Pinkstersportfeesten 25-jarige Van Vaerenbergh, Oostvlaams C-kampioen Geslaagd zwemfeest voor jongeren te Aalst Tafeltenniskampioenen gehuldigd 30 -1.6.1990 - De Voorpost ZWEMMEN Naar aanleiding van de sportmaand te Aalst organiseerde de Aalsterse zwem- klub Neptunus een zwemwedstrijd voor jongeren. Er waren negen deelnemende klubs. De uitslagen 100m rugslag kadetten jongens l.Stevenheydens Gunter, 2.Lelie Jeroen, 3.Lievens Kristof, 4.Van Aken Johan, 5De Wael Tom. 100m schoolslag heren l.Van Puymbroeck Rudy, 2.Poppe Peter, 3.Rousseau Peter, 4.Sigl Kurt 100m rugslag meisjes l.Blomme Valerie, 2.Van Cauwenberghe Dorien, 3-Van Der Haegen Nathalie, 4.Van Canneyt Deborah, S.D'Haese Ver- onik, ó.Jacques Emmily, 7.Van Over- meire Britt., 8.Pieters Cindy, 9-Semeels Kathleen 100m vrije slag eendjes jongens l.Huye Kevin, 2.Pieters Kurt, 3-De Bac ker Kurt, 4.Van Den Driessche Glenn, 5. Kindt Joachin, 6. Kindt Maarten, 7.Braeckman Joeri, 8.Beirens Joeri, 9.Martein Bert, lO.Blomme Patrick. 100m vrije slag benjamins meisjes GOLFBILJART l.Neetens Elke, 2.Van De Velde Annelies, 3.Nuyts Leen, 4.De Bruycker Natasia, 5.De Moor Isabella, 6.De Smedt Rebec ca, 7. De Mangeleer Frouke, S.De Her- togh Sigrid, 9-Andries Carla, lO.Verheec- ke Sylvie, ll.Van De Sype Joke. 100m schoolslag benjamins jongens l.Stevenheydens Kevin, 2.Van Dorpe Ste- faan, 3-Rijckmans Tim, 4.Meersman Koenraad, 5.Meersman Pieter, 6.Be- kaert Bart, 7.Van Dorpe Francois, 8.Lie- vens Jens, 9-De Keyser Kobe, 10.De Bor ger Guy, ll.Raemdonck Wim, 12.Roels Kris. 100m vrije slag kadetten meisjes l.Van Den Eede Els, 2.Roelandt Wendy, 3.Lavaert Heieen, 4.De Schrijver Lie sbet, 5.Serruys Nele, 6.Antheunis Vanes sa, 7.Cresens Jenny, 8.Van Oudenhove Evy, 9.Stalpaert Lisbeth, lO.Buydens Sy- bille, ll.Nuyts Elke, 12.De Wael Debby, 13-Stalpaert Daphne, l4.Permentier Veerle, 15.Kesteleyn Hannelore, lö.Rochtus Lieve. 100m vlinderslag miniemen jongens l.Blankaert Tom, 2.Van den Berghe Koen, 3-Tuts Geert, 4.Pauwels Steven, 5.Jacques Frederik, ó.Kindt Harald, 7.0oghe Tom, 8.Raemdonck Geert. 50m vrije slag dames l.Van Den Eede Els, 2.De Schrijver Lie sbet. 50m vrije slag heren l.Van Puymbroeck Rudy, 2.Rousseau Peter, 3-Lelie Joeri, 4.Sigl Kurt, 5Rous- seau Rik, 6.De Paepe Mamick, 7.Parent Jean-Franc, 8.Pauwels Steven, 9-Raes Joel, lO.Vermeir Geoffrey, ll.Verhasselt Sven, 12.Poppe Peter, 13.Van Huffel Thierry 100m schoolslag eendjes jongens l.Huye Kevin, 2.Martein Bert, 3-Beirens Joeri, 4.De Backer Kurt, 5-Braeckman Joeri, ó.Kindt Maarten, 7.Pieters Kurt, 8.Blomme Patrick, 9-Kindt Joachim, lO.Van Den Driessche Glenn, ll.Van Hamme Ken. 100m vrije slag eendjes meisjes l.Blomme Valerie, 2.Van Cauwenberghe Dorien, 3. Van Der Haegen Nathalie, 4.Van Overmeire Britt, 5 Jacques Emmi ly, 6. Pieters Cindy, 7.Van Canneyt Debo rah, 8.Semeels Kathleen, 9-Van Gasse Ann, lO.Verheecke Evi. 100m vrije slag benjamins jongens l.Stevenheydens Kevin, 2.Van Dorpe Ste- faan, 3.Rijckmans Tim, 4.Antheunis Guy, 5.Meersman Koenraad, 6.De Bor ger Guy, 7.Meersman Pieter, 8.Raemd- onck Wim, 9-Lievens Jens, lO.Bekaert Bart, ll.De Keyser Kobe, 12.Van Dorpe Francois, 13-Roels Kris. 100m rugslag benjamins meisjes l.Van De Velde Annelies, 2.Neetens Elke, 3.De Mangeleer Frouke, 4.De Bruycker Natasia, 5.De Moor Isabelle, 6.Andries Carla, 7.De Smedt Rebecca, 8.Verheec- ke Sylvie, 9-De Hertogh Sigrid, lO.Van de Sype Joke. 100m schoolslag miniemen jongens l.Pauwels Steven, 2.Blankaert Tim, 3.Vermeir Geoffrey, 4.Jacques Frederik, 5.Verhasselt Sven, 6.De Clercq Kurt, 7.Tuts Geert, 8.Kindt Harald, 9 .Janssens Alain, lO.Leys Steven, ll.Deley Stijn, 12.0oghe Tom, 13.Raemdonck Geert. 100m vlinderslag kadetten meisjes l.Van Den Eede Els, 2.Serruys Nele, 3.Roelandt Wendy, 4.De Schrijver Lie- Zwemmen. Groot zwemfeest in het Aalsterse zwembad (da) sbet, 5.Antheunis Vanessa, 6.Cresens l.Van Geem Bart, 2.Van Puymbroeck Jenny, 7.De Wael Debby, 8.Permentier Rudy, 3.De Paepe Marnick, 4.Rousseau Veerle, 9.Buydens Sybille, lO.Kesteleyn Peter, 5.Raes Joel, b.Rousseau Rik. Hannelore, ll.Rochtus Lieve. 4x50m vrije slag heren 100m vrije slag kadetten jongens l.KZNA (1.59.21), 2.LZV (2.01.50), l.Stevenheydens Gunther, 2,Lesliejoeri, J.OZEKA (2.07.19), 4.WIZC (2.15.16), 3-Lievens Kristof, 4.De Wael Tom, 5.Pannekoek Guido, ö.Van Aken Johan, 7. Van Huffel Thierry 100m vlinderslag heren 5.KZNA 2 (2.17.95) 4x50m vrije slag dames l.LZV (2.24.17), 2.KZNA (2.26.52) Op de Pinksterfeesten komen heel wat sport- takken aan bod, maar de grootste aandacht gaat alleszins naar het minivoetbaltomooi dat een enorme populariteit kent en dan ook heel wat kijkers lokt. Naast minivoetbal hoort volleybal eveneens tot de smaakma kers van de Pinkstersportfeesten. Minivoetbaltomooi Het tomooi wordt gespeeld ii> vier reeksen van vier ploegen. In de schiftingen speelt elke ploeg twee wedstrijden en van elke reeks gaan de eerste en de tweede naar de kwarti- nales. Bij gelijk aantal wedstrijdpunten zal het aantal gelukte strafcomers in aanmer king genomen worden en zo dat ook al gelijk is, beslist men bij muntopgooi wie naar de kwartfinales gaat. Bij de aanduiding der wedstrijden maken we melding van de reeks en ploeg A - B - C of D. In het voorbije weekend werden al zeven wedstrijden gespeeld waarvan hier de uitsla gen: - (1A-1B) De Bus/De Lantaarn - De Rode Draad: 64) Piet Abbeel lukte drie treffers - (2 A - 2 B) Juvenes - De Lantaarn: 2-8 Bij de, laten we zeggen 'beloften' van de Lantaarn, is veteraan André Steeman de leider van o.m. Pieter Strynckx, Eric en Danny Kint, Patrick Van De Velde, Luc Haentjens, Carlos Van Hecke - (3 A - 3 B) Reizen Smekens - MJ Sport: 2-4 Nest Van de Cauter scoorde tegen de Een- drachtploeg de vier doelpunten - (4A-4B) Shamrock Junior - Samko Buro: 0-5 De juniors van Shamrock kwamen niet opdagen zodat Samko Buro met forfait won - (1D-1C) Optiek De Bisschop - De Balans: 1-3 - (2D-2C) Albo - 't Zolderken: 4-11 Bij Berlare tekenden Jan Berkers voor vijf en Frank Van Den Abbeele voor vier ro zen - (3D-3C) Ranymex Tex - Van Veirdeghem: 2-6 Bij de winnaars horen o.m. Gilbert, Peter en Geert Christiaens, Jürg Merlin, Luc De Vuyst en Dirk Van der Slycken. Programma voor het Pinksterweekend Zaterdag 2 juni 09 u.: 4D Shamrock - 4C Oud en Nieuw/Des- seaux 10 u.: IC De Balans - IA De Bus/De Lantaarn 11 u.: 2C 't Zolderken - 2A Juvenes 13 u.: 3C Van Veirdeghem - 3 A Reizen Sme kens 14 u.: 4C Oud en Nieuw - 4A Shamrock Junior 15 u.: 1B De Rode Draad - 1D Optiek De 16 u.: 2B De Lantaarn - 2D Albo 17 u.: 3B MJ Sport - 3D Ranymex-Tex 18 u.: 4B Samko Buro - 4D Shamrock Zondag 3 juni: Kwartfinales L 13.15 u.: winnaar reeks 1 - tweede reeks 4 2. 14.15 u.: winnaar reeks 2 - tweede reeks 3 3. 16.15 u.: winnaar reeks 3 - tweede reeks 2 4. 17.45 u.: winnaar reeks 4 - tweede reeks 1 Maandag 4 juni: Halve finales 09.45 u.: winnaar wedstrijd 1 (kwartf.) - win naar 4 11.00 u.: winnaar wedstrijd 3 - winnaar 2 Troosting 15.30 u.: verliezers van de halve finales 18.00 u.: finale Ais scheidsrechters fungeren Albert, Hubert en Werner Christiaens, André Neus en Luc Van Cauteren. Volleybaltornooi Er wordt gespeeld in vier reeksen van drie ploegen. De reekswinnaar gaat rechtstreeks over naar de halve finales. In de schiftingen wordt iedere wedstrijd over drie sets ge speeld. Bij gelijkheid van punten, is de ploeg reekswinnaar die het minst tegenpunten liet scoren. Is de stand dan nog gelijk, dan beslist de muntopworp. In de halve finales, troosting, halve finales en finales wordt gespeeld naar twee winnende Het programma Zaterdag 2 juni Reeks 1: 13.30 u.: Vlug en Vroom - Collegestraat 14.15 u.: Collegestraat - Brandweer 15.00 u.: Brandweer - Vlug en Vroom Reeks 2* 15.45 u.: KWB-Center - BGJG 16.30 u.: BGJG - Gemeentescholen 17.15 u.: Gemeentescholen - KWB Center Zondag 3 juni Reeks 3: 13.30 u.: Samko Buro - Juvenes Adamas (kadetten) 14.15 u.: Juvenes Adamas - Juvenes Houten Kop 15.00 u.: Samko Buro - Juvenes Houten Kop Reeks 4: 15.45 u.: Windsor - Shopping Center 16.30 u.: Shopping Center - Pius X 17.15 u.: Pius X - Windsor De organisatoren delen mede dat de eerste wedstrijd op zaterdag en zondag stipt start om 13.30 u. Nadien starten de volgende wed strijden onmiddellijk na het beëindigen van de voorgaande. Maandag 4 juni Halve finales: 13.30 u.: winnaar reeks 1 - winnaar reeks 3 14.15 u.: winnaar reeks 4 - winnaar reeks 2 15.00 u.: troosting 16.15 u.: finale Als refs fungeren Etienne Steeman, Willy Vercruyssen en Hubert De Rycke. (e.d.w.) TAFELTENNIS Biljarten. Golfbiljartkampioen Van Vaerenbergh uit Erpe-Mere verdedigt de kleuren van 't Hoeksken (jv) Enkele jaren terug was de biljartclub 'De resultaat opleverde - men eindigde in Loebes'een gevreesde caféploeg die spe- het midden van de groep - had de Iers genoeg had om een drietal ploegen jeugdige speler Van Vaerenbergh toch te vormen met zelfs enige reserven er heel wat ervaring opgedaan van talrijke bovenop. Zoals dit echter met vele anderen die al enkele jaren in de tapbil- 'sporten' gebeurt, die in feite tot de jart meedraaien, vrijetijdsbesteding behoren, is er weinig of geen discipline en valt men van de top namPl soms vrij vlug naar de laagste regionen, Na amper een goed jaar kompetitiebil- Gedurende jaren wisten de biljarters )art ''et de 25-jarige P. Van Vaerenbergh zich in de hogere kategorieën van het z'ch inschrijven voor het kampioen- verbond van Aalst te handhaven maar schap van Oost-Vlaanderen. Dit is een een paar jaar terug werd de klub ont- tomooi voor A tot D-spelers maar ieder- bonden. Maar toch zijn er gelukkig altijd een begint eens als D-speler. Men moet mensen die zich niet laten ontmoedigen dan een zeker aantal punten behalen en men heeft maar weinig stimulans om naar een h°gere reeks over te staP" nodig om het opnieuw te wagen. Zo P60- Van Vaerenbergh speelde zich en- gebeurde het ook met de oude biljart- kele weken terug kampioen in de C-ka- klub en twee jaar geleden ging men tegorie en mag dus voortaan uitkomen opnieuw van start met twee ploegen i° de B-kategorie. Dit heeft hij echter op onder de naam van "t Hoeksken', naar een schitterende en verbluffende ma de gelijknamige café waar zowel de oefe- nier verwezenlijkt want tijdens de schfi- ningen als de eventuele kompetitiemat- fingen verloor hij in het ganse verloop chen doorgaan. Men trok opnieuw naar van het kampioenschap te Bottelare het verbond van Aalst en de beste ploeg s'ecJ\^ ^én set. startte in de B-reeks terwijl de minder Tapbiljarter Van Vaerenbergh zal nu goede naar de C-reeks verwezen werd. trachten in de hoogste kategorie uit te Met het nieuwe begin werd ook aan P. komen maar hiervoor zijn nog heel wat Van Vaerenbergh gevraagd om in kom- inspanningen nodig. Dank zij het kon- petitieverband mee te spelen. Met zijn takt echter met biljarters van hoger bevestiging werd hij als beloning in de niveau wil hij de leerschool niet ontlo- beste ploeg opgesteld en met zijn mede- en we hopen hem volgend seizoen biljarters speelde hij al dadelijk kampi- te mogen ontmoeten in de A-kategorie oen zodat zij naar de Ere-reeks van het om met de besten van de provincie te verbond van Aalst promoveerden. Al- kunnen kampen en ook dan met de hoewel het tweede wedstrijdjaar in de beker naar Mere terug te keren, hoogste regionale reeks minder gunstig JV Wie in Buggenhout een kampioenstitel in de wacht sleept, wordt op het ge meentehuis ontvangen. Een traditioneel gebeuren dat vorige week Tafeltennis- klub Eendracht te beurt viel. Jullie bezitten blijkbaar een abonne ment, zei sportschepen Mare Heymans, tijdens zijn toespraak. Vorig jaar moch ten wij hier ook al een kampioenen- ploeg begroeten. Een bewijs van de pe riode van hoogkonjunktuur die de klub doormaakt. Een deugddoende vaststel ling trouwens, nadat 'Eendracht' in het begin van zijn bestaan nogal wat lokaal perikelen meemaakte. Het tafeltennis, aldus nog verder de sportschepen, is een sport die onder schat wordt. Iedereen blijkt een bat ter hand te kunnen nemen, maar wie een partijtje speelt met een doorgewinterd speler als tegenstander, zal wel vlug merken dat die sport meer is dan met een bat op een balletje slaan. Ons land gaat er in die sport overigens op vooruit, enkele jongeren blijken het immers ook internationaal te maken. Een gevolg wellicht van de betere infrastruktuur waarover de tafeltennissers vandaag de dag beschikken en het logische gevolg daarvan dat meer jongeren zich tot de sport aangetrokken voelen. Kampioenen Aan een aantal individuelen en kam pioenen in ploegverband werden toen de traditionele plaketten overhandigd. Iris Breda is veertien en zij werd provin ciaal kampioene, Bart Vermoesen is ne gentien en werd en provinciaal en fede raal kampioen. In de KVTV-kompetitie werd de ploeg, gevormd door Mare Breda, John De Man, Fr. Simon, Jan Van Droogenbroeck en J. Meuris, kampioen in 3de afdeling B. In de Vlaamse Tafeltennisliga werd de A-ploeg gevormd door Frank De Her togh, John De Man, Jan Van Droogen broeck en kapitein Jos Vermaesen kam pioen en in dezelfde liga slaagde de B-ploeg erin de eindronde te winnen. Zij stijgt hiermee naar 4de provinciale. De ze ploeg bestaat uit Francois Simon, L. Raedemaeker en M. Breda. Vermelden we nog dat 'Eendracht' een dertigtal aktieve spelers telt. Pierre Van Rossem Tafeltennis. Iris Breda en Bart Vermoesen, kopstukken van De Eendracht in Buggenhout (foto guy) Tafeltennis. De kampioenen van De Eendracht uit Buggenhout werden gehuldigd op het gemeentehuis (foto guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30