Quiévrain in het Dendermondse Weinig belangstelling Noyon in het Dendermondse Medeleven Piet Saerens Eddy Van De Voorde Dartskampioen De Voorpost - 18.5.1990 - 25 Gaston De Vijlder, Jozef Debbaut, Fré Christiaens, Paul Aelbrecht, Jozef Philips, Maurits D'Hondt, Frans Van Riet, Jules Christiaens, Verhelst en zoon, Odette Van der Linden en Philemon Staes Te Hamme-Zogge begon Gaston De Vijlder met de eerste prijs maar kollek- tief scoorde hij ook hoog want aan de 41' prijs stonden zijn vier duiven reeds op de uitslag. Met de 4' en 5' prijs klokte Henri Vin der Heyden de eerste aange duide serie. De tweede serie ging naar André Verbeke met de 7' en 9* en de derde stond achter de naam van Adam D'Heer met de 3' en 9' prijs. Vroege duiven voor Colman-Swerts, A. Buggen- hout, 0. Symoens en Aimé Van Aver- maet. Albert Kockelkoren was de primus bij de jaarlingen voor Philemon Staes. De uitblinker was Cyriel Verstuyft die aan de derde prijs begon, aan de 16' prijs de eerste serie binnenhaalde en aan de 31' reeds vijf van zijn zes duiven op de uitslag had. Vroege duiven voor Colman-Swerts, J. Smet, O. Vincke, And ré Verbeke (7 op 9), Pol Van Lembergen (9 op 12), M. Windey. Bij de duivinnen won F. Coen voor E. Segers (2' en 30, R. en A. De Clercq. De jonge duivenprijskamp was een suk- ses voor. Alfons Moens die won en ook nog de vierde prijs achter zijn naam had staan. Kopduiven voor M. Vertongen, F. Verhelst, A. Verbeke, K. Dhanis, E. Naudts, R. Bosman. R. Dhondt won de eerste serie en Gunther Martens die aan de 37' prijs reeds vijf duiven thuis had, won de tweede en derde serie. Te St.-Gillis-Dendermonde blijft Jo zef Debbaut de plak zwaaien met de eerste drie prijzen van 4 duiven. Verder vooraan Leopold Meskens, Omer Corne lls 5' en 6', Gebroeders Boon. Jozef Annerel begon aan de achtste prijs en klokte 7 op 9- Bij de jaarlingen was het overwicht van Jozef Debbaut zowaar nog groter met de 1', 2', 3' en 5' prijs van vier ingekorfde duiven. Verder bovenaan Alois Vera, Jules Huyck (6' en 7'), Frank Van Haute, Jozef Annerel, Pierre Lau- reys. Met de jonge duiven sprong het resultaat van Domien Van Hoeck in het oog met de 1', 2', 5', 7', 8', 9', ÏO' als vroege aangiften. Vroege duiven voor Weduwe Meulbroeck, Spinoy en zoon, Maes en zoon, Honore De Wolf. Ie Berlare een dubbelslag voor Freder- ik Christiaens. Vroege oude duiven bij Erwin De Grauwe (2' en 4'), Kris Stee man en Rudy Kerre. De ereplaatsen bij de jaarlingen waren voor Frans Heirman (2' en 5'), Kris Steeman (3' en 4'), Armand De Smedt, Cesar Dauwe en Eugeen De Vos. Te Denderbelle klokte Paul Aelbrecht de 1' en 9r prijs en won daarmee de tweede serie. De eerste was voor Petrus Pieters met de 3' en 7' prijs. Vroege jaarlingen voor Jozef Boelens, Edward Peelman, 0. Van den Bossche, Maurits Boeels, Louis Mannaert en Pierre Quis- quater. Paul Aelbrecht had ook de snelle oude duif voor Eduard Peelman (2' en 90, Arthur Hofman (3' en 4'), Petrus ATLETIEK Pieters (5° en 7'), Mare De Saert. Een steruitslag bij de jonge duiven voor Ro ger De Smedt met 1', 2', 3', 9C prijs. Ook Omer De Feyter met de 4', 10', 11', 12', Danny Van Keer, Jozef Boelens (6', 7', 8') klokten vroeg. Te Lebbeke Samenspel kwam Jozef Philips sterk uit de verf met de 1' en 11' prijs als vroege aangiften en won hij de eerste bonserie. Vroege duiven voor Al fons De Mulder,Jozef Uyttersprot, Ange- le Kips, Frangois Vermeiren, Desire Van den Abbeele, Marcel Cooreman, Paul Van Nieuwenhove (8', 13' en 14'), Adolf De Smedt, Jean Van Biesen. De mieze tot 500 werd aan de 70* prijs door Geert De Nul gewonnen. Bij de jaarlingen de 1' voor Petrus Joos voor Desire Van den Abbeele. Met de 3' en 7' prijs nam Adolf De Smedt de eerste bonserie voor zijn rekening. Goede resultaten voor Jozef Uyttersprot (4', 8', 20*), Jozef De Nul (5* en 6'), Roger Meskens (Bug.), Damiaan Pissens, Jean Van Biesen, Jozef Buys, Frans Van den Abbeele. Jozef Buys won aan de 191 prijs de tweede serie. En ook hier Geert De Nul en nu aan de 63' prijs de mieze tot 500. Frans Van den Abbeele mikte in de roos bij de jonge duiven met daarbovenop nog de 3', 8', 9*, 12' en 16'. Vroege duiven voor Louis Aeyels, Desire Van den Abbeele, Luc De Geeter, Jozef De Beys (6'en 10'), Jozef Tilburgh, Felix Van Praet. Pierre Van der Schrieck won met de 19* en 20' prijs de eerste serie en de tweede voor Frans Cooreman aan de 23' prijs. Te Zele Eerlijk duurt Langst won Maurits D'Hondt de 1' prijs en de prali nes. Die waren er ook nog voor Eddy Van de Velde, maar die had met de 2' en 3' prijs en twee volgduiven nog een toe maatje aan series. Eddy D'Hollander won met de 6' en 7' prijs de tweede serie. Vroege duiven voor Paul Seymortier, Jules Dierickx-Visschers (5' en 12'), Ge orges Van den Wielle, Leon Seymortier, Gilbert Temmerman. Aan de 25' prijs de eerste van drie voor Kris Steeman en aan de 42' prijs de eerste van vier aangeduid. Eddy Van de Velde bevestigde de konditie van zijn hok met de 1' prijs bij de oude, jaarlingen voor Hubert Temmerman, (2', 6', 190, Jules Dierickx-Visschers won met de 3' en 10' prijs, de eerste serie. Vroege duiven voor Georges Van de Wielle, Eddy D'Hollander, Gilbert Temmerman, Wilfried Neus, Frangois De Brandt, Petrus Van Kerckhove. De eerste van drie aangeduid ook voor Jules Dierickx-Visschers en de eerste van vier voor Wilfried Neus. Bij de duivinnen won Eddy D'Hollander voor Wilfried Neus, Georges Van de Wiel le, Jos D'Hollander. Te Moerzeke troonde voorzitter Frans Van Riet op kop van de uitslag bij de oude duiven met als toemaatje nog de negende prijs. Vroege duiven voor Louis Van Vossel, 2' en 5', Yvan Vermeulen (3', 4' en 6°), Hubert Ost, Paul Peelman, Maurits Peelman. Met de zestiende en zeventiende de eerste serie voor Heir- wegh-Van Geyte en de tweede serie een prijs verder voor William Van Hecke. Bij de jaarlingen de 1' en 3' voor Louis Van Vossel. Met de tweede en tiende won Theofiel De Maere de eerste serie. Kop duiven voor Thierens-Wilgenhof, André Thierens, Frank Van Haute, René Wil- laert, Raymond Peelman, Benoit De Saegers won de tweede serie. Cyriel was de laureaat bij de jonge duiven voor André Van Haute (2' en zesde), Henri Hermans, Colman-Van den Eede (4' en 6'), Benoit Desaeger, Norbert Thierens, André Van Haute, Willy Vercauteren. In het Vierverbond Dendermonde lieten vader en zoon Verhelst uit Oude- gem bij de oude duiven de zege achter hun naam zetten. Deze tandem werd het felst belaagd door Patrick De Backer, Willem Van Dooren, A. en zn. van Exter- gem, Van der Veken-Asselman, Antoine Vereecken, Karei Ost, Jozef Claessens, Clement D'Hondt, Jean Becqué, Wilfried Coers, Christiaan Van Uytfanck. Aan de 30' prijs won Alfons Cool de eerste serie en de tweede was aan de 34' prijs voor Willy Geerinck. Van der Veken-Asselman korfden drie duiven in en die stonden aan de 65' prijs op de uitslag en dat was meteen goed voor de eerste serie van drie aangeduid. Bij de jaarlingen zette Wilfried Coers twee duiven in de manden en op de uitslag betekende dit de 1' en 3' prijs en uiteraard de eerste serie. In het beste deel van de uitslag noteerden we Frans Goedgezelschap, A. en zn. Van Exter- gem, Leopold De Ridder, Rudy Doms, Jean Vercammen, Gustaaf Sterck, Fran- gois Van Hauwe, Theo Segers, Frans De Smet, Van der Veken-Asselman, Edtiard Van Meervenne. Willy Geerinck was aan de 22' prijs goed voor de tweede serie van twee aangeduid en aan de 40' prijs de eerste van drie aangeduid. Bij de jonge de 1', 2', 4', 5' en 6', voor Kamiel Van Limbergen en ook vroege piepers voor Willy Geerinck, A. en C. De Brabander (7' en 89, Paul Amand en Emiel en Jozef Dierickx. Te Schoonaarde een dubbelslag voor Odette Van der Linden met een jaarling. Aan de vijfde prijs stond haar tweede duif op de uitslag. Remi Van Malderen werd tweede. Een goed resultaat voor Eddy Govaert met de derde, vierde, achtste en tiende prijs. Goede uitslagen voor de gebroeders Heirman, Leo Ta- ckaert, Maurits De Groeve. Bij de jaarlingen opnieuw een zeer ster ke prestatie voor Eddy Govaert met de tweede en zevende en de grootste serie- koek. Ook winnares Odette Van der Lin den haar tweede duif op de derde prijs en dat leverde ook seriegeld. Kopduiven voor Leo Tackaert, Raymond Van der Snickt, Norbert en Alain Bastiaens (zes de en achte), Rene Poppe en Kamiel Ringoet. Maurits en zn. De Dijcker korfden twee piepers in en één ervan won de eerste prijs. Maurits van Swalm kreeg zijn jon ge duiven goed naar huis met de tweede, derde, vierde, vijfde, zevende en tiende prijs, en 10 prijzen van 19 duiven. Luc Van Wesemael en Romain Bogaert (8' en 99 stonden vroeg op de uitslag. Te Zele Huivelde zette Philemon Staes aan een reuzeseizoen bezig, drie van zijn vier duiven in de eerste tien met de eerste, vierde, en zevende. Ook De Bac- ker-Vehent klokten een trio in de toptien met de vijfde, achtste en tiende. Vroege duiven voor Alfons Moens, Achiel Koe- ckelkoren, Alois Temmerman en Alfons Van Hollewinckel. Emiel en zoon Naudts wonnen de vlucht bij de jaarlingen voor Van der Straeten-Van Driessche, De Bac- ker-Vehent (derde en vierde), Gilbert D'Heer, Eugeen Baert, Remy Geerinck (7' en 139, Tony Poppe. Met de negende en twaalfde won Philemon Staes ook in deze kategorie de eerste serie. Een sterk resultaat voor Jozef Lauwaert met de 14', 15', 21', 25' of 4 op 4. De duivinnen- vlucht was ook voor Emiel en zoon Naudts voor Achiel Koeckelkoren, Van der Straeten-Van Driessche, Danny Van Puyvelde en Gregoire Bocklandt. Bij de piepers klokte Gilbert D'heer de eerste prijs voor Frans De Batselier en Tony Poppe, die aan de twintigste prijs reeds zijn zes getekende duiven op de uitslag had staan. Ook Alfons Moens met de vierde, zesde, zevende en negende prijs presenteerde de kwaliteit van zijn jonge duiven. Te Zele De Snelvliegers was Leonard Mariman de laureaat bij de oude duiven voor De Maesschalck-D'Hondt. Een knalresultaat voor G. en A. De Maes schalck, die hun drie duiven vroeg klok ten met de derde, zevende en tiende prijs en de eerste serie van twee en drie aangeduid. Vroege prijzen voor Jules Christiaens, Camiel De Schoemaecker, Bob De Brabander, en Pierre Devijlder. De jaarlingenvlucht was een sukses voor Jules Christiaens met de 1', 4', 6' en 27' en vier op vijf. Op dezelfde golflengte zat Albert Van Winkel die van vier duiven de volgende prijzen won 2', 3' en 17' en zijn drie eerst afgegeven duiven en bij de serieverdeling betekende dit heel wat. Vroege duiven voor Louis D'hondt, Gu staaf De Wilde, Eric Schepens, Maurits De Maeschalck. Bij de duivinnen won Louis D'Hondt voor Luc De Maesschalck en Oscar Maes. Beno Jozef Van Den Branden - Spaerkeer - De Rop, De Boel paep - De Wachter en Theo Van Efsuweghe Te Hamme-Zogge speelde Jozef Van Den Branden bijzonder sterk met zijn oude duiven. De le, 7e, 8e, 20e en 6 prijzen van 8 duiven is een opmerkelijk resultaat met de series van drie en vier aange duid en de series tot 50. Ook William Saey was bij de pin ken met de 2e, 5e, 6e, 33e, of 4 op 5 en de eerste serie. Firmin Roels won de 3e en 4e prijs. Kopduiven voor Arthur Van Houte, Jozef Ver- meir, Albert Roels won de 3e en 4e prijs. Kopduiven voor Arthur Van Houte, Jozef Vermeir, Albert Kockelkoren. Lutz-Fierens klok ten bij de jaarlingen de vroegste duiven met de le, 4e, lie. Met de 2e en 5e won Jozef De Donder de eerste serie; Arthur Van Houte klokte met de 7e en 9e twee duiven in de toptien en ook hier was Jozef Van Den Branden pa raat met vroege duiven 3e en 12e San de 21e prijs won Benoit de eerste serie van drie aangeduid. Bij de duivinnen mikte Adam D'heer in de roos voor Lucien Segers, Roger De Kimpe, Gerard Roels, Arthur Van hese. In het Verbond Berlare - Zele won de tandem Spaerkeer - De Rop met een straat voorsprong de oude duiven vlucht. Cesar Bos- teeis met de 7e, 9e, 15e, 40e een 4 op 5 en een hele reeks series met de eerste van twee en drie Theo zoon Luc Quintelier, Mare Derweduwen, Albert De Wandel, Cyriel Van Hec ke. Bij de jaarlingen zwaaide Theo Van Elsuweghe de scepter met de le, 2e, 4e, 19e en goed voor de eerste series van twee en drie aangeduid. Luc De Maes schalck begon met de 3e prijs en klokte 10 prijzen van 11 duiven. Kopduiven voor Bob De Braban der, De Maesschalck - Dhondt, Spaerkeer - De Rop, Lucien Quin telier (8e en 10e), Emiel Boffé. In hel Negenverbond was de palm voor de tandem De Boel- paep - De Wacht voor Louis Geer- naert, Petrus Van den Broeck, Amede De Vogelaer, Raymond Hermans, Joseph De Cuyper, De Wachter en zoon, Damiaan Van Keer, Louis Van Vossel, Omer Quisquater. Met de 12e en 13e was Frans De Bondt goed voor de eerste serie. Aan de 19e prijs was de tweede serie voor Omer Quis quater. De derde ging naar Dami aan Van Keer. Aan de 37e prijs won Jozef Debbaut de mieze tot 500. Frans Spiesens was aan de 89e prijs goed voor de eerste van drie aangeduid, en de tweede ging naar Jozef Debbaut aan de 97e prijs. Frans Spiessens haalde sterk uit want de eerste van vier was ook voor hem aan de 164e Be' jaarlingen werd achter de naam van marcel Muys gezet. Na de winnaar volgden L. en H. Van Hoorenbeeck de derde serie. Ver- dickt - Moortgat wonnen de eer ste van drie aangeduid, de tweede was voor Wilfried Rottiers en Freddy Segers won de eerste van vier aangeduid. Te Zele - Huivelde nam Theo Van Elsuweghe de le en 2e prijs bij de oude duiven voor zijn reke ning. Vroege duiven voor Van üoorselaer"- Christiaens, Firmin Roels, Alois Beirnaert, Roger Van Garsse, odilon Van Mingeroet, Al fons Van hecke, Camiel De Schoenmaecker; De knapste uit slag werd neergezet door Willy Geltmever. Hij begpn aan de zes de prijs', won aan de 11de prijs de eerste serie en aan de 27e prijs de fietsserie. Op dat moment nad hij reeds 8 prijzen van 12 duiven; Roger Van Garsse zat opnieuw goed bij de jaarlingen met de le prijs en daarboven op nog de 3e en 11e als vroegste meldingen; Kopduiven op de hokken van de gebroeders Roels, Verbraecken - Bauwens, Gustaaf Van Holewin- ckel, Decorte en zoon, Theofiel Vanelsuweghe, Van Winckel - Van Herreweghe, Willy Geltmever en jozef Christiaens. Van den Brand en - Blomme wonnen aan de 25e prijs de eerste serie en Theo Van Elsuweghe met een 4 op 4 aan de 36e prijs de fietsserie. Bij de dui vinnen de le en 4e voor De Corte en zn en de 2e en 3e voor Alfons Moens. BENO De door AC Lebbeke vorige week zater dagnamiddag op hei Lebbeekse sport- kompleks georganiseerde atletiekmee- ling, kende maar een matige bijval. Te verwachten ergens, vermits het weer zich niet langs zijn beste zijde toonde en in de buurt, o.a. te Ninove en te Gent meetings geprogrameerd stonden. Pupillen en miniemen Bij de pupillen meisjes noteerden we een zege van Kelly Van Gucht (AC Lebbe ke) over de 60 m. horden. Haar tijd: 12.1. Haar klubgenote Sofie Dierickx ein digde derde (15.2). Beide Lebbeekse dametjes zetten ook aan in het versprin gen. Ook hier bleek Kelly Van Gucht sterker dan haar één jaar jongere klub genote Sofie Dierickx. Hun prestaties? Kesp. 3m85 en 3m53. Vat de jongens in de pupillen kategorie betreft mocht Joris Maenhout (Hamme) het zegegebaar maken in de 60 m hor den. Hij liep 11.9 over die afstand. Bert Michiels (AC Lebbeke) en Michael Tem merman (AC Lebbeke) lieten resp. 13.6 en 14.1 noteren. In het verspringen sleepte Bert Michiels, cerstejaarspupil, met een sprong van 4m09 een tweede plaats in de wacht. Michael Temmerman werd derde (3ml8). Meisjes miniem Mieke Van Kerckhove (Zele) zette zowel aan in de 80 m als in het diskuswerpen. Ze liet resp. 12.1 en 17m04 noteren. Bij de jongens minie men twee Hamse jongens aan de start van de 80 m. Bart Van de Velde eindigde tweede (11.5) en Jeroen Moernaut derde (12.8). Eerstgenoemde nam ook deel aan het diskuswerpen en wierp de dis kus 10m82 ver, goed voor een derde plaats. Kadetten en scholieren In het 800 m-nummer voor jongens kadetten sleepte Peter Van de Velde (AC Hamme) de overwinning in de wacht (2.18.4). Tweede en derde eindigden de Lebbeekse eerstejaars kadetten Joeri De Meester (2.24.7) en Dirk Van Campen- hout (2.27.3). Steven Serraris (Hamme) eindigde vierde (2.44.2). In het speerwerpen slingerde Joeri De Meester de speer 30m52 ver, goed voor een overwinning. Dirk Van Campcnhout werd derde. Zijn prestatie: 26m86. Wat de scholieren betreft mocht Terry Michiels (AC Lebbeke) bij de meisjes het zegegebaar maken in het kogelstoten (8m07). Klubgenote Mieke Mcrtens ein digde tweede (5m95). Jurgen Vercammen (AC Lebbeke) was de betere van klubgenoot Koen Heyvaert in het 400 m-nummer. Hun resp. tijd en: 56.0 en 61.6. Laatstgenoemde zette ook aan in het kogelstoten en eindigde hierin, met een worp van 8m55, tweede achter klubgenoot Steven Van de Plas (10m50). Juniores en senioren De zege in het speerwerpen ging naar Antoine Van Gucht (AC Lebbeke) met een worp van 46m64. Hij ging zijn klub genoot Luc Vereecken (45m05) vooraf. Beiden zetten ook aan in het hoogsprin gen. Luc Vereecken eindigde hierin tweede (lm60), Antoine Van Gucht over schreed eveneens lm60, maar eindigde derde. Bij de dames oindigde de Lebbeekse juniore Helga Brandt tweede in het speerwerpnunimer, met een worp van 26m35. In de loopnummcrs zagen we Marc Van den Berglie (AC Lebbeke) een vierde plaats in de 400 m horden behalen (73 6). Freddy De Munter (AC Lebbeke) van zijn kant won de 5.000 m in een tijd van 15.23.9. De volgende open meeting, georgani seerd door AC Lebbeke, op liet gemeen telijk sportkomplcks, staat geprogram meerd voor woensdag 23 mei. Op zon dag 20 mei echter komt AC Lebbeke, in datzelfde sportkomplcks, uit in een in- tcrklubwcdstrijd. Pierre Van Rossem Op 22-jarige leeftijd overleed op 4 mei jl. in het Universitair Zieken huis van Gent, de heer Piet Saerens uit Dendermonde na een smarte lijk ongeval. Piet was gekend als de beste darts speler van het G.Z.K.-verbond en misschien van de ganse streek. Met zijn doorzettingsvermogen had elke tegenstander het moeilijk en zijn guitige lach en grappige opmerkin gen maakten van hem een graagge- ziene klubgenoot. Aan de diepbeproefde familie en zijn vriendin Ingrid biedt het GZK- verbond zijn oprechte deelneming aan. Voorzitter 1)(', Lebbeke Jef Berghman De Kamer van Reiorika de Gezellen van de H. Michiel uil Brugge organizecn opnieuw een nationale poëziewedstrijd voor de jeugd. Jongeren tussen 16 en 25 jaar kun nen eraan deelnemen. Informatie bij Willy Isselee, sekretariaat Nationale Poëziewed strijd voor de Jeugd, Brieversweg l<S6 te 8310 Brugge Tot 27 mei loopt in het Toreken. het ont moetingscentrum van de Kredietbank aan de Vrijdagmarkt le Gent, een tentoonstel ling van Meisscnporselcin. De tentoonstel ling is vrij toegankelijk, op de weekdagen van K).(H) tot 12.30 uur en van 14.00 lot 16.30 uur; op de zaterdagen van 14.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 10.00 tot 13.00 uur. Op zondag 24 juni organizeerl North Sea Ferries te Zeehrugge een "Britse dag". Van 10.00 tot 17.00 uur kan het publiek er kennismaken met de verscheidenheid van typische produkten. Aalstenaar Eeady Vqn De Voorde werd dartskampioen. De viering heeft plaats op vrijdag 18 mei te I9u00 in taverne De Scheepvaart, Frits De Wolfkaai (jmb) Voor de I 'an Gogh-tenioonstelling in het Kröller-Muller museum in Nederland zijn al 750.000 toi'gangskaartjes verkocht waarvan 100.000 in Belgic.

De Voorpost | 1990 | | pagina 25