Kaatsen in Kastel Kaatsen in Baasrode Kaatskalender Kaatsverbond van Lebbeke 24 - 18.5.1990 - De Voorpost KAATSEN Hogere II 24.5 -15.00 VA Baasrode - Rebaix Hogere III 24.5 -15.00 Wieze Sportief - Welle Opstal Pelote - Herdersem Okegem - Kastel Rap en Vlug Terjoden - Zandbergen Bevordering 24.5 -15.00 Baardegem - Hamme Zogge Merchtem - Kerksken Kastel Rap en Vlug - Nieuwerkerken Aalst Herleving - Zele Durmen Steven Moorsel - Willebroek Hoké Erembodegem - Denderbelle Lagere I en II 24.5 -15.00 Gijzegem - Opstal Pelote De Toekomst Buggenhout - VBR Opwijk St Anna Hamme - Terjoden Puurs - Wieze Sportief Denderbelle - Opwijk Kaatskalender Hamme Zogge - VA Baasrode De Toekomst Buggenhout - Brusse- gem Hoké Erembodegem - Denderbelle 24.5 -10.30 Kastel Rap en Vlug - Herdersem Zele Durmen - Hof ten Rode Baas rode Pupillen 24.5 - 10.00 VA Baasrode - Terjoden A Hof ten Rode - St. Anna Hamme Opstal Pelote - Wieze Sportief Terjoden B - Hamme Zogge 24.5 - 9 00 Zele Durmen - Steven Moorsel 24.5 - 9.00 Brussegem - Kastel Rap en Vlug Hogere II 20.5 -15.00 VA Baasrode-Kokejane Hogere III 20.5 -15.00 Herdersem - Kastel Rap en Vlug Terjoden - Opstal Pelote Wieze Sportief - Idegem Bevordering 20.5 -15.00 Hamme Zogge - Steven Moorsel Nieuwkérken - Aalst Herleving Willebroek - Baardegem Kerksken - Hoké Erembodegem Zele Durmen - Kastel Rap en Vlug Denderbelle - Merchtem Lagere I en II 19.5 -15.00 Wieze Sportief - VA Baasrode 20.5 -15.00 De Toekomst Buggenhout - St. An na Hamme Opstal Pelote - Denderbelle VBR Opwijk - Terjoden Opwijk - Gijzegem Junioren 18.5 -18.30 Wieze Sportief - Zele Durmen 19.5 -15-00 St Anna Hamme - Kerksken Kadetten 18.5 -18.30 VA Baasrode - Kastel Rap en Vlug De Toekomst Buggenhout - St Anna Hamme Zele Durmen - Denderbelle Miniemen 18.5 18.30 Brussegem - Hoké Erembodegem 20.5 10.00 '*VA Baasrode - Zele Durmen Kastel Rap en Vlug - Denderbelle 20.5 10.30 Hof Ten Rode - De Toekomst Bug genhout Herdersem - Hamme Zogge Pupillen 18.5 -18.30 St Anna Hamme - Terjoden A 19.5 -10.00 Steven Moorsel - St Anna Hamme 20.5 -10.00 Hamme Zogge - De Toekomst Bug genhout Terjoden A - Kastel Rap en Vlug Wieze Sportief - Terjoden B 20.5 - 9-00 Hof ten Rode - Opstal Pelote 20.5 - 9.30 Brussegem - Zele Durmen Kadetten Denderbelle-Baasrode VA 2-13 Dat Baasrode een serieuze titelkandi daat is ondervond ook Denderbelle. De thuisploeg was duidelijk niet opgewas sen tegen de mokerslagen van het duo Verhelst-Joos en via 1-3 en 2-6 werd het een overtuigende overwinning voor de ploeg van de Broekkant tegen een moe dig maar duidelijk te zwak uitvallend Denderbelle. E. Hogere III Kastel Rap en Vlug - Terjodenll-15 (ruststand 8-7) Op de Villa had een toptreffen plaats tussen de nummers een en twee van de rangschikking. De wedstrijd groeide uit tot een hoogstaande partij, bijwijlen was het zelfs oogstrelend waarin de spanning troef was, een echte propagandawed- strijd. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, want menig spel werd bij 40- 40 beslecht, zodat de opgekomen sup porters waar kregen voor hun geld en hun aanwezigheid zeker niet beklagen. In de beginfase van de wedstrijd liep Kastel tot 2-0 uit en dit dank zij de slechte opslagen van de bezoekers. De thuisploeg verzuimde om een zenuw achtig Terjoden op een 4-0 achterstand te plaatsen en dit door het slechte afwer ken aan de koord en dat op de beslissen de momenten. Aan de koord werd de afwezigheid van Johan Van Daele aange voeld. Trainer-coach Hugo Steels was voor de ze jonge knaap ingevallen en hij kende weinig meeval bij zijn tussenkomsten. Een paar van zijn slechte interventies lieten de bezoekers toe op 2-3 te komen. De gasten konden zelfs tot 4-6 uitlopen, maar wanneer Wielandt zijn duivels ont bond kon Kastel bij de rust een 8-7 voorsprong op het skorebord vastprik ken. Onmiddellijk na de rust pakte Johan Van der Stricht uit met enkele knappe opsla gen en met knap keerderswerk. Onder zijn impuls kon de thuisploeg een 9-7 tussenstand brengen. Tot 11-9 slaagde Kastel erin met twee spelem voorsprong de eindfase van deze ontmoeting in te gaan. De bezoekers die het gevaar inzagen verwisselden Van der Haegen en Heymans van plaats, maar het was vooral achterman Ivan De Kin der, die nu meer werd aangespeeld daar de wind in kracht afnam, die het tij in het voordeel van de bezoekers kon ke ren. Bij Kastel verzwakte een tot dan toe verdienstelijke Danny Van Duysen zodat hij noodgedwongen naar de koord moest verplaatst worden. Zijn opponent De Kinder daarentegen groeide naarma te de wedstrijd vorderde. Hij keerde elke hem toegespeelde bal tussen de lijnen terug en dit ver in het opslagveld van de gastheren. Het is onder zijn impuls dat Terjoden tenslotte als de beste ploeg deze genietbare wedstrijd won. Noch tans laten de hieronder vermelde cijfers het niet vermoeden wanneer men de buitengeleverde ballen vergelijkt met Kastel 14 en Terjoden 18. Kastel keerde wel 16 ballen over tegen maar 8 voor de bezoekers. Bij Terjoden was Ivan De Kinder de regelmatigste en de beste. Bij de thuisploeg kunnen Wielandt en Van der Stricht op een knappe prestatie te rugblikken. Vernimmen wisselde zeer sterke met zwakke tussenkomsten af. Bevordering Kastel Rap en Vlug-Kerksken 15-12 (ruststand 8-5) De inzet van de spelers van beide ploe gen was ver te zoeken. Het slechte weder zat hier voor veel tussen want beide teams speelden even slecht. Kastel kon zich niet goed manifesteren en ze wer den in de eerste helft op een achterstand geplaatst. De thuisploeg kon deze voor de rust niet meer wegwerken en pas bij een 11-12 stand met een 0-40 waren de winstkansen van de gastheren zeer mi niem. De thuisploeg kende hier wat meeval en de keerders sleepten de ploeg door dit moeilijk spel en de kansen keerden. Kastel gingen in één ruk naar de totaal zege. Het verbeterde spel van de thuis ploeg was zeker te wijten aan de plaats wissel tussen Baert en Wim Claes. Twee zeer zwak gemotiveerde ploegen en Kerksken had zijn hoop op winst geves tigd, maar met enkele tegenslagen zagen zij alle hoop verdwijnen. Beker van België Herdersem-Kastel Rap en Vlug 12-15 De terugwedstrijd van de eerste ronde draaide opnieuw uit op een overwinning voor de bezoekers. Met het toptreffen tegen Terjoden in het vooruitzicht liet Kastel enkele spelers rusten en anderen werden elders ingezet. Zo werd groot midden Herman Vernimmen langs de lijn gelaten en achterman Van Duysen nam plaats aan de koord. Steels Hugo en Johan Van der Stricht mochten hun hartje ophalen op de keerdersposten. Het vlotte niet zo best in het achterveld van Kastel zodat Herdersem onder lei ding van een sterk spelende Marc Lam bert onmiddellijk de leiding in handen nam. De thuisploeg geraakte niet verder dan twee spelen van hun tegenstander weg. Toch werd het nog 12-9 en toen kreeg Herdersem en dit tegen een kras- selend bezoekend team uitzicht op de kwalifikatie. Steels stuurde Van Duysen naar zijn vertrouwde plaats van achter man terug en het spelpeil van de gasten steeg in de hoogte. Kastel haalde de overige zes spelen vlot binnen. Kastel won alsnog de wedstrijd en de kwalifika tie en dit na een zwakke partij. Een wedstrijd om zo vlug mogelijk te verge ten. Klassement Hogere III 1. Terjoden 5 12 p. 2. Zandbergen 5 lip. 3. Kastel Rap en Vlug 5 10 p. 4. Idegem 5 10 p. 5. Tollembeek 5 8p. 6. Appelterre 5 7p. 7. Opstal Pelote 5 7p. 8. Wieze Sportief 5 7 P- 9. Heme 5 6 p. 10. Okegem 5 4p. 11. Welle 5 4p. 12. Herdersem 5 4p. Uitslagen-13 mei Meubelen DB-Super 7 15-11 Moerstraat-Eurika 3-15 Welkom-Derby 15-11 Oudegem-Waresvr. 7-15 Backerklub-Groendalers 15-5 Rapid-Rupelsport 9-15 Programma voor het weekend 19 mei: Oudegem-Eurika (braderij) 20 mei: Meubelen DB-Welkom Klieksken-Moerstraat Waresvrienden-Rapid Derby-Rupelsport Oudegem-Groendalers Eurika-Backerklub Rangschikking 1. Waresvrienden 6 90 2. Backerklub 6 90 3. Groendalers 6 86 4. Rupclsport 6 82 5. Derby 6 78 6. Eurika 5 72 7. Oudegem 5 67 8. M.D.B. 5 64 9. Klieksken 5 59 10. Super 7 6 57 11. Rapid 5 53 12. Welkom 5 48 13. Moerstraat 6 43 Kaatsen. Kastel R. V uit hogere III speelde tegen Herdersem en ging er winnen met 12-15 voor de Beker van België (vh) Kaatsen. De kadetten van Zele-Durmen namen het op tegen Kastel R.V. (vh) Baasrode VA-Feluy 5-15 Dat Baasrode VA, na een opmerkelijk debuut in Hogere II (vier overwinningen op rij) een periode van laagkonjunktuur kent is niet abnormaal. Maar na het voorbije weekende begint men zich toch vragen te stellen aan de Broekkant. Met één winstpunt op twaalf tijdens de laats te weken ziet het er naar uit dat de ploeg totaal op drift is geraakt en het is duide lijk dat alle zelfvertrouwen bij de spelers weg is. Kwetsuren remmen wel de ho mogeniteit in de ploeg maar dit is toch niet de enige verklaring voor de onder maatse prestatie zegt men bij Baasrode. Zaterdag, op eigen ballodroom werd het een smadelijke 5-15 nederlaag en zoiets kan gewoon niet. Feluy begon via Parent en Secoude wel ontzettend sterk en met overgekeerde ballen werd het vlug 2-4. Even zag het er naar uit dat VA in staat was te repliceren maar bij 3-4 ging het totaal fout bij de thuisploeg. Het leveren was zeker niet op peil maar vooral het keren bleef ondermaats. Meteen moest Feluy echt niet optimaal presteren om met een 3-8 voorsprong te gaan rusten. Na de rust beterde het er niet op bij de zwalpende thuisploeg. Ook talrijke plaatswissels bracht geen kentering, en via 3-10 werd het 4-12, stand waarmee Feluy uitzicht kreeg op driepuntenwinst. Even leek het erop dat Baasrode toch nog een punt zou pakken (5-13) maar tot grote ontgoocheling van de VA-sup- porters stortte de ploeg opnieuw ais een kaartenhuisje ineen. Het werd 5-15 en meteen werd de vijfde nederlaag op rij geïncasseerd zonder een sprankeitje hoop voor de nabije toekomst. Zondag Bassilly-Baasrode VA 15-6 Ook in Bassilly slaagde Baasrode VA er niet in een punt te redden. De ploeg van coach Claes kon zondag weliswaar geen beroep doen op de gekwetste Koek maar het is duidelijk dat VA op zoek blijft naar zichzelf. Een zwakke start zorgde ervoor dat Bassilly vlug 4-0 voorkwam. Peers man won toen wel het eerste spel voor Baasrode maar de thuisploeg, nu vol zelfvertrouwen, begon ontzettend sterk te keren langs Cassaert en het werd 6-1 vooraleer Baasrode zijn neus nog eens aan het venster kon steken. Het werd 6-3 maar VA verloor het volgende spel op een echt onfortuinlijke manier en me teen brak de veer. Aan de rust leidde Bassilly met 8-3- Het was duidelijk dat VA na de rust er alles wou aan doen om tegen de storm op te rooien maar een in alle lijnen sterk kaatsend Bassilly sloeg alles terug wat resulteerde in een 12-4 stand. Bij 13-6 leek VA toch het verdien de punt te kunnen pakken maar op nieuw stak een sterke Cassaert een stok je voor de goede bedoelingen van Baas rode. Meteen werd het 15-6 daar waar Baasro de toch wel een puntje had verdiend. Uiteraard valt er nu enige onrust te bespeuren in de Baasroodse bestuurs- kringen maar alle goede bedoelingen ten spijt blijft het een open vraag of men het tij kan keren. zeker niet liet intimideren door de "faam" van de bezoekers.D e thuisploeg startte dan ook zonder komplexen met als resultaat een 4-1 voorsprong. De leiders herstelden zich echter, het werd 5-5 en na een spannende zij-aan-zij werd het 7-8 aan de rust. Het was Opwijk dat na de rust het eerste spel won maar VA-kapitein Kaekenberg haalde de teu gels wat strakker aan bij zijn jonge ploegmaats en in een ruk ging het naar 10-9. Opwijk begaf echter niet, klampte aan (12-11) maar bij 14-12 voelden zij de adem van de eerste nederlaag in de rug. Het werd nog 14-13 maar het klas- rijke jonge Baasrode - met drie junio ren - maakte de klus af en won verras send maar verdiend van een sterk Op wijk. Pupillen Baasrode VA-Zele Dunnen 2-10 Leider Baasrode moest spelen zonder zijn "sterke man" De Maeseneer en dit bleek al vlug een te grote handicap tegen het zeer sterke Zele. Via 0-2 en 1-4 gingen de bezoekers naar een 2-5 rust stand en ook na de rust lieten de sterk spelende bezoekers de thuisploeg geen kans. Meteen leed Baasrode zijn eerste uitgesproken favoriet voor de titel. Miniemen Hoké-Baasrode VA 3-10 Ondanks het feit dat Baasrode de wed strijd diende aan te vangen met vier spelers, bleek al vlug dat Hoké echt geen kans maakte. VA nam dadelijk een 1-4 voorsprong dankzij schitterend spel van Hendricx en Van Cauwenberghe en met de steun van Cassiman en Roels ging het naar 2-6. De thuisploeg kon duidelijk geen vuist meer maken en Baasrode VA boekte een riante 3-10 overwinning na een sterke prestatie. Lagere I Baasrode VA-Opwijk 15-13 Opwijk, de onverslagen leider, botste in Baasrode op een jeugdige ploeg die zich Jeugdkaatsen. De kadetten van Rap en Vlug uit Kastel speelden tegen Zele-Durmen (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24