Geemzicht bood stevig weerstand W Baasrode VA sprokkelt punten ËÜK Kaatsen in Kerksken Kaatsen in Baasrode - Hogere II Kaatsverbond van Hamme Kaatsverbond Lebbeke Welkom 15 Rupelsport 8 Zeelse Kaatskompetitie pfST 22 -1.6.1990 - De Voorpost „rwx KAATSEN Geemzicht 8 VAG Mijs 12 De bezoekers hebben onverwacht veel weerstand ondervonden op verplaatsing naar Geemzicht. Vooral in het eerste gedeelte wilde lokale formatie met Eddy Raemdonck, Werly Willaert, Patrick D'Haese, Louis Colman en Robert Van den Broeck van geen wijken weten. De bezoekers moesten alle hens aan dek roepen om Geemzicht in toom te hou den. De scores stonden nooit ver uit elkaar. Halfweg stond de thuisploeg zelfs nog op een kleine voorsprong: 6-5. Toen reeds was het duidelijk dat deze wed strijd nog niet gespeeld was. De ploeg van Louis Colman deed het na de rust echter iets minder. In het begin was dat nog niet merkbaar maar bij Geemzicht zouden de geleverde inspanningen wel dra gaan doorwegen en dan begon de aftakeling. Toch was met 8-12 verliezen tegen VAG Mijs voor de thuisploeg zeker een eervolle uitslag. De Keersmaecker 12 Cornerboys 9 Thuis is de ploeg van André De Keers maecker moeilijk opzij te zetten. Deze week kreeg ze Comerboys als gasten en opnieuw kon ze een mooie zege vastleg gen. In het eerste gedeelte was het lokale team duidelijk de meerdere met een betere opslag en afwerking. Dat woog allemaal door en de flink spelende Pau wels en De Wilde konden een grote voorsprong uitbouwen: 6-2. Na de verf rissing draaide het minder rond bij de thuisploeg, die stilaan terrein verloor. Comerboys kwam onderstoom en langs Georges Walschap en Jozef Meskens be gon het aan een remonte die het zeer dicht bij de bezoekers bracht: 11-9. De aansluiting leek nakend maar dan brak de bezoekende veer en de lutte was De Keersmaecker 12 SK Corner 9 Het werd onverwacht een moeilijke wedstrijd voor de plaatselijke formatie. Bij het begin van de ontmoeting ontpop ten de bezoekers zich als een flink uitgebouwde ploeg met Eduard D'Hondt, Jean-Pierre Goossens, Luc Verlee, Leo Heirwegh en André Van den Broeck. Er werd in die periode zeer goed gespeeld en geen van de tegenstanders kon zich loswerken. Met een 6-5 aan de rust kon het nog alle kanten uit. Voor De Keersmaecker was dit het sein om het anders aan te pakken. Dat was echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. De gastploeg bleef immers goed volgen. Uit eindelijk werd in de laatste spelen het vonnis voltrokken, al verwachte ieder een zich aan een nóg krappere lokale zege. Bij 11-9 en 40/40 zat er opnieuw een mogelijke aansluiting in. Jammer genoeg voor SK Corner werd dat doel in extremis niet bereikt. Euro Trucks 4 VAG Mijs 12 VAG Mijs begint zich stilaan naar de top van de rangschikking te hijsen. Al is Euro Trucks geen goede waardemeter, ook deze keer won Mijs met grote cij fers. Euro Trucks is blijkbaar nogal wat zwakker dan vorig jaar. Het heeft de goede kadans nog steeds niet te pakken. In de eerste helft was het duidelijk dat de thuisploeg met Willy Van Broeck, Mario Bosman, Guy Keymolen, Freddy De Rechter en Cyriel Geerinck het niet zou halen. Vooral in de slag vielen deze knapen iets te licht uit. Halfweg stond het al 2-6. Na de pauze werd er uit een ander vaatje getapt. Guy Keymolen en de Rechter probeerden toch iets meer uit deze wed strijd te puren maar het lukte niet. VAG Mijs sloot als een bus en gaf geen terrein prijs. Geemzicht O Likeuren Rubbens 12 Dit was een kat en muis-spelletje. De moed van de ploeg van Maurice Malfliet volstond niet om de bezoekers van de wijs te brengen. Met Hans Aubroek, Serafien Beeckman, Pierre De Plecker, Danny Van Puyvelde en Franky Hofman deden de gasten het geweldig. In het eerste deel van de wedstrijd kreeg Ge emzicht helemaal geen kans om een punt te laten noteren. 0-6 aan de rust was een zwaar verdikt. De lokale ploeg had weliswaar, volgens het geleverde spel, recht op een tweetal punten, maar de afwerking ontbrak totaal. Na de rust was er van Geemzicht niet veel meer te merken. Tenslotte werd het totaal moedeloos afgemaakt met forfait- cijfers. De afwezigheid van Louis Col man had de plaatselijke ploeg lamgesla gen. Maar zelfs met hem erbij zou er toch een afgetekende zege op het bord gekomen zijn. Ons Vermaak 12 Toyota 4 Het ziet er naar uit dat Toyota geen hoogvlieger wordt dit seizoen. Nu kreeg het van Ons Vermaak een forse pandoe ring, die eigenlijk onverwacht grote vor men heeft aangenomen. Van bij de start was het al Ons Vermaak wat de klok sloeg. Het trad aan met Emiel De Bus, Alfred Van Kerckhoven, Alois Goossens, Eddy Dieleman en C. De Bonte. Zonder haperen gingen de plaatselijke spelers naar een duidelijke 6-0. In die periode kwam Toyota nooit aan de bak. In de tweede helft toonden de bezoekers be terschap en ze konden vier spelen laten optekenen, maar dat kwam vooral om dat bij Ons Vermaak de zaak lichter gaan opnemen was. In elk geval is het sterke Toyota maar de schaduw meer van vroe ger. Rangschikking 1. Comerboys 2. De Keersmaecker 3. Rubbens 4. Hollands Hof 5. Ons Vermaak 6. VAG Mijs 7. Toyota 8. Euro Trucks 9. Pluimvrienden 10. Comer 11. Geemzicht buives»- AWWff Kaatsen. De mannen van Hoke Erembodegem in aktie (xl) 4 3 1 23 45 3 3 0 19 36 3 2 1 31 28 3 1 2 28 35 2 2 0 12 24 1 2 31 19 3 0 3 36 12 2 0 2 24 12 2 0 2 24 11 2 0 2 24 Kaatsen. Aandachtig de score bijhouden tijdens de wedstrijd Boonwijk-Merch- tem (foto guy) Bevordering Merchtem-Kerksken 9-15 (ruststand 6-8) De thuisploeg met een paar overwinnin gen op hun aktief vonden deze ontmoe ting een gemakkelijk hapje, zeker wan neer in de beginfase de gastheren tot 4-1 konden uitlopen. Wanneer Gino Van der Eecken zijn draai vond op de Markt te Merchtem smolt deze voorsprong weg als boter onder de zon. Kerksken hard werkend voor hun eerste zege slaagden erin aan de rust met 6-8 aan de leiding te komen. De verzwakking van de thuisploeg werd in de hand gewerkt door het kollektief goed presteren van de bezoekers. Merchtem weerde zich nog maar Putte- man slaagde er niet opnieuw in vaart in het team te brengen zodat de Aalstena- ren vrij gemakkelijk naar hun eerste overwinning afstevende. Gino Van der Eecken zorgde voor elf overgekeerde ballen. Zele Durmen-Kerksken 15-12 Zele voor de kompetitie tot de favorieten behorend in bevordering ondervond te gen Kerksken meer tegenstand dan hen lief was. De bezoekers openden gran dioos en ze plaatsten Durmen op een 2-5 achterstand. Dan kenden de gasten tegenslag wanneer Cooman die goed op dreef geraakte, zich kwetste en noodge dwongen het veld moest verlaten. In- plaats van 2-6 werd het 3-5. Kerksken ondervond de aderlating van Cooman te groot en eer de ploeg in elkaar klikte was de rust reeds ingegaan met 6-8. Na de rust was Zele de betere ploeg en Kerksken die het tij niet kon doen keren weerde zich dapper. Een tweede zege zat er zeker in wanneer Cooman verder kon spelen. Junioren Kerksken-Denderbelle 13-4 Kerksken, een van de toppers bij de junioren wil voor het laatste seizoen in alle schoonheid afscheid nemen. Omdat de overige klubs in het gewest Aalst-Den- dermonde niet met junioren uitkomen en alzo Zele en Kerksken overblijven ziet Tijdens deze inhaalwedstrijd zagen wij een herboren thuisploeg aan het werk. Fred Marissen op groot-midden en met een nieuwe handschoen, liet zich niet pramen om enkele ballen tegen de kerk te keren. Aan de rust was het 8-3 en die stand werd bereikt na amper drie kwartier. De tweede helft verliep evenwichtiger maar de bezoekers gaven tot driemaal toe een mooie voorsprong uit handen. Het werd 12-5 en Welkom liet de teugels iets losser, wat Rupelsport toeliet nog drie spelen uit de brand te slepen, al dient nog gezegd dat de groot-midden van Rupelsport vanuit het opslagvlak nog drie ballen overkeerde. Een verdiende zege voor Welkom en een tweede nederlaag voor de steenbakkers. de Aalsterse klub zich genoodzaakt in lagere uit te komen met hun junioren. Denderbelle, een zwak broertje in deze kategorie, werd met een 7-0 achterstand gekonfronteerd bij de rust. Na de rust konden de bezoekers nog wel 4 spelen ophalen maar een punt zat er niet in en ze verdienden dit zeker niet. De uitblin ker in de thuisploeg was Kris Bogaerts, die met kop en schouder over vriend en tegenstander stak. Week van 26 mei 1990 Inex AVDV 15 't Klompje 5 Na de nederlaag vorige week tegen hetzelfde Klompje hadden de mannen van Huivelde hun lesje geleerd en hun weerwraak mocht er zijn. Het werd een zeer goede wedstrijd, 11 spelen op 40/40 gelijk en uitblinker bij de thuisploeg was Rudy Geerinck. Bontinck-Windsor 15 Juma 4 Terug met Eddy De Saedelaere en weer zoals verleden week een uitstekende Danny Van Puyvelde was al genoeg om afgetekende cijfers op het bord te plaatsen. Juma verde digde zich met alle krachten maar de klasse van de thuisploeg was te groot! Volgend weekend met Pinksteren wordt er niet gespeeld. Programma voor zaterdag 9/6 Beker van Zele 5e Ronde Volgende wedstrijden worden gespeeld op het terrein van 't Klompje aan het station te Zele: Bontinck-Windsor - Juma Inex AVDV - Bontinck-Windsor Inex AVDV - Juma Programma voor zaterdag 16/6 Vierde kompetitiedag 't Klompje - Bontinck-Windsor (15 u., Spoorwegstraat) Inex AVDV - Juma (14.30 u. Parking Hui- velde Kerk) W. Vercruyssen Baasrode VA heeft zich bijzonder goed verdedigd tijdens een loodzwaar ver lengd weekeinde met drie wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De vooruitzichten waren nochtans niet schitterend want bij VA moest men tel kens basispionnen missen. Donderdag moest men zelfs beroep doen op twee junioren tegen het sterke Rebaix en zaterdag en zondag viel ook Quisquater weg. Toch werden er punten gesprok keld zodat Baasrode weg blijft uit de degradatiezone en dit was toch de be doeling dit seizoen. Donderdag Baasrode VA-Rebaix 11-15 Baasrode, zonder De Clerck en Verhey- den, moest ook nog in de vervanging voorzien van "soldaat" Van Dumme zo dat de 17-jarige Bart Claes in de basisop stelling debuteerde. Rebaix startte zeer overtuigend (0-3) maar VA bleek hier door niet aangeslagen en massaal aan gemoedigd naderden zij tot 3-5. Dan viel Quisquater echter gekwetst uit en dien de nog een 17-jarige, J. Nobels inge bracht en even ging het opnieuw moei lijker bij de thuisploeg (rust 4-8). De Walen namen na de pauze opnieuw een wervelende start en bij 4-11 leek er zelfs geen puntje meer in te zitten voor VA. Maar toen keerde het tij, Willaerts, Koek en Peersman gingen er opvallend sterk tegenaan vanop de keerdersplaatsen en het tiener-duo Claes-Nobels ontlokte re gelmatig applaus met hun geslaagde tus senkomsten. Baasrode, opgezweept door zijn 300 supporters naderde tot 7-11 en een zwalpend Rebaix moest toekijken hoe VA naderde tot 11-13 onder impuls van een Willaerts. Toch konden de Walen dan uitmaken maar bij Baasrode was men echt in de wolken over de prestatie van hun jong talent dat een wissel op de toekomst betekent. Zaterdag Feluy-Baasrode VA 15-13 Zelfs zonder het duo Quisquater-De Clercq speelde Baasrode een reuzepartij in Feluy. Jammer dat een wenkende zege hen nog ontglipte maar het feit dat J. Verheyden zo stilaan zijn beste kondi- tie benadert, opent perspectieven. Baas rode begon sterk met een overgekeerde bal van St. Koek en rake klappen van Peersman. Via 0-2 werd het 2-4, de thuisploeg ging dan even dreigen langs Minoir (4-4) maar een niet te stuiten Baasrode ging naar 4-7 doch verloor dan een spel op 40-40 waarvan Feluy kon gebruik maken om de schade aan de rust te beperken tot 6-8. Na de rust liet VA een 15-40 voorsprong ontglippen en de thuisploeg stelde opnieuw gelijk (8- 8). Maar Baasrode, onder impuls van Koek, Peersman en J. Verheyden op klein-midden, nam opnieuw voor sprong (9-10). Het bleef enorm span nend maar plots leek Feluy op weg naar de zege (12-10). Maar wanneer Van Damme gewoonweg overkeerde op 40- 40 nam Baasrode opnieuw de leiding in handen (12-13). VA verloor toen het volgende spel op een ongelukkige wijze bij een 40-40 stand en nu brak toch de veer. Feluy boekte dan ook een erg gevleide 15-13 zege. Zondag Baasrode VA-Baisy Thy 15-9 Baasrode, nog altijd zonder het duo Quisquater-De Clercq, deed zondag be slist aan klantenbinding na een opmer kelijke zege tegen co-leider Baisy Thy. Voor een weer ruime schare toeschou wers begon de wedstrijd erg gelijkop- gaand (2-2) maar dan zorgde een spelende De Smet voor onrust in dt Baasroodse rangen. VA klampte nog aan tot 5-6 maar moest dan gaan rusten me een 5-8 achterstand. Bij VA had met ondertussen Koek en Peersman aan de koord gebracht en Willaerts en Vat Damme op keerdersplaatsen gepositio neerd terwijl Verheyen op klein-midden bleef. Na de rust gaf dit duidelijk resultaat want het werd onmiddellijk 8-8 en meteen was Baasrode gelanceerd naar grootse tweede helft. Het werd nog 9-5 maar daarna wonnen de bezoekers geen enkel spel meer en een ontketend Baas rode verbaasde de 300 toeschouwers door recht naar een 15-9 overwinningte stevenen na een onwaarschijnlijk sterke tweede helft. Dit belooft voor de zware opdrachten voor het komende weekein de. Lagere 1 Baasrode VA-Merchtem 15-5 Een jeugdig Baasrode VA bewees Merchtem dat zij duidelijk de goede kadans te pakken hebben. VA speelde weer collectief erg sterk en zelfs hei gekwetst uitvallen van Nobels na de rus: kon het raderwerk niet ontregelen. De bezoekers wonnen weliswaar het eerste spel maar het antwoord kwam er vlug (4-1). Nog even kwam Merchtem aan dringen (5-3) maar dan ging het in ruk naar een 8-3 ruststand. Het werd 9-3 als De Sitter de plaat innam van Nobels maar dichter dan 9-5 raakten de bezoekers niet. Baasrode VI demonstreerde daarna echter zijn col lectieve overmacht en in een minimum van tijd werden de 15-5 eindcijfers be reikt. Kadetten Buggenhout Toekomst-Baasrode VA 3-13 Leider Baasrode startte met enige ar gwaan aan de wedstrijd tegen gebuur Buggenhout Toekomst maar al vlu bleek dat de thuisploeg hen niet ech kon bedreigen. Buggenhout won welis waar het eerste spel maar het antwoord liet niet op zich wachten (1-3). Met verre rode ervoor dat de thuisploeg zich geen begoochelingen kon maken en via 1-5 en 2-8 ging het naar 3-10 vooraleer Buggenhout zijn laatste spel kon win nen. De jongeren van coach Geert Quis quater maakten dan uit op een overtuig ende manier zodat hun leidersplaats zeker niet in het gedrang komt. VWF-wielrennen. Willy Roels uit Wet- teren (xl) Kaatsen. Elke week opnieuw zijn deze trouwe supporters van de partij (da) VWF-wielrennen. Freddy Arijs uil Buggenhout-Opstal (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22