Demonstratie van snelheid en positiespel Scenario voor een thriller...met slechte afloop DRUKKERIJ OfcLANlK is» VERZEKERINGEN 4 KARELTEMMERMA* IRMPHBI IREF SYSTEM 1 rB [F..C0I 'W 28 - 18.5.1990 - De Voorpost m WETTERgN De inzet ontbrak duidelijk bij rood-geel (Pol) Nagelbijten op de Bornemse bank (Pol) SV Bomem bakte er niet veel van (Pol) TESTWEDSTRIJD DALERS DERDE NATIONALE OP HET VELD VAN STANDAARD WETTEREN KSV BORNEM - VK NINOVE: 0-2. De lovende woorden na de wedstrijd aan het adres van VK Ninove waren volko men terecht. Zondagnamiddag bewe zen de groenwitten in het Marcel De Kerpel-stadion van Standaard Wetteren dat zij hun plaats in de derde nationale meer verdienen dan Bornem Met snel en goed georganiseerd voetbal gaven de Ninovieters een ware demonstratie weg van hoe voetbal in deze reeks moet gespeeld worden De onverwachte laatste kans van het seizoen werd door beide ploegen in de matchaanhef gretig aangegrepen,tot groot genoegen van de volgelopen sup porterstribunes Maar al spoedig leek er het bijwijlen op dat de jongens van trai ner Marc Van Peteghem m elk komparti- ment een mannetje meer haden rondlo pen Zo makkelijk tikten zij de bal, die voor de roodgelen veelal ongrijpbaar was, naar elkaar toe Steeds kwamen vrije mensen mee in de aanval opdoe men en voor gevaar zorgen Het was dan ook geen wonder dat verdediger Eric Lapage het openingsdoelpunt voor zijn rekening nam en een stevige voet in het tweede had Uitblinker van deze ploeg was echter Benny Lobijn die als kilome tervreter het volledige speelveld door kruiste en aan de basis lag van bijna alle groenwitte akties. Het openingsdoel punt kwam er net voor het kwartier op een vrijschop van die Lobijn Die werd door Lapage naar het Bornemse doel gedevieerd waar Schampaert zich volle dig misrekende op de kapriolerende bal. De tegenzet van Jean Janssens had bij na onmiddellijk resultaat. Nadat de Bor- nemtramer Dirk Crabbé vervangen had door Harry Lessens toog SV Bornem op zoek naar de gelijkmaker Die was bijna een feit maar de krachtige kopstoot van Liessens werd door doelman De Saeger subliem inschadelijk gemaakt Het bleef de enige goeie kans voor SV in de eerste periode. De Ninovieters daar entegen bewezen dat ze niet alleen in snelheid van uitvoering een klasse ster ker waren, ook op stilliggende fasen kreëerde men konstant gevaar Nog voor de klok een driekwart cirkel had gemaakt wist heel Bornem al hoe laat het was. Een hoekschop van Jan Vander- weëen werd door Lapage tot bij Lobijn gedevieerd die Schampaert kansloos liet. Een koude douche op een psycholo gisch belangrijk moment In de tweede helft speelde Bornem alles of niks en onder impuls van de blijvend zwoegende Croes en de technisch ster ke spelers zoals Sterckx en Arabat, kon SV de Ninovieters terugdringen De roodgelen trachtten de zaken te force ren, maar de goede veldbezetting en de snelheid van uitvoering bij de bezoekers smoorde alle SV-intenties in de kiem Enkel in de eindfase kwam Liessens dicht bij een eerreddende treffer maar zijn poging belandde op de piket en de terugkaatsende bal werd door De Sae ger onderschept. Ninove kwam in de slotminuten twee keer dicht bij een der de treffer maar telkens mistte Lobijn het gebruikelijke tikkeltje geluk In een tijd spanne van één minuut glipte hij twee keer door de Bornemse buitenspelval. De eerste maal verdween zijn lobbal over Karei Schampaert maar ook nipt naast het doel, de tweede keer ver- MR55EMSES1WG.ES WE"Ef»EN S 63 3D Tir cWt:-. scheen hij weer alleen voor de SV-doef man die Lobijn op een onortodoxe ma f nier trachtte te vloeren, ei zo na in lukte, •maar Benny kon zich snel weer in even- wicht brengen doch zijn schot ging over het leegstaande doel. Het overwicht van de Ninovieters en de i daaruitvolgende zege en het behoud kon de Bornemse pil ietwat verzachten. De roodgelen moesten verdiend de du- men leggen, al had hun talrijk meege- 1 reisde aanhang beslist wat meer ver f wacht. Werk aan de winkel dus voor de j toekonmstige trainer Ceuleers die SV Bornem weer uit de bevorderingsreeks moet halen. Liefst terug naar derde na- 1 tionale. i Scheidsrechter: Vermeersch. Doelpunten: 14' Eric Lapage 0-1; 42 Benny Lobijn 0-2 SV Bornem: Karei Schampaert, Mare 1 Frederix, Dirk VarrCraen Mohamed Ara- i bat, Frans Croes, Dirk Crabbé (16' Harry Liessens). Victor Kawa, Pascal Van Den Bossche, Luc Van Den Wijngaert, Gun- ter Sterckx, Frank De Bruyn. VK Ninove: Sven De Saeger, Eric La- page, Hugo Beeckmans, Philippe Kos- ynski, Jerry De Rouck, Jan Vander- weëen, Benny Lobijn, Luc Coppens (88' Michel Van Campenhout), Chris Vari Den Meersch (85' Benny Moortgat), Dirk Van Der Stichelen. Alain D'Herde. J Ninove duidelijk de betere ploeg (Pol) SV BORNEM IN DE KOMPETITIE 89-90 Het doel van SV Bornem vóór de kompe titie een plaats binnen de eerste vijf, en indien mogelijk de promotie naar twee de. Het werd echter algauw duidelijk dat Bornem voor het behoud zou moeten knokken Nadat de kompetitie werd in gezet met een 2-2 gelijkspel tegen Uni on, volgden immers een 3-1 nederlaag tegen Zele, een 1-1 gelijkspel tegen Wet teren en een 3-1 nederlaag op het veld van Harelbeke. Bornem was in deze kompetitiestart duidelijk even de peda len kwijt, maar leek deze teruggevonden te hebben tijdens de match tegen Na men. De Walen werden met maar liefst 6-0 wandelen gestuurd en Bornem leek nu voorgoed vertrokken. Het ongeluk bleef de Breevenboys echter achtervol gen en het 2-0 verlies op het veld van Menen was het begin van een onheil spellende reeks. 0/12 was de balans na verlies tegen Wen/ik, FC Roeselare, Francs-Borains en Oostende Dit resul teerde voor Bornem in het wegzakken naar de laagste regionen van de rang schikking Het tij leek nogmaals te keren toen Bornem een 1-2 zege behaalde op het veld van La Louvière en na de 1-2 nederlaag tegen Bergen nogmaals volle pot wist te behalen tegen Charleroi. Op dat moment was het al duidelijk dat er van de dromen over een "Superclub" weinig terecht zou komen. Integendeel. Bornem was nu reeds gedoemd om de rest van de competitie te slijten aan de strijd tegen het degradatiespook. De wedstrijd die hierin een essentiële rol zou kunnen spelen was meteen ook de afsluiter van de heenronde. Ninove-Bor- nem was echter een ijskoude douche voor spelers, trainer, bestuur en suppor ters De Breevenboys werden immers met 6-0 koudweg afgemaakt. Tijdens de rustperiode duiken voor het eerst ge ruchten op dat de positie van trainer Van Goethem aan het wankelen zou zijn. Het KSV-bestuur ontkent dit en de terugron de wordt aangevat met Van Goethem nog steeds aan het roer. Het verlies te gen Bergen en op Union is er echter te veel aan en Van Goethem wordt de laan uitgestuurd, uiteengegaan in vriend schap zoals dat heet. Met in het achter hoofd de wetenschap dat in het verleden Jean Janssens ook al de bressen heeft gedicht, wordt de Waaslander belast met de taak om het behoud te verzeke ren. De trainerswissel heeft echter maar Frank De Bruyn, zowat de regelmatigste SV-er (Pirre) een half effekt want in de eerste wed strijd onder Janssens, komt Bornem op eigen veld niet verder dan een 0-0 gelijk spel tegen Zele. In de volgende twee wedstrijden bleef Bornem puntenloos zodat men met slechts 9/40 de wedstrijd tegen Namen diende aan te vangen De verdediging van de geel/roden bereikte echter niet het vooropgestelde peil en in de vier volgende wedstrijden werd tel kens een voorsprong uit handen gege ven zodat men nog blij mocht wezen met het behaalde gelijkspel 2-2 tegen Na men, 0-0 tegen Menen, 1-1 op het veld van Wervik en tenslotte een 2-2 gelijk spel tegen FC Roeselare. Bornem knaagt echter wei de achterstand op FC Roeselare, Ninove en La Louvière gelei delijk weg De lijn wordt echter niet door getrokken en na het verlies tegen Roe selare (4-3) wordt al snel duidelijk dat SV nog een ferme eindspurt uit de benen moet schudden, om nog aanspraak te maken op het behoud in derde klasse Met de 4-0 zege tegen Francs Borains lijkt die te zijn ingezet, en ook tegen leider Oostende kan Bornem ook het hoogste woord voeren. De konkurrenten blijven echter ook punten pakken en de thuiswedstrijd tegen la Louvière kan een definitieve beslissing in de handwerken. De Bornemse elf gaan tijdens deze kapi tale wedstrijd volledig de mist in en met een 0-1 zege weet La Louvière zich zeker te stellen van het behoud. Bornem daar- enteaen zakt verder weq en krijgt de rode lantaarn toebedeeld. De wedstrijd op Charleroi brengt mathematische ze kerheid omtrent de degradatie, ondanks de 0-1 winst want zowel Roeselare als Ninove wisten ook de volle pot te pak ken. De laatste kompetitiewedstrijd te gen Ninove toont dat de breevenboys nog niet alle karkater zijn verloren, en Ninove krijgt van Sv een ticketje naar vierde klasse aangeboden. Het kompe- titieslot krijgt echter nog een buitenspor- tief staartje De klacht van Ninove en Bornem tegen Roeselare, wegens het opstellen van een niet speelgerechtigde buitenlander, wordt in beroep ontvanke lijk verklaard. Roeselare moet vier pun ten inleveren en degradeert hierdoor. Bornem en Ninove, die de competitie hadden beëindigd met hetzelfde aantal punten en gelijk aantal winstwedstrijden, moeten in een testmatch uitmaken wie FC Roeselare naar vierde klasse verge zeld. Het verdikt van deze wedstrijd is U wellicht al bekend. Wij polsten even naar de reaktie van enkele spelers omtrent degradatie en vertrek van Jean Jans sens als trainer. Het staat immers al vast dat Dhr. Ceuleers van Lyra de dienst zal uitmaken het komende seizoen. De Bruyn Frank: "Ja, het is natuurlijk een spijtige zaak, we komen op een heel slecht moment op achterstand en dan begint het vertrouwen al heel gauw te tanen natuurlijk. In de tweede wedstrijd helft waren we wel de betere ploeg maar we konden geen uitgesproken kansen kréëren, De wedstrijd van zondag is ei genlijk te vergelijken met een echte be kerwedstrijd. Wie het eerst scoort heeft ook een grote kans om de uiteindelijke zege binnen te halen. Het is nogmaals gebleken dat er toch te weinig karakter in de ploeg aanwezig is om op die moeilijke momenten echt door te zetten. Talent genoeg, karakter iets te weinig. Wat het vertrek van Jean Janssens betreft kan ik vrij kort zijn. Ik heb altijd graag onder Jean getraind en hij was volgens mij meer een vader dan een trainer voor de spelers. Wat mijn toekomst aangaat is het afwachten geblazen op een teken van het bestuur. Ik ben vrijwel de enige die zowat alle matchen op het terrein heeft gestaan en ik ven/vacht dan ook een goede beloning vanwege het be stuur hiervoor Liefst in de vorm van een goed kontrakt voor volgend jaar," Vandewijngaert Luc: "We kunnen wel stellen dat we zondag verdiend zijn ver loren. De ploeg funktioneerde veel te krampachtig en ook de zenuwen speel den ons parten. Tegenslag dus, en dat is ook meteen het hele verhaal van de competitie. We zijn slecht gestart maar hebben na de trainerswissel toch enkele zeer goede wedstrijden gespeeld He laas hebben we fouten blijven maken en dat wreekt zich. Toch ben ik er van over tuigd dat dit geen ploeg was om te de graderen, het enige wat enigszins ont brak, was een beetje doorzettingsver mogen. Van de komst van Janssens heb ik zeker en vast geen spijt, van zijn ver trek toch wel enigszins Jean was een toffe trainer. Het is wel spijtig dat we hem het behoud in derde niet hebben kunnen aanbieden. Dat was voor mij trouwens ook de doelstelling, helaas is het niet gelukt. Dat wil echter niet zeggen dat ik nu sta te springen om Bornem te verla ten, Vandewijngaert blijft nog minstens één seizoen bij rood/geel. Liessens Harry: "Het is ontegenspreke lijk zo dat Ninove zondag verdiend heeft gewonnen, zij waren nu eenmaal de be ste ploeg op het terrein Het is een ken merk van Bornem geworden dat wij juist in de belangrijke wedstrijden een steek laten vallen. Een teken dat deze ploeg toch wat te weinig gestalte heeft, te wei nig karakter Ook het scoren is heel moeilijk verlopen dit seizoen. Gelukkig verliep dit op het einde van de competitie al iets vlotter, en dat is qrotendeels te danken aan Jean Janssens. Ik vind het dan ook heel spijtig dat hij vertrekt. In dien hij iets vroeger was aangetrokken hadden we ons kunnen redden, maar ja het is nu wel te laat om daarover te zagen. Dat geldt niet voor andere din gen, de contractverlenging bijvoor beeld Ik vind de sfeer bij Bornem heel tof en ook de supporters vallen goed mee, ik zou dus ook graag in Bornem blijven. Maar dan wel op voorwaarde dat de grote verschillen in gages worden bijge stuurd Van Den Bossche Pascal "Je kan moei lijk zeggen dat we zondagde competitie hebben verloren, dat was al veel vroeger gebeurd. De match van zondag was echter wel een perfekte weerspiegeling van de tekortkomingen van de ploeg Op 90' hebben we de fouten getoond die we een gans seizoen getoóhd hebben. De verdediging die niet op punt staat, het middenveld dat met goed aaneensluit, en ook individuele fouten waren er weer. Dat is allemaal des te spijtiger als je rekening houdt met het feit, dat Bornem de laatste vijf wedstrijden één blok vorm de. Spijtig dat we dat ook nu met hebben volgehouden, dat is vooral een triestige zaak voor Jean Janssens. We gunden hem het behoud zo hard Zijn vertrek is een beslissing van het bestuur en als speler heb je je daar bij neer te leggen Wat het volgend jaar met Ceuleers wordt weet ik niet, ik ken de man niet Meteen weet je ook dat ik volgend seizoen nog steeds de geel/rode kleuren zal verdedi gen." Croes Frans: "Ontgoocheling was troef zondag, niet zo verwonderlijk als je be denkt dat 14 dagen geleden Ninove nau welijks in het stuk voorkwam. Het zijn vooral de zenuwen denk ik die ons ge nekt hebben, iedereen was zowat op van de zemelen En ja, dan krijg je ook nog op een ongelukkige wijze een doelpunt binnen, dan gaat het spel natuurlijk hele maal aan het rollen. Maar om eerlijk te zijn mogen we toch stellen dat we zon dag zowat één van de slechtste mat chen van het seizoen hebben gespeeld Eigenlijk toch wel ergens onbegrijpelijk als je weet dat de voorbereiding perfekt verlopen was. Er was nog hard getraind en iedereen was goed gemotiveerd Dat was natuurlijk ook de verdienste van Jean Janssens Hij had de ondankbare taak om Bornem in derde proberen te houden, dat is spijtig genoeg dus niet Frans Croes: "De ontgoocheling was wel erg groot" (Pirre) gelukt, xok voor de supporters is dat een heel erge zaak, zeker als je bedenkt dat ze zondag massaal aanwezig waren Het enige wat we nu kunnen doen is zo snel mogelijk terug in derde geraken. 01 dat met of zonder Frans Croes is weet ik nog niet, dat hangt m grote mate af van het bestuur." Jean Janssens: "Ja het hele geval is natuurlijk een triestige zaak. Het lijkt mij wel dat er toch een gebrek was aan inzet. Het hele middenveld, op uitzondering van Frank De Bruyn, reageerde nogal lamlendig We kwamen dan ook nauwe lijks in het spel voor Zeker nadat we een ongelukkige goal te slikken krijgen. We hadden echter nog 75' om dat te veran deren, maar daar zijn we echter niet in geslaagd We hebben nooit enige greep gehad op Ninove. Het is natuurlijk zo dat de jongens al weken aan één stuk onder enorme druk staan, We spelen al weken telkens "matchen van de waarheid" en dat gaat niet in de kouwe kleren zitten. Ik had dolgraag afscheid genomen van Bornem met het behoud in derde als afscheidsgeschenk. Wat er nu gaat ge beuren weet ik met. De komst van Ceu leers als trainer, staat vast en ook de plaats van hulptrainer is al ingenomen. Het bestuur beloofde om nog wel te praten over eventuele andere funktie. Het enige wat ik kqn doen is afwachten. ZJWA

De Voorpost | 1990 | | pagina 28