Werner Uyttersprot in vedette Slagerij De Strooper wint de beker Bekerfinale van de Zeelse kern Veteranen 28 -1.6.1990 - De Voorpost MINIVOETBAL Arsenal - De Bus/De Lantaarn 6-4 Voor heel wat minivoetballiefhebbers greep in sporthal VHVD de bekerfinale van de kern plaats. Een wedstrijd die spannend en zeer aangenaam verliep onder goede leiding van de refs Mare Dumesniel en Rudi De Grauwe. De brouwerijploeg uit De Lantaarn nam de beste start en liet uitschijnen dat ze meer dan ooit die beker mee naar het lokaal wilden nemen. Maar de gekoelde schuimwijn moes ten de dames-supporters van De Bus na deze ontmoeting zelf uitdrinken want verrassend maar knap en verdiend veroverden de Arse- naljongens de beker. Bij de groenen van Kastels Sporteam. De jonge ploeg van 'De Tutten'was best in het eierenwerpen, maar werd elfde in de eindstand (vh) coach Frangois Van Den Berghe heeft vooral Werner Uyttersprot zich in de kijker ge speeld door zijn nooit aflatende inzet en zijn snelle spurten langs de lijn, oprukken dat meermaals werd ingezet met een start om de 100 m. spurters jaloers te maken. Natuurlijk dat Jan Berkers, die de eerste periode miste omdat die op het Pius X-Insti- tuut diende aan te treden, ook zijn stempel drukte op het gebeuren want vooral na de rust begon Arsenal op volle toeren te draaien onder impuls van Nest Van de Cauter en Uyttersprot, zodat bij De Lantaarn men alle hens aan dek diende te roepen om de voor sprong op het bord te houden. Het was im mers zo dat De Bus aan rust met 4-2 aan de leiding prijkte, maar dan verzwakte en be zweek onder de druk van Arsenal. en op aangeven van Van de Cauter kon Jean-Pierre Vehent nu wel tussen de palen knallen maar Philip Van Doorsselaere red de. Mare D'Hollander toonde zich de ge vaarlijkste aan de overzijde zodat Johan Poppe weer als reddende engel moest optre den. Twee minuten voor het einde van de derde periode zagen we dan de gelijkmaker tot stand komen na een zeer knappe aanvals- aktie van Van de Cauter, Berkers en Wemer Uyttersprot die laag naast de keeper vlamde en raak trof. Uyttersprot en Berkers zetten zege vast Al na twee minuten in de laatste periode kon Arsenal op voorsprong klimmen via een strafcomer, afgedwongen door Jan Berkers maar zijn schot werd in hoekschop verwerkt en meteen een strafcomer. De lobbal van Vehent echter werd door Jan naast de kooi gekopt zodat de spanning meer dan ooit steeg. Toch bleven de groenen van Arsenal zich gevaarlijker aanstellen met knallen van Berkers en Uyttersprot. Patrick Van de Vel de zorgde voor wat weerwerk zodat doelman Johan Poppe attent diende te zijn. Vijf minu ten ver in deze laatste act klom Arsenal ver diend op voorsprong, dank zij een actie van de verbluffend vlijmscherpe Uyttersprot die via de rechterflank wegflitste en dan met een schuiver besloot die door de benen van doel man Van Doorsselaere tegen het net sloeg, I Een minuut later toonde dan Jan Berken zijn technische balvaardigheid. Hij nam een verre voorzet van doelman Johan Poppe aan en draaide zich knap voorbij verdediger Mare D'Hollander en stevende af op keeper Philip Van Doorsselaere. Die kwam wel ge- past uit zijn doelgebied maar Jan dribbelde zich daar ook voorbij en scoorde kalm of 6-4 op het bord. In de laatste vijf minuten pro beerde een zenuwachtig De Bus/De--Lan- taam nog wat uit de brand te slepen, maar dat tevergeefs tegen een Arsenal waarbij Werner Uyttersprot voor gevaar bleef zor gen. Patrick Van de Velde haalde nog eens zwaar uit maar doelverdediger Poppe redde in hoekschop en meteen een strafcomer voor De Bus. Mare D'Hollander echter kop te de lobbal naast en zo bleef de 6-4 stand tot het einde op het bord. De ploegen Arsenal: Jean-Pierre Vehent, Johan Poppen Werner Uyttersprot, Tony Collewaert, Dan ny Everaert, Ernest Van de Cauter, Jean- Pierre Boone en Jan Berkers. D De Bus/De Lantaarn: Philip Van Doorsse- laere, Luc Collewaert, Danny en Eric Kint, Patrick Van de Velde, Carlos Van Hecke, a; Mare D'Hollander en Paul Van Doorsselae- 81 re. M M.,) De wedstrijd De gestreepten van De Lantaarn trokken het felst van start en dwongen op korte periode, dit langs Eric Kint, drie comers af. Nest Van De Cauter probeerde al dribbelend wat te gen te doen, maar werd goed opgevangen. Na vijf minuten, kort nadat een actie Eric Kint-Marc Van De Velde met een schot naast de muit werd besloten, klom de ploeg van Geert Thienpondt dan toch verdiend op voorsprong. Dat gebeurde met een afstands schot van Eric Kint dat via de linkerstaak in het net ging. Dat maakte Arsenal wat vinni ger en kapitein Jean-Pierre Vehent, steeds een sobere en kalme maar ervaren minivoet balier, dwong doelman Philip Van Doorsse laere tot een redding. Toch wist twee minu ten na de openingstreffer Tony Collewaert, na een knappe haakbeweging, met een ge plaatst schot in de rechterbovenhoek de bordjes gelijk te hangen. Mooi was dat en Arsenal bleef aandringen. Maar de kortge- blokte Danny Kint toonde aan ook wat te kunnen en na zich vrijgedraaid te hebben op de linkerflank haalde hij verrassend uit en de bal verdween in de rechterbovenhoek of 1-2 voor De Bus/De Lantaarn. Een eerste perio de die aan een hoog tempo werd betwist.- Jan Berkers stond maar pas op het terrein in de tweede periode of hij kreeg al een score kans voor de voeten op aangeven van Nest Van De Cauter, maar goalgetter Jan besloot naast. De enorm bedrijvige verdediger Wer ner Uyttersprot liep ook dicht bij een treffer maar wachtte een tikje te lang zodat zijn schot geblokt werd. Bij De Bus reageerde men met een knappe aanvalsbeweging Eric Kint-Marc D'Hollander en Patrick Van De Velde die netjes afrondde of 1-3 voor De Lantaarn. Maar Arsenal bleef verwoed aanvallen en eerst trof Uyttersprot de zijstaak en daarop ging Berkers mooi scoren maar doelman Van Doorsselaere weerde met de hand of straf schop die door Borgers werd omgezet of 2-3 op het bord, dit halfweg de tweede act. Een minuut later mocht voorzitter Paul De Roo- ver weer aan het werk want de ploeg uit de Kloosterstraat dwong een strafcomer af en de lob van Philip Van Doorsselaere werd door Mare D'Hollander tegen het net ge kopt: 2-4. Danny Kint draaide zich daarna nog eens mooi vrij maar keeper Johan Pop pe, de kersverse melkventer notabene, red de. Kastels Sportteam. De ploeg 'Brouwershuis' behaalde de negende plaats (vh) De ommekeer Zoals we al vertelden liep het na de rust niet meer zo vlot bij De Bus. Daarentegen draai de Arsenal nu op volle toeren en die gingen resoluut ten aanval met snelle uitbraken via zeer beweeglijke spelers. Toch duurde het een vijftal minuten vooraleer Arsenal de aansluitingstreffer kon scoren. Dat gebeurde na eenpoging van Uyttersprot waardoor de vierde hoekschop werd afgedwongen en me teen een strafcomer waarbij kapitein Jempi Vehent lobde en Tony Collewaert raak kop te. Bij De Lantaarn voelde men het gevaar aan en op ideale voorzet van Eric Kint kon Mare D'Hollander een knal lossen die door een prachtsave van doelman Johan Poppe uit doel werd gekopt, waardoor Johan aan toonde dat de slogan 'Drink melk en blijf fit', die hij begrijpelijk propageert, de goeie is. Arsenal bleef geweldig drukken om de gelijk maker op het bord te krijgen. Bij een enig mooie driehoek van Nest, Collewaert en Ve hent miste de kapitein. Uyttersprot joeg over Kastels Sportteam. 'De Ruiters' deden het niet slecht. Ze werden derde in het eindklassement (vh) Kastels Sportteam. De Kastelse KWB-ploeg was gehalveerd en werd dus twaalfde en laatste (vh) In de finale om de beker heeft de ploeg van slager Eddy De Strooper voor de zoveelste keer de beker veroverd, wat dan toch voor de klasrijke ploeg een grote troost betekende nadat ze in de kompetitie door Brouwerij De Bus onttroond werden. Een 4-3 zege tegen Oud en Nieuw dat zich meer dan ooit inspan de om voor de verrassing te zorgen waarin ze bijna slaagden. Maurits Van Lembergen had op het einde van de eerste periode, na uit braak van Freddy Meyskens, de stand ge opend. Maar in de tweede periode gingen de oud-collegejongens er snel en snedig tegen aan en na een kombinatie langs Eric Tranoy en Mare De Beule sloeg de bal via de doel man en de zijstaak terug op het terrein waar echter Etienne D'Hollander klaar stond om de gelijkmaker op het bord te prikken. Dat gaf Oud en Nieuw vleugels en zelfs doelman Gilbert Christiaens rukte mee op en uit zo'n aanval puurde men een tweede treffer langs Etienne D'Hollander wiens schot de dij raak te van maat Tranoy en keeper Mare Ediers mocht vissen. Slagerij De Strooper begreep het zo niet en onder impuls van dribbelvirtuoos André Maes ging men op zoek naar de gelijkmaker. Kansen waren er voor Kesteleyn die de eer ste keer naast besloot en daarna te zacht afdrukte. Een kombinatie Maes-Kes- teleyn-Bosmans werd door doelverdediger Gilbert Christiaens in hoekschop gered, met een strafcomer tot gevolg voor De Strooper. De lob van Dirk Schatteman werd door And ré Bosmans op de hem eigen manier tot een doelpunt omgebogen. Maar nog voor de rust wisten de underdogs een vierde corner af te dwingen en de strafcomer, gelobt door D'Hollander, werd door Armand' Chris tiaens afgerond zodat de rust inging met een 2-3 stand in het voordeel van Oud en Nieuw. In de derde periode bleven de ploegen aan mekaar gewaagd met kansen langs beide zij den. Maes trof de zijstaak, een knal van Freddy Meyskens ging via het been van Arm and Christiaens ook tegen de staak, terwijl een verre voorzet van keeper Ediers door Maes met een knappe dribbel werd gevolgd maar Gilbert Christiaens redde. Bij Oud en Nieuw legde Eric Tranoy een doelkans af voor Mare De Beule maar Ediers redde het schot, wat hij nadien nog eens deed op knal eveneens van De Beule. Een mooie driehoeksbeweging De Beule-Christiaens- D'Hollander eindigde ook op doelman Ediers. De Strooper wat sneller In de vierde periode verhoogde men bij De Strooper het spelritme zodat men meer aan bod kwam, wat nodig was ook om die achter stand in te halen. De counters van Oud en Nieuw echter waren steeds gevaarlijk met eerst een interceptie van Armand Chris tiaens die echter zijn schot afgeweerd zag en nadien naast besloot. Bij De Strooper vlam de Schatteman een aangeven van Van Lem- •bergen over, maar Dirk zou nadien toch de gelijkmaker op het bord knallen. Dat was na een ingave op de linkerflan en Schatteman vuurde een harde schuiver af die door de benen van doelman Christiaens tegen het net ging: 3-3. Dat was met nog 7 minuten voor de boeg, zodat men al aan verlengingen begon te denken. In de eindfaze echter was het al De Strooper wat de klok sloeg en bij een dubbele beweging Maes-Meyskens moest Gilbert Christiaens zijn kunnen tonen. Een keeper die door balverlies van Armand in moeilijkheden kwam maar toch de knal van Maes wist te redden, met echter een vierde hoekschop tot gevolg en strafcomer dus. Dat was in de voorlaatste minuut van deze beker finale. André Maes lobte gepast en Etienne Kesteleyn kopte de bal tegen het net, meteen goed voor een 4-3 zege en de beker. De ploegen: Slager^ De Stroopen Mare Ediers, André Bosmans, Maurits Van Lembergen, André Maes, Etienne Kesteleyn, Dirk Schatteman, Freddy Meyskens. Oud en Nieuw: Gilbert en Armand Chris tiaens, Paul Meersman, Etienne D'Hollander, Mare De Beule en Eric Tra noy. Goede leiding van Raf De Kimpe en Willy Vercruyssen. (e.d.w.) VWF-wielrennen. Willy Daem (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28