Investeren in trainers om door een degelijke opleiding met eigen spelersmateriaal zo ver mogelijk te gera ken, resulteerde in het seizoen 1972-73 in een promotie naar de hoogste provin ciale reeks. De jeugdafdeling werd uitge bouwd en er werd een damesafdeling opgericht. In 1979-80 plukte Juvenes met drie kampioenentitels de vruchten van de jeugdwerking. De opgang van Juvenes was niet meer af te remmen. De trainers Germain De Mol en Maurits Van Damme hebben een enorme verdienste in de Juvenes rush naar de top van de nationale volleybal wereld. Een ongeëvenaard succes was de opgang van de club in vier jaar tijd van provinci aal naar de hoogste landelijke reeks. Naast de sportieve prestatie heeft Juve nes de voorbije twintig jaar haar aan dacht toegespitst naar activiteiten voor een zo breed mogelijk publiek van vol leybal geïnteresseerden. Juvenes is een club met een totale werking: jeugdploe- gen jongens en meisjes, recreatieve ploegen dames en heren naast de kom petitie blikvangers. Juvenes wil ook in de toekomst haar doelstelling zo dicht mogelijk benade ren. Volleybal in optimale omstandighe den creëeren en er een familiale ge meenschap mee tot stand brengen. Het oprichten van een volleybalschool om het talent uit Zele en omliggende klaar te stomen, is de nieuwe uitdaging van de jubilerende club. Beno In de tweede ronde, na duidelijke in- strukties van Freddy De Kerpel: 'Franco, stoom aflaten', kon Jan Bulloch wat herademen en het publiek ook. Franco daarentegen trakteerde ons op een ech te 'Ali-dans' steeds 'jabs' uitdelend aan zijn tegenstrever. Zo bleef het ook in de derde en vierde ronde. Franco dikteerde de wet van de sterkste. In de vijfde ronde gaf De Kerpel de opdracht om het tempo nog te ver hogen. De fysiek sterke Wanyama begon nu de Brit, die enorm kon inkasseren, te bestoken met kombinaties die men al leen de allergrootsten ziet doen. Op één minuut van het einde der ronde en nadat Bulloch al eens geteld was, be sloot scheidsrechter Roulaux wijselijk om de kamp stil te leggen. Jan Bulloch was niet meer in staat om zich te verde digen en verloor met technisch K.O. Onder luid applaus en op handen gedra gen door zijn supporters verliet Franco Wanyama de arena... Na de pauze kregen we opnieuw een nieuwelingenkamp tussen Zambor (Co- gito-Waasmunster) en Van Lierde (Vil voorde). Het werd een vrij eentonig ge doe met als logisch resultaat een match-nul. Bij de superwelters in 3 x 3 min. zagen we een uitstekende Caelens (Vital Neve- le, 70 kg) indrukwekkend op de punten winnen tegen De Brulle (Binche) nadat hij in de eerste ronde op achterstand was gezet. De volgende nieuwelingenkamp was er een voor zwaargewichten. Oostendenaar Mitchell (100 kg) verloor na een teleur stellende kamp tegen Lannoo uit Ingel- munster. Dan kwam de slotmatch waarvoor velen gekomen waren: Godfrey Nyakana (gou den medaille op de Gemenebestspelen 1990) tegen Marino Fonteyne. Nyakana, die een ganse week door griep geplaagd werd (en daardoor was matchmaker Wies Carmeliet zo zenuwachtig) begon zijn kamp tegen een Monteyne die dui delijk onder de indruk was van het palmares van zijn tegenstrever. Montey ne had blijkbaar zijn spikes in plaats van zijn bokskhandschoenen meegebracht. Hij ontweek voortdurend en sloeg steeds op de vlucht. Ondertussen toonde Nya kana wat wereldklasse is en pakte uit met alle kombinaties die de bokssport rijk is. Bliksemsnel, handig, klaarkij- kend en offensief pakte hij uit tegen een tegenstrever die vooral dacht aan het liedje van de Monkeys 'Run for your life'. De keren dat Nyakana Monteyne kon klem zetten, kreeg die een ware rammeling. Toch kreeg Montevne de Franco Wanyama werd gelukgewenst door de 'ringpoes' van dienst Boksen. Freddy De Kerpel, Nyakana en matchmaker Wies Carmeliet (mv) sympathie van het publiek mee door zijn kranig verweer tegen die kleurling met wereldklasse. Na zes ronden kregen we een verdiende puntenoverwinning van de zieke Nyaka na, die enorm teleurgesteld, de indruk gaf de verliezer te zijn. Wat wil je. Hij verbleef een maand gele den nog in zijn geboorteland, waar het 40° was. Dan stak hij over naar België, waar hij tijdens de maand april en bij vrij slechte weersomsandigheden moest trainen. Toen wist hij nog niet wat griep was, nu wel. In de kleedkamers werd in aanwezig heid van veel bekende personaliteiten waaronder José Seys en Ivan Heylen nog lang nagepraat over deze prachtmeeting. Martin Boksen. Marino Monteyne kreeg een speciale beker voor zijn fair-play en zijn 'durf(mv) Boksen. José Seys samen met voorzitter Walter 't Kind van Cogito Waasmunster (mv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17