KC Appels blijft in eerste klasse Van Daele: Hoge nood aan miniemen Onverwachte winst voor Serge Vermeulen 5e Mini Volleybal Tornooi Nu inschrijven! Bart Peelman koerst voor eigen volk Wielersport in Erembodegem Wim Weyns in Belsele Vijfde Mini-Volleybaltornooi Snuffel Grembergen O.V.W.B.-wielrennen VOLLEYBAL Liefhebbers Zondag 24 juni 1990 endermonde Grembergen De Voorpost - 18.5.1990 - 23 KORFBAL De kogel is door de kerk. KC Appels, reeds wekenlang in een strijd gewikkeld om de degradatie te ontlopen, kon enkele minuten na het eind van de uitwedstrijd op Deume, opgelucht adem halen. ATBS, kwam men toen aan de weet, had zijn thuiswedstrijd tegen Loko verloren en degradeert samen met Kapellen naar tweede klasse. Appels blijft hierdoor in tweede. Appels had voor het begin van de wedstrijd nog drie minimale scenario's om zich te redden: één punt halen bij Deume, verliezen met twee korven verschil, of ev. verliezen met drie korven verschil (dan zou er nog een testmatch ingezeten hebben). Aan winnen op het veld van Deume hebben de Dendermondenaars tijdens de wedstrijd nooit mogen denken. Bij de rust was de stand al 7-3 in het voordeel van de thuisploeg en Appels speelde niet één van zijn beste wedstrijden: enigszins verkrampt, zenuwachtig, wat o.a. leidde tot onnodig balverlies en een minder goeie afwerking. De thuisploeg van haar kant zette er van in den beginne de beuk in. Deume had ook geen andere keuze, het moest winnen om zich in tweede klasse te handhaven. De gehele wedstrijd lang voerden de Antwerpenaars het komman- do. De Appelse korven tijdens de eerste speelhelft werden aangetekend door Ann Schuddinck (doorloopbal), Edwin Borms (strafworp) en Wim De Wilde (afstandsworp). In de tweede speelhelft vonden Edwin Borms (strafworp) en tweemaal Dirk Duvn (strafworp en afstandsworp) de weg naar de korf. Tijd nu om te gaan rusten en de batterijen op te laden met het oog op de volgende kompetitie, die in de annalen van de Belgische korfbalsport zal aangetekend blijven als het eerste seizoen waarin overgeschakeld werd naar tweevakkenkorfbal. Gezien de prestaties in zaal moet Appels daarin schitteren. Pierre Van Rossem Toen in Ganshoren de start gegeven werd aan het kerkhofbos kwam de zon erdoor. Omdat het de ganse voormiddag geregend had waren er veel renners thuisgebleven. Zij zouden er spijt van krijgen. Ditmaal waren er vier reeksen. Frans Van Eyck, die naar gewoonte reed, deed er nog een zege bij, waardoor hij momenteel reeds zes keer heeft gewonnen. Toch bood het Waaltje Mare Foumois hardnekkig weerstand en verloor met slechts een half wiel de A-reeks. In de B-reeks was het ditmaal Julien Logier die won met 4' 10" voorsprong op August Delaen. Eugeen Beelen ging van bij de start weg van een groepje van vier en won met ongeveer 1' voorsprong de C-reeks. Na veel oefenen en een goede verzorging behaalde Omer Van Molle zijn eerste zege van het seizoen in de D-reeks. Hij won met één lengte de spurt, vóór Victor Herck. A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Mare Fournois, 3. Gustaaf Vinck. B-reeks: 1. Julien Logier, 2. August Delaen, 3. Georges Mertens. C-reeks: 1. Eugeen Beelen, 2. Jean Merella, 3. Jaak Goossens. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2 Victor Herck, 3. Jean Spenders. WIELERTOERISME Wielertoerisme. De deelnemers aan de fietstocht, georganiseerd door de R TT- Vriendenkring uit Aalst, tergelegenheid van de sportmaand (da) BADMINTON Serge Vermeulen had zondagnamiddag niet verwacht dat hij in Verrebroek ei genaar van de bloemen zou worden. De vijftienjarige knaap was pas aan zijn elfde wedstrijd toe. Geprikkeld door va der Jos die thans als gewezen cyclospor- tieve bij de WAOD aan de slag is werd hij drie maanden geleden lid van het pelo ton. «Ik doe momenteel niet alleen aan koersen zegt Serge. Sinds mijn zeven speel ik bij F.C. Kieldrecht als doelwach ter. Het lijkt niet waarschijnlijk dat ik in de voetballerij actief blijf. Na het volgen de seizoen hang ik de schoenen aan de haak. Het is immers de bedoeling om mij op het koersen toe te leggen. Ik vind het een leukere bezigheid. Bovendien is het mij tot nu toe beter meegevallen dan ik mij had durven voor te stellen. Ik kan best wedijveren, hoewel tot nu toe een twaalfde plaats het beste resultaat was. Dat was in Appels-Dendermonde. Even later werd ik dertiende in Impe. Ik mocht dus niet klagen. Vrijdagavond startte ik in Verrebroek. Verschillende keren heb ik getracht om weg te gera ken, maar dat lukte niet. Telkens kreeg ik iemand op het wiel. Ik ben in het peloton geëindigd maar kon al bij al op een degelijke verrichting terugblikken. Vorige zondag is het mij gelukt. Geef toe dat ik in de verste verte op geen overwin ning had gerekend. Met een ereplaats had ik mij al tevreden gevoeld, zo had ik ook aan pa gezegd. De teerlingen waren in elk geval snel geworpen. Na twee van negen af te leggen ronden zijn dertien renners in de aanval gegaan. Op een haar na miste ik de trein. Samen met Nico De Jonghe trok ik in achtervolging en kon snel de anderen vervoegen. Er werden verschillende aanvalspogin- gen ondernomen. Ook ik probeerde er van onder te muizen. Op een bepaald ogenblik waren we met twee voorop. Ik voelde mij fit, plaatste een paar demar rages en stelde vast dat het er voor mijn metgezel wat te snel aan toeging. Het werden mijn eerste en hopelijk niet de laatste bloemen. E.G. Wachtebeke - Na al die jaren is de Carltoncup in onze provincie een vaste waarde geworden. Voor wie als jongere in eigen club geen goede begeleiding krijgt zijn de gratis Carltontrainingen o.l.v. Jacques Van Daele een enige kans. Als afronding van het seizoen organi seert de PBO in samenwerking met Carlton de finaledag van de gelijknamige cup. Daar worden door de Oostendse firma prijzen geschonken aan elke deelne mer. Nieuw dit seizoen was de beslissing van provinciaal trainer Jacques Van Daele om de geklasseerde spelers niet meer op te roepen. Zij worden sowieso opgeno men in de provinciale selektie. tot 18 jaar uit 12 clubs en 3 scholen bevolkten afgelopen zondag de sporthal te Wachtebeke. Ann Gyselinck en Jacques Van Daele deelden de meisjes in vier poules in. De eindwinnaars kwamen dan in de namid dag in een winnaarspoule terecht. De op de tweede, derde en vierde plaats geëin- digden speelden in evenwaardige poules verder voor de vijfde tot vijftiende plaats. Op die manier was het mogelijk een eindklassement op te stellen. Sandra De Block (Stekene) won alle wedstrijden overtuigend in twee sets. Ilse De Puysseleir (Mintons) eindigde op de tweede plaats. Saskia Meersman (Lo keren) en Miranda De Grijse (Mintons) werden derde en vierde. In de provinciale titelren heeft Bart Peelman het er niet zo best vanaf gebracht. Hij eindigde in de groep daar waar hij toch op een ereplaats gerekend had. 'Het was duidelijk mijn dagje niet', zegt de junior. 'Na de Oostvlaamse Ster stelde ik overigens al een terugval vast. Vorige zondag in Liedekerker verging het mij goed. Ik ben enige tijd alleen in de aanval geweest maar kreeg later gezelschap van Mario Heyvaert en Van Saen, twee handen op één buik. Later kwamen nog twee anderen ons vervoegen. Voor het ingaan van de finale kon Heyvaert wegspringen. Hij genoot daarbij de medewerking van zijn ploegmaat. Ik heb nog getracht om de aanval te counteren maar dat bleek een hopeloze onderneming. Enkel spurten voor de tweede plaats bleef over. .Al bij al ben ik niet ontevreden.' Bart Peelman hoopt in het Belgisch kampioenschap beter te doen dan in de provinciale titelren. Deze week ging hij het parcours verkennen. Komend weekeinde zet hij dan aan in eigen Moerzeke en Kastel. Het zal overigens meer dan 20 jaar geleden zijn dat het peloton zich over Kastelse wegen slingerde. E.G. Op donderdag 24 mei (O.H. Hemelvaart) te 15u30 wordt aan het oud-gemeen tehuis in het centrum van Erembodegem het vertreksein gegeven van de 'Derde Grote Prijs O.H. Hemelvaart voor nieuwelingen', die gepatroneerd wordt door V.C. De Denderzonen-Forumvrienden (lokaal Keppestraat in Erembodegem) Deze wedstrijd wordt verreden op een gesloten omloop van 60 km over 24 ronden van 2,5 km langs het oud-gemeentehuis, Gaston De Schepperstraat, Hof ter Burchtstraat, Dr. Carlierlaan, Parking Gates, Zwalmkouter, Kerkstraat, Kerk, Weggevoerdenstraat, Kaai, Denderstraat en oud-gemeentehuis (aan komst) Aan deze wedstrijd zijn 11.000 fr prijzen verbonden en 10.000 fr premies. Voor verplaatsingskosten is 100 fr per deelnemer voorzien. DB Een zeer goede indruk liet hier vooral Isabelle Van landschoot (Adegemse)na. De 10-jarige miniem eindigde op een zeer bevredigende achtste plaats. Traditiegetrouw schrijven er zich meer jongens dan meisjes in voor dergelijke manifestaties. Vijftien poules van telkens drie jongens moest iedereen zo veel mogelijk de kans geven om te spelen. Alle poulewinnaars werden dan inge schreven op één tomooitabel. Hetzelfde gebeurde met de op de tweede en derde plaats gestranden. In halve finale won Jan Van Den Brande (Mintons) vrij vlot van Bart De Wael (Buggenhout). Jan Loeckx (Temse) had drie sets nodig om van een vermoeide Christof Decaigny (Mintons) te winnen, met dan nog 18-15 in de derde set. In finale had Jan Van Den Brande veel moeite met Jan Loeckx, maar wist hij toch met 15-11 in de derde set de Carl- tontrofee in de wacht te slepen. Mooie prestaties werden hier neergezet door Stefaan Decaigny (Mintons) die de reeks van de tweedes won. Maar vooral door zijn prestatie om in zijn poule drie sets te spelen tegen nationaal minie- menkampioen Christof Van Landschoot (Adegemse). Verder nog David De Maer- schalck (Buggenhout) die in kwart ver loor van Christof Decaigny, en van Jonas De Pauw (Adegemse) die ondanks zijn zeer jonge leeftijd toch halve finale speelde in de verliezerspoule. Provinciaal trainer Van Daele heeft zich dus vooral toegespitst op het ontdekken van talent bij de miniemen. Een reeks die inderdaad meestal onderbezet is in de meeste provincies. L.C. Boksen. De Brit Jan Bulloch, Wim Weyns toonde zich in Belsele be drijvig en zou tevens verdienstelijk win naar worden. Bij het ingaan van de finale maakte hij zich uit de voeten. Ivan Caethoven pikte zijn wagentje aan, maar schoot te kort toen het er op aankwam om voor de zege te wedijveren. 35 renners namen de start en na pakweg 30 km. trokken Steven Rousseau, Benny Peeters, Eddy Buts en Michel Geerinck op avontuur. Later kregen deze leiders gezelschap van Gino Vercammen, Wim Weyns, Guy Smet en Ivan Caethoven. Halfweg wedstrijd hadden de acht lei ders ruim een minuut voorsprong ge realiseerd. Van een terugkeer van de anderen leek al dadelijk geen sprake meer. Steven D'Hondt en Peter De Vos zouden het wel even proberen maar moesten vrij vlug weer inbinden. Vooraan reed Rousseau lek. Benny Pee ters verdween na een valpartij met Guy Smet. Laatstgenoemde kon verder rij den. Lekke band ook voor Wim Weyns die snel weer kon aanpikken en vervolg ens op de vlucht slaan, met Caethoven die beiden voor de zege zouden knok ken. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Buts voor Vercammen, Smet en Geerinck. E.G. met Wies Carmeliet (mv) mumfêsem DRIE TEGEN DRIE TERREIN 12 X 6 M NMELOEN VOOR 9 30U EERSTE WEDSTRIJOEN OM 10.00U Op zondag 24 juni organiseert Snuffel Grembergen op de terreinen van de Gemeentelijke Jongensschool te Grembergen zijn 5e mini-volleybaltomooi. In de voorbije vier jaar kende dit tomooi een gestadige groei, zowel het aantal reeksen als het aantal ploegen steeg opzienbarend. In 1986 - 24 ploegen, 1987 - 38 ploegen, 1988 - 61 ploegen en 1989 - 79 ploegen. Meteen is het duidelijk dat de formule inslaat. Er wordt gespeeld in ploegen van drie man op een aangepast terrein (6 x 6 m). De spelvreugde is de grootste troef vanwege de intense betrokkenheid bij het spel. Vanaf de vijfde editie heeft men het accent ehigszins verlegd. Zonder het karakter 'sport voor allen' uit het oog te verliezen heeft men, dank zij de medewerking van verschillende sponsors, een uitbreiding naar de top willen teweeg brengen. Daarom heeft men kontakten gelegd met verschillende Belgische topspelers die een apart tornooi zullen betwisten in de sporthal. V.C. Zele (natuurlijk) en Debic Zonhoven gaven reeds hun akkoord zodat een toenemende publieke belang stelling het logisch gevolg zal zijn. - Maar organisator Hans Van Aerschot rekent nog altijd op de deelname van alle volleyballiefhebbers. Aan de hand van de talrijke inschrijvingen die nu binnenstromen, lijkt de aantrekkingskracht van dit tornooi nog toe te nemen. Ploegen uit zowat alle Vlaamse provincies zal men terugvinden in de deelnemerslijst en zelfs uit Nederland is er belangstelling. Men kan inschrijven in volgende reeksen: Heren Nationaal (max. 8 ploegen - in zaal), Heren Landelijke, provinciale (A en B), rekreatie (geoefend en ongeoefend), Dames landelijke, provinciale en rekreatie. Een gratis ongevallenverzekering is inbegrepen in de deelname prijs van 300 fr. per ploeg. Men kan inschrijven tot 17 juni bij Hans Van Aerschot, Kerkplein 19. Dendermonde. Tel. 052-21.67.48 waar ook bijkomende inlichtingen kunnen worden verstrekt. EVA

De Voorpost | 1990 | | pagina 23