I l Brouwerij De Bus onttroont kampioen De Strooper Sint-Xaverius turngilde turnt 90 jaar De '£ois' als uitblinker De Bus - De Strooper 6-4 De Voorpost - 18.5.1990 - 29 MINIVOETBAL Minivoetbal Veteranenkompetitie Maandagavond stond in de veteranen- kompetitie de laatste speeldag op de agenda en wat voor een slotdag: het duel nissen Slagerij De Strooper en Brouwe rij De Bus waarvan de winnaar zich als kampioen mocht laten vieren. Heel wat belangstelling voor deze topper van je welste. Begrijpelijk dat langs beide kan ten de zenuwen hoog gespannen ston den. Het werd wel een knappe wedstrijd die vinnig maar toch sportief betwist werd waarin scheidsrechter Johan Roels de moeilijke taak tot een goed einde bracht. De Strooper 0-2 voor Inde eerste periode waren het de kam pioenen die de beste start namen en het werd duidelijk dat André Maes in zijn dagje was want hij liet zijn bewakers alle kleuren van de regenboog zien en hij was in feite niet te houden. Bij De Bus echter stonden vooraan twee gevaarlijke jongens met ervaring en dribbelkunst: Freddy Christiaens en Francois Michiels en langs dat duo zorgden de Brouwerij jongens voor gevaarlijke counters. Toch was het vooral André Maes die al dribbe lend en met snelle spurtjes uitbrak zo dat doelman Luc Van Cauteren, die de zenuwen bijna niet de baas kon, uit de doppen moest kijken om zijn netten vrij te houden. Maar na een vijftal minuten moest hij zich toch gewonnen geven loen Maes weer een spurtje plaatste en zijn schot werd door doelman Van Cau teren afgeweerd in de voeten van Keste- leyn die niet aarzelde om de sscore te openen. Die treffer deed bij De Bus de zegedrift fel dalen en het was al De Strooper dat de klok sloeg. Twee minu ten na die openingstreffer pakte Maes een verre voorzet van Freddy Meyskens aan, haakte zich voorbij Oswald Lam- brecht en knalde knap in de linkerbo venhoek. Bij een interceptie van Maes op voorzet van Freddy Heirman schoof André naar Kesteleyn die wel kon aan legen maar verkoos een voorzet naar Maes die echter die beweging niet meer verwacht had. Niet 0-3 maar 1-2 De Bus ging er van bij de start van de tweede periode fel tegenaan en doelman Mare Ediers moest een vlam van de Qois uit zijn kooi houden. Theo Hofman, nog een zeer bruikbaar speler, dwong met een even harde knal keeper Ediers tot een prachtredding. Via een reactie van Etienne Kesteleyn en een verre voorzet van Meyskens naar Van Boxlaer, werd het weer warm voor de muit van Luc Van Cauteren die echter weer wist te redden. Het werd echt spannend en Michiels ging op de solo toer en schoot naast en Theo Hofman dwong Ediers weer tot een save. Halfweg deze tweede periode echter dribbelde Maes zich subliem voorbij Lambrecht en Hofman en bood Maurits Van Lem- bergen op een schotel de derde treffer aan. Maar Maurits aarzelde wat en me teen kon Van Cauteren nog afweren. Klap op de vuurpijl was dat bij de hieruit- volgende tegenaanval de aartsgevaarlijke en snelle Torre Christiaens het aanslui- tingsdoelpunt kon binnentikken. De trefkracht van Michiels Nog in dezelfde minuut dat De Bus tegenscoorde, mocht de Qois een vrij schop nemen. Enig mooi draaide Mi chiels de bal voorbij de muur van de kampioenen en het leder sloeg hoog in de rech terbovenhoek in het net ofte 2-2. Dat was wel een ommekeer in deze wedstrijd waarin het nu wel wat heftiger werd met eerst een ideale voorzet van de enorm beweeglijke Freddy Christiaens naar Michiels die echter naast de linker- staak besloot. Etienne Kes teleyn liet zien ook wat te kunnen doen met het leder aan de voet en paste naar Dirk Schatteman die echter zijn schot door keeper Vercauteren zag afgeblokt. De rust ging dus in met een 2-2 stand. Maar één minuut ver klom De Bus op voorsprong en dat met een geplaatste knal van de Qois die uitstierf in de linkerbovenhoek van het doel van De Strooper, dit nadat Torre met een haak- beweging een tegenstrever wist uit te schakelen en op de rechterflank maat Michiels aanspeelde. Maar de spanning steeg nog want drie minuten later ston den de bordjes weer gelijk toen Maes een vrijschop naar Kesteleyn stuurde. Die schoof terug naar Maes wiens schot geblokt werd en Freddy Meyskens in dat geharrewar de bal voor de voeten kreeg en niet miste. Maar direkt daarna haalde De Bus zijn vierde hoekschop en de strafcomer werd gelobt door Michiels en Freddy Heirman kopte feilloos binnen: 4-3. Be grijpelijk dat bij De Strooper meer dan ooit de forcing werd gevoerd, maar bij De Bus, waar men wat gas terug moest nemen, hield men niettemin de voor sprong op het scorebord. Brouwerij De Bus drukt door In de eerste vier minuten van de laatste periode legden de jongens van sponsor Brouwerij De Bus dan verder de basis van een toch wel verdiende overwinning. Kesteleyn bewoog wel hemel en aarde om het tij te doen keren, maar Freddy Heirman leidde zijn team op ideale wijze naar verdere doelpunten. Hij rukte eerst zelf op maar besloot naast de rechterstaak. Tot dan Dirk Schatteman ontzette in de voeten van Michiels en die kans benutte de Qois want eerst schakel de hij met een haakbeweging een verde diger uit en joeg dan een schuiver tussen de benen van doelman Ediers of 5-3 na twee minuten in de vierde act. Twee minuten later mocht de bordjesman weer aan het werk want bij een kort genomen vrijschop van Michiels naar Freddy Heirman vlamde de kapitein raak: 6-3. Bij De Strooper zette men nu alles op alles door de doelman naar de kant te roepen en met vijf veldspelers te trach ten toch nog wat uit de brand te slepen. Maar Torre verraste bijna de slagerij- ploeg met een achterwaartse kopstoot die nipt over doel ging. Tot dan De Strooper een strafcomer mocht nemen die, op lob van Maurits Van Lembergen, door Dirk Schatteman tot een doelpunt werd omgebogen of 6-4. Van Lembergen haalde via de linker flank nog eens gevaarlijk uit maar kee per Van Cauteren was attent. In de laatste vijf minuten werden de kampioe nen in de greep gehouden door een sterk verdedigend De Bus dat op counter nog een doelpunt voor de schoenen kreeg toen Torre op links wegsnelde en op een schaaltje nog een roos aanbood aan maat Qois die echter nog naast schoof, maar toch als uitblinker mag geciteerd worden, samen met Freddy Christiaens. Bij de Slagerij De Strooper stond men in feite dichtbij een zevende achtereenvolgende titel als in de tweede periode die 0-3 op het bord kon gezet worden. De trefkracht dus van Brouwe rij De Bus, gepaard aan balvaardigheid van de reeds genoemden, Qois en Torre, deed de balsn overhellen en meteen haalde de ploeg van Rinkhout de eerste kampioenstitel binnen bij de veteranen. Proficiat, De Bus Enkele jaren voor de eeuwwisseling werd er te Zele gepraat om een mannen- turnkring op te richten. Het gebeurde in 1900 als één der eersten in België. Na negentig jaar viert Vlug en Vroom het negentigjarig bestaan met de weten schap dat het de nummer één in Vlaan deren is met 230 aangesloten leden. De eerste jaren na de stichting kende de groep een hoge bloei. Na vijf jaar orga niseerde het reeds het gouwfeest van Oost-Vlaanderen met de deelname van dertig groepen. De wereldoorlogen werkten nefast op de uitbouw van de vereniging. Tussen die perioden werd er wel flink geturnd met de atletiek als complementaire discipli ne. De heropbloei kwam er pas vanaf 1949 toen Zele de bondskampen voor keurturners organiseerde. Ter gelegenheid van het gouden jubile um waren te Zele 70 kringen aanwezig die aan het bondsfeest deelnamen. In 1951 maakten de jonge turners uit 90 verenigingen een groots evenement van hun bondsfeest. In I960 was Zele de plaats waar Zele de nationale gouwkampen plaats vonden. De Zeelse manengilde met een werk- krachtige en een omni-presente voorzit ter Jozef Arens en een toptumer van het peil van Frederik De Waele een centrale rol. Naast overwinningen te Parijs en te Praag behaalde Fré tien bondstitels en drie interfederale gouden medailles met als hoogtepunt een selectie voor de Olympische Spelen in Helsinki 1952. Een jubileumjaar betekende voor de Zeelse turnkring steeds een grote orga nisatie en in 1975 gebeurde dit met buitenlandse groepen uit Frankrijk, Ne derland en Duitsland. Vanaf 1984 werd de oude vertrouwde maar niet meer aangepaste zaal ge- ruuild voor een nieuwe accomodatie in de gemeenteschool te Zele. De vereniging heeft steeds belang ge hecht voor massa organisaties en de tumsport voor allen. De technische ploeg onder leiding van Hugo De Paepe, André Coppieters, Peter Dhaese, Lucien Camoy, Marc Van Hoey, Hilde De Paepe, Carolien De Paepe en Bart Troch, wil op die weg doorgaan en naar het jaar 2.000 doorwerken met een groots eeuwfeest als apotheose. Beno Erembodegem Invullen belastingaangiften De ACW-afdeling Aalst organiseert tra ditiegetrouw ook dit jaar zitdagen voor bet invullen van belastingaangiften. Dc zitdagen te Erembodegem gaan door in de ACV-CM-lokalen, Kaai 1, Erem bodegem op zaterdag 19 mei 1990 van 14 tol 17 uur en op zondagen 20 mei en 24 mei 1990 van 10 tot 12 uur. Wanneer u uw belastingpapicren laat invullen, breng dan mee: het aangifte formulier u door de belastingen toege stuurd, uw trouwboekje, invaliditeitsbe- wijs, fiches van grondbelasting, lonen, vakantiegeld, pensioenen, werkloos heid, mutualiteit, vervangingsinkomen, vergoedingen, enz. Ook bewijzen van voorafbetalingen, hy pothecaire leningen, pensioenen, giften, ontvangen of betaald onderhoudsgeld, levensverzekering, kosten voor kinder opvang. Jubilea Vierden hun 70 jaar huwelijk: Camiel Cornand en Leonie Vinck, Stijn Streu- velsstraat 10, Erembodegem. Vierden hun gouden huwelijksjubileum: Albert Callcbaut en Florine De Troyer, Brusselbaan 40, Erembodegem. Hartelijke gelukwensen! K.W.B. milieu-fietsdag: 20 mei 1990 Op zondag 20 mei 1990 wordt door de K.W.B. in heel Vlaanderen een milieu- fietsdag georganiseerd. Ook K.W.B.- Erembodegcm doet mee! Wat staat er op het programma? 9.15 u.: verzameling aan het station van Erembodegem 9.30 u.: vertrek van de fietstocht 25 km) naar Hcrzcle. 12 u.: verbondelijke happening in en rond het Sint-Pauluskollege, Tuinwijk straat, met pick-nick en animatie. Het programma vermeldt: 12-13 u.: pick-nick - 13 uur: apcritiefkoncert door dc Ko ninklijke Harmonie van Herzele - 13.45 u.: wagenspel gebracht door de KWB-afdeling Erembodegem- 14.15 u.: milicudossiers worden overhandigd aan de ACW-mandatarisscn - 15 uur: optreden van Stampen en Da gen. Vanaf 13 uur tot 16 uur is er een milieu- beurs met stands en demonstraties rond watervervuiling, tropisch hout, pes ticiden, milieuvriendelijk huishouden, afvalwcrking, bodemanalyse, miniplan 2000 enz. Doorlopend is er kindcrani- matie en volksspel (Met medewerking van Rode Kruis en Vrije Radio «Star»). K.W.B, Erembodegem vat de terugtocht aan te 15.30 uur. Het verwachte aankomstuur te Erembo degem is 17.30 uur. Dc deelnameprijs bedraagt 50 fr. Inschrijven bij de wijkmeesters of bij Johan Dc Sadelecr, Zavelstraat 30, Ber nard De Mol, Kleistraat 42 of Andrc De Bruyne, Roomshofstraat 2, Erembode- Aalst. De Perkussiegroep "Slagerij Van Kampen was te gast in Netwerk (a gem. K.W.B. belotavond nemers. Voor kinderen zijn verrassin gen voorzien. Ook niet-leden zijn wei- Zaterdag 19 mei te 19.30 uur in dc Kryp- Voor meer informatie: tel. 053/77.45.17. Op het programma van K.A.V.- Erembodegem Hobbynamiddag: maandag 21,28 mei, 11 juni, te 13.30 uur, in dc bovenzaal van het Parochiehuis. Turnen: op woensdag 16, 23 en 30 mei, van 20 tot 21 uur, in sporthal Denderdal. Moederfeest: op zondag 20 mei te 14.30 uur in het parochiehuis: welkom en ge bed, kinderpoëzie, koffie en gebak..be-- zinning, modeshow in retro, torj nbola,.. Deelname in de onkosten: 175 fair. V.K.SJ. Groepsvergadering: zondag 20 mei, te 14 uur, in de krypte. Danskiub Vergadering: vrijdag 25 mei te 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis Voordracht in Steinerschool Mi- chaëli Op vrijdag 18 mei 1990 om 20 uur houdt de Steinerschool Michaëli (Brusselbaan 300, Erembodegem) in de lokalen van dc school een voordracht over het Stei- ncronderwijs, met als titel «Steiners chool en kwaliteit van het leven». Dc Steinerschool Michaëli houdt tevens opendeurdag op zaterdag 9 juni 1990 van 13 tot 19 uur. BGJG-etentje Dc Bond van Grote en Jonge Gezinnen Erembodegem organiseert op zondag 17 juni 1990 van 11.30 u. tot 19 u. in het Parochiehuis, Termurenlaan, Erembo degem, een eetfestijn. Vooreen Engelse schotel of kip met frietjes of aardappe len betalen volwassenen 275 fr. en kin deren onder 12 j. 150 fr. Reservatie is mogelijk bij dc BGJG- wijkverantwoordelijken of door over schrijving op rekening nr. 645-5212972- 33, met vermelding van het aantal deel- Tweede eetfestijn BGJG Dc Bond van Grote en van Jonge Gezin nen organizeert op zondag 17 juni zijn tweede eetfestijn. Van 11.30 tot 19.00 uur kan men doorlopend terecht in het parochiehuis aan de Termurenlaan. Naast soep heeft men de keuze tussen eèn Engelse schotel of kip met koude aardappeltjes pf frietjes. De volwasse- "iithvelaith'l'/fr en de kinderen tot 12 jaar 150 fr. Karten zijn nu al verkrijg baar bij het sekitariaat of bij de wijkver- antwoordelijkeVoor de kinderen wordt er aié'aag een verrassing voorzien. Tentoonstelling Etienne Le Compte De Vlaamse Kring Terjoden en VTB- VAB organizeren van vrijdag 8 tot en met maandag 18 juni in de parochiezaal van Terjoden aan de geraarsbergse- steenweg 79 te Erembodegem-Terjoden een tentoonstelling met schilderijen, gouaches, zilveren kleinskumpturcn en sicraaddesign van de hand van Etienne Le Compte. De tentoonstelling wordt open gepraat op vrijdag 8 juni om 20.30 uur door Herman Roels. Men kan ze bezoeken tijdens de werkdagen van 14.00 tot 19.00 uur; op zaterdag en zon dag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 19.00 uur. Herdersem De Toren °chaakklub De Toren organiseert een shaapavond vandaag vrijdag 18 mei te 9 u. voor de jongeren en te 20.30 u. voor gevorderden. Een een belotavond morgen zaterdag 19 mei t 20 u. Allebei in café Sint-Antonius, Grote Baan. Fietsen met het Davidsfonds Op zondag 27.05.90 organiseert het Da vidsfonds een fietstocht met bezoek aan de Likeurstokerij Rubbens Geers, te Ze le en (facultatief) de Kapel op de St.- Onolfsdijk te Appels. Vertrek aan de kerk te herdersem om 13.15 u. Via de A. De Cockstraat en Gijzegem rijdt men naar de Schelde te Schoon- aarde-brug. Hier volgt men de Schelde op de linkeroever tot aan het Water sportcentrum Costa Zela en dan rich ting Zele-Centrum. Bezoek aan de Li keurstokerij Rubbens Gebr. rondleiding en degustatie. Na dit bezoeken de nodi ge verfrissingen fietst men terug naar Zele-Dijk om de tocht langs de Schelde verder te zetten naar Dendermonde- brug. Langs de rechteroever van de Schelde en de monding van de Dender verkent men vervolgens het natuurschoon langs de vernieuwde dijk van de deelgemeente Appels. Voor zover er nog voldoende tijd rest, brengt men een bezoek aan de Kapel op de St.-Onolfsdijk. Deze merkwaardige Kapel die door de bewoners van de dijk gerestaureerd werd is een bezoek over waard. Aan Appels-veer verlaat men de Schel de en keert men over Schoonaarde terug naar onze heimat, waar de groep ten laatste terug is rond 19 u. De afstand bedraagt ongeveer 35 km langs goed bedrijdbare en rustige wegen. Bij slecht weder maken we dc verplaat sing naar de Likeurstokerij met eigen wagen. Men vertrekt dan aan Herder- sem-kerk om 14 u. In dit laatste geval staat het bezoek aan de Kapel op de St. Onolfsdijk mede op het programma. Een bijdragen van 50 fr. wordt gevraagd voor de verzekering. Een bezemwagen volgt voor onfortuinlijke fietsers. Fiet stochtleider: Paul Beirens. Kontaktadres: Hugo Bogaert, Hardings traat 40 - 9390 Herdersem. Tel.: 053/ 77.83.95. Parochiaal Centrum Het is gesloten op 19, 20, 26 en 27 mei voor eventuele befrafenismaaltijd bel len naar Anna De Wolf, A. De Cool- straat 28. Tel. 053/77.32.28. Meldert Parochiecentrum Ontvangt U dit weekend G. Wille. Vol gend weekend: A. De Maght Belotten Belotavond in het parochiecentrum vandaag vrijdag 18 mei georganiseerd door ACV-Meldert Feesten by Thor Bij Thor, Molenstraat, donderdag 24 mei wipschieting, op vrijdag 25 in de namiddag voor de derde leeftijd op za terdag 26 optreden van Willy Sommers en Mieke en op zondag 27 eetgelegen heid. Kultureel centrum Affligem - Nog tot zondag 27 mei tentoonstelling tijdens het weekend van werken van kunstschilder Karei Govaert in «zalen A». - In de Kunstkelder eveneens tot 27 mei tentoonstelling door de Lombeekvrien den leon Van Eenoo, Jan Willems, Da niël Jacobs en Thessa Cleymans. - In «Zalen B» tentoonstelling van wer ken van Martial Nijs tol 4 juni tijdens weekends. - Op vrijdag 18 mei te 20 u. geloofsge sprek op basis van het Geloofsboek van de Belgische bisschoppen ter attentie van KWB-Mijlbeek over het vijfde ge bod, «eerbied voor het leven». Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Anny en Al- fons De Maght. Volgend weekend: Etienne Van Nuffel. Barbecue Bij THOR op het terrein aan de Molen straat reuze barbecue op zaterdag 9 juni van 16.30 tot 23 u. Te 16.30 u. mtch: Knapen Italy Cup 1990 - Scholieren Italy Cyp 1990 en te 18.30 u. T.K. Jeugdbestuur - T.K. Oudere Jeugd. Barbecue ten voordele van de spelen die naar Verona reizen voor de Italy Cup 1990. Moorsel Lerekensroute Na het sukses van de fietstocht lang sheen de leirekensroute naar Steenhuf- fel waaraan zowat 140 fietsers deelna men wordt nu op zondag 1 juli in famili aal verband gewandeld langsheen deze route van het gewezen station Moorsel naar dat van Baardcgcm. Samenkomst te Moorsel op het Statieplein te 14.30 u. Stevig schoeisel is een noodzaak. Riviertjes van de Dender C.S.C. De Faluintjes organiseert a.s. zondag 20 mei een wandeltocht naar de bronnen van vervuilde zijriviertjes van dc Dender. U kan kijken hoe de Molen beek stroomafwaarts er uit ziet vóór ze uitmondt in de Dender te Aalst. Samen komst te 14 u. in café «De Rode Roos», Eksterkenstraat. Lede Tien jaar vzw Priester Daens De Sociaal-Kulturele Vereniging vzw «Priester Daens» bestaat dit jaar 10 jaar. Naar aanleiding daarvan staat een en ander op stapel, o.a.: Vlaggewijdingsdag met o.m. Akademische Zitting rond het thema «Het Daensisme in ons arrondis sement, vroeger en nu», en een feest maaltijd; schilderijententoonstelling; Hongaarse avond met Hongaarse mu ziek en Hongaarse goulasj, bereid door in «Soetekin» verblijvende Hongaren; de uitgifte van een 250 Vlaamse Fran- ken-gouden penning; Tweedaagse be- lottewedstrijd «Grote prijs Ghislain Henderickx» met 16.200 fr. prijzen trofees; aankomst van de oldtimers-mo torrit «De 9 Provincies»; de 10e handels beurs van Lede; muziekdriedaagse met o.a. Bart Peeters Radio's, The Skyblasters, The Samantha Brothers Mere Sierspelden maken Werkgroep Gudrun organizeert op 22 mei om 20.00 uur in het Hof ten Dale in dc Kerkveldstraat 31 te Mere een leerrij ke avond met als tema "het maken van eigen sierspelden". De inschrijvingsprijs bedraagt ongeveer 200 fr voor dc aan koop van het materieel. Voor meer in formatie 053/77 85.57, T\èW WIÊÊIÊmm Aalst. Dag van de Burgemeester. In de Keizershallen waren enkele kermisat- trakties aanwezig. Voor de allerkleinsten (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 29