Streekpiloten grote uitblinkers op speedway te Ruisbroek m sus T.S.V. Rudow Berlijn voor Vidar Kopenhagen VC Buggenhout promoveert als kampioen Veranderingen in de dartswereld G.S.K.-Old-Boystornooi Testmatch zaterdag in Tessenderlo Robuco Buggenhout-Peer Volleybalclub Buggenhout Dames 24-1.6.1990 - De Voorpost HANDBAL AUTOSPORT Einde vorige week kwam op het Robuco-sekretariaat een brief binnen met de melding dat Robuco zaterdag 2 juni de testmatch tegen Peer moet spelen. De winnaar van deze wedstrijd promoveert naar 3e afdeling en als wij het allemaal goed hebben begrepen is een promotie van "levensbelang" voor de ploeg van voorzitter Poppe. Het is inderdaad zo dat verschillende basisspelers aange zocht werden door andere clubs en wellicht zal de wel of niet promotie hier de doorslag geven. In ieder geval met Peer als tegenstander staat Robuco voor een moeilijke maar haalbare opdracht. Maar wij zijn nog geen zaterdag.Jn- derdaad, nu blijkt dat Damme in verbreking is gegaan tegen de uitspraak van het Beroepskomitee en tot eenieders verbazing komt in de loop van de week het Uitvoerend Komitee in spoedzitting bijeen om zich over deze zaak te buigen zodat het echt niet zeker is dat alles doorgaat zoals nu voorzien. Reglementaire spitsvondigheden kunnen de "geest" van het reglement nogmaals verkrachten maar wij blijven erbij dat Robuco op zuiver sportief vlak dit dispuut niet mag verliezen. EVA VOLLEYBAL Na de nederlaag van Buggenhout tegen Aalst met 1-3 werden de bos- krabbers smalend behandeld door bepaalde entoerages. Die kam pioenstitel mochten ze vergeten. De laatste twee kompetitiewedstrijden in 3e provinciale B brachten echter evenveel mooie wedstrijden op. Het vel van de beer werd zeker en vast niet verkocht vooraleer hij gescho ten was. Tijdens de laatste thuis wedstrijd, tevens ook laatste kom petitiewedstrijd tegen Dendermon- de, werd na de 3-1 overwinning de champagne uit de koelkast gehaald. Er moest niet gewacht worden tot het jaar stillekes om te klinken op de kampioenstitel! De speelsters, trainer en het bestuur werden let terlijk in de bloemetjes gezet. Er mag onomwonden gesteld worden dat deze titel dubbel en dik ver diend naar VC Buggenhout is ge gaan. Het meest regelmatige team dat goed uitgebalanceerd in lijn werd gebracht voor het seizoen 89- 90. En dat het voor de ploeg die van de eerste tot de laatste speeldag aan de leiding heeft gestaan mentaal nog een stukje moeilijker was, staat buiten kijf. Waar bestuur en speel sters wel over verbaasd waren, was het feit dat op de laatste wedstrijd niemand van de volleybalpers aan wezig was. Een meer dan geslaagd seizoen voor het vernieuwde VC Buggenhout. Kampioen met de da mes en een mooie derde plaats voor de heren in hun eerste seizoen. Een meer dan positief bilan dat kan voorgelegd worden door de be- stuurskern. Heren: Op het scherp van de snee Als nieuwgestarte ploeg in 3e pro vinciale C heeft VC Buggenhout het meer dan behoorlijk gedaan! Een gedeelde derde plaats met Lebbeke was het resultaat. Geen slecht resul taat voor de nieuwkomers uit de bosgemeente. Een testwedstrijd tussen biede teams in sporthal "De Gavers" te St.-Gillis-Waas moest uitmaken wie de derde plaats kon wegkapen. Na de laatste wedstrijd van Buggenhout (1-3 verlies tegen Vokwa Wetteren) werd geschreven dat het scherp een beetje van de snee was. Eigenaardig genoeg was Zaterdag heel wat nostalgie in de Grem- bergse sporthal, ter gelegenheid van het door SK Grembergen georganiseerde handbaltomooi. Inderdaag, het eens zo bloeiende GSK is reeds een tijdje uit het handballandschap verdwenen maar za terdag evolueerden zij terug in hun sporttempel. Onder impuls van Leif Krogstrup, Hans en Tom Van Haute werd een 3-landentomooi op touw gezet met ploegen die spelers opstelden die de dertig levensjaren reeds goed overschre den hadden. Berlijn en Vidar Kopenha gen waren de gaste en tot onze verbazing brachten zij nog aantrekkelijk handbal overgoten met een pittig sausje "win ningsspirit". Voor deze organisatie kon GSK rekenen op de medewerking van het Dendermondse Stadsbestuur en de Sportzaal en het is duidelijk dat deze manifestatie voor herhaling vatbaar is. In 1991 is Berlijn gastheer en in 1992 wordt het Deense Kopenhagen de plei sterplaats voor het tomooi. Bij de Grem- bergse ploeg die zich opvallend goed verdedigde, vond men volgende oud spelers terug: Van Hecke, Vermoesen, R.Fierens, C.Peleman, G.Dooms, Stanny en Peter De Swaef, J.Caudron, F.Segers, J.Rosseel, H.Trienpont en P.Impens. GSK beschikte hiermee weliswaar over een paar "jongeren" die nog altijd aktief zijn. Uiteraard werd het nuttige aan het aangename gepaard en naast de ver broederingsfeesten konden de Denen en de Duitsers ook nog genieten van het opgetutte Dendermondse Centrum en de Ros Beiaardommegang. De uitsla gen: GSK-R.Berlijn 9-14 R.Berlijn-Vidar 16-15 Vidar-GSK 19-17 Rangschikking 1.Oerlijn 2.Vidar Kopenhagen 3.SK Grembergen daar tij de testmatch niet veel van te merken. De droge 3-0 winstcij fers in het voordeel van VC Buggen hout bewijzen dit. Enkel in de eer ste set kon Lebbeke gelijke tred houden en zelfs uitlopen tot 8-1. Daarna stelde Buggenhout orde op zaken en won de set nog met 10-15. De tweede en derde set werden rus tig gedomineerd door een sterk ge motiveerde Buggenhoutse ploeg. Een mooie derde plaats in het klas sement voor de eerstejaars was dan ook de beloning. Zondag zagen we een stralende, heel tevreden man op de speedwaybaan: ra ce-manager Roland Van der Meersch. Maar hoe kon het anders, mooi weer, heel veel volk en dan in alle reeksen spannende wedstrijden. Bovendien blonken onze streekpiloten in alle reek sen uit. Ze wonnen of reden ereprijzen. Grote meneer was weer Puursenaar Ge rard Van Pamel die bij de Stock Cars de twee schiftingsreeksen op zijn naam schreef en in de finale weer de sterkste was, maar wegens een kleine fout de zege verspeelde en op de tweede plaats eindigde na een adembenemende re monte onder een daverend applaus van de talrijke aanwezigen. Stock Cars: In de eerste reeks liet Van Pamel de Duitsers en Nederlanders als ook zijn landgenoten geen schijn van kans en won afgetekend. 1. Van Pamel Gerard (Puurs), 2. Johan De Schoen- maecker (NL), 3.Luc Torfs (Kontich). In de tweede reeks kregen we hetzelfde scenario: 1. Van Pamel Gerard (Puurs), 2.Jan Severijns (NL) en 3-Eric Verwaert (Ravels). In de finale, waar Van Pamel net als in de gewone reeksen een halve baan moet voor geven, deed hij weer vlug een re monte zodat hij reeds na halfkoers in tweede positie voorbij de toren kwam. Maar de volgende ronde wou hij Van Hooydonck uit de bocht duwen (dat mag in deze reeks), maar misrekende zich iets en draaide zelf om, met als gevolg dat hij bijna een halve baan verspeelde. Hij kwam nog fel terug maar Van Hooy donck behield tot op de meet nog 10 m., 1.Francis Van Hooydonck (Brasschaat), 2.Van Pamel Gerard, 3.Eric Verwaest. Stock-Rods: In deze reeks blonk een andere Puursenaar uit, Julien Geysels die in de reeksen een mooie 5e en 3e plaats behaalde en in de finale op de 5e plaats eindigde achter sterke kleppers. De uitslag in de eerste reeks l.Hans Werner Komer (D), 2.Michel Verholen Speedway. Piloot Franky Renneboog uit Sint-Gillis heeft geen schrik voor het nummer 13. Hij behaalde in de eerste reeks bij de privé stock cars een achtste plaats, maar klasseerde zich niet in de twee volgende reeksen (willy qudé) Antoon 7-9-5 en Van Buggenhout Chris (Willebroek) 9-9-10. Privé cars: Daar er weer heel veel deel nemers waren, werden ze weer onderge bracht in drie reeksen en de 10 best geklasseerden van de drie reeksen mochten dan de finale rijden. Dus met 30 wagens in de finale. De gebroeders Meiresonne uit Lokeren reden hier heel goed maar in de finale lieten ze het afweten. Serie A: In reeks 1: Ï.Romy Mark (Grimbergen), 2.Goormans Alfons (Deume), 3 Temmerman Erwin (Zeve neken). Tweede reeks gaf het volgende: Ï.Romy Mark, 2.De Voght Gert (Lier), 3 Temmerman Erwin. Serie B: In de eerste reeks eing de zege naar Meiresonne Jimmy (Lokeren), 2.Coeck Patrick (Mechelen), 3 Knaep- kens Danny (Westmalle). In de tweede reeks was Meiresonne weer de primus, 2.De Geest Hendrik (Laame), 3.Ver- vaeckjan (Bomem). Serie B: Hier was het Meiresonne August (Lokeren) die de eerste reeks op zijn naam schreef voor Op de Beeck Robert (Kontich) en Verwerft Eddy (A'pen). In de tweede reeks ging de zege naar Van Nerum Hugo (Zaventem), 2. Van den Keybus Alfons (Schoten), 3.Vael Michel (Zele). De finale: l.Claes Paul (Kapellen), 2.Van den Keybus Alfons; 3-De Voght Gert, 4.Meiresonne Jimmy, 5.Daemen Edward (Zandhoven). Onze streekpilo ten reden zich op de volgende plaatsen: Meiresonne August (Lokeren) 1-7-0, Temmerman Erwin (Zeveneken) 3-3-0, Meiresonne Jimmy (Lokeren) 1-1-4, Van Borm Frans (Bornem) 7-8-19, Chris- tiaens Geert (Bornem) 6-0-0, Talboom Mare (Bomem) 21-20-0, Selleslagh Gunter (Bomem) 15-0-0, Pauwels Fran cois (Puurs) 20-22-0, Vael Michel (Zele) 0-2-23, Vervaeck Jan (Bomem)8-0-0, Paridaens Patrick (Bornem) 8-0-0, Spiessens Geert 14-6-0. Zoals U kan lezen zijn er hier verschillende Bomem- naars aan de slag en met sukses, profi ciat. Bangers op de wipplank: Voor deze spektakulaire koers kwamen 50 piloten aan de start, waaronder een Ruisbroeke naar Coeckelberg Luc. Hij was de enige piloot van het Ruisbroekse Volkshuis die langs deze weg een oproep doen: al wie thuis oude auto's heeft staan en die van de hand wil doen, mag steeds bellen naar 03/886.50.34. Zij komen die afha len en geven de waarde van het schroot, want zij hebben een tekort aan wagens. In deze reeks ging de overwinning naar Meganck uit Laarne. Coeckelberg kon het uithouden tot bij de laatse 10, een goede prestatie. Proficiat Luc. (J.B.) Volleybal. De juniores van Berlare zijn kampioen (vdwg) Speedway. Jozef De Ridder uit Lebbekedie steevast met het nummer 5 rijdt, klasseerde zich vijfde, zesde en zevende (willy qudé) (Mech.), 3.Wil Snijkers (NL), in de twee de reeks l.Marc Van de Kerckhoven (Oostk.), 2.Dirk Janssens (A'pen) en 3.Julien Geysels (Puurs). De finale gaf het volgend resultaat l.Julien Oudaert (Dilbeek), 2,Dirk Janssens, 3-WiI Snijk ers. Onze streekpiloten reden de volgen de plaatsen bij elkaar: Julien Geysels (Puurs) 5-3-5, Johan De Clercq (Bor nem) 6-0-11. Johan de Pauw (Puurs) 14-12-0. Gaston Van Pamel (Puurs) 10- 0-0. Marc Van de Kerckhoven 6-1-10. Frankie Samyn (Ardooie) 12-11-9. Privé stock Cars: Hier reed de Hamme- naar Alain Van den Broeck drie goede wedstrijden. Zijn mekanicien Jef Van Ranst uit Ruisbroek, was een gelukkig man met de prachtprestatie van zijn poulain. In de eerste reeks ging de zege naar Van den Broeck Alain (Hamme), 2.Roose Dankart (Brasschaat), 3.Coore- mans André (Poppel). In de tweede reeks was de primus Janssens Ludo (NL), 2.Cooremans André, 3.Roose Dankart. In de finale ging de zege naar Janssens Ludo, 2.Stevens Albert (Kapel- le-op-den-Bos),3-Van den Broeck Alain. De prestatie van onze streekpiloten: Van den Broeck Alain (Hamme) 1-4-3, De Ridder Jozef (Lebbeke) 5-6-7, Renne boog Franky (D'monde) 8-0-0, Meskens G.Z.K, de Grembergse Zomerkompetitie en het welgekende embleem verdwijnen uit de vogelpikwereld en worden vervangen door de A.D.F., Amateurs Darts Federatie. Zondagavond te 19u00 oordeelden de huidige bestuursleden van de G.Z.K. onder voorzitterschap van Rik Roels dat de naam G.Z.K niet langer kon aangehouden blijven om voor de hand liggende redenen. A.D.F. is wel een andere benaming, maar de aktiviteiten zullen ongeveer gelijklopend zijn met die van de G.Z.K. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: Rik Roels Ondervoorzitter: Kurt De Vlieger 2e ondervoorzitter: Jean-Pierre Ruyssinck Tornooileider: Willy De Man A.D.J.-tornooileider: Elise Van Bellingen Bestuurslid: Luc Putteman De kompetitie 1990-91 zal starten op zaterdag 1 september 1990 te 20u00 met een openingstornooi. Klubs die erin ingeintersseerd zijn om kompetitie te spelen in de A.D.F. kunnen inlichtingen bekomen bij voorzitter Rik Roels, Dendermondsesteen- weg 7, 9370 Lebbeke, tel. 052/41.37.09. Iedereen welkom

De Voorpost | 1990 | | pagina 24