M.T.S.A. huldigde kampioenen i Ruime belangstelling j vanwege atleten M.T.S.A. - liefhebbersvoetbal AC Lebbeke meeting: Da Voorpost - 1.6.1990 - 29 VOETBAL Liefliebbersvoetbal. Deze bestuursleden van het Aalsterse Gipak zorgden voor een geslaagd tornooi (da) De feestzaal van het Aalsterse stadhuis was tot de nok toe gevuld met voetbal liefhebbers die hulde kwamen brengen aan de MTSA-kampioenen. Onder de genodigden de schepenen Doorns, De Meerleer, De Smedt en oud-schepen Monsieur. MTSA-voorzitter Stefan De Boitselier dankte in zijn voorwoord de aanwezigen voor hun talrijke opkomst en loofde alle spelers, bestuursleden en scheidsrecht ers voor hun enorme inzet. Alleen door die jarenlange inspanningen kon het klein begonnen MTSA uitgroeien tot een groot voetbalverbond. Hij zorgde ervoor dat zijn bestuursleden mochten delen in het sukses en dankte de heren G. De Leeuw, A. D'Haese, F. Roels, F. De Sutter en H. Van Cam- penhoud voor de onverdroten ijver die ze ieder jaar aan de dag legden om van deze voetbalsort een groots geheel te maken, wat door de aanwezigen op een ovatie werd onthaald. Twintig jaar MTSA, ge moet het maar doen. Dat waren de woorden van Her man Persoons, sekretaris van VK Gi pak, die in naam van zijn eigen klub en van de andere jubilarissen, VK Adelaars en FC Sunset, na de voorzitter het woord voerde. Hij prees de MTSA voor deze twintig jaar volledige inzet en dankte zijn schoonvader, wijlen Marcel Haerens die samen met Constant De Pauw de stichters waren van de liefhebbersbond. Deze laatste kon om gezondheidsrede nen helaas niet aanwezig zijn op deze viering zodat hem een vlug herstel werd toegewenst. Herman Persoons stelde een brochure samen uit gegevens die hij reeds twintig jaar had verzameld en liet al dat lief en leed in boekvorm verschijnen. Hij loof de voorzitter De Boitselier om zijn vele jaren trouwe dienst en eindigde met de leuze: 'Leve het MTSA'. Schepen van sport Patrick De Smedt wou niet onderdoen en stelde op zijn eigen maniet het MTSA in een bijzonder daglicht. Hij beloofde in zijn toespraak dat er nog enkele voetbalvelden zullen aangelegd worden om deze liefheb- berssport nog meer te stimuleren. Hij stelde dat Aalst fier mocht zijn op het MTSA, dat met meer dan 60 ploegen tot de grootste bonden van Vlaanderen be hoort. Na zijn toespraak overhandigde hij aan de voorzitter een herinnerings- plakket, geschonken door de Stad Aalst. Nu kon de prijsuitreiking beginnen. Eerst kwamen de scheidsrechters aan bod. Deze 35 mensen verdienen zeker om eens in het zonnetje gezet te wor den. Zij worden voorgesteld door de sekretaris van het Scheidsrechterscomi- té, die zijn vrienden naar voren mocht roepen. De Vriendenkring met aan het hoofd de heren Louis Van der veken en Frans Roels overhandigde samen met Gustaaf De Leeuw, voorzitter van het scheids- rechterscomité, een blijvende herinne ringstrofee aan de heren in het zwart. Nadien werden de laureaten gehuldigd. Kamiel Dalschaert werd door zijn collega's gekozen als scheidsrechter van het jaar. Etienne Peirlinck mocht als beste eerstejaars ook een trofee ontvan gen. Hij is echter niet aan zijn proefstuk. In vroegere jaren spreidde hij in andere verbonden zijn talenten tentoon. Gilbert Van den Eeckhout werd ge- ATLETIEK Lag het aan het weer, lag het aan de vrije dag die volgde? Feit was dat voor de woensdagavondmeeting, door AC Leb beke georganiseerd op de piste van het gemeentelijke sportkompleks, flink wat atleten afkwamen. De belangstelling was dermate groot dat sommige nummers, o.a. de 2000 m voor heren, moesten worden ontdub beld. AC Lebbeke Bij de pupillenmeisjes liep Sarah Van Landuyt de 800 m in 2.57.3, zij wierp de hockeybal 8m36 ver. Veerle Philips van haar kant had 3-09-4 nodig om de dub bele pisteronde af te leggen. Zij wierp de hockeybal llm64 ver. In het mummer hockeybalwerpen zorgde Kelly Van Gucht overigens voor een Lebbeekse overwinning (23m78). Sofie Dierickx eindigde derde (18m40). Minieme Birgit Van Boven legde de 800 m af in 2.39-9 en sprong 4ml5 ver. Katelijne De Cock, en daarmee zijn we bij de kadetten beland, liet 28.3 afdruk ken over de 200 m. Scholiere Mieke Mertens won de 200 m in 29-9. Aan de winnende hand bleef ook Petra Dalemans in de B-reeks van de 400 m voor dames. Haar tijd: 70.8. In de 3000 m sleepte Monique Van Wemmei een derde plaats in de wacht (11.30.9). Steven Van der Veken, en daarmee zijn we bij de jongens beland, liep de 800 m bij de pupillen in 3-04.4 en wierp de hockeybal 28 m ver. Bert Michiels werd overwinnaar in dit werpnummer. Zijn bal raakte het gras na 42m70. Miniem Kris Vinck liep de 800 m in 3.251, klubgenoot Björn Troch had er 3-55.9 voor nodig. Beiden sprongen resp. 2m87 en 3m38 ver. De jongenskadetten konden o.a. aanzetten in de 200 m. Joeri De Meester liet een tijd van 24.9 opteke nen, Dirk Van Campenhout een tijd van 28.3, Ronny Davits had er 26.8 voor nodig en Davy Dierickx 28.3- In het hoogspringen haalde Dimitri De Mees ter een hoogte van lm45, Joeri De Mees ter lm30, een hoogte die ook overschre den werd door Gino De Cock. Ronny Davids wipte over lm20, Dirk Van Campenhout en Davy Dierickx elk over lm 10. Bij de scholieren zorgde Steven Van der Plas voor een Lebbeekse zege. Hij legde de 200 m af in 23-5, Koen Verhulst liet 26.3 optekenen en Wouter Cleemput 27.4. In het speerwerpen haalde Van der Plas 35m42, Verhulst 35 m en Heyvaert 31m42. In het hamerslingeren en dan zijn we bij de heren beland, lieten Frankie De Feyter en Antoine Van Gucht resp. 38m48 en 33m74 optekenen. Eerstge noemde won bovendien het diskuswer- pen met een worp van 40m 16, zijn broer johan liet 39m78 noteren. De uitslagen van de overige Lebbekenaars in dit num mer: Antoine Van Gucht (34m78), John Boesmans (31m34), Bart Willockx (25m36) en Luc Vereecken (25m20). Zowel in de A- als in de B-reeks van de 800 m mochten Lebbekenaars het zege- gebaar maken: Kristof Van Damme liep de afstand in 1.57.2, Geert Philips in 2.02.1. Eenzelfde beeld bood de 3000 m. Herman Boodts won de B-reeks in 8.41.2 en Hans De Coster de A-reeks in 9-14.5. De prestaties van de overige Lebbeke naars in dit nummer: Rudy Piessens (8.46.2), Geert Stalmans (8.51.1), Dirk Coppens (9.00.7), Stany Michiels (9.11.9), Simon Scherpenberg (9.16.2), Luc Van Buggenhout (59-22.9) en Koen De Graeve (9 39 8). AC Hamme Een hoofdzakelijk, jeugdige Hamse de legatie was afgezakt naar Lebbeke. Bij de meisjespupillen zorgde dat al meteen voor een Hamse overwinning. Leen Van Praet liep de 800 m immers in 2.44.2, goed voor een zege. Isabelle Permentier eindigde tweede (2.48.9). Voor een Hamse overwinning zorgde ook minieme Sarah Jacobs. Zij legdde 800 m af in 2.25 5 en versloeg haar klubgtenote Katrien Van Hecke in de spurt. Katrien kreeg dezelfde tijd achter haar naam. In het verspringen liet Sarah 3m68 optekenen, Katrien 3m54. Kadet .Karen Quintelier liep de 200 m in 29.5. Bij de jongenspupillcn legden Jan Van de Velde en Gert Verdonck de 800 m resp. af in 2.50.5 en 2.54.8. Ben Quintelier werd winnaar van het 800 m-nummer bij de miniemen (2.20.3), Stefan Ver donck had 2.30.2 nodig, Bart Van de Velde 2.36.3 en Tommy Van Praet 2.43.7. In de 200 m bij de kadetten waren een viertal AC Hamme-atleten van de partij. Hun prestaties: Kurt Comelis (25.2), Tom Geerinckx (26.3), Peter Van de Velde (27.8) en Dirk Permentier (28.2). Scholier Luc Permentier liet 26.3 over die afstand noteren. In de 3000 ni zette Guido Bocklandt een tijd van 8.56.5 neer, zijn klubgenoten Jan Rombaut en Jean Bocklandt resp. 9.39.0 en 9.47.9. AC Denderland Bij de meisjespupillen zette Isabelle Saelens een tijd van 2.59-8 neer over de 800 m, zij wierp de hockeybal bovendien I4m60 ver. Klubgenote Tamara Van de Velde had 3-03-6 nodig om de dubbele pisteronde af te leggen. Minieme Soaid Ammar liep die afstand in 2.35.1, Nathalie Boriou sprong 4m37 ver, goed voor een overwinning. Jongenspupil Bart Van de Velde liep de 800 m in 3 05.2 en wierp de hockeybal 18m88 ver. Vijf Denderland-jongensmi- niemen aan de start van de 800 m. Hun tijden: Tom De Smedt (2.31.3), Olivier De Smedt (2.31.6), Andy D'Hollander (2.59-1), Davy Marien (3.08.1) en Jur- gen De Corte (3.11.3). Tommy Marien sprong 3m38 ver. Veteraan Gust D'Hollander liep de 3000 min 11.32.5. AC Zele en Eendracht Aalst Slechts weinig belangstelling van Zeelse en Aalsterse atleten. Bij de heren senio res waren veteraan Frans Van der Hoe ven (10.26.4) en Marc Van der Hoeven (8.51.8) aan de slag en kadet Wim Van de Venne liep de 200 m in 27 rond en hij sprong ook lm45 hoog. Meisjesschoiiere Kristien Stockman (Zele), wierp de speer 15m62 ver. Pierre Van Rossem Liefliebbersvoetbal. Parking behaalde een finaleplaats in het tomooi van FC Gipak (da) Voetbal. De NOMB-kern Dendermonde huldigde zijn kampioenen in zaal Nadia (vh) Liefliebbersvoetbal. Excelsior won me, huldigd omdat hij tien jaar scheidsrech ter is en Emiel Velghe zag zich be kroond als de beste lijnrechter van het seizoen. Een staande ovatie kreegjozef Borms Na vele jaren dienst moest hij noodge dwongen ontslag nemen bij het verbond en afscheid nemen van al zijn kamera den omdat hij de leeftijdsgrens van 60 jaar had bereikt.. Met een aangepast gedicht van Gudio Gezelle nam hij afsc heid van zijn vele vrienden. Vijanden kende hij immers niet. Zijn toespraak ontbrak het zeker niet aan humor. Ook Felix De Sutter nam afscheid na enke le jaren dienst maar hij zetelt reeds in het hoofdbestuur zo kan hij in de vol gende jaren de anderen met raad en daad bijstaan. Louis Van der Veken kondigde ook al zijn definitief afscheid aan. Maar hij blijft in scheidsrechtermiddens als voor zitter van de Vriendenkring. De grootste eer viel te beurt aan drie jonge en dynamische refs die volgens de kontroles als besten uit de bus kwamen. Niet alleen voertbalkennis is hier van belang, ook kledij en administratie, zoals het keurig invullen van het scheidsrechtersblad, komen hierbij kij ken. Een aantal collega's, nu teleurge steld, bleven daarin echter in gebreke, zodat zij de eer aan hun neus zagen voorbijgaan. 3-2 tegen Parking de finale van het tor Het 'Bronzen Fluitje' viel dit jaar te beurt aan Ronny Impens. Het zilver was dit seizoen voor André Boven- daerde die dikwijls voor hete vuren stond, maar deze prangende situaties op akkurate manier oploste. Voor de twee de maal mocht Albert Daem het hoogste schavotje betreden. Enkele collega's waren het daarmee blijkbaar niet eens en verlieten de zaal. Wie echter de finale zag, gefloten door Albert Daems, is ervan overtuigd dat de kontro- lekommissie het bij het rechte eind had. Toch wacht hem in het komende sei zoen zware konkurrpntie, want enkele jongeren staan klaar om dé fakkel over te nemen. De scheidsrechters kozen voor de twee de maal de sportiefste speler van het seizoen en de keuze viel op kapitein speler Alfons Stockman van FC Bam boe uit Kerksken, die als voorbeeld'mag gesteld worden voor alle andere spelers. Het woord was nu weer aan voorzitter De Boitselier die nu overging tot de huldiging der ploegen. De fair-playprijs is een gratis-inschrijving ter waarde van 3-500 fr en die viel te beurt aan Breug- hels, Sunset en Rode Roos. In eerste afdeling werd FC Camu uit Hofstade kampioen, in tweede De Zwaanvrienden uit Uitbergen, in derde FC Galop uit Aalst en in de zondagafde ling FC Rode Roos. 1 ooi, georganiseerd door FC Gipak (da) Een nieuwigheid dit seizoen was de eindronde om te bepalen wie algemeen kampioen werd. Elke twee eerstgerang- schikten kwamen tegen mekaar uit en ook hierin toonde Rode Roos zich de sterkste door FC Camu met vrij zware 4-0 cijfers te verslaan. De laatste beker viel te beurt aan Water val uit Wichelen, dat reeds een aantal jaren het kampioenschap miste en ook dit seizoen naast de titel pakte. Het zorgde echter voor een klinkende revan che door de Beker te winnen. Nieuwe Wijk was de tegenstander en die moest er in de verlengingen aan geloven. Het werd uiteindelijk 4-1 na een zeer span nende wedstrijd. Na deze laatste huldigingen nodigde voorzitter De Boitselier iedereen uit op een receptie in de trouwzaal, die echter te klein bleek voor de talrijke aanwezi gen. Opnieuw afwezig waren de gezamenlijke persmensen die blijkbaar het MTSA niet zo genegen zijn. Alleen De Voorpost was aanwezig. In het komende seizoen zullen we trou wens nog méér aandacht besteden aan de MTSA zodat elke lezer aan zijn trek ken kan komen. Uw dienaar zal zijn volle steun verlenen om het MTSA nog verder uit te bouwen. Hans Van Campenhoud 1

De Voorpost | 1990 | | pagina 29