Ook de pers draait bij V.W.F.-Wielrennen Twee in één slag 20 - 1.6.1990 - De Voorpost 1o 2_< WIELRENNEN Terwijl De Voorpost van in het begin het belang van deze nieuwe rennersbond had ingezien, wilden de sportredakties van de kranten aanvankelijk de uitsla gen van de VWF niet publiceren. Ze weigerden de bond te erkennen maar nu hij reeds 250 aangesloten leden telt, kunnen ze er niet meer omheen. De drie grootste Vlaamse dagbladen zullen voortaan de uitslagen publiceren. Maar logisch ook want het ziet er naar uit dat de VWF na één jaar werking 300 leden zal tellen- Donderdag, Superprestige in Otegem D-reeks Theo Wymeersch De golvende omloop met aan de aan- komstlijn een behoorlijke klim was er een om de boel uit mekaar te ramme len. Maar toch zou het op het einde van de wedstrijd op een massaspurt uit draaien. Deze spurt werd door Wy meersch van ver ingezet en wat de ande ren ook probeerden, sterke Theo weer stond iedereen en mocht nadien de prachtpalm in ontvangst nemen. De wedstrijd zelf werd weer eens ge kruid door Chris Michiels. Deze renner ging weer iedereen halen, probeerde zelf en ging op het einde door de knieën! Ook Raf Van Eyck stak meer dan eens zijn neus aan het venster, net als De Staercke, Deprez, De Kocker, Dolf Van den Abbeele (gewoontegetrouw), Ruys en andere Steenssens en Aerts. Tenslot te was er de knappe eindsprint van Theo die het orgelpunt plaatste. C-reeks Hugo De Pessemier Reeds van na de start een poging van Herregodts, daarna in gezelschap van Droesbeke maar tevergeefs. Dan een poging van Johan en Antoine Scheir- linckx. Nauwelijks bijeen of dan gingen Rolus en Jooris. Het peloton bleef echter waakzaam. Vervolgens De Baets en Jean Geerinck maar steeds kwam het peloton terug. Even Fierens en dan weer Sergoris alleen. Verpaelst en De Rijbel, Loverie en De Ben: een spervuur van ontsnap pingen en steeds een langgerokken pe loton. Bij het ingaan der laatste ronde zaten Sergoris en Van Den Hoecke licht jes voorop. De Pessemier kwam bij dit duo en ging erover. Johan Scheirlinckx en Droesbeke reageerden en het peloton kwam terug. Alleen De Pessemier zat nog een honderdtal meter voorop. Dan gingen Sergoris en Droesbeke. De sterke De Pessemier kon echter standhouden en won zijn eerste bloemen van dit jaar. Vervolgens Sergoris en Droesbeke en dan de spurt van het peloton, gewonnen door de aalvlugge Van Den Hoecke, voor Scheirlinckx en Fierens. Gremberge- naar Geerinck werd 20e maar reed een zeer verdienstelijke wedstrijd. Van As- sche uit Berlare krijgt ook een zeer goed (21) en Serafien Loverie werd 22e. B-reeks Mare Hendrickx Mare Hendrickx heeft deze zege vast en zeker niet gestolen. Reeds van in de eerste ronde ging hij in de aanval met Jozef Scheirlinckx. Eerst moesten ze een aanval afslaan van Schaillie en Comelis en nadien ging Hendrik Vermeiren in het tegenoffensief. Hij bleef echter han gen op een honderdtal meter. Een paar ronden fietste hij alleen maar kreeg toen versterking uit de achtergrond van Willy Roels en Frank Veldeman, terwijl Maldrie een vijftigtal meter te kort kwam en terug in het peloton zakte. Vooraan kwamen de vijf samen en iedereen dacht dat de wedstrijd gereden was maar uit de groep kwamen er acht achtervol gers en die liepen meter na meter in. Het ongelooflijke gebeurde. Bij het in gaan van de laatste ronde waren er dertien leiders en onmiddellijk volgde een demarrage van Willy Roels. Mare Hendrickx reageerde gepast en ze bleven beiden uit de greep van de groep hoewel de sterk rijdende Verlee nog fel aan drong, samen met Dalle en De Wilde. Nog een verrassing in de spurt. De hoog gekwoteerde Roels liet zich verrassen en het was de sterke Hendrickx die glans rijk winnaar werd. Scheirlinckx won de spurt voor de derde plaats, voor Beerens en Dalle. Luc Courtens ontsnapte nog uit het peloton en Borremans won voor Maldrie de sprint van het geslagen pelo ton. A-reeks Jozef de Vits De A-reeks bood weer een zeer geva rieerd koersverloop, waarin het steeds om sekonden draaide en waar de ont snappingspogingen legio waren. Toch kregen de beste paarden uiteindelijk de haver die ze verdienden. Het peloton is nooit samen geweest en van in de start vielen er brokken, naargelang de wed strijd vorderde zagen we Anckaert,, P. Van Eyck, Van den Bossche en anderen lossen, terwijl een verdienstelijke Tum- meleir op het einde toe nog plat reed. Vooraan kregen we Johnny Dierickx, Gilbert Farazijn en Gino D'Hondt aan de leiding. De sterke en sluwe De Vits, in gezelschap van Noël Burggraeve en Dirk Van den Bergh konden nog net gepast het gat dichten en meteen waren er zes leiders. In de spurt moest De Vits er alles uitpersen om Dierickx achter zich te laten. Het peloton, of wat er nog van overbleef, zag Freddy Goossens als win naar, voor Theo Van Handenhove nog steeds niet honderd procent in orde en menigmaal bijtend op de tanden, verder Muys en Verstraeten (een ganse koers op het voorplan). Kampioen Amerlynckx die 23e werd kreeg in het einde van de wedstrijd nog pech. Zaterdag in Buggenhout-Opstal C- en D-reeksen Gaston Van Den Hoecke en Gerry Steenssens Stefaan Laureys mocht fier zijn op zijn koers. Alles was piekfijn in orde en hij had voor een mooie omloop gezorgd. Hij werd daarvoor beloond met een pak renners en een massa volk. De C-en D-renners reden samen hun wedstrijd en de zestig deelnemers zorgden voor een sprankelend verloop. De plaatselij ke renners zetten hun beste beentje voor. De wedstrijd zelf was één grote ontsnappingspoging en de ene demarra ge volgde op de andere. Toch zou het peloton steeds opnieuw de vluchters pakken. Dat is niet verwonderlijk met een gemiddelde van 43 km/uur. In de laatste ronde scheen het dan toch te lukken toen kampioen Van Hove er op zijn eentje vandoor ging maar Rolus ging steigeren en bracht op zijn eentje het ganse pak terug. Meteen kwam er een spurt van ongeveer 35 renners. Het wa ren vooral Van Looveren, Droesbeke en A. Van Renterghem die de indruk gaven het te zullen halen, maar toen kwam Van Den Hoecke naar voren met in zijn wiel Hugo Van de Velde. Als een sneltrein ging hij over de anderen heen om met VWF-wielrennen. In Buggenhout was streekgenoot Gaston Van Den Hoecke de rapste C-renner. Eric Reybroeck deed het hem na in de B-reeks (xl) VWF-wielrennen.In Schendelbeke won Peter Schaillie de B-reeks en Jozef De Vits de A-reeks (xl) VWF-wielrennen. Henk Bolle (xl) ruim twee lengten zijn zoveelste spurt te winnen. Deze 52-jarige sprinter is nog niets verleerd aan de eindmeet. Van de Velde werd knap tweede en Gerry Steenssens haalde het vlot voor Theo Wymeersch, die zijn achtste tweede plaats kreeg toegewezen. A- en B-reeksen Benny Benoey en Eric Reybroeck Met tachtig renners aan de start had men een mooie wedstrijd in het vooruit zicht. De lokale wederoptredende Ste faan Laureys had de smaak te pakken en pas was de start gegeven of er werd gedemarreerd alsof de aankomst om de hoek lag. Toch zou, hoe ongelooflijk het ook moge klinken, de goede ontsnap ping reeds begonnen zijn. Mario Bau- wens, Erik Reybroeck, R. De Bruyne, F. Messeman, St. Laureys en H. Van den Bossche namen al vlug een honderdtal meter voorsprong. Toen sprong Van Raemdonck erbij en deze zeven legden er duchtig de pees op. Alleen Benny Benoey was nog sterk genoeg om op zijn eentje de kloof te dichten en zelfs direkt het tempo nog hoger op te voeren. Achteraan was men er nog gerust in en dus kwam de jacht niet echt op gang. Pas toen de leiders 1'20" voorop waren, zag men de ernst van de toestand in en kwam er een spervuur van ontsnappin gen. Het duurde nog een poosje, maar het peloton viel in drie stukken uiteen. Vooraan vormde zich een groepje van 14, dat aan de voorsprong van de leiders begon te knagen. Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we de acht leiders met op 20 sekonden de 14 achtervolgers en daarachter kleine groepjes renners met de rest van het peloton. Vooraan voelde men de adem van de achtervol gers in de nek maar onder impuls van Benoey bleef de afstand gelijk. In de laatste kilometer wipte die Benoey nog weg met Van Ransbeeck ©m zo over de meet te bollen. Dan kreeg men een spurt voor de zege van de B-reeks. Het was de intrinsiek snellere Reybroeck die het haalde voor Bauwens. Voor Eric kon het geluk niet meer stuk. Ook de plaat selijke vedette Laureys mag op een knappe wedstrijd terugblikken en meer dan tevreden zijn over zijn wederoptre- den. Bij de achtervolgers won De Glas de spurt, voor Van Steerthem en Willy Roels, terwijl daarachter nog De Peuter en vervolgens Danny Van Haute voor het peloton toekwamen. De spurt van de groep ging naar Jozef De Wolf vóór Pascal Muys. Zondag in Schendelbeke Een perfekte organisatie, 140 deelne mers, een massa volk en een prachtige omloop. Wat wil je nog meer? D-reeks Willy Ruys De D-renners hebben er een prachtige koers van gemaakt met veel ontsnappin gen die echter nooit ver droegen. In de voorlaatste ronde kwam er nog een vluchtpoging van Marc Maes en Willy Ruys. Maes ging onbezonnen te werk en Ruys reed hem als oude routinier glad uit het wiel. Terwijl Maes naar het pelo ton terugzakte, zette Ruys door en werd onbedreigd winnaar met één minuut voor op het spurtende peloton, waarvan Gabriëls het vlot haalde voor Wymeersch en JP Van der Motten. Chris Michiels werd 13e en Hugo Ronsmans 15e. C-reeks Johan Scheerlinckx Talrijke ontsnappingspogingen kleur den deze wedstrijd. Vooral kampioen Van Hoof was weer aktief maar ook Van Looveren, Droesbeke, Rolus, Verekens en Jooris roerden de aanvalstrom. Eerst zag het er naar uit dat de beslissing ging vallen toen Herregodts er vandoor ging maar Willy De Roe bleef hardnekkig jagen. We kregen nog een uitval van Scheerlinckx en Verpaelst en in de laats te ronde ging De Pessemier nog eens zeer hard door. Pas op een driehonderd meter van de streep viel hij stil en De Ben schoot weg als een raket. Van Den Hoecke reageerde gepast en had alle moeite onl zijn wiel te pakken. Toen dit toch gebeurde aarzelde De Ben even en ook .Van Den Hoecke moest even op adem komen. Daarvan maakte de ge lanceerde Scheerlinckx gebruik om op volle kracht door te gaan. Van Den Hoecke reageerde maar kwam op de eindmeet een lengte te kort. Van Looke- ren was derde en Droesbeke vierde. Hugo Van den Berghe kwam nog wat reserve te kort voor deze tweede dag en werd 15e, terwijl Raymond Fierens met een losgeraakt stuur nog 20e werd. B-reeks Peter Schaillie De B-renners gooiden er direkt de beuk in. Een goed rijdende Hendrik Comelis gaf al vlug het peloton het nakijken. Na een ronde kreeg hij gezelschap van Schaillie (toen reeds vooraan), Cour tens, StevelinckenDeVleeschouwer. Dit vijftal fietste of zijn leven ervan afhing en boekte 30 sekonden voorsprong. De groep liet echter niet begaan en steeds kwamen, er hevige reakties van H. Scheirlinckx, P. Verlee, M. Bauwens, R. De Wilde, Van Ginderdeuren, Pieters, Sergoris en anderen. Toch bleef de voor sprong rond de 20 sekonden schomme len. Vooraan viel Comelis weg met een lekke tube en alles kwam weer samen. In de laatste ronde gebeurde het toch nog. Vier renners rukten zich los om te spurten voor de zege. Het was Schaillie die het vlot haalde voor uitblinker De Vleesschouwer, Tuypens en J. Scheer linckx. De sprint van het peloton werd gewonnen door Willy Roels, die eindelijk zijn snelle benen heeft temggevonden. Grembergenaar Hendrik Vermeiren, die aan zulke spurten niet deelneemt, werd 25e. A-reeks Jozef De Vits Het werd een ware afvallingskoers. Juist twintig renners reden deze koers uit, de rest mocht het gewoon vergeten. Reeds na twee ronden begonnen er gaten te vallen. Reeds na twee ronden begon het peloton uiteen te vallen en het zou nooit meer samenkomen. Op twee ronden van het einde kregen we een grote kuis. Daar passeerde eerst Jozef Watteny. Op 20' volgden acht renners, dan nog eens vijf en tenslotte wat er nog overbleef van het peloton. Bij het ingaan van de laatste ronde werd Watteny gegrepen en kregen we negen leiders. De Peuter en De Cabooter moesten de rol nog lossen. In de laatste honderden meters probeerde Verstrae ten de anderen te verrassen met een snedige demarrage maar op vijftig meter van de meet vloog het peloton erover en het was Jozef De Vits die het nipt haalde tegen Thierry Jins en Amerlynckx. Gil bert Paridaens was tiende, voor Gino D'Hondt, Danny Van Haute, Muys en Van den Driessche. Uitslagen Donderdag in Otegem D-reeks: 1. Theo Wymeersch, 2. De prez, 3. De Staercke, 4. De Kocker, 5.Van den Abbeele, ó.Ruys W. 7. Simoens, 8. Van Eyck, 9. Gabriëls, lO.Aerts. C-reeks: 1. Hugo De Pessemier, 2. Droesbeke, 3. Sergooris, 4.Van Den Hoecke, 5.Scheirlinckc J. ó.Fierens, 7.Van Renterghem, 8.Scheirlinckx A, 9.Van Renterghem J., 10. Rolus. B-reeks: 1. Mare Hendrickx, 2. Roels, 3. Scheirlinckx, 4. Beerens, 5 Dalle, 6. Van Landschoot, 7. Moortgat, 8. De Wil de, 9- Suy, lO.Veldeman. A-reeks: 1Jozef De Vits, 2, Dierickx, 3. Farazijn, 4. Dhont, 5- Burggraeve, 6. Van VWF-wielrennen. Jozef De Vits won de A-reeks in Otegem en Mare Hendrickx de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. Willy Ruys was de snelste D-renner in Schendelbeke en Johan Scheirlinckx won de C-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Otegem was Theo Wymeersch de snelste van de D-reeks, terwijl Hugo De Pessemier de C-reeks won (xl) VWF-wielrennen. Marc Maes, Patrick Van den Heede en Reginald Sarlet (xl) den Berghe, 7. Goossens, 8. Van Hande nhove, 9- Muys, 10. Verstraeten. Zaterdag in Buggenhout-Opstal D-reeks: 1. Gerry Steenssens, 2. Wy meersch, 3. Ruys, 4. Janssens, 5. Aerts, 6. Simoens, 7. Quintelier, 8. Gabriëls, 9. Michiels, 10. De Kocker C-reeks: 1Gaston Van Den Hoecke, 2. Van de Velde, 3- Van Looveren, 4. Droes beke, 5. Van Renterghem, 6. De Clercq F., 7. Van Renterghem J,, 8. De Baets, 9. Gabriëls, 10. Cools. B-reeks: 1. Erip Reybroeck, 2. Bau wens, 3. De Bruyne, 4. Roels, 5. Dalle, 6. Courtens, 7. Van Landschoot, 8. De Wil de, 9- Cornelis, 10. Verlee. A-reeks: Ï.Benny Benoey, 2. Van Raemdonck, 3. Messeman, 4. Laureys, 5. Van den Bossche, 6. De Glas, 7. Van Steerthem, 8. Stulens, 9De Leeuw, 10. Fragala. Zondag in Schendelbeke D-reeks: 1. Willy Ruys, 2. Gabriëls, 3. Wymeersch, 4. Van der Motten, 5. Aerts, 6. De Staercke, 7. De Guisme, 8. De Kocker, 9. Janssens, 10. Daem. C-reeks: 1. Johan Scheirlinckx, 2. Van Den Hoecke, 3- Van Looveren, 4. Droes beke, 5. De Ben, 6. Moerenhout, 7. Van Renterghem, 8. Verpaelst, 9. Rolus, 10. Verekens. B-reeks: 1. Peter Schaillie, 2. De Vlees schouwer, 3. Tuypens, 4. ScheirlinckxJ., 5. Roels, 6. Van Landschoot, 7. Scheir- li.nckx H 8. Borremans, 9 Courtens, 10. Dalle. A-reeks: 1. Jozef De Vits, 2. Gins, 3- Amerlynckx, 4. Longeval, 5- Burggraeve, 6. Watteny, 7. Verstraeten, 8. De Peuter, 9. De Cabooter, 10. G. Paridaens. Volgende wedstrijden Zaterdag 2 juni te Onkerzele, Onkerze* lestraat 232, café 't Volkshuis. C D starten om I4u00 voor 9 ronden over 57 km. A B starten om l6u00 voor 11 ronden over 70 km. 15.000 fr prij- zen.Maandag 4 juni, superprestige te Zarlardinge, Zarlardingestraat 16, café De Nieuwe Koning. C D om I4u00 voor 13 ronden en 56 km. A B om I6u00 voor 16 ronden en 69 km. 19.000 fr prijzen. Waar Gaston Van Den Hoecke na een pracht van een spurt ging win nen in Buggenhout, was zijn schoonzoon Ronny Mettepennin- gen de primus bij de liefhebbers in Waasmunster. Hij won de sprint van een elftal renners. Meteen twee bloementuilen op één dag in het zelfde huishouden.

De Voorpost | 1990 | | pagina 20