Kaatsen in Kastel Verspeet zorgt voor winst Kaatsen in Wieze Half Time - Van Biesen nog steeds met het maximum Kaatskalender De Voorpost - 1.6.1990 - 23 KAATSEN Hogere III Okegem 14 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 8-7. Onder leiding van een alomtegenwoor dige en sterkkerende en zelfs met over geleverde ballen van Getteman, speelde Okegem zijn beste wedstrijd van het huidige seizoen. Kastel vond op het moeilijk te bespelen terrein, zoals voor gaande jaren opnieuw zijn draai niet en de angst om te verliezen zat er bij de Kastelse spelers diep in. De wedstrijd werd ontsierd door een massa slechte opslagen en dit was te wijten aan de harde tegenwind die de keerders te verduren kregen. Het wind- voordeel van de opslagers speelden hen ook parten zodat er veel ballen buiten de lijnen terechtkwamen. Beide ploegen namen elk een broederlijk deel. Buiten een hardnekkig betwisten van elke bal om zeker niet te verliezen en het ele ment spanning dat in de wedstrijd bleef tot 14-14 en 40-40 gelijk was er aan deze wedstrijd nog weinig echt kaatsgenot te beleven. Na een gelijkopgaande beginfase tot 3-3 konden de bezoekers met 3-5 even af stand nemen. Het zag er zelfs goed uit voor de gasten wanneer ze in het volgend spel met 15-40 voorsprong namen. Ge- ttemans en C° lieten het zover niet komen en de thuisspelers dichtten zelfs de kloof bij 6-6. Na een gelijkopgaand spel werd de ruststand bij een 7-8 stand bereikt. Na de rust verloor Johan Van- derstricht, de laatste weken de beste man en smaakmaker bij Kastel, op nieuw zijn spel. Hij vond zijn draai niet op dit slecht terrein en wegens slechte opslagen en dit tegen routinier Gette man die sekuur opsloeg kon hij geen enkel spel winnen. Zodoende werd het onmiddellijk na de rust 8-8. Bij Kastel bleef het vierkant draaien en Okegem won steeds meer zelfvertrouwen hetge en een uitstraling kreeg in speeltrant. De gastheren slaagden erin twee spelen voorsprong te nemen bij 11-9 en de paniek sloeg toe in de Kastelse rangen. Hugo Steels kalmeerde zijn spelers en hij raadde hen aan verder te spelen en terug te vechten. Plots kon Van der Stricht een spel binnenhalen en dit voor de eerste maal in deze wedstrijd terwijl Van Duysen en Jo Van Daele nadien hun opslagen verzorgden en deze sterk en sekuur in het kamp van tegenstander neerdropten. Herman Vemimmen vond zijn goede arm terug zodat Okegem terplaatse werd gelaten en bij 12-12 alles te herdoen viel. In het volgende spel keerde steunpilaar van de Kastelse ploeg, Rudy Wielandt de bal bij een 40-40 en dit tegen de wind over de tegenstrever heen over de ach terlijn. In het volgende spel kende Van der Stricht tegenslag wanneer hij bij een 40-40 stand zijn geleverde bal pardoes tegen de staak zag belanden. De stand werd 13-13 en eenieder van de aanwezi gen voelde dat beide ploegen geen ge schenken zouden uitdelen en dat het een nek-aan-nek-race zou worden. Bei de ploegen persten er alles uit en het werd 14-14 en nog ook 40-40 gelijk. Stefan Van Daele leverde een sterk staal tje van zelfbeheersing af wanneer hij de laatste bal voor een kaats aan de koord ver over de daken overleverde. Kastel won niet onverdiend hoewel de zege aan een zijden draadje heeft gehangen. Toch werd boeman Okegem opzij gezet en dit was het voornaamste vond men in de Kastelse kleedkamers. Een regen van afgeleverde ballen dertig voor de thuis ploeg en 33 voor Kastel en slechts 7 overgeleverde ballen voor negenentwin tig spelen. De twee scheidsrechters, De Dobbeleir en Van Roy waren de beste akteurs op het terrein. Welle 4 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 4-8. De Kastelse kolonne vertrok met een bang hart naar Welle. Sinds het bestaan van Kastel is deze Hamse ploeg er nog niet in geslaagd daar een overwinning te verzilveren. Nochtans had Kastel de dag voordien in de Beker van België een fris spel opgedist hetgeen hoopgevend was voor deze moeilijke opdracht. In de aanvangsfase ondervonden de keerders van de gasten nog wat stramheid in de gelederen. Kastel was op zoek naar de homogeniteit en een enthousiast spe lend Welle dat via hun achterveld maak te hiervan gebruik om met 3-2 aan de leiding te komen. Opnieuw leek het voor de gasten, zoals de wedstrijd voordien tegen Okegem een zeer lastige wedstrijd te worden maar gelukkig voor Kastel verkeerden Vemimmen en Van Duysen in een zeer goede doen. De thuisspelers leverden steeds in het achterveld en de ballen werden zeer goed teruggekeerd en bij Welle vlotte het minder aan de koord. De thuisploeg probeerde steeds het tij te doen keren, haalde in de eerste helft nog amper een spel binnen, zodat de rust bij 4-8 werd ingegaan. Met goede vooruitzichten voor Kastel werd de tweede speelhelft aangevat. Een ontketend Kastel walste over de tegen stander heen en er stond nog maar een ploeg op het terrein. Kastel leverde, wat een rekord kan heten, gedurende de tweede helft geen enkele bal buiten de lij nen en het gaf nog maar drie vijftienen ten geschenke aan haar tegenstander. Wielandt had een goed doorzich op het spel. Hij maande zijn medespelers steeds aan dat het voldoende was de bal binnen de lijnen te houden en niet verder te slagen dan kleine keer en het achterveld te negeren. Een ontmoedigd Welle waarbij De Saedeleir het enig 'lichtpunt' was met een slechte knie en een liesblessure, deemsterde dan ook naarmate de wedstrijd vorderde, verder weg en het bood op het laatst geen enkele tegenstand meer. Een verdiende overwinning van een sterk kollektief spelend Kastel. Bevordering Kastel Rap en Vlug 15 Nieuwerkerken 8 Ruststand 8-3. Een wedstrijd waarin Kastel een drie punter liet liggen. Na een mstig meester schap in de eerste helft aan de dag te hebben gelegd, kon hetgeen uitmondde in een voorsprong van 8-3 bij de rust, verzaakten de gastheren in de tweede helft bii een 13-5 en 40-0 hun tegenstan der definitief naar de keel te grijpen. Ze lieten een unieke kans liggen om een zwak Nieuwerkerken terug te slaan. Grootmidden Wim Claes en achterman Hans Baert kwamen pas op hun beste rendement wanneer beide spelers van plaats wisselden. Burill Frangois, de oude rat, blijft steeds goed presteren. De trofee van de beste speler ging evenwel naar koordspeler Rony Leunis, die een gave prestatie weg gaf. Te vermelden nog dat Hermans inviel voor een tegenvallende Verheyden ter wijl scheidsrechter Eric Moernaut met een zeer goed werd gekwoteerd. Naast het terrein werd gehoord dat Bae- tens van Nieuwerkerken voor de groene tafel moest verschijnen wegens tegen pruttelen bij de handschoenkontrole. Na zijn voorwaardelijke straf voordien reeds uitgesproken kan hij nu een schorsing oplopen van enkele maanden, hetgeen de Aalstenaars zuur kan opbre ken. Kastel Rap en Vlug 8 Hoké Erembodegem 15 Ruststand 8-6. De thuisploeg begon vol vertrouwen aan deze belangrijke partij. Ze boden goed weerstand in de eerst helft aan het gereputeerde Hoké. De bezoekers kon den via hun goede opslagen een 4-6 voorsprong uitbouwen, maar de gasthe ren vochten terug en ze bogen deze achterstand om in een 8-6 voorsprong bij de rust. Juist voor de rust zat de Kastelse ploeg in het goede wedstrijdritme maar door de verplichte rust werd deze onderbroken zoals later zou blijken want in de tweede helft diende Kastel de wet van de sterkste te ondergaan en ze konden dan ook geen enkel spel meer binnenhalen. Bij de bezoekers waren Luc Cooman en Aelbrecht de twee onoverkomelijke hin derpalen en ze hebben daarbij nog een sterk opslagspel. Beker van België Voor de tweede ronde en de eerste schriftingsronde moesten de Kastelse spelers naar St. Genesius-Rode. Kastel was vergezeld van een schare supporters en ze trakteerden hun aanhang en ter- zelfdertijd hun tegenstrever op een vlot, fris en attraktief kaatsspel. Tijdens de eerste wedstrijd tegen Beloeil lieten ze ambities blijken en ze leverden knap tussen de lijnen, terwijl Vemimmen en Van Duysen hun keerderstalenten eta leerden dat het een lust was voor het oog. Routinier zette de lijnen van hun spel uit en de gelegde kaatsen werden bijna aan honderd procent binnenge haald. Aan de koord deden Van der Stricht en Van Daele feilloos hun werk. De tegenstander werd dan ook geen enkele kans gegund om een puntje bin nen te halen. Van bij de aanvang was het onmiddellijk te zien dat de gastheren het ook zeer moeilijk zouden hebben om een puntje van de koek mee te grabbelen. Want in de tweede wedstrijd demonstreerde Ro de geen hoog niveau. Toch was in deze partij de opslag van Kastel minder doel treffend en Rode kon gelijke tred hou den tot 2-2. In het volgende spel gaf Van der Stricht bij een 15-40 stand na drie slechte opslagen een punt ten geschen ke aan de tegenstander. Dan was Sinter klaas voorbij en de thuisploeg geraakte niet meer verder en in een ware kam pioenenstijl maakte Kastel in één ruk uit. Uitslagen: Kastel-Beloeil 7-2 Rode-Beloeil 7-3 Kastel-Rode 7-3. Klassement in Hogere 111 1.Terjoden 18 2.Kastel Rap en Vlug 17 3.Zandbergen 16 4.1degem 14 5-Opstal Pelote 13 6-Wieze Sportief 13 7.ToIlembeek 12 8.Appeiterre 10 9.Heme 10 lO.Okegem 7 11.Herdersem 7 12.Welle 7 Op zaterdag 2 juni tweede schiftingsron de op Kastel, aanvang 15u. Kaatsen. De ploeg van de Boonwijk moest het opnemen tegen Merchtem (foto guy) uit Kaatsen. De ploeg van Merchtem kwam op bezoek in de Boonwijk te Dendermonde (foto guy) Wieze Sportief-Welle 15-11 (Ruststand 8-7) Wieze dat door de kenners voor de kompetitie zou degraderen heeft zich aardig herpakt. Na een heel slecht sei- zoenbegin draait Wieze nu op volle toe ren en dat is dankzij de uitstekende prestaties van Philip Verspeet. Als ach terman is hij momenteel niet te even aren. Dat hij het kan bewijst hij nu en zijn matige prestatie verleden seizoen is zeker te wijten aan de aanpassing aan de overige ploegmaten. Heel miniem heeft hij mistast zodat men kan zeggen dat hij voor de thuisploeg de punten heeft bin nengehaald. Welle dat het in de huidige kompetitie barslecht doet had twee dag en eerder een eerste overwinning weten te boeken tegen de ploeg van Baasrode- naar Cardon. Welle dat grootmidden Jan de Smedt, overgenomen van Wieze, in haar rangen telt lag er op gebrand een tweede zege te versieren. In de eerste helft was de stand gelijkopgaand. Om beurt kwamen de ploegen aan de lei ding. Een paar spelen werden beslecht bij 40-40 en Wieze slaagde er bijna telkens in deze binnen te halen omdat de koordspelers geen bal konden tegen houden. In de aanvang van de wedstrijd werden de achterspelers bij de bezoe kers aan het werk gezet, maar wanneer De Smedt en Vlassenbroeck tot op de achterlijn terug keerden werden de overige spelers opgezocht. Bij de rust leidde Wieze met 8-7. In de tweede helft paste de thuisploeg dezelfde taktiek toe als tegen Opstal. De voorspelers van de bezoekers werden aan het werk gezet en deze konden de ballen niet verwerken met als resultaat in een ruk naar 13-7 opliep. Bij de bezoekers praatte men wel van om van plaats te verwisselen maar dit werd telkens uitgesteld. Pas bij 13-7 kwam men tot de vaststelling dat dit niet ze verder kon, maar ondertussen wer den de bezoekers genekt door een uit stekende Verspeet. Na de plaatswissel, Vlassenbroeck dat op kleinmidden post vatte kon nu de bal keren met als resul taat dat de achterstand verkleinde. Ver strepen en Verspeet keerden een bal over en de stand werd 14-8. Dan klun gelde Janssens Kris zodat Welle nog twee spelen kon binnenhalen. 14-11. In het laatste spel gaf Verspeet een knap staal tje weg. Na uitgegleden te zijn, keerde hij de bal nog ver terug die niet meer kon verwerkt worden door de bezoekers. Een verdiende overwinning voor Wieze, die deze zege vooral te danken heeft aan Verspeet. De overige spelers bleven ver onder het niveau en hel taklisch planne tje was nodig om de gasten van de zege te houden. Herdersem-Wieze Sportief 13-15 (ruststand 8-5) Ondanks de slechte re sultaten van Herdersem had de derby tegen Wieze de kaatsliefhebbers naar deze wedstrijd gelokt, zodat de kassier in zijn handen wreef. Bij de thuisploeg is enige onenigheid ontstaan omdat het bestuur het noodzakelijk achtte een speler van het forfaitverklaarde Moorsel naar zich toetrok. Philip Marcoen was wegens een kwetsuur afwezig bij de gastheren en bij de bezoekers had Ver strepen zijn kat gezonden. Naast het terrein werd verklaard dat hij naar de Ommegang was te Dendermonde want dat hij zijn Peerd moest zien. Een goede Marc Lambert zorgde ervoor dat de thuisploeg bij de rust 8-5 stand op het bord verscheen. Na de rust werd Erik De Wolf vervangen bij Herdersem en bij Wieze moest Van Herreweghe het pad ruimen voor junior Kris De Smedt. Deze wissel bij de bezoekers drong zich op en zeker wanneer de ploeg 10-5 achter kwam te staan. Verspeet opnieuw goed in de eerste helft, werd in de tweede een beetje gemeden. Wanneer Wieze op nieuw met hun korte opslagen uitpakte had Herdersem geen verhaal meer en Wieze kwam steeds dichterbij. Erop en erover. Zelfs bij 11-11 ging de skore gelijk op tot 13-12 en dan viel de thuis ploeg volledig stil. Wieze deed tijdens dit verlengd weekeinde een gouden zaak en het heeft zich reeds uit de gevarenzone gewerkt. Eens de definitieve redding is verzekerd kan men aan de oktoberhalle uitpakken met oogstrelend kaatsen want Verspeet is er klaar voor. Kaatsverbond Lebbeke - Opwijk Uitslagen van 24 mei Sportvr. - Half Time V.B. Modema - Afbr. Van Biesen Jempy's - Hoplanders Zorro's - De Ster Ramen Verheyden - Jempy's Rangschikking 1. Half Time-Van Biesen 2. Ramen Verheyden 3. Jempy's 4. Sportvrienden 5. Modema 6. Afbraak Van Biesen 3.15 7. De Ster 15-10 8. Willemsvrienden 6 5 15-10 9- Hoplanders 7 5 I5.IO 10. Zorro's 7 4 15-13 Speelkalender van 3 juni Modema - De Ster 7 21 Ramen Verheyden - Half Time V.B. 6 16 Willemsvrienden - Jempy's 7 14 Afbraak Van Biesen - Zorro's 7 12 Hoplanders - Sportvrienden 711 (pw) Hogere U 2.6 15.00 Brussegem-VA Baasrode 3.6 15.00 VA Baasrode-Thieulain Hogere III 3.6 15.00 Appelterre-Herdersem Tollembeek-Wieze Sp. Okegem-Opstal P. Idegem-Terjoden Rap en Vlug-Zandbergen 4.6 15.00 Opstal-Rap en Vlug Wieze Sp.-Terjoden Welle-Herdersem Bevordering 3.6 15.00 Baardegem-Rap en Vlug Merchtem-Hamme Willebroek-Denderbelle Aalst H.-Kerksken Stv.Moorsel-Nieuwerkerk. H.Erembodegem-Zele D. 4.6 15.00 H.Zogge-Kerksken N ieuwerkerken-Wil lebroek Rap en Vlug-S.Moorsel Aalst H.-Denderbelle Zele D.-Merchtem H.Erembodegem-Baardegem Lagere I en H 2.6 15-00 VA Baasrode-VBR Opwijk 3.6 15.00 Gijzegem-Merchtem Wieze S.-Opwijk Opstal P.-St.Anna H. Puurs-De Toek.Buggenh. Denderbelle-Terjoden 4.6 15 00 Merchtem-O.Pelote Toek.Buggenh.-Wieze Sp. StAnna-Opwijk Terjoden-Gijzegem VA Baasrode-Denderbelle Junioren 2.6 15-00 StAnna-Wieze Sp. 6.6 18.30 Denderbelle-Zele Kadetten 1.6 18.30 VA Baasrode-Zele Denderbelle-Hamme St.An. Rap en vlug-Terjoden Miniemen 3.6 10.00 Zele D.-H.Erembodeg. Hamme Zogge-Denderbelle 10.30 Rap en vlug-Bugg.De Toek. VA Baasrode-Hof ten Rode n-Herdersem Pupillen 3.6 09.00 Brussegem-Moorsel 10.00 VA Baasrode-H.t.Rode Toek.Buggenh.-Opst.Pelote Rap en Vlug-Terjoden B Terjoden A-Zclc D. Wieze Sp.-Hamme Pupillen 4.6 09.30 Brussegem-Wieze Sp. 10.00 VA Baasrode-ToekBuggenh. Rap en Vlug-Hamme Hof t.Rode-Hamme Z. Moorsel-Terjoden A Opst.Pelote-Zelê D. Darts in Aalst. Een geweldige akkotr.modatie voor de dartsliefhebbers (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23