Pelote kent prachtig verlengd weekeinde Noyon in het Dendermondse m or bus Kaatsen in Buggenhout-Opstal De Voorpost - 1.6.1990 - 25 WOUVKRy" Uf BUS »o)WBt «rouwerii M BUS sawfsiJ IE BUS JSJwjffwj «ouww IF BH? DUIVENSPORT Te Berlare-Zele won Paul Dierickx- Visschers de vlucht voor Luc De Maes- schalck, Erwin Degrauwe (3e), Gebrs. Van Laere, Gilbert Van den Hof, Petrus Seymortier (7e, 12e, 13e), Antoine en zoon Decorte. Met de 9e en 11e prijs wonnen Ediers-Certijn de eerste series van twee duiven. Winnaar Paul Die- rickx-Visschers won de eerste van drie aan de 27e prijs. De gebroeders Van Laere klokten opnieuw een eerste prijs. De uitblinker was zonder twijfel Luc De Maesschalck met de 2e, 8e, 10e, 16e, 19e, 22e, 32e, 34e, of 8 op 9 en de ganse series. De eerste van drie aangeduid was evenwel voor Gilbert Van den Hof. Pe trus Seymortier, Ediers-Certijn, Chris- tiaens-Deconinck, Cesar Bosteels en Lu- cien Quintelier stonden met vroege dui ven op de uitslag. Minivoetbal. De NOMB-kem Dendermonde vierde zijn kampioenen in zaal Nadia. De eigen Nadiaboys werden kampioen in de tweede reeks (vh) Opstal Pelote-Herdersem 15-9 (ruststand 8-6) Opstal dat na de afgang tegen Wieze zich goed heeft herpakt klopte eerst de leider in eigen vesting en speelden opnieuw grandioos tegen Herdersem. Ondanks de sterke tegenwind brachten de keer- ders het er nog goed van af. Zeker Mare Lambert van de bezoekers die momen teel op hoog peil drijft. De wedstrijd bracht een spannende eerste helft. Na dat de thuisploeg tot 4-2 kon uitlopen gingen de gasten erop en erover tot 5-6. Bi] de rust kon Opstal opnieuw de lei ding in handen nemen en dit onder grote druk van de tegenstander. Na de rust verzwakte het spelpeil van de bezoe kers zienderogen zodat de gastheren vrij vlot tot 12-7 konden uitlopen. In de eindfase bewees Geert De Backer dat de overkomst naar Opstal geen gok was, want hetgeen hij liet zien bij het serve ren en met zijn geleverde prestatie aan de koord speelde hij zich in een glans rol. Samen met Seghers, Goossens, Ver- machelen en Dierickx vormde Opstal een homogeen vijftal en dankzij een kollektieve prestatie werden de bezoe kers tot een punt. Opstal Pelote-ldegem 15-13 (ruststand 8-7) Bij de thuisploeg werd Geert de Backer in reserve gehouden en hij kon vanop de bank toezien hoe zijn ploegmaten moesten knokken voor een winstspel. Aubroeck nam zijn plaats in. In de eerste helft was de strijd gelijkopgaand. Nadat de gastheren via 1-1 tot 4-2 kon den uitlopen kwam Idegem opnieuw opzetten tot 7-5 om de rust met een 8-7 in te gaan. De wedstrijd kon nu nog alle kanten uit. Na de rust liepen de thuis- spelers na hard betwiste ballen tot 10-8 uit. Bij een 13-11 stand blesseerde Dirk Goossens zich aan de lies en hij moest noodgedwongen vervangen worden. Ge ert De Backer moest nu wel van de bank en de ploeg moest herschikt worden. Vermachelen werd grootmidden en De Backer kon nu eens bewijzen wat hij op de post van kleinmidden kon presteren. Onmiddellijk diende hij de opsalgbeurt op zich te nemen en hij slaagde erin met zijn opslagbeurt hel veertiende spel voor de ploeg op het bord te doen neerzetten. Gelukkig voor de thuisploeg want de bezoekers kwamen nog tot 14-13 terug vooraleer te begeven. Bij de thuisploeg waren Roby Seghers en Franky Verma chelen de uitschieters en bij de bezoe kers was Alain Van de Velde de betere. Beker van België Voor de beker van België werd Opstal uitgeloot tegen Terjoden en het Waalse Thangissart. Terjoden speelde als eerste voor gastheer en zoals het later zou blijken is Opstal het zwarte beest voor Terjoden. Pelote speelde een erbarme lijke wedstrijd tegen de Walen maar ze leverden een prachtwedstrijd af tegen Terjoden. Opstal Pelote-Thangissart 7-6 De wedstrijd kende een spannend ver loop maar uit de uitslag zou men kun nen afleiden dat het een mooie wed strijd was. Niets was minder waar want het zwakke presteren van beide ploegen was het zien niet waard. Opstal werd in de aanvangsfase op een 1-3 achterstand geplaatst. Dan kon Opstal met een paar goede opslagbeurten aan een 6-4 voor sprong geraken en in de eindsfase kan Opstal zich gelukkig achten dat het over een Dirk Goossens beschikte die de kalmte bewaarde om de wedstrijd te kunnen afronden. Terjoden-Thangissart 7-3 Terjoden gebruikte deze wedstrijd als een opwarmertje voor hun volgende wedstrijd want met Opstal hadden ze nog een eitje te pellen na de nederlaag in de kompetitie. De Walen boden on voldoende tegenstand om een eemstig gevaar te betekenen voor de gastheren. Iven De Kinder zorgde dan voor een vlotte zege. Opstal Pelote-Terjoden 7-5 Beide ploegen wilden de aanwezigen iets bieden en ze speelden een wedstrijd op hoog niveau zodat de kaatsliefhebbers op het einde toch nog waar kregen voor hun geld. In een spannende beginfase loste beide elkaar van geen vin. Terjoden slaagde er wel in bij 2-3 de leiding te nemen en de wedstrijd naar zijn hand te zetten, maar plots bood een herboren Opstal heviger weerstand en achterman Roby Seghers zorgde voor een riante 6-4 voorsprong. Terjoden zette nu alles op alles en elke bal werd nu betwist op het scherp van de snede. Opstal slaagde erin de wedstrijd zegevierend af te sluiten met een punt voorsprong de volgende ronde in te gaan. Zaalvoetbal in Lebbeke. De Swat Boys (foto guy) Zaalvoetbal. Op het tomooi in Lebbeke is deze ploeg van de Hamse Liga een geduchte tegenstander (foto guy) Jozef Debbaut, Paul Dierickx-Visschers, Antoine en Gert De Corte, Pierre Van Der Schrieck, Albert Pijl en Leonce Haemerlinck Zaalvoetbal in Lebbeke. De Zwamberboys (foto guy) In het Noyon Negenverbond haalde Jozef Debbaut tie grote middelen boven met de le, 3e, 4e prijs stonden zijn drie eerste afgegeven duiven op de uitslag. Dit betekende de eerste series van twee en drie aangeduid, de series tot 100 en de mieze tot 500. De tweede serie werd door Sylvain Verstraeten aan de 20e prijs gewonnen. De van drie aangeduid door Van Ransbeeck en zoon aan 82e prijs. Kopduiven voor J. en A. Spitael, L. en H. Van Hoorenbeeck, Frans Pauwels, Frans Van Ingelgom, Andre Van Haute, Julien Cool, Van Pellicom-Havez, Sylvain Ver straeten, Frans Keppens, Louis Geer- naert, Dirk Huyck, Francois Kinders, hard op zoek naar een middel om zijn weduwnaars binnen te krijgen. Bij de jaarlingen klokte Marcel Muys de snelste duif voor Jozef Van Extergem enj. en A. Spitael. Met de 4e en 5e prijs zette Jozef Debbaut de le en 2e getekende duif op de uitslag en ook de hoogste geldscore met als toemaatje aan de 4le prijs ook nog de eerste serie van drie aangeduid. Winnaar Marcel Muys won de tweede aangeduide serie van twee aan de 10e prijs. Sylvain Verstraeten won de tweede aan geduide van drie aan de 69e prijs. Aande 124e prijs had Sylvain Verstraeten het eerst vier volgduiven. Jean Becqué won de tweede aan de 128e prijs. Frans Pauwels was de leider bij de 1024 jonge duiven voor Paul De Maeyer, Etienne De Backer (3e en 7e), Frans Verheydén, Louis Goiris, Francois Boey- kens, Jozef Van Brempt, De Buyser en zoon (9e en lie), Philemon Van Eetvel- de, Luc Van de Moortel, Tom Selleslagh, Emiel en Herman Naudts, Firmin Van de Plas. Te Zele-Huivelde zwaaiden Antoine en Gert De Corte de plak. De '157/89' jaar ling won driedubbel. In alle reeksen de eerste series. Bij de oude de le, 6e, 11e, 20e, als vroegste meldingen en ook de fietsserie naast een 6 op 6. Bij de jaarse 4 op 4, en bij de duivinnen 2 op 2. Bij de oude vroege duiven voor Alois Beirnaert, Firmin Roels, Willy Geltmeyer (4e en 8e), Theo Van Elsuweghe (5e en 7e), Gustaaf Van Hollewinckel, Gustaaf Scho- ckaert. Een uitblinkersrol bij de jaarlin gen voor Roger Van Garsse met de 6e, 8e, 9e, 12e en naast de eerste aangedui de serie van twee ook de fietsserie. Vroege duiven voor Verbraecken-Bau- wens, Gustaaf Van Holwinckel, Van den Branden-Blomme, Van Winckel-Van Herreweghe (10e en 11e). Vroege prijzen bij de duivinnen voor Theo Van Elsuweghe (2e en 6e), Schiet- tecat-Collewaert, Van Winckel-Van Her reweghe. Te Buggenhout Den Belg klokte Pierre Van der Schrieck de ereprijs voor Obus- Vergauwen (2e en 4e) en eerste bonse rie. Jozef De Plecker (3e en 8e), Jan Van Akoleyen, Adolf De Smedt, Raf Bijl, Van Israel-Coppens, Johan Lievens. In eigen kategorie deed de jaarling van Pierre Van der Schrieck het evengoed als bij de oude duiven. Dit betekent de le prijs. Leon Willekens was 2e. Adolf De Smedt deed de beste zaak met de 3e, 6e, 8e, en de eerste bonserie. Kopduiven voor Raf Bijl, Jan Akoleyen, Johan Lievens, Van Israel-Coppens. Winnaar Pierre Van der Schrieck won aan de 9e prijs de tweede bonserie. Etienne De Proft is in volle zwierenb de jonge duiven. Raf Bijl (2e, 6e, 9e), Gilbert Van den Abbeel (3e en 7e), Kris Boeykens (4e en 5e), Hier. Van den Berghe en Johan Lievens stonden voor aan in de uitslag. Paul Van Malderen won de eerste serie. In de St.-Niklase Verbroedering zwaaide voorzitter Albert Pijl zowel orga nisatorisch als sportief de plak. Zowel zijn oude vlieger als een aankomende kampioen qudit zijn jaarlingen ploeg stonden op kop. Vroege oude duiven voor Freddy Delacourt, Alfons Bazijn, Samson en zonen, Karei Van Cauteren, Leon Fierens, Maurits Kusse, De Rijc- ke-Van Damme, Van den Bossche en zoon, Willy Van Puyvelde, en Victor Van Namen. Winnaar Pijl won aan de 19e prijs ook de beste series. Kopduiven bij de jaarlingen voor De Rijcke-Van Dam me, Alfons Van Boxelaer, Freddy Dela court, R. en zoon Felix, Joost Van der Have, Rudolf Adriaenssens, Marcel Noens. Met de 9e, 11e en 14e, wonnen Vereecken en zonen heel wat series. Dit deed ook Marcel Noens. Te Lokeren-Zeveneken klokte Leonce Haemerlinck de le en 3e prijs met de le en 2e afgegeven duif. Kopduiven verder voor Georges Smet, Mevr. Lucien Claeys, Lucien Baetens, Victor Audenaert, Achiel Valcke (7e, 13e, 14e), Roger en zn. Serraes, Cyriel Buyst. Lucien Bae tens won bij de jaarlingen voor Achiel Valcke, Maurice Apers (3e en 5e, 9e) Philips en zoon, Aimé en Paul Van de Putte, Roger en zn. Serraes, Marcel Temmerman. Beno Zaalvoetbal in Lebbeke. De ploeg Oude Barreel' (foto guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25