I.T.B. Lokeren blijft erin geloven De ongelijke strijd De Blauwe Vlam uit Berlare viert zilveren jubileum Twintig jaar M.T.S.A. Wieze sprokkelt punten Kerksken wacht op eerste zege Eikevliet Excelsior en De Linde komen sterk opzetten Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk Zeelse kaatskompetitie Kaatsverbond Lebbeke Duvel Willebroek door Hoke geremd Engelse Stock Cars op de speedway te Ruisbroek De Voorpost -18.5.1990 - 21 KAATSEN Zondag hebben we het kunnen meemaken. Groendalers en Oudegem, nochtans twee degelijke ploegen, hebben er werkelijk alles moeten uitper sen om toch maar enkele spelen te halen. Hoe is zoiets mogelijk Het antwoord is echter heel simpel. Het ligt aan de handschoenen! Als een ploeg met geivone handschoenen moet aantreden tegen een ploeg die uitgerust is met super extra-large handschoenen dan is daartegen geen In plaats van het kaatsspel aantrekkelijker te makten, krijgen we het omgekeerde effekt. Op tien ballen gaan er acht over! En dan geen tien, maar zeker twintig meter, a.u.b. Van een bal terug te kaatsen is er zeker geen sprake meer. Toch zijn de balwisselingen het meest attraktieve onderdeel van de kaatssport. Met dit systeem zijn er geen koordspelers meer nodig, men kan gerust met drie man een ploeg vormen. Zondag zagen we Backerklub bezig. Vorig jaar waren daar spelers die af en toe eens overkeerden. Nu gebeurde dat zeker tien keer in één speelheljt. Begrijpe wie het kan. Wij moeten onze kapaciteiten uitspelen met gelijke middelen en alleen dat kan de sport ten goede komen. Het hoofdbestuur krijgt zeker werk aan de winkel voor het volgende seizoen. Uitslagen van 13 mei '90 Modema-Ramen Verheyden 5-15 Half-Time Van Biesen-Willems 15- 4 Afbraak Van Biesen-Jempy's 13-15 Zorro's-Sportvrienden 9-15 De Ster-Hoplanders 15- 9 Kalender voor 20 mei '90 Willems - Modema Half-Time Van Biesen - .Afbraak Van Biesen Jempy's - Sportvrienden Hopland - Zorro's De Ster - Ramen Verheyden Kalender voor 24 mei '90 Modema - Afbraak Van Biesen Sportvrienden - Half-Time Van Biesen Jempy's - Hoplanders Zorro's - De Ster Ramen Verheyden - Willems (pvr) LIEFHEBBERSVOETBAL Ooit kende het liefhebbersvoetbal in Berlare een ongekende bloei. Niet min der dan zeven klubs werden er ongeveer tegelijkertijd opgericht.De Groene Dui vels, De Flintstones, Hoger Op, De Rim- bo, De Heidekrekels, De Romeo's en De Blauwe Vlam maakten toen grote sier. Deze ploegen startten in een eigen kom- kpejitie, waarvan alleen De Groene Dui vels en De Blauwe Vlam kampioen ge worden zijn. Stilaan viel die kompetitie echter uiteen maar Blauwe Vlam wou koste wat het kost verder blijven voetballen. Er werd overgegaan naar een ander liefhebbers- verbond, maar ook dat verbond gaf de pijp aan maarten toen ook in Dender- monde, Hamme en Wetteren dergelijke organisaties werden opgedoekt. Uiteindelijk geraakte Blauwe Vlam ver zeild in de Aalsterse M.T.S.A., waar het nu al een tiental jaren speelt en grote suksessen boekt. Blauwe Vlam kan bogen op een mooi palmares: Kampioenschap van Berlare Beker van de Stad Dendermonde Kampioen in de 2e reeks MTSA Beker Monsieur van de Stad Aalst. De verantwoordelijken hopen dat het hun klub nog lange tijd voor de wind mag gaan en dat hopen we met hen. Op zaterdag 19 mei heeft op het terrein Beukenhof de viering plaats van 'Twintig jaar M.T.SA' Om 15u0G speelt een selektie van de MTSA tegen wielertoeristen. Om 17u00 spelen de scheidsrechters tegen een BRT-VTM-ploeg met o.m. Koen Wauters, Willy Sommers, Helmuth Lotti, Herman Van Molle, Walter Groot- aerts, Soit Van der Eist en Bob Hoogenboom. Tijdens de rust zullen de vedetten een omhaling doen ten voordele van het Kinderkankerfonds. Vanaf 20u00 gezellig samenzijn. JMH Wedstrijden van 12 mei 1990 't Klompje 6 Juma 15 Bezoekers hadden een snelle start wat hen een 1-4 stand op het scorebord bracht. Toen kwamen klompjesmannen sterk terug en het werd 4-5. Hadden zij hun krachten onderschat? Erwerd maar één spel meer opgehaald zodat er «dro ge» 6-15 als eindresultaat op het wed- strijdblad neerkwam. Remi Ydens was één der beteren! Spijtig dat er zoveel ballen werden kwaad geslagen! Inex AVDV 5 Bontinck/Windsor 15 De melkjongens stonden wel voor een hopeloze zaak tegen de zandbergploeg met grote meneer Eddy De Saedelaere die zijn ploeg vooraitstuwt en zelf voor de afwerking zorgt. Aan de andere zijde was er Rudy Geerinck op groot midden die meer dan zijn streng trok, maar de ganse ploeg had mits wat meer overtui ging toch nog wat meer kunnen ophalen. Geen ideaal kaatsweder met veel wind en koude temperatuur! Standen 1-3,2-3, 2-7,3-7 en 3-0 rusten geblazen. Toen ging het verder met 3-11, 4-11, 4-12,5-12 en 5-15 Programma voor zat. 19 mei 't Klompje - Bontinck/Windor 't Klompje - Inex AVDV Inex AVDV - Bontinck/Windsor Bovenvermelde wedstrijden gaan door voor de Beker Van Zele. Vierde ronde W. Vercruyssen Op 26 mei wordt voor de de derde keer de Greenpeace dag georganizeerd. Hei tema is "Broeikaseffekt, luchtvervuiling en ver keer". Er zullen infostands staan in Ant werpen, Brugge, Brussel, Gent, Hasselt, Knokke-Heist, Luik en Namen. Hel nummer 102 van Aspekten en Doku- menten van de Belgische Vereniging van Banken heeft als tema "De monetaire en financiële ontwikkelingen in 1989". Men kan deze brochure bekomen bij genoemde vereniging aan de prijs van 100 fr op het adres Ravensteinstraat 36 te 1000 Brussel. Van 27 mei tot en met 30 juli wordt in de Frieslandhal te Leeuwarden een manifes tatie van hedendaagse kunst en architek- tuur uit Noordeuropese landen gehouden. In totaal nemen er 28 kunstenaars en ar- chitekten uit 11 landen aan deel. Staatssekretaris voor maatschappelijke emancipatie Miet Smet is een nieuwe cam pagne gestart voor gelijke kansen van meis jes en jongens in het onderwijs en op de arbeidsmarkt. HANDBAL Na een paar seizoenen op het nippertje de promotie te hebben gemist moest in het seizoen 1989-1990 beslist de deur naar 2e nationale worden geopend. Met de aanwerving van trainer]. Princen, de komst van 'klasbak' J. De Pauw - en nog enkele spelers o.a. Wouters - werd de kern breder gemaakt en Lokeren meen de terecht de doorbraak te kunnen for ceren. Het is allemaal anders gelopen. Geplaagd door een hele reeks kwetsuren kon Lokeren de verwachtingen niet in lossen en een voor hen bescheiden vijf de plaats was het teleurstellend resul taat. Even zag het er naar uit dat de ontgoocheling de Lokerse club zou aan tasten in zijn ambities maar alles werd vrij vlug doorgeslikt zodat er nu al plan nen gemaakt worden om het komende seizoen een nieuwe gooi naar de titel te wagen. Op de Algemene Vergadering bleek al vlug dat alle spelers bereid zijn er opnieuw de schouders tegen te zet ten. Alle basispionnen blijven beschik baar - enkel Koen Verhofstadt twijfelt er aan of hij zijn spelersloopbaan niet zou afsluiten - en het bestuur dat duidelijk nieuwe impulsen heeft gekregen is reeds kontakten aan het leggen om de Kaatsen. Deze bevorderingsploeg van Kastel Rap en Vlug won met 15-12 tegen Kerksken (vh) Hogere III Wieze Sportief-Opstal Pelote 15-11 (ruststand 5-8) Wieze dat wegens een beurs in de Okto- berhalle niet over zijn speelterrein kon beschikken moest noodgedwongen naar Lebbeke-centrum uitwijken. Wieze dat goed opende en met 5-3 leidde vermocht in de eerste helft verder niets tegen een overweldigend bezoe kend team dat in een ruk naar 5-8 stoomde. In de tweede helft keerde het tij na een 8-10 tussenstand. De bezoekers zagen een spel bij 40-40 verloren gaan wanneer Dierickx de bal buiten keilde. Tijdens het volgend spel keerder Freddy Verstrepen de bal over na een 40-0 stand. De gasten hadden geen vat op de korte opslagen van Wieze en de koordspelers Aubroeck en Die rickx bleven in gebreke. Bij de gasten wilden Roby Seghers en Dirk Goossens verder naar de koord aansluiten, hetge en hen werd geweigerd. In de volgende spelen knapten de keerders van de thuisploeg hun werk op. Ieder om beurt keerden ze een balletje over terwijl de overige punten kadeau werden gedaan door Pelote door de opslagen steeds court te slaan, terwijl de keerders van Opstal veelvuldig de bal buiten keerde zodat Wieze in de eindfase over Opstal walste. Het achterveld van Wieze kan terugblik ken op een goede partij. Alleen de opsla gen van de gastheren liet te wensen over, want ze geraakten met moeite over de middenlijn of was dit een taktisch plan netje waarop Opstal geen gepast ant woord had. Bevordering Kastel Rap en Vlug-Kerksken 15-12 (ruststand 8-5) Kerksken dat nog steeds wacht op de eerste overwinning trof het niet bij de kalendermaker. Tot heden zijn de favo rieten reeds bekampt. Titelaspiraties koesterde Kerksken allerminst, maar tegen Kastel waren de verwachtingen alleszins hoog voor de eerste twee pun ten en dit om het moreel hoog te hou den. Kerksken ambieert zich in bevorde ring te handhaven en daarom hadden ze een speler aangetrokken. Volgende week wordt Hoké partij gegeven en met een punt is Kerkske reeds tevreden maar van dan af moet er gewonnen worden. Voor wat de wedstrijd tegen Kastel betreft kende Kerksken tegenslag. Volgens André De Smedt zat er winst zeker in. Voor wat het wedstrijdverslag betreft verwijzen we naar Kaatsen in Kastel. Juniores Kerksken-Wieze Sportief 13-11 (ruststand 7-6) Wieze opende op een grandioze wijze. Ze bouwden een 2-6 voorsprong uit. Ongelukkig genoeg vielen de bezoekers dan stil zodat de gastheren in één ruk naar een 7-6 ruststand gingen. Hiervoor was De Rijcke Steven verantwoordelijk, want hij kan terugblikken op een schit terende wedstrijd. In de tweede helft was de strijd gelijkop- gaand. Kris De Smedt van Wieze die regelmatig zijn balletje overkeerde werd toch nog overtroffen door Kris Bogaerts die er niet minder dan twaalf over de achterlijn keerde. Een goede wedstrijd van de thuisspelers die een gevaarlijke klip omzeilde en een verdiende overwinning behaalde. P.A.L.K.-VERBOND ploeg te versterken. Uiteraard is het nu nog te vroeg om namen op te plakken maar principiële akkoorden zijn al ge maakt met enkele gerenomeerde spe lers. Het hoofdbestuur, bestaande uit zes man onder de leiding van voorzitter Van Vaerenbergh en secretaris M. Ver guit, heeft ook reeds de verzekering gekregen dat sponsor I.T.B. en de Kre dietbank de club blijven ondersteunen en meteen werd het kontrakt met trai ner J. Princen met een jaartje verlengd. Ook het jeugdbestuur heeft nieuwe im pulsen gekregen en onder leiding van voorzitter R. Versele werd een zes-jaren plan uitgedokterd dat hopelijk vruchten zal afwerpen. De heren Maréchal, De Bock, Van Driessche, De Brauwer, A. D'Hanis, K. Versele en J. Van llillc moe ten er dan ook voor zorgen dat de jeugdwerking uitgebreid wordt en op lange termijn de doorstroming naar het fanion-team wordt verzekerd. Blijkbaar blijft Lokeren erin geloven, het komt er nu op aan de plannen ook te konkretiseren. EVA Leider Amado Opdorp geraakte niet over de hindernis Lindekens. Een twee de verlies doch nog goed voor één punt Eikevliet Excelsior en De Linde Niel maakten van hun onderscheidelijke te genstanders Black Boys II Willebroek en kampioen Oppuurs brandhout Eikevliet, drie punten rijker, komt daardoor op ge lijke hoogte van Bornem Guil dat vrij was Dat Oppuurs, dat vorige week blijk gaf van beterschap, zo zou vernederd wor den, dat hadden zelfs de grootste pessi misten niet verwacht De gedwongen rust schijnt Black Boys I Willebroek t oordelen naar wat op Niel Biezerd werd getoond deugd te hebben gedaan Sa mengevat .weinig of geen veranderin gen in het klassement Amado blijft lei der, maar ziet zowel Eikevliet als De Lin de sterk naderen. Uitslagen Lindekens - Amado Opdorp De Linde - Oppuurs Black Boys II - Eikevliet Niel Biezerd - Black Boys 15-13 15-5 4-15 7-15 Niel Biezerd II. Scheldezonen en Bornem Guil vrij Stand 1.Amado Dorp 2 De Linde 3.Bornem Guil 4 Eikevliet 5. Lindekens 6 Black Boys I 7 Niel Biezerd 8 Scheldezonen 9 Oppuurs Dorp Speelkalender Zondag 20 mei Oppuurs Dorp - Lindekens Niel Biezerd II - black Boys II Amado Opdorp - Scheldezonen Eikevliet - Niel Biezerd Bornem Guil, De Linde en Black Boys vrij Donderdag 24 mei De Linde - Lindekens Scheldezonen - Black Boys Amado Opdorp - Eikevliet Bornem Guil - Oppuurs Dorp Niel Biezerd I en II en Black Boys: vrij Naast Malderen Eureka, dat een drietal jaren het PALK-verbond heeft gedomin eerd, spelen o.a in dit verbond kaats- klub Meubelen De Backer uit Opstal- Buggenhout en Rupelsport Boom, pas dit seizoen na strubbelingen in het Palk- verbond, overgekomen Aardigheid in dit verbond is het klassement opge maakt aan de hand van de gewonnen spellen Uitslagen Meubelen De Backer - Super T Moerstraat - Eurika Malderen Welkom - Derby Oudegem - Waresvrienden Backersclub - Groendalers Rapid - Rupelsport Boom Klieksken 15-11 3-15 15-11 7-15 15-5 15-5 vrij LIGA VLAANDEREN BEVORDERING GEWEST DENDERMONDE Wijziging aan de top leider Baardegem verloor verrassend thuis van Denderbel le. Duvel op bezoek bij Hoke, verloor wel maar kon toch nog een puntje meebren gen Hamme-Zogge liet van zich spre ken door bij hel niet Ie onderschatten Aalst aan de winnende hand te blijven. Hield Kastel, Kerksken in bedwang de grootste winst (drie punten) werd ge boekt door Merchlem. dal Nieuwerker- ken kansloos liet. Kaslol-Korksknn 15-12 Baardognm Donderholle 10-15 Morchlóm-Nir u iwi irknrkon 15-6 Aalsl-Hammo Zorjejo 11-15 Znlo Durmon-Moorsol ff 5-0 Hoke-Willobrook 15-11 1 Donderholle 5 11 2 Baardognm 11 3 Znlo Durmon 9 4 Morchlom 9 b Aalst 9 6 Hammo Zoggo 4 8 7 Hoke b 8 8. Duvol Willobrook 7 9 Kerksken 7 10 Kastel 4 4 11 Nieuwerkerken 5 4 12 Moorsel 0 LAGERE l-ll Puurs doet beste zaak Gijzegem won op Buggenhoul slechts twee punten Puurs en Denderbelle van hun kant lieten Terioden en Wio/e geen schijn van kans en worden drie punten rijker Daardoor woel Puurs /'n vooi sprong op Gijzegem op Ie dri|ven lol twee eenheden, Baasrode, dal slecht van start ging, wisl zich lel Ie herpakken Baasrodo-Opwi|k 15 13 Buggenhoul-Gijzoijoni UI!» VBR-Opslal i:> Hammo St Anna-Morehlom I!» i. Ter|oden-Puurs 4-1!» Denderbelle-Wiozo 15-5 t Puurs 13 2 Gijzegem 11 3. Denderbelle 11 4 Opwijk 5 Hammo St Anna 6 VBR 7 Baasrode 8. Buggonhout 9 Morchlom 10 Toi joden 11 Wieze IP Opstal Dom lei dag ,'M mei. Hemclvnarldag. staal een sjxïktakulane namiddag ge piogiammeord op hel speedway-ciicuit Ir4 Ruisbroek. Als alsluiter worden de Bangers over een wipplank gestuurd, daarbij mag de tegenstrever natuurlijk een "duwtje" meegegeven worden Sen- Stand 1 Waresvrienden Peisegem 90 2 Backersclub Merchtem 90 3 Groendalers Moorsel 86 4 Rupelsport Boom 82 5 Derby St.Giüis 78 6 Malderen Eurika 72 7 Oudegem 67 8 Meub De Backer Opstal 64 9 Klieksken Lebbeke 59 10 Super Seven Wieze 57 11 Rapid Lebbeke 53 12 Welkom St Gillis 48 13 Moerstraat St Gillis 43 Kalender Rupelsport Boom zondag 20 mei Derby - Rupelsport donderdag 24 mei: Rupelsport - Kliekske Eurika Malderen en Meubelen De Backer Op stal: kan ik uw speelkalender krijgen7 salie dus Maar vooraf komen verschil lende andere klassen aan bod De gioofste aandacht gaat naar de Stock Cais waarbij Engelse piloten de over steek van het kanaal maken. Verleden jaai was dit ook reeds het geval en tel kens was hel een lust voor het oog van de Uvschouwers. De Stock Cars werken hun eerste wedstrijd in België af voor het internationaal kampioenschap en naast do Pnve Cars en Privé Stock Cars is. zoals eind april, ook nog een manche voorbehouden voor Mini's De eerste start is voorzien om 11 uur.

De Voorpost | 1990 | | pagina 21