te... Aaigem De grote dag van Jean-Pierre Van Rossem Parkeerders, opgelet vanaf 5 juni... r- 2.6MEI Oppositie en 'positie', ieder zijn waarheid... Musical voor kleuters in Vrije Basisschool van Nieuwerkerken Nieuws uit 't kollege De Voorpost - 1.6.1990 - 3 Als alfabetisch de allereerste "gemeente" in Vlaanderen krijgt Aaigem met zjjn circa 2.000 inwoners er een pluim by. Eerder was deze deelgemeente van Erpe-Mere gekend voor zijn "Meuleken te veel". Nu krijgt Aaigem bekendheid wegens het bezoek van de allicht meest beruchte Belg der laatste tyden, Jean-Pierre Van Rossem. Wekenlang hield hy de goegemeente in beroering wegens zyn tribulaties om zijn vrouw een graf te verschaffen met heuse diepvriesinstallatie. Her en der liep hy wel een blauwtje doch uiteindelijk vond hij soelaas in Knesselare. De installatie is nog maar pas enke le weken operationeel of Jean-Pier- re Van Rossem komt weer in het nieuws. Nu met een nieuw huwelijk, morgen zaterdag 2 juni. Dat hij daarvoor het bij uitstek lan delijke Aaigem prefereerde is het gevolg van zijn vraag naar raad aan een van zijn advokaten die zelf van Aaigem is en prompt de eigen paro chie aanwees. Voordien had Jean-Pierre Var Rossem reeds herhaaldelijk de me dia, ook de TV, gehaald en werd er zelfs in een vurig debat gewikkeld. Internationale bekendheid haalde hij in de Formula waar hij de Onyx renstal opkocht en zich in de For mule 1-wedstrijden stortte. Later werd dat Moneytron doch veel mo ney heeft hij er duidelijk niet ge raapt want hij gooide het over een andere boeg. Met stoomtrein, décapotable en paardekoets Het nieuwe paar Jean-Pierre en de kersverse gade, treden burgerlijk in het huwelijk te Etterbeek. Vanuit Etterbeek wordt dan naar Aaigem gereisd met een heel gezelschap, zeg maar een reuze-suite. Samen met dit paar trad ook een van Van Rossems medewerkers ge lijktijdig in het huwelijksbootje. Het wordt dus een dubbele plechtig heid. Jean-Pierre Van Rossem zou zich zelf verloochenen als hij naar Aai gem kwam net als jan en alleman. Te Etterbeek stappen de genodig den in een oude stoomtrein die hen via Aalst naar Burst brengt waar ze te 10.40 u. overstappen in twee bus sen. De beide bruidsparen rijden per li mousine naar Aaigem. Aan de afrit en de autostrade E40 worden ze opgewacht door de Aaigemse poli tie die hem eskorteert naar de Sint- Niklaas- en Leonarduskerk uit 1786. Daar heeft dan de plechtige dank mis plaats en rond 11.40 u. stappen beiae bruidsparen over in paarde- koetsen die aan het kerkportaal staan opgesteld en hen terug naar "het treintje" te Burst brengen. De genodigden laten de autobussen voor wat ze zijn en rijden met Ferrari's, Laborgh's en Lancia's naar Burst. Daar werd inderdaad een deel van de pendelparking voor het bonte gezelschap voorbehou den. Bij de hele plechtigheid hoort een veertienkoppig orkest doch de ge meente bevlaggen vindt Van Ros sem overbodig. LH portuun. Einde 1982 werd Aalst uit het financieel moeras gehaald door 300 miljoen saneringslening door optrekken van belastingen, door 172 miljoen van het Fonds De Clercq en döor 162 miljoen van de Kas van weduwen en wezen. Maar de uitgaven werden niet in bedwang gehouden. Van 1982 tot '88 stegen de werkings kosten van 170 naar 319 miljoen, de personeelsuitgaven van 700 naar 1117 miljoen en het tekort eigen dienstjaar van 42 naar 131 miljoen. Maar niettegenstaande de ingrijp ende maatregelen die het huidig be stuur reeds trof, sloot het meeija- renplan met een tekort van 413 mil joen einde 1994. In één jaar kon het moeras inderdaad bezwaarlijk drooggelegd worden. Volgens Oscar Redant zijn er vra gen van De Kerpel of de belastingen nog aan verhogen en of dienstverle ningen gaan worden afgebouwd al lerminst geschikt om de bevolking te kalmeren. En wat betreft het reiken van een helpende hand vraagt Redant waa rom die helpende hand niet uitge stoken werd toen de CVP nog mee bestuurde. Dit bestuur dankte reeds 41 perso neelsleden af terwijl tussen oktober '88 tot einde '88 vorig bestuur nog 31 {jersonen in stadsdienst binnen- oodste. En wat betreft het dalen van de werkingskosten dat is nog nooit of nimmer voorheen het geval geweest. Nu daalde die van 319 naar 278 miljoen. Verdere saneringsmaatregelen zijn op til, stelde Oscar Redant. Kollektieve verantwoordelijkheid Personeelsschepen André-Emiel Bogaert zegt dat in verband met de schuldvraag de hele gemeenteraad kollektief verantwoordelijkheid draagt. Wat betreft personeel heeft Aalst liefst 866 vastbenoemden waaraan niet geraakt kan worden. Toch werd de totaliteit van de pers oneelsleden afgezwakt van 1231 op 1 januari '89 naar 1150 op 11 november '89 en tot 1141 op 31 mei '90. Een vermindering van personeel dus van 90 personen of 7,23% in 15 maand. Er was dus duidelijk af bouw, zij het dan met bloed onder de nagels. De begroting daalde van 1281 miljoen naar 1237 miljoen in oktober '89. Toch werd het stadsbe stuur gekonfronteerd met bijkom ende lasten: CAO's, weddeverho- gingen en andere supplementaire niet te ontgane uitgaven. 'Het heil moet dus niet komen van elders. Wel van eigen beslissingen' zegt schepen Bogaert. Tegen de CVP Raadslid Van Der Borght Vera neemt het niet dat de CVP en haar fraktieleider voortdurend op de korrel genomen. De PW was drie maal tereke in de koalitie maar wordt niet belaagd. En tot schepen Bogaert zegde ze: 'U zegt altijd dat het zo niet verder kan. Wanneer gaat u er eigenlijk iets aan doen?' Burgemeester De Maght vroeg dat iedereen ermee zou ophouden voortdurend naar de schuldige(n) te vragen? Kijk liever naar de toe komst en reik een helpende hand. Maurice De Kerpel stelde dat in vorig bestuur geen gouverneur be roep aantekende, geen minister de stadsrekening naar zich toetrok. Toch werd er afgesloten met een boni van 400 miljoen. En ook toen was Aalst een centrumstad. En toch bleef er een positief saldo. Te dan ken aan CVP en PW. Maar nu staat het stadsbestuur met de rug tegen de muur. Het neemt geen in itiatieven. 'Is het uitgeblust?' Epiloog Denayen 'We hebben reeds genoeg feschiedenisles gekregen. Laat ons ijken naar de toekomst. Eddie Monsieur We moeten meer respekt hebben voor CAO'S die we unaniem hebben goedgekeurd. Jos Van Landuyt: De huidige situa tie is het gevolg van het beheer van vorig bestuur. 'Ge waart er ook bij' reageerde Vera Van Der Borght. Willy Van Mossevelde: tot Redant: U beaamde mijn tekst. Ik had het echter ook over uw ontslag. Men moet zaaien naar zijn zak. Chris Borms: Hel afschaffen van de verhaalbelasting kostte de stad 100 miljoen. 65, zegde Redant. Maurice De Kerpel: Ik protesteer formeel tegen wat gezegd werd over mijn intellektuele eerlijkheid. In elk geval heeft de realiteit me gelijk gegeven. LH Het Instituut van de Onderneming heeft een affiche uitgegeven "Europa en de on derneming rekenen op ons". Op de affiche een tekening uit een stripverhaal van Jean Roba dat begin 1991 voorde leerlingen van de zesde klas van de basisschool is be doeld. Men wil zo de belangstelling van de jongeren voor het Europa van morgen op wekken. De kunst van het beleggen in (schil derkunst is het tema dat in "Weekberich ten van de Kredietbank aan bod komt. Men heeft het over antiek en wat antiek precies is en tenslotte over de beleggings mogelijkheden. "Weekberichten" is ver krijgbaar in alle KB kantoren. Vorig jaar brachten de kleuters van de vrije Basisschool aan de Molen straat te Nieuwerkerken een musi cal "De dubbeldebbeljoekwabbel". Het werd een sukses zonder meer en daarom werd uitgekeken naar een nieuwe produktie. En die komt er dan ook. De 120 kleuters beleven op school heel wat. Zo gaan ze binnenkort op reis naar het Grote Waterland, waar Alfred Jodocus Kwak woont. Alfred is geen gewone eend, maar wat voor een. Wie Alfred Jodocus Kwak van naderbij wil leren kennen die moet op 7, 8 en 9 juni naar de school komen, want dat staat de eend centraal. Het zal zeker de moeite lonen en de kleuters zullen zorgen voor een hartelijk welkom. Er worden drie opvoeringen voor zien van deze nieuwe musical. De eerste heeft plaats op donderdag namiddag 7 juni om 13.45 uur en is bestemd voor de mensen die dan vrij zijn. Een tweede voorstelling heeft plaats op vrijdag 8 juni om 19.00 uur en een derde keer treden de kleuters op op zaterdag 9 juni om 19.30 uur. De voorstellingen heb ben plaats in de zaal "De Volks kring", Dorpsplein te Nieuwerker ken Aalst. De toegang bedraagt 50 frvoor kinderen tot 12 jaar en 100 fr voor volwassenen. - Eerste schepen openbare werken Edgard Hooghuyse kwam zwaar beladen tijdens de perskonferentie verleden dinsdag in de persruimte. Hij droeg, niet zonder moeite een stapel bons van verleden jaar die vooral om financiële redenen nog op uitvoering wachten. Zowat 5000 bons voor wegen allerhande. Daarmede wilde hij de visu aantonen dat aandringen op realisatie van een of ander werk geen zin heeft. De stad heeftgewoon de middelen niet om tot vele realisaties over tegaan. Met 58% van haar inkomsten aan personeelslasten en ruim 30% voor delging van leningen blijft er uiteraard weinig over om te kunnen werken; De begroting is nu uiteindelijk wel goedgekeurd doch de erbij horende voorwaarden gesteld door minister Luc Van den Bossche liegen er niet om. - Na het pinksterweekend gaat de nieuwe regeling van parkeren te Aalst definitief in. De firma belast met de aanpassing van parkeerme- ters en -automaten beloofde tijdens dit weekend alles in orde te zullen krijgen. Vanaf dinsdag 5 juni treedt dan ook de nieuwe regeling in aktie. Het optreden van de inderdaad zeer ijverige parkeerwachters heeft er reeds voor gezorgd dat er verandering is gekomen in het parkeerge- drag van een aantal automobilisten. Er komt meer parkeerruimte in de binnenstad omdat velen, een parkeerplaats zoeken elders. Waar men vroeger op de parking aan de Kattestraat quasi nooit tijdens de dag een plaatsje vond om zijn wagen kwijt te geraken schijnt dit momenteel geen probleem. Er is nu wél plaats. Allicht het gevolg van de vele processen-verbaal door de parkeer wachters dc jongste weken opgesteld. Voorlopig blijven ze vooral aktief in de centrumstraten. Ook op de pendelparking die door de NMBS nog steeds aan de stad niet betaald is (6 miljoen). Buiten de binnenstad is het gewoon de politie die de parkeerregeling in het oog houdt. Maar ook in het stadscentrum is de gewone politieman wegens de komst van de parkeerwachters allerminst ontslagen van zijn op dracht in verband met de parkeerreglementering. Wat betreft de schuld van de NMBS aan de stad richtte het Aalsters stadsbestuur nog recent een aanmaningsbrief om de som te bekomen. De belofte dat dit zal gebeuren is wel in handen van het stadsbestuur en vermits belofte schuld maakt, kan de som ons niet ontsnappen. - In verband met de status van de vrouw en haar vertegenwoordiging alom verdedigde burgemeester Dc Maght verleden dinsdag op de allereerste provinciale vergadering over deze materie te Gent de waardigheid en bekwaamheid van de vrouw. «Men moet geen funktie opeisen omdat men vrouw is», zegde ze op de perskonferentie. «Maar anderzijds mag vrouw zijn geen hinderpaal betekenen. Gewoon be kwaamheid moet de norm zijn. - Op 3 juli komt minister Openbare Werken Sauwens op werkbezoek naar Aalst. Een hele reeks dossiers woeden hem ter voorbereiding toegestuurd. Uiteraad zal het al dan niet sluiten van de ring en de wijze waarop ter sprake komen. Ook vanzelfsprekend het openbaar ver voer. Ér wordt trouwens ook onderhandeld met de maatschappij van buurtspoorwegen. Tussen 12 en 12.30 u. zal tijdens een perskonferentie in aanwezigheid van de minister op een perskonferentie worden medegeeld wat be sproken werd. - Het stadsgebouw in de Driesleutelstraat wordt een «Centrum voor Werkzoekenden en voor Vrijetijdsbesteding». De werken voor aan passing ziin bijna klaar. Na de vakantie gebeurt dan de verhuizing. Na twee reeds opgelopen mislukkingen komt er nu geen bar meer. Het stadsbestuur heeft de volledige ruimte van het gebouw nodig; - Wat betreft de steeds leegstaande SULBB-gebouwen aan de Oude Vismarkt is er nog geen bestemming gekend. Ook deze aanduiding van bestemming moet kaderen in een totaalplan van bestemming van alle stadseigendommen. Die moeten in hun totaliteit herbekeken worden. Maar dat heeft men ons reeds lang gezegd. - De stad wil nieuwe projekten financieel mogelijk maken en zou daartoe geleidelijk overgaan tot verkoop van o.m. oud-gemeentehui zen; Dat van Nieuwerkerken zou als eerste aan bod kunnen komen. Voor het dienstcentrum is er een herwisselstelling in een leegstaande klas. Of dat ook mogelijk is voor «Kind en Gezin» met wacht-, behandeling- en kleedkamer is nog uit te kienen. Ook voor de foto- klub. Verder wordt momenteel gedacht aan het van de hand doen van de oud-gemeentehuizen van Erembodegem en Moorsel. - Wat betreft REWA blijft het wachten geblazen. Een slopingsver- gunning moet gekoppeld zyn aan een bouwvergunning. Tot hiertoe had men van REWA enkel schetsen van wat ze wilden. Nu het lot van de H. Geestkapel door minister Waltniel definitef bezegeld is moet REWA uitgewerkte plannen klaarstomen. Die zijn aan het stadsbestuur beloofd vóór einde 1990. Voor de bouwvergunning verleent het stadsbestuur dan ten gepasten tijde advies en dat doet ook de provinciale administratie Ruimtelijke ordening en leefmilieu (AROL, waarna de stad dan de knoop door hakt rekening houdend met de voorliggende adviezen. - Bij de bestuurswisseling anderhaltjaar terug werd beslist een ontvangstbalie bij de inkom van het stadhuis in te richten met voor de bezoekers een informatie-; doorverwijs- en/of begeleidingsfunktie. Momenteel is daar nog weinig van in huis gekomen; Het personeel dat daartoe geschikt lijkt is wel reeds aangeduid, het moet echter nog enige opleiding krijgen. «Niet iedereen past voor dergelijke opdracht. Schoon zijn is alleszins geen belemmering» werd geglimlacht. - Momenteel zijn er weer tal van werken aan gang. In de Alfred Nichelsstraat wordt het asfalt aangelegd en werd er reeds gereden. In de Zonnestraat is het gedeelte tot aan de maanstraat afgewerkt. In het overblijvend gedeelte worden nu kant- en boordste- nen aangebracht. Te Hofstade is men doende aan het ondergronds brengen van kabels. De werken in de Arbeidstraat hangen niet af van het stadsbestuur. Het zijn werken van Interstoom. LH Erpe-Mere. Jeugdhuis Dido organizeerde een geslaagde Greenpeace dag (a) Aalst. De Lodderoeigen in hun nieuw lokaal in de Koolstraat (a) Schepen van Financiën stelde in vorig bestuur tot vervelens toe te hebben gewaarschuwd voor het scheef groeien van de financiële si tuatie van de stad die uitmondde in verhoging van de belastingen. De CVP-fraktieleider gaf zulks ridder lijk toe in een schrijven, maar vond optreden in het zicht van de ge meenteraadsverkiezingen niet op- mmrn. mmp

De Voorpost | 1990 | | pagina 3