Steeds meer renners, meer wedstrijden en meer materiaal! Guy Van Hese: de konditie groeit Dany Baeyens, dolgelukkige winnaar V.W.F.-Wielrennen 18-18.5.1990 - De Voorpost myco Cycte® WIELRENNEN VWF-wielrennen. Serge Van Assche (xl) VWF-wielrennen. Benny De Wilde (xl) VWF-wielrennen. A. Quintelier (xl) Vrijdag in Overboelare D-reeks: 30 renners Adolf Van den Abbeele Adolf Van den Abbeele is er eindelijk in geslaagd zijn eerste zege binnen te rij ven. Hij heeft het gedaan op een indruk wekkende manier en met zeer veel pa nache. Men moest van in de start hard op de trappers duwen want Chris Mi- chiels ging er al direkt vandoor. Na twee ronden was alles te herdoen en ontsnap ten Gerry Steenssens en Dolf Van den Abbeele. Deze twee lagen al snel 30 sekonden voorop maar Steenssens kreeg last op de hellingen in het par cours en daar was het dus dat Van den Abbeele er alleen vandoor ging. Terwijl Steenssens door het peloton werd opge slorpt verhoogde Van den Abbeele zijn voorsprong tot 40 sekonden. Hij zou die voorsprong bewaren tot op de eind streep. Bij de achtervolgers was het weer een moedige Theo Wymeersch die de tweede plaats bemachtigde voor Se- ghers en Franky Aerts. Hugo Ronsmans reed een opvallend goede wedstrijd en eindigde op de dertiende plaats. C-reeks: 37 renners René Droesbeke René Droesbeke heeft vrijwel voor eigen deur de zegebloemen kunnen bemach tigen. Het was diezelfde Droesbeke die reeds van in de start er op zijn eentje vanonder muisde. Twee ronden later zat hij weer in het peloton en kwamen er anderen hun neus aan het venster ste ken. Vooral een zeer aktieve Désiré Sonck probeerde het een paar keer net als Rolus Jooris Van Renterghem Lo- verie en een zeer nerveuze Mare Herre- godts die ook al in zijn achtertuin aan het fietsen was. Toch was het weer Droesbeke die de beslissing zou forceren. Hij wipte wegen kreeg gezelschap van Hugo De Pesse- mier daar sprong even later nog Frank De Pelsmaecker bij. Daniel Jooris miste op een vijftal meter de aansluiting. De drie gingen door en behielden zo'n hon derd meter voorsprong tot op de streep. Daar was het dat Droesbeke die het zware werk aan zijn twee trawanten had overgelaten met een kurkdroge demar rage verrassend wegsprong en won voor de ontgoochelde De Pessemier en De Pelsmaecker. De spurt voor de vierde plaats was een kolfje naar de hand van Gaston Van Den Hoecke die in volgorde Scheirlinck en Jooris vloerde. Vermel den we ook een flink wederoptreden van Hugo Van de Velde die veertiende werd. B-reeks: 40 deelnemers Jozef Scheirlinck De B-renners maakten er gewoontege trouw een knappe wedstrijd van. Toch zou de beslissing vrij vlug vallen toen er drie renners vandoor gingen: Jozef Scheirlinck Bart Pieters en Guy Van den Haute. Toen dacht er niemand aan dat dit wel eens de goede ontsnapping zou kunnen zijn. Die drie bleven rondenlang met een honderdtal meter voorsprong voor het peloton fietsen. Toen daar toch even verpoosd werd waren de drie voor goed weg. Na een bikkelharde zij-aan-zij werd J. Scheirlinck nipt winnaar voor Bart Pieters en een niet aandringende van den Haute. De spurt van het peloton was voor Robert Maldrie gevolgd door Peter Schaillie en Hendrik Scheirlinck. In de laatste ronde deed er zich een spijtige valpartij voor waarvan Gilbert Dryoel en Noël Batselier de slachtoffers waren. Zij werden naar de kliniek over gebracht. A-reeks: 39 deelnemers Jozef De Vits Deze vinnig betwiste wedstrijd kende een zeer spannend einde met een sterke en verdiende winnaar want tijdens de wedstrijd zagen we De Vits meer dan eens in de vuurlinie strijden. Dat deden trouwens ook vele anderen vooral pre miejagers als André Van der Eecken Helmuth Tas Paul Van Eyck en JP De Glas. Ook de anderen hielden het tempo steeds zeer strak. Uiteindelijk ging men nog met een twintigtal renners de laatste ronde in. Toen was het dat De Vits zijn demarrage plaatste en slechts Tumme- leer kon gepast reageren. Onder hun beiden snelden ze naar de meet waar De Vits het laken naar zich trok. Vijftig meter achter dit duo regelde Theo Van Handenhove de rest. Voor Theo een geweldige come-back na 14 dagen ge sukkeld te hebben Hij fietste zich met een in de kijker en snoerde de grootste critici de mond. Alweer een spijtig voor val. Streekrenner Stefaan Laureys kreeg mechanisch defekt en kwam daardoor zo ongelukkig ten val dat hij een pols breuk opliep. Na Overboelare kan men besluiten dat voorzitter Verpaelst gesteund door zijn echtgenote Jeaninne alle troeven in handen heeft om van de VWF een van de sterkste bonden van het land te maken. Wie er was kon vaststellen hoe vriende lijk men er werd ontvangen hoe goed de wedstrijdleidingen zijn en welke enor me sfeer er heerst. Na de wedstrijd waarin elke ronde aan de meet 100 fr te verdienen was konden de renners eten van de stapels boterhammen met kop- vlees die er gratis werden rondgedeeld. Ook heeft voorzitter Verpaelst nu een camionette aangeschaft met luidspre kers om de wedstrijden aan de meet te kunnen verslaan. Ondertussen maakt Huguette Rosselle die ook de inschrij vingen verzorgt na elke wedstrijd de klassementen zodat de renners alles op de voet kunnen volgen. Volgende week geven we trouwens de tussenstanden van iedere reeks en de standen van de superprestige. Zondag in Kruishoutem D-reeks: Paul De Staercke Het hing al een ganse tijd in de lucht en eindelijk is het ervan gekomen lachte Paul na zijn prachtige spurtzege tegen de snelle Justin Gabriëls en Theo Wy meersch. De wedstrijd zelf was een le vendige bedoening met steeds andere renners aan het kommando. Toch zou het uiteindelijk nog op een spurt uit draaien al diende men daarvoor op het laatst nog Ronsmans in te tomen. De Grembergenaar drijft momenteel op een goede vorm en moet in de komende weken eens in de roos schieten. Chris Michiels daarentegen schijnt wat te suk kelen en gaf de pijp aan maarten. C-reeks: Daniël Jooris Daniël Jooris is er eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van het seizoen te laten optekenen. Hiervoor heeft hij diep in zijn krachtenarsenaal moeten putten en een ganse koers zeer oplettend en aanvallend moeten fietsen. Reeds van in de start ging Julien De Baets in de aanval. Het was Droesbeke die hem counterde. Even later terug De Baets. Daar sprongen Jooris Rolus Sergorisen De Rijbel bij maar een sterke De Pesse mier sleurde het peloton terug bij. Weer ging De Baets nu met Sergoris maar Droesbeke De Pessemier en De Rijbel sleurden tot alles weer samen was. Nog gaf De Baets niet op en in gezelschap van Van Hoof ging hij er alweer vandoor. Eerst gingen De Ben en Rolus dan Van Renterghem en De Pessemier in hun zog rijden en meteen zag het er gevaar lijk uit. Nu ging echter Van Den Hoecke steigeren en hij sleurde het peloton terug naar de hergroepering. Meteen ging Jooris weg en hij nam 100 meter voorsprong. Op de meet had hij er nog 20 over voor De Ben Rolus en vijftig meter op Van Den Hoecke die de rest van het peloton in de spurt regelde. B-reeks: Hendrik Vermeiren Ook Grembergenaar Vermeiren mocht km afgelegd. Voor mij is en blijft het koersen louter een hobby. Ik mik niet hoger dan mijn mogelijkheden reiken'. Guy Van Hese behaalde vorig seizoen elf overwinningen. Nooit eerder had hij zo'n hoog getal bereikt. 'Totnogtoe is het mij nog niet vergaan zoals ik het wenste, vervolgt de Waaslan den Het zal moeilijk worden om die prestatie te evenaren. In het begin van het seizoen moest ik mijn kamp gaan doen. Dat waren dus veertien dagen waarin ik geen fiets heb gezien. Nadien heb ik de zaak willen forceren, wat falikant is afgelopen. De laatste tijd gaat het beter. In eigen Nieuwkerken werd ik tweede en dat was tot vorige week mijn beste resultaat. Die overwinning in Dil- beek heeft mijn vertrouwen zeker aan gewakkerd. Met de zomer voor de deur komt er een periode waarin ik zeker tot het uiterste moet kunnen gaan en nog enkele overwinningen wil behalen'. Komend weekend zal Van Hese aanzet ten in Temse. E.G. Guy Van Hese heeft een tijdje op zich laten wachten. Vorig jaar was hij rapper bij de pinken. In deze kompetitie plukte hij pas afgelopen week de eerste bloe men. Dat was in het Brabantse Dilbeek, waar hij een kloof van veertig sekonden sloeg. 'Gemakkelijk is het er niet gegaan, zegt Guy. Na dertig kilometer verzeilde ik in een vijftienkoppige leidersgroep. Half weg bleven er daarvan nog zes over. Korte tijd later ben ik het slachtoffer geworden van een lekke band. Toch kon ik de aansluiting realiseren, meer zelfs, op een gegeven ogenblik ben ik gaan demarreren en verwierf snel een voor sprong. Ik ben toen op dat élan blijven doorgaan en won'. In de provinciale titelren legde de ama teur uit Nieuwkerken beslag op de 22e plaats. Tk eindigde met de eerste groep en dat is een resultaat dat mij toch wel tevre den stelt. Nu geef ik grif toe dat ik aan de streep aan het einde was van mijn bo- bijntje. Het kampioenschap ging over 160 km en dag voordien had ik al 120 Na het Oostvlaamse kampioenschap voor Juniores was het alweer te Borsbe- ke een Wielerhoogdag. Nu waren er de nieuwelingen aan de beurt die er hun achtste selektierit voor «De gouden fiets - Eddy Merckx» kwamen afhaspelen. Zoals naar gewoonte in zo'n nieuwelin genwedstrijd met een goed deelnemers veld, vlogen de knapen er meteen in. Zo kwamen reeds na twee van de zeven af te leggen ronden de vier smaakmakers van deze wedstrijd op het voorplan. We noteerden Hendrik van Dyck uit het verre Lille, Dany Baeyens, de streekren ner uit Sint-Lievens-Esse, Stekenaar Ste ven Persoon en Jurgen Van Boven uit Schellebelle. Laatstgenoemde had het wel verduiveld lastig om aan te klampen. Hij bengelde steeds luttele meters ach ter het leiderstrio aan. Daar werd het tempo hoog gehouden door Hendrik Van Dyck, de man die er als een tank inging... allicht op zoek naar zijn der tiende overwinning. Van Boven kon het gat maar niet dichten terwijl Persoon en Baeyens tevreden waren in het zog van Van Dyck. Verder veranderde aan het wedstrijdbeeld niets, alleen kon men besluiten dat het tempo hier konstant in de buurt van de veertig kilometer per uur lag, niet niets dus. En dan de onver mijdelijke spurt. Reeds van ver sleurde Van Dyck, zich wel bewust van het snelle gevaar Baeyens, aan de kop van het trio. Hierbij rekende hij er allicht op dat niemand er nog zou in slagen hem de loef af te steken, maar... Dany Baeyens wist zijn reputatie als snelle man kracht bij te zetten; Per aankomst had ie een duidelijke marge. Even was er nog hei bel om de tweede plaats, waarbij per soon zich bekocht voelde. Nochtans moet de Stekenaar zich niet ongelukkig voelen met zijn terecht toegekende der de plaats. Daar de eerste zeven renners in de uitslg naar de grote finale mogen op 5 augustus te meise-Wolvertem wa ren ook de grote finale mogen op 5 augustus te meise-Wolvertem waren ook na afloop Jurgen Van Boven, Geert Verdeyen, Marco Morren en David Van schoenwinkel bij de gelukkigen. Een stralend weer, 47 vertrekkers en... een incidentloze, mooie wedstrijd met een verdiende overwinning van een stree krenner, wat wil je nog meer? Volgens de organisatoren geen probleem,... niets!!! G.D.T. voor de eerste keer zegevieren. Lang heeft het er naar uitgezien dat hij slechts aanspraak zou kunnen maken op een ereplaats want tot ongeveer half-koers reed er vooraan een groepje met Cour- tens Van Ginderdeuren Schaillie Hen dricks Cornelis en Tempels. Toch slaagden Vermeiren Van Landschoot R. De Wilde en Donald Dalle erin om het onwaarschijnlijke waar te maken en de leiders te vervoegen iets waarin Bau- wens en Maldrie en vervolgens Rey- broeck en Moortgat niet slaagden. Het was een zeer sterk fietsende Patrick Tempels die de beslissing zou forceren. In gezelschap van Vermeiren ging Pa trick geweldig te keer maar halfweg de laatste ronde werden ze onder druk van Mare Hendrickx ingelopen. Vermeiren had echter nog reserve genoeg om er direkt vandoor te gaan en te winnen met een kleine voorsprong voor Luc Cour- tens die zich ook nog licht kon afschei den van het spurtende peloton waarin Van Ginderdeuren het haalde voor Eric Van Landschoot en uitblinker Tempels die met een povere 18e plaats werd beloond. Ook Cornelis werd slechts 13e. A-reeks: Carlos Verstraeten Om niet uit de toon te vallen behaalde A-renner Carlos Verstraeten ook al zijn eerste zege. In een nijdige zij-aan-zij met Jozef de Vits kon hij met een ultie me lendenruk het laken naar zich toe halen. De Glas was de dichtste getuige terwijl Van den Berghe wat verder de laatste meters kon meemaken. Deze vier renners zouden de ganse wedstrijd beheersen en vrij vlug het hazenpad kiezen. Nooit werden ze nog verontrust en ze moesten uiteindelijk in de spurt uitmaken voor wie de bloemen en de kussen waren. Toch werd er achteraan niet geslapen en steeds waren er groep jes in de achtervolging. Uiteindelijk gin gen er acht renners op zoek naar de vier vluchters en daarachter nog eens vier. Op grotere afstand volgde de rest van het peloton. Bij de acht achtervolgers haal de Goossens het van Amerlynck en Tas terwijl daarachter Van Handenhove het haalde voor Van Laethem. D'Hondt won de spurt van het peloton voor Messe- man Van Acker en Seeuws. Volgende wedstrijden Zaterdag 19 mei in Velzeke Peerkens- traat 7 Dancing Parabol C D starten om I4u30 voor 12 ronden over 55 km; A B om I6u30 voor 15 ronden over 69 km. Er is voor 15.000 fr aan prijzen voorzien. Zondag 20 mei in Beveren Zillebeek- straat 47 taverne Boerenbrood. C D om I4u00 voor 10 ronden over 55 km; A B om 16u00 voor 12 ronden over 66 km. 15.000 fr prijzen. Donderdag 24 mei in Otegem Super prestige met 19-000 fr prijzen Heester straat 15 café De Bazar. C-FD starten om I4u00 voor 11 ronden over 51 km; A B om I6u00 voor 13 ronden en 61 km. Uitslagen Vrijdag in Overboelare D-reeks: 1.Adolf Van den Abbeele 2. Wymeersch 3. Seghers 4. Aerts 5. Ga briëls 6. De Gusseme 7. Steenssens 8. Lison 9-De Smet lO.Maes 11. Quinte lier 13. Ronsmans. C-reeks: 1. René Droesbeke 2. De Pes semier 3. De Pelsmaecker 4. Van Den Hoecke 5. Scheirlinckx 6. Jooris 7. De Ben 8. Rolus 9- Sonck I). 10. Van Renterghem 14. Van de Velde 18. Lo- verie. B-reeks: 1. Jozef Scheirlinck 2. Pie ters 3. Van den Haute 4. Maldrie 5. Schaillie 6. Scheirlinck E. 7. Bauwens 8. Courtens 9. Dalle 10. Moortgat 15. Tempels 22. Cornelis. A-reeks: 1. Jozef De Vits 2.Tummeleir 3. Van Handenhove 4. Van Eyck 5. Goossens 6. Paridaens G. 7, Van der Maelen 8. Tas 9- A. Van der Eecken lO.Goedeseune 17.VanHecke 20.Ver- eertbruggen. Zondag in Kruishoutem D-reeks: 1. Paul De Staercke 2. Ga briëls 3. Wymeersch 4. Van Oost 5. Reys ö.Janssens 7. DeKocker 8. Aerts ^LSeghers 10.Quintelier ll.Maes 12. Ronsmans. C-reeks: 1. Daniël Jooris 2. De Ben 3. Rolus 4. Van Den Hoecke 5. Sergoris 6. De Rijbel 7. Droesbeke 8. De Baets 9. De Clercq 10. Van de Velde 11. Bolle 14. Fierens 18. Geerinck. B-reeks: 1. Hendrik Vermeiren 2. Courtens 3- Van Ginderdeuren 4. Schaillie 5. Van Landschoot 6. Hen drickx 7. De Wilde 8. Dalle 9- Bau wens 10. Moortgat 13- Cornelis 18. Tempels. VWF-wielrennen. Alois Van Renter ghem (xl) VWF-wielrennen. Antoine De Ben (xl) A-reeks: 1. Carlos Verstraeten 2. De Vits 3. De Glas 4. Van den Berghe 5 Goossens 6. Amerlynck 7. Tas 8. De Croock 9- Burggraeve 10. De Volder 11. Van Houtte 13. Van Handenhove 14. Van Laethem. VWF-wielrennen. Floriaan De Clreq (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18