Tom Steels niet ontgoocheld Steven Persoon gokt op grote koersen Gunther Van den Bossche in Verrebroek Christiaan Hendrickx in Berlare Peter De Vos in konditie Mario Kerckhove in Hamme Mindere verrichting van Bart Peelman Geert De Wilde in Wasmunster Ronny Mettepenningen in Waasmunster Nieuwelingen Juniores Liefhebbers Nieuwelingen Liefhebbers De Voorpost - 1.6.1990 - 19 (i'MS >S i bh WIELRENNEN Grembergenaar Ronny Mettepenningen behaalde het afgelopen weekend zijn eerste seizoenszege. In een spurt te Waasmunster versloeg hij Peter Neels, die pas zijn derde wedstrijd als amateur reed. Bruno Verwulghen werd derde, vóór Gino Heirwegh, Patrick Caluwé en Geert Delaruelle. Amper 28 deelnemers hadden de start genomen en al na vijftien kilometer vormde zich een leidersgroep met Ivan Jacobs, Peter Neels, Pat en Gino Heire- wegh, Ronny Van Kerckhove, Felicien Claessens, Bruno Verwulghen, Ronny Mettepenningen, Patrick Caluwe, Geert Delaruelle, Kurt Notenbaert en Glenn Van Hautekerke. De voorsprong van deze leiders groeide bestendig en was op een bepaald ogen blik zo groot dat de rest van het deelne mersveld gewoon uit de wedstrijd geno men werd. Naarmate ze dichter de eindmeet nader den, probeerden de broers Heirewegh en Ronny Mettepenningen zich uit de voeten te maken, wat echter niet lukte. Ook Kurt Notenbaert ging enige tijd in de spits rijden, maar ook hij zou sneuve len. Het kwam uiteindelijk tot een spurt waarin Mettepenningen zich de snelste toonde. E.G. Wielrennen. Bij de amateurs in Hamme waren vijf renners ontsnapt met nog twee ronden voor de boeg. Mare Bracke uit Berlare heeft de leiding en Peter Van Huff el uit Hamme rijdt in derde positie (vh) Op zo'n acht kilometer van de finish is Mare Bracke aan de haal gegaan. Hij sloeg snel een diepe kloof, werd in extremis nog op de hielen gezeten maar bleef toch tot de finish buiten schot. Luttele sekonden later maakte Guy Van Hese als tweede zijn opwachting, vóór Jan Poppe en Carl Roes. De Grote Prijs Rozewijkvrienden bracht tachtig renners aan de start. Heel in het begin gingen Gino De Pauw (de meest opmerkelijke figuur), Ivan Smet, Gino Heirwegh, Jozef Van den Eynde, Chris Deckers, Patrick Suy, Kurt Notenbaert en Robby Brijs in de aanval. Zij zouden tot voorbij halfweg in de spits blijven rijden. Toen volgde een hergroepering. Patrick Van de Ven, Gino De Pauw en Eddy Segers zouden zich weten los te werken, bleven korte tijd voorop maar werden daarna gegrepen. Onder impuls van Dirk De Cauwer en Peter De Vos komt er goed door de laatste tijd. Zijn twee jongste wedstrijden brachten evenveel overwinningen op. 'Het gaat goed, zegt Peter. Over de kompetitie in haar geheel heb ik niet te klagen. Even heb ik een terugval gehad, maar nu is alles tip top in orde. In Ranst was ik van bij de aanvang voorop met Wim Weyns. We verstonden mekaar zeer goed en bouwden een riante voorsprong op. Met nog 25 km te gaan, reed mijn gezel lek. Ik stond er meteen alleen voor. Toch heb ik kunnen volhouden en aan de meet had ik anderhalve minuut over'. In Sint-Amandsberg toonde Peter zich de beste in de spurt. 'Er waren veel prijzen te verdienen, vandaar ook 63 renners aan de start, Vervolgt Peter. Het werd overigens een typische vluchtkoers. Voor het ingaan van de finale zijn vijf renners in de aanval gegaan. Ik zat in het peloton en kreeg brute pech toen mijn as het begaf. Ik meende dat ik toen elke kans op de zege verloor. Gelukkig kreeg ik snel een nieuw wiel en ik kon binnen de kortste keren terug bij het peloton aansluiten. Omdat die sprong zo vlot ging, ben ik meteen naar de koplopers gereden. Ondanks al die bijkomende inspanningen maakte ik mij klaar voor de spurt. Het was niet gemakkelijk maar de bloemen hangen toch aan mijn muur'. Peter De Vos studeert voor industrieel ingenieur en de examens staan voor de deur, vandaar dat hij volgend weekend nergens aan de start zal verschijnen. E.G. Guy Van Hese werd het tempo alsmaar opgetrokken in zoverre dat er uiteinde lijk nog twintig renners in aanmerking bleven voor de eindzege. De schermutselingen, waarbij Gino De Pauw dikwijls betrokken was, volgden elkaar op. Met nog zo'n vijftien kilome ter voor de boeg rukten Jan Poppe, Mare Bracke en Guy Van Hese zich los. Ze kregen een halve minuut voorsprong. Op een demarrage van Bracke konden de andere twee niet reageren. De man uit Berlare zou tot aan de streep buiten schot blijven. E.G. Christiaan Hendrickx is winnaar gewor den in Berlare. Op zo'n twaalf kilomter van de meet reageerde hij op een uitval van de lokale Chris Van der Sijpt. Beide renners zouden tot de finish voorop blijven. In de spurt toonde Hendrickx zich iets sneller. 28 renners namen de start in deze dertiende Grote Prijs Molenhoek. Al van bij de aanvang trok Chris Van der Sijpt in de aanval. Hij kreeg Vicky Christiaens en Jurgen Verstraeten mee. Enige tijd ble ven deze drie renners voorop maar wer den nog voor halfweg gegrepen. Snel volgde er echter een nieuwe uitval. Opnieuw met Van der Sijpt en Verstrae ten. Ook Christiaan Hendrickx was erbij, samen met Sven Janssens, Eddy Cnud- de, Christophe De Kenne, Gino Vercam- men en Bart Ongenae. Binnen de kortste keren hadden zij een riante kloof geslagen. Negen anderen zouden tevergeefs aan de achtervolging beginnen. Op twee ronden van het einde plaatste Van der Sijpt zijn demarrage. Hendrickx volgde. Beide renners kon den voorop blijven met Hendrickx uit eindelijk als spurtwinnaar. De strijd voor de derde plaats werd door Jurgen Verstraeten gewonnen, vóór Gino Ver- cammen en Bart Ongena. EG Met duidelijk verschil is Mario Kerckho ve in Hamme winnaar geworden. Hij behoorde met vier anderen tot een lei dersgroep waarvan Mare Bracke tweede werd, vóór Gaston Pieters, Peter Van Nuffel en Ronny Westerlinck. Veertig renners waren er aan de start en in de aanvang liet de plaatselijke renner Gino Heirwegh zich een korte tijd in de spits bewonderen. Hij werd echter snel tot de orde geroepen. Gaston Pieters onderging hetzelfde lot. Ook zijn vlucht droeg niet ver. Toch legde hij de basis van een vlucht waaraan elf anderen deelnamen. Later kwamen nog eens zes renners hun opwachting maken, waar door er achttien mensen aan het kom- mando kwamen. Op zo'n 35 kilometer van het einde zijn Mare Bracke, Gaston Pieters, Mario Kerckhove, Peter Van Huffel en Ronny Westerlinck op pad getrokken. Zij fiets ten snel een voorsprong bijeen. Jan Pop pe probeerde nog aan te sluiten maar het lukte niet, evenmin voor Frankie Weemaes, Marc Van Gils en Edwig De Thaye. De vijf vluchters bleven dus onbedreigd in de spits en aan de streep toonde Mario Kerckhove zich duidelijk de snels te. E.G. Steven Persoon behaalde het afgelopen weekend zijn zevende zege. Op een totaal van vijftien koersen is dat voorwaar geen slecht resultaat. De Waaslander werd de laatste tijd nochtans met pech gekonfronteerd. Zowel in de provinciale als de nationale titelren kwam hij op kruciale momenten ten val. 'In beide wedstrijden had ik minstens uitzicht op een dichte ereplaats, zegt Steven. In het Belgisch kampioenschap naderden we de enige vluchter en latere winnaar. Toen we met die groep op het punt stonden om hem bij zijn nekvel te grijpen, kwam het vooraan tot een valpartij die ik niet meer kon ontwijken. Ik sloeg tegen de grond en adieu, kampioenschap!' In het Brabantse Boutersem verging het Steven een stuk beter en hij toonde in een spurt met twee zijn snelle benen. 'In het begin had ik nog last van die val, vervolgde Steven. Een aantal renners ging vroeg in de aanval. Erwerdeen kloof geslagen maar die kon ik dichtrijden. Aanvankelijk waren we met zeven voorop. Met Bart Van Stockstraeten hebben we ons losgerukt. De onderlinge wedijver was groot, vooral omdat Van Stockstraeten uit de buurt was en absoluut wou winnen. Ik heb hem dat pleziertje niet gegund en greep zelf naar de bloemen'. Ondanks de tegenvallende kampioenschappen heeft Steven Pesoon oog voor het zwaardere werk. 'Dit weekend is de karwei op het eerste gezicht niet zwaar. Ik neem deel aan een tweedaagse in Sinaai. Vanavond zijn we aan het eerste schuifje toe. Maandag volgt de tweede etappe. Volgende week komt er meer bij kijken. Dan start ik in de 'Prins der nieuwelingen' en ik hoop daar in goede zin te bevestigen. Dan komen de examens en rijd ik alleen enkele kermiskoersen. Intussen zal ik niets onverlet laten om mij voor te bereiden op de Ronde van Vlaanderen die op 30 juni gereden wordt', aldus Steven persoon, die nog een gans seizoen nieuweling Blijft. E.G. duidelijk dat hij geviseerd was. Handige jongens hebben dat uitgespeeld en begonnen aan een vroege ontsnap ping. Steels behoorde niet tot dat gezel schap. 'Het was onbegonnen werk om alleen tegen iedereen op te tornen, zegt Tom. Als ik mij even rechtzette was het genoeg om de hele bende op mijn nek te krij gen. Ik had bovendien, eerlijk gezegd, niet verwacht dat die vroege ontsnapping sukses zou hebben. Toen de ernst ervan tot mij doordrong, probeerde ik een reaktie op het getouw te zetten. Ik ben ervan overtuigd dat het kon lukken in dien iedereen had meegewerkt. Voor mij alleen was die achtervolging onbe gonnen werk. Als je zoiets onderneemt ben je vooraf verloren. Na dergelijke zware inspanningen is het niet meer mogelijk om tijdens de ontknoping nog enig gewicht in de schaal te leggen, Paul Van Hyfte heeft gewonnen en ik gun hem de zege van harte. Hij is niet alleen een verdienstelijk renner maar ook een joviale collega'. Bart Peelman Voor Bart Peelman is de titelren niet goed afgelopen. Op drie ronden van het einde moest de junior uit Moerzeke de pijp aan maarten geven. 'Het ging mij niet, zegt een enigszins ontgoochelde Bart. Ik steek mij niet weg achter het feit dat veel renners vroegtijdig uit de dans stapten. Ik had eerlijk gesproken meer van dit kampioenschap verwacht. Ook de provinciale titelren heeft niet ge bracht wat ik ervan verwacht had. In het Belgisch kampioenschap is het dus ook niet goed afgelopen'. Voor Bart Peelman wenkt weldra de overstap naar de liefhebbers. Dat zal onvermijdelijk een zware brok worden. Dat er een hemelsbreed verschil is tus sen een doordeweekse kermiskoers rondom de toren van Moerzeke-Kastel en een kampioenschap zal Bart inmid dels wel ervaren hebben. Als 'coureur' met geloof in de toekomst moet je je in een grote koers kunnen tonen. Dat is 'Bartje' totnogtoe niet gelukt. Steven Van Aken Steven Van Aken legde beslag op de zeventiende plaats. Gelet op de omstan digheden is dat een degelijke verrich ting. Steven is momenteel soldaat, wat voor een renner geen voordeel is, vooral niet als hij aan zijn opleiding bezig is. Gezien deze verrichting en de resultaten van de voorbije weken, zit er voor de Buggenhoutenaar alvast muziek in. Het geloof in zijn kunnen wordt groter. Luc Rooms uit Temse eindigde achttien de, wat voor een eerstejaarsjunior een fraai resultaat is. Al bij al blijft Tom Steels, al is hij geen kampioen geworden, boven alle ande ren uitsteken. Een veldslag is verloren, maar de oorlog niet! E.G. Geert De Wilde heeft te Waasmunster de wedstrijd in de spurt gewonnen. Samen met Guntherr Cuylits, die tweede werd vóór Steve Meire en Marnix Snoeck, geraakte hij op zo'n tien kilometer voor de streep voorop. Al zouden de anderen wel reageren, ze konden hun voor sprong bewaren tot aan de streep. De renners verschenen aan de start op de wijk De Ruiter in Waasmunster. Van bij de aanvang werd er tegen een zeer hoog tempo gefietst. Vandaar dat nie mand erin slaagde om enige voorsprong van betekenis te verwerven, behalve dan Marc Deveaux die zich heel in het begin uit de voeten had gemaakt en enige tijd moederziel alleen in de spits bleef rij den. Rond halfweg trokken Sven Reniers en Pat Abspoel op aanvalspad maar ook zij werden gekortwiekt. Bij het ingaan van de finale kregen we dakn de aanval van De Wilde, Cuylits, Meire en Snoeck en zij zouden tot de finish buiten schot blijven. De spurt voor de vijfde plaats werd gewonnen door Jan Smekens, vóór Luc De Moor en Mario Buyle. E.G. 14 Wielrennen. Amateurs in Hamme. Mario Kerckhove won gemakkelijk de spurt voor Mare Bracke uit Berlare (vh) ••'tri Supporters genoeg in Hamme voor winnaar Mario Van Kerckhove (vh) Wielrennen. Wielrennen. Tom Steels kon deze kam pioenentrui niet vernieuwen (arch) Al werd hij door velen als enig kansheb ber naar voren geschoven, toch is Tom Steels geen kampioen van België gewor den. Door hem zo hoog op een 'pied de stalle' te tillen heeft men de Waaslander geen goede dienst bewezen. Zondagna middag ondervond hij hoe iedereen op zijn wiel reed en het was van in het begin

De Voorpost | 1990 | | pagina 19