De Ridder en Van Steerthem op moederkesdag Willy Van Dijck en Jean Goossens, zaterdagwinnaars Eerste zege in vier jaar voor Guy Smet Nieuwelingen Serge Vermeulen in Verrebroek B.W.C.L.-Wielrennen De Voorpost - 18.5.1990- 19 WIELRENNEN Dat het in ons land weinig stabiel weer is, wisten we al een tijdje. Ook dit week end duikelde de thermometer een flink eind omlaag, vergeleken bij vorige week. De wedstrijd in Zonnegem (zonder zon) was eens temeer een boeiende en snel verreden koers, waarin de vroege sei zoenvogels voldaan geraakten en de laatbloeiers op de proppen kwamen. Toch zijn het nog steeds dezelfde namen die dit artikel moeten sieren. Vooral in de C- en D-reeksen blijven de vroegere kopstukken de scepter zwaaien. In de A- en B-reeksen komen stukje bij beetje andere renners de neus aan het venster steken. We hebben zo onze bedenkingen over die reeksen. Het zou heelwat eenvoudi ger zijn als men gewoon één winnaar per wedstrijd had. De koers zou een gans ander verloop krijgen en er zou met een andere mentaliteit gereden worden. Deze verdeling dateert nog uit het 'Bou- chez-tijdperk' en dat is nu toch al wat geleden. Ook voor de vreemde toe schouwers zou het niet meer verrassend zijn als ze een renner die vijfde eindigt het zegegebaar zien maken. Een knelpunt dat zeker eens onder han den moet genomen worden! Zaterdag in Zonnegem A- en B-reeksen Voor 77 km en elf ronden op deze druilerige zaterdagnamiddag kwamen toch 48 deelnemers hun rugnummer halen. Wel moet gezegd worden dat er nogal wat zieken waren en het peloton dus niet volledig was. Een studieronde hoefde niet want de meesten kennen dit parcours al van de vorige editie. Toch duurde het tot de tweede ronde voor aleer er zich enige aktiviteit ontspon. Van Dijk, Roelekens, W. Paridaens, Hey- vaert, Coene en Poelmans kozen het fiazepad. Door de goede verstandhou ding en de bochten ter hoogte van Vlier- zele, waren de vluchters al snel buiten zicht. Het zestal zou echter nog Stanny Poelmans verliezen wegens bandbreuk. Deze blonde spitsrijder van 'Duyck- Nissan' zag hiermee alle kansen op de overwinning verloren gaan want van een terugkeer naar de eersten was geen sprake meer. Het peloton verachterde zienderogen en berustte in zijn lot, ter wijl veel van die renners de kleedkamers gingen opzoeken tot het 'café' uitgedund was tot tien man. .Amper 15 renners zouden de wedstrijd beëindigen. Eigenaardig, maar in Denderwindeke lag de dag nadien nog een zware klus te wachten. Iedereen dacht dat het vijftal vooraan nog zou uiteengereden worden door Roelekens maar Freddy beperkte zich tot goede samenwerking met de kop groep. Misschien vreesde hij de in vorm komende Willy Van Dijck? Van Dijck, die vorige week nog het wiel van Roelekens moest lossen, heeft nog wat meer kun nen trainen en geraakt stilaan in het gewenste vormpeil. Dan is hij immers een boeman voor de nationale kampi oen. Inderdaad, vijf renners meldden zich voor de ultieme kilometer. Normaal was Heyvaert van de snelsten maar de onbe kende Coene zou misschien voor de verrassing kunnen zorgen...Nee, alle vijf recht naar de streep en het was Van Dijck die reeds van ver op kop reed, die het haalde, vóór Roelekens, W. Pari daens, Heyvaert en Coene. Bij de achter volgers spurtte Etienne Van der Helst sneller dan Johhny Dierickx. C- en D-reeksen Voor de tweede wedstrijd waren er iets minder deelnemers maar ook hier gold dezelfde verontschuldiging. Dat was echter geen reden om er een gezamen lijk 'ziekenbezoek' van te maken. Nee, deze 'infanteristen' schoten uit hun krammen alsof er een gouden fiets mee gemoeid was. Laten we echter niet ver geten dat de traditionele studieronde uitliep tot drie ronden en van dan af waren het knetterende tubes, schreeu wende renners en een explosie aan de marrages, die al vlug menig renner op het tandvlees zette. Marcel Van Impe, de kopman van Mar tins Veloclub bij de C- en D-reeksen en Jean Goossens gingen weg van de groep. De anderen moesten even naar adem happen en de reaktie kwam pas los in de zesde ronde. Neyts, De Wever en De Paepe (eindelijk) gingen op zoek naar de eersten. De groep aarzelde om te reageren en van toen af waren de posi ties in een definitieve plooi gestreken. Het leidende duo werd niet meer be dreigd en spurtte voor de zege. Ook voor de drie achtervolgers zou er niets meer veranderen. Tot een spurt kwam het echter niet want Van Impe richtte zich een vijftigtal meter voor de aankomst al op, zodat Jean Goossens moeiteloos won. Wat later won de nog erg jonge veteraan De Wever de spurt van het drietal, terwijl Roels de groepsspurt won. Uitslagen A- en B-reeks 1. Willy Van Dijck, 2. Freddy Roelekens, 3. Wilfried Paridaens, 4. Bruno Hey vaert, 5. Francois Coene, 6. Etienne Van der Helst, 7. Johnny Dierickx, 8. Johnny Scheerlinck, 9- Willy Van Londerzele, 10. Jozef Clemmen, 11. Jean-Pierre Vlassenroot, 12. Van De Wiele, 13. Edwin Nevens, 14. Marc Van Gijsegihem, 15- Eddy Van der Meerssche. C- en D-reeks 1 .Jean Goossens, 2. Marcel Van Impe, 3- Paul De Wever, 4. Alfred Neyts, 5. Johny De Paepe, 6. Willy Roels, 7. Freddy Van Steerthem, 8. Mare De Bruycker, 9- Wim De Clercq, 10. José Sterckx, 11. Sylveer Van Gijseghem, 12. Ivan De Backer, 13. Louis De Man, 14. Serge Bie, 15. René De Bruycker, 16. Frans De Mey, 17. Richard Beké, 18. Gino Lucchi, 19. De Schepper, 20. De Baere. Zondag in Denderwindeke Als je geen echte wielerfanaat bent dan zal het niet gemakkelijk geweest zijn om de startplaats van dit gebeuren te vin den. De streek is alom gekend door de Ronde van Vlaanderen voor profs, maar waar de BWCL de omloop gelegd had vergde toch enig zoekwerk. Anderzijds is er de prachtige maar o, zo zware om loop. Men zou stilaan denken dat er elke week een sterrit verreden wordt, zo vol gen al die zware koersen mekaar op. De tijd van de koersen op het biljartpar- cours van Lebeke schijnt definitief voor bij te zijn of is het daar voor anderen weggelegd? Toch schijnt niet iedereen zich hierover druk te maken want een renner in konditie kan dit soort omlo pen best verwerken en het zijn dus de minder-getrainden die het zwaar te ver duren krijgen. Maar voldoende oefening en de langverwachte verlofperiode kun nen daarin verandering brengen. C- en D-reeksen Elf ronden van 5 km en een lange beklimming op smalle wegeltjes zijn de ingrediënten van deze BWCL-wedstrijd. Van in de derde ronde gingen vijf ren ners aan de haal. Van Steerthem, Marcel Van Impe (alweer), Jozef De Wolf (zwaargewicht), Wim De Clercq en Paul 'Benjamin' De Wever, gevolgd door een groepje van zes met Veldeman, De Man, R. De Bruycker, Van den Driessche, Matthijs en Tanckeré. Het peloton volg de op enkele sekonden. Deze situatie bleef gedurende een ganse tijd onveran derd. Enkel voorin kregen we een kleine verandering of beter gezegd, bij de aan komst had Van Steerthem zich lichtjes afgescheiden. Dus niet veel noemens waardig omdat de beslissing defintief was vanaf die derde ronde. Van Steer them won dus licht afgescheiden voor Van Impe, De Wolf, De Clercq (allen van Martins Veloclub) en De Wever. Later won Veldeman nog een prestigespurtje, voor De Man, R. De Bruycker, Van den Driessche, Matthijs en Tanckeré. A- en B-reeksen Meer animatie en geweld in deze jonge re reeks want van bij de start scheidden zich twee renners af; Johnny Scheer linck, steeds gemotiveerd in Denderwin deke en de op wraak beluste Stanny Poelmans, die zaterdag lek gereden was. Bij de volgende doortocht kregen we één renner in de achtervolging: Jozef Clem men. Deze geheimagent ging met zijn vergrootglas op zoek naar de eersten en inderdaad, na een uitval van Paridaens, De Ridder en Roelekens, sloten Clem men en de andere drie bij de koplopers aan, zodat we zes renners aan de leiding kregen. Even verderop volgden De Mitz, Van den Abbeele en Schoonjans en een groepje van zes met De Leeuw, Luc Van der Eecken, De Cabouter, De Kuyper, Nevens en Wieland. Het peloton volgde al op één minuut. Dat peloton zou later zo'n achterstand oplopen dat het uit de wedstrijd moest genomen worden. Toen bleven er nog vijftien renners over om voor de winst te vechten. Met nog twee ronden voor de boeg plaatste De Ridder een demarrage en sloeg onmiddellijk een kloof. Hij keek niet meer om en stevende recht op de aankomst af. Zelfs de vijf andere vluch ters bleven niet bij elkaar want in de laatste ronde gingen Scheerlinck en de verdienstelijke Clemmen aan de haal. Poel mans, Paridaens en Roelekens had den hun strijd gestreden en berustten in WAOD-Wielrennen. De Hamse schepen van sport, De Graef, kwam aan winnaar Gino De Munck de bloemen overhandigen na de wedstrijd in Moerzeke (vh) WAOD-Wielrennen. Patrick De Maere wordt tweede in de spurt van het peloton te Moerzeke (vh) de zaak terwijl ondertussen De Ridder onbedreigd en afgescheiden, zegevie rend de aankomst overschreed. Scheer linck won de spurt voor de tweede plaats en werd eerste B-renner, vóór Clemmen en Stanny Poelmans. Paridaens en Roe lekens legden even later beslag op de andere ereplaatsen. Uitslagen A- en B-reeks 1. Francis De Ridder, 2. Johny Scheer linck, 3-Jozef Clemmen, 4. Stanny Poel mans, 5. Wilfried Paridaens, 6. Freddy Roelekens, 7. Antoine De Mitz, 8. Eddy Van den Abbeele, 9- Luc Schoonjans, 10. Bert De Leeuw, 11. Luc Van der Eecken, 12. Antoine De Cabooter, 13- Eddy De Kuyper, 14. Edwin Nevens, 15. Wieland. C- en D-reeks 1. Freddy Van Steerthem, 2. Marcel Van Impe, 3. Jozef De Wolf, 4. Wim De Clercq, 5. Paul De Wever, 6. Frank Veldeman, 7. Louis De Man, 8. René De Bruycker, 9- Frans Van den Driessche, 10. Walter Matthijs, 11. Roger Tancheré, 12.José Sterckx, 13. Ivan De Backer, 14. Désiré Sonck, 15. Johnny De Paepe, 16. Roger Van Wezemael, 17. Ely Roels, 18. Lucien Van Impe, 19- Van Gestelen, 20. Serge Bie. Volgende wedstrijden 19 en 20 mei: tweedaagse te Zottegem - Grotenbergh (industriezone) H.D.G. Serge Vermeulen uit Kieldrecht was zon dagnamiddag aan zijn tiende wedstrijd toe. Het werd metéén ook zijn eerste zege. Bij het ingaan van de laatste ronde lanceerde hij een aanval, had binnen de kortste keren een riante voorsprong be reikt en zou tenslotte eigenaar van de bloemen worden. 28 renners namen de start. Na zo'n tien kilometer trokken vijftien manschappen in de aanval; De rest verdween in de achtergrond. Er gebeurde vooraan niet zo veel. Jan Sme- kens en Luc De Moor wisten wel de meeste premies op zak te steken maar weggeraken zou niet lukken. Tot wan neer Serge Vermeulen zich dan onver wacht uit de voeten maakte. Gunther Van Goethem zou even later dan de spurt voor de tweede plaats winnen voor Jan Smekens. Korte tijd nadien maakte Luc De Moor als vierde zijn opwachting voor Nico De Jonghe en Ivan Baetens. Guy Smet is vier jaar lid van het peloton. In al die tijd behaalde hij geen enkele overwinning. Vorig weekeinde werd het voor de eerste keer een triomf. Het hoeft niet gezegd dat de junior uit Beveren biezonder tevreden was. «Met mijn ploegmaat Olivier Laureys reden we een halve wedstrijd samen in de spits, zegt Guy. Er volgde een hergroepering. Samen zouden we ons weer losrukken. Deze keer met Gerben De Mulder en Bert Bastianssens in ons gezelschap, We grabbelden het gros van de premies. Aan het slot volgde dan de spurt en ik won in feite makkelijker dan verwacht! Guy Smet is de laatste weken degelijk aan het presteren. Het reed de Ster der Juniores uit en eindigde overigens zeven keer binnen de vijf waaronder drie tweede plaatsen. Tewerkgesteld in het bedrijf van vader beschikt hij enigszins over faciliteiten om zich op de wedstrijden voor te bereiden; al dient gezegd dat hij ook thuis de handen uit de mouwen moet steken. Tot het einde van het jaar blijft Guv Smet junior. Hij heeft dus nog gelegenheid om in gunstige zin te bevestigen; E.G. WAOD-Wielrennen. Gino De Munck won in Moerzeke de spurt met enkele lengten voorsprong (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19