PORT Marek Kusto naar K.A.V.D. Nieuw bestuur wil hogerop met jeugd Vijftien jaar Hamse Boogschutters Geen fusie Nopri-Squadra! Eendracht Sint-Gillis betreedt andere paden Transfer nieuwtjes S.K. Lebbeke bedrijvig op de transfermarkt De Voorpost - 1.6.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel 05^21.40.60 VOETBAL HANDBAL Het heeft er lang naar uitgezien dat de Lebbeekse dames-handbalclubs Nopri en Squadra volgend seizoen zouden fusioneren. Beide clubbesturen zaten een paar maal samen aan tafel maar al vlug bleek dat de gesprekken niet echt vlotten. Nu vernamen wij dat Squadra de beslissing nam niet tot een fusie over te gaan omdat het resterende spelerspotentieel van Nopri geen waarborgen geeft om een valabele ploeg te kunnen opstellen in 's lands hoogste reeks. Bij Nopri vertrekt A.Segers naar Sasja, stopt H.Bleyaert definitief haar spelersakti- viteit en nog enkele Noprispeelsters hebben nog geen beslissing genomen betreffende hun bedoelingen volgend seizoen. Squadra vindt het dan ook niet opportuun in te gaan op de voorstellen van Nopri en wil, zij het op langere termijn, zelf doorstoten naar le nationale. Dit is in feite een "must" voor Squadra want speelsters zoals M.Bijl, jeugdinternationaal, willen beslist tophandbal bereiken en zullen dus niet lang meer genoegen nemen met 2e afdeling. Hoe het nu met Nopri verder moet, blijft een open vraag. Met het voorhanden zijnde speelstersmateriaal kan Nopri onmogelijk eerste klasse aan maar indien wij de geruchten mogen geloven zou Nopri aktief inspelen op de transfermarkt. Andere geruchten spreken dan weer dat de ploeg zou opgedoekt worden. De nabije toekomst zal heel wat verduidelijken. VOETBAL m* tmmvwm* De onderhandelingen die KAV.Dendermonde voerde met Marek Kusto werden maandagavond tot een goed einde gebracht. De 36-jari- ge Pool tekende een overeenkomst voor het volgende seizoen. Kusto krijgt in Dendermonde een woning ter zijner beschikking en wordt tewerk gesteld bij Philips, waarvan dus wordt aangenomen dat het een nieuwe sponsor is. Gedurende acht seizoenen was Marek aan de slag bij Beveren, waar hij perioden van grote bloei kende. Ondanks zijn vrij hoge leeftijd was hij dikwijls de spelbepalende figuur in de jonge ploeg die spijtig genoeg dit jaar uit eerste nationale verdwijnt. Kusto kan ook bij K.A.V.D. nog goed werk leveren. Niet alleen organi seerde hij de aanval, hij kon nog scoren ook en dat zal zeker belangrijk zijn in bevordering. E.G. Onder voorzitterschap van dokter Da niël De Decker wil het 'nieuwe' Een dracht Sint-Gillis zo snel mogelijk de dit jaar verloren plaats in derde provinciale terugwinnen. Het volledig vernieuwd be stuur hoopt zijn doelstellingen te kun nen realiseren via de aankoop van enke le waardevolle UEFA-jongeren en het vertrouwen in eigen jeugd. Naast Daniël De Decker vormen onder voorzitter René De Smedt, sekretaris Monique De Pauw en schatbewaarder Marie-José Vonck het nieuwe hoofdbe stuur maar daarnaast werden een aantal kommissies in het leven geroepen. Veel belangstelling gaat daarbij naar de jeugd, waar Mark Baeten, Robert Deroo- ver en Gilbert Roggeman de verantwoor delijken worden. Daniël Rizzo leidt de transferkommis sie, terwijl Ernest De Kinder, Julien Van- develde en Martin De Backer het be stuur volledig maken. Het nieuwe Sint-Gillis, Eendracht wil opnieuw de eerste ploeg van Dender- mondes deelgemeente worden nadat het Lutterzele voor het eerst in de ge schiedenis een klasse hoger ziet spelen, wierf stevige trainers aan om zowel de eerste als de jeugdploegen een 'new style' bij te brengen. Hoofdtrainer wordt de gewezen Bornem-doelman Eddy De Vroe, die vorig jaar bij SK Oudegem Voetbal. Het nieuwe bestuur van Eendracht Sint-Gillis wil vooral de jeugd aan bod laten komen om zo snel mogelijk de verloren plaats in derde provinciale te heroveren (vh) Roland D'Hondt wordt de nieu we trainer van F.C. Wieze. Hij is afkomstig van S.K Lebbeke en doorliep zowat alle nationale en provinciale reeksen. Hij was onder meer kernspeler bij S.K. Beveren. Later maakte hij zich verdienstelijk bij Ninove en Rapide Lebbeke. Eric Raes stapt over van Rapide Lebbeke naar S.K. Oudegem. Oor spronkelijk is hij afkomstig van Sparta Appels. Sven Van Gijse- ghem keert terug van Sparta Bug- genhout naar Oudegem. Leo Dierickx (S.K Lebbeke), een libero, zal voortaan de kleuren van kampioen Lutterzele verdedi gen. Marc Rombaut die een jaar bij Londerzeel aktief was, keert naar Lutterzele terug. Deze klub lichtte tevens de optie van Pascal De Man (Eendracht Sint-Gillis). André Maes (Zele) wordt defi nitief lid van Juventus Schoon- aarde. Erwin De Smet (Meldert) komt over naar Schoonaarde. Francois Schelfhout wordt de nieuwe voorzitter van Red Star Op- dorp. Hij volgt Lucien Heymans op. Rudy Seghers (Peizegem) keert terug naar Opdorp. E.G. aktief was. Zijn adjunkt Luc Van nuffel, krijgt ook de reserven onder zijn hoede. Danny Emmanuel traint de juniores, Jerry Francois de scholieren, Danny Ro- sez de knapen, Leo Pissens de minie men en Gaston Van Exterghem de pre- miniemen en de duiveltjes. De ploeg beschikt met Dirk Verleven over een sterke kinesist die de jeugd ook wat voetbalgezondheid kan bijbrengen. Voorzitter De Decker merkte trouwens op dat de goede geest primeert en dat een behoorlijk resultaat dan als vanzelf volgt. Dat resultaat hoopt Eendracht te berei ken via de aankoop van enkele belofte volle UEFA-junioren. Van SK Beveren komen Lieven en Bruno De Smedt, Van Eendracht Aalst Hans Matthieu. De kern van 20 spelers wordt aangevuld met eigen kweek. De aandacht voor de jeugd wordt al tastbaar op zondag 24 juni, wanneer de opendeurdagen aan het sportkomplex te Sint-Gillis de jonge sterren wafelen eten en strafschoppen trappen met SK Beve- ren-doelman Dirk Rosez. Dat jeugdfeest loopt van 14 tot 17 uur. De kern Eddy De Vroe, Kris Mannaert, Renaat De Bruyn, Hans Matthieu, Lieven De Smedt, Bruno De Smedt, Etienne Schat- teman, Dirk Putteman, Jurgen Van Nuf fel, Carlo Gillis, Franky Moens, Wim Alens, Mark De Kinder, Peter De Smedt, Nico Van Caeckegem, Kris Van Nuffel, Jacques Vandewiele, Rudy Lanoy, Jo Van Exterghem, Alain Legat. Hugo Aerts S.K Lebbeke is zich blijkbaar volop aan het versterken. Guy De Baere (KAVD) wordt zoals vroeger gemeld speler-trainer. Hij wordt bijgestaan door André Heymans, die vorig sei zoen reeds bedrijvig was in Lebbe ke. Voorts werd Floris Verstraeten voor een jaar overgenomen van S.V. Temse. Ook Mare Pringels versterkt S.K Lebbeke. Hij komt van S.V. Oudenaarde en speelde voordien bij KAVD. Hij heeft een kontrakt voor één jaar. Chris Muysewinckel komt voor een jaar over van Bornem. Recent werd Mustapha M'Rabet aangeworven. Hij kwam vorig seizoen uit bij S.V. Asse, maar is oorspronkelijk van S.K Sint-Niklaas. Er stappen ook een aantal spelers op. Peter Meulenijzer en Dirk De Vliegher sloten een overeenkomst met T.K Meldert. Rudy Balis keert erug naar Stade Leuven en Leo Dierickx wijkt uit naar Lutterzele. Rudy Matthijs stapt over naar Ra cing Haaltert en Bert De Schrijver is nog steeds op zoek naar een andere thuishaven. E.G. Voorbije zondag vierden de Verenigde Hamse Boogschutters hun vijftienjarig bestaan in het Sint-Annacentrum met een tentoonstelling, huldiging van ver dienstelijke leden, een eetmaal en, hoe kan het anders een schieting. De Verenigde Hamse Boogschutters hadden voor deze tentoonstelling heel- wat dokumentatie opgezocht. Foto's, persartikels, schuttersmateriaal en ver schillende attributen uit de schutterswe- reld lagen er te kijk. Schepen De Graef onderlijnde in zijn toespraak dat vijftien jaar samen-zijn een prestatie is. Er waren veel goede, maar ook kwade dagen. Vorig jaar bij voorbeeld maakte het verbond moeilij ke tijden mee wegens het ontslag van de voorzitter, duivel-doet-al Lucien Peel- man. Nu is alles terug in de goede plooi gevallen. Er waren in die vijftien jaar ook heelwat dagen waaraan men met genoegen te rugdenkt. De schepen meende dat de sport een grote macht gekregen heeft. Daarom is de sportieve opvoeding van het grootste belang, een opdracht die eigenlijk nooit af is. Agressie in de sport heeft de jongste jaren al heelwat slachtoffers gemaakt. Het blijft een opgave voor iedereen om deze uitwassen te verwijderen uit de sportmiddens. Ook andere kwalen zijn de jongste jaren de sport gaan aantasten. Doping, geld zucht of oneerlijkheid. Het komt er nog dikwijls alleen opaan te winnen, gelijk op welke manier. Toch heeft sport een sociale rol te vervullen. Het blijft dus onze plicht om te ijveren voor vlekkelo ze sport. Het boogschieten is de laatste tijd min der populair. Het schuttersaantal daalde met 1,6%. Dat wil zeggen dat we onze inspanningen moeten opdrijven om de jeugd met het boogschieten te laten kennismaken. Voorzitter Lucien Peelman huldigde dan de leden die al gedurende vijftien jaar lid zijn van het verbond: André De Clercq, Rudi Maes (die met zijn ploeg viermaal kampioen werd), ouderdomsdeken Maurice De Cock, al zestig jaar schutter, Herman Eeckhout, Gustaaf De Boeck (kampioen der kampioenen in 1985, kampioen in 1986), Pierre D'Haen, Lu cien Rombouts (koning der koningen 1979)Jean D'Hollander (kampioen 1989), Hermine Colman (kampioen in 79,80 en 81), Patrick Rousseau (lid van het dagelijks bestuur), Eddy De Schep per (kampioen der kampioenen in 88, 89, 84 en 90), Jan Peelman (kampioen der kampioenen in 1983), Baziel Wil- laert, Gerolf De Vijlder, Leopold Robbe- recht, Robert Sacré, en Eddy De Witte. Uiteraard kregen de foto's van de kam pioenen bij elke maatschappij de ver diende aandacht. Ons Vermaak: 1983 René De Landts- heer, 1984 Erik De Looze, 1985 Cecile Van Lembergen, 1986 Rita Van Hoecke, 1987 Lucien Rombouts, 1988 Jean D'Hollander. Bastianen: 1978 M. Verhelst, 1979 Edward Lauwaert, 1980 Jules Van de Voorde, 1981 Eddy De Brouwer, 1982 Jozef Van der Stockt, 1983 Herman Eeckhoudt, 1984 Rudy Maes, 1985 Wer ner Poppe, 1987 Alfons Ringoot, 1988 Daniël Eeckhout, 1990 Alfons Ringoot. De Wuitens: 1984 Vic Van den Bran den, 1985 Ronny De Witte. Kastel: 1980 Pierre Sertijn, 1982 Fran cois Coen, 1983 Cesar Verheyden, 1984 Edmons Sertijn, 1985 Alain Van den Broeck, 1986 idem, 1988 Gustaaf Pau wels. 't Eiland: 80 Frans Ost, 81 Louis Van Overstraeten, 82 Luc Ost, 83 Michel Wauters, 1984 Erik Lambrechts, 1988 Leopold Robberecht. Den Bond: 1978 Luc De Gols, 1983 Patrick Rousseau, 1984 Eddy De Schep per, 1985 Patrick Rousseau, 1986 Eddy De Schepper, 1987 Louis Van Overstrae ten, 1988 Leo Willaert, 1989 Eddy De Schepper. De Vier Gekroonden: 1981 Louis Au- broeck, 1982 Leo Willaert, 1983 Jan Peelman, 1984 Etienne Saerens, 1988 Leopold Robberecht. H.V.C. Boogschieten. De Verenigde Hamse Boogschutters werden door schepen van sport De Groef ontvangen naar aanleiding van hun vijftienjarig bestaan (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17