Laat uw wagen wijden bij de Sint-Kristoffelgilde Aalst Gratis naar Willy Van De Walle Sona Bambrugge al twintig jaar op de fiets Kursussen van Professor Brugman en Hanna Kirsten in Aalsters Vredeshuis Nieuwerkerken heeft eindelijk ontmoetingsruimte Etienne Bauwens in Kasteel van Gaasbeek 6 -1.6.1990 - De Voorpost Elke zondagmorgen ontmoet men ze met lange slierten langs onze we gen. Groepen wielertoeristen die zich willen fit houden en enkelen die nog kampioenenallures willen aannemen. Sommigen zijn gedisci plineerd maar te veel anderen zijn dit niet zodat de veiligheid van de weggebruiker nogal eens in het ge drang komt. Sona Bambrugge groepeert een veertigtal fietsers die elke zondag tussen de 50 en de 100 km afhaspe len. Toch zijn er ook die individueel in de week op de fiets stappen om er wat meer uit te persen. Sona bestaat dit jaar twintig seizoenen en de naam staat voor 'Sport en Ontspan ning na Arbeid'. Bij de aanvang was de wielervereniging aangesloten bij de Belgische Bond maar men vond de reglementering te omslachtig en sommige opgelegde beperkingen kleingeestig. Als gevolg hiervan trok men zich terug uit de Bond en men ging autonoom werken wat het voordeel had om zelfstandig te be slissen. Zoals alle andere clubs beperkt So na zich evenmin tot de gewone zon dagse uitstappen en enkele keren per jaar organiseert men langere ritten die om en bij de 200 km schommelen. Het gebeurde ook dat men tochten ondernam die meerde re dagen in beslag namen, zoals o.a. naar Lourdes, de Vogezen, Tirol, e.a. Dit is nu wel al een paar jaar geleden en men acht de tijd rijp om volgend jaar met hun buren uit Ot- tergem, de WTC Beekkantvrien- den, een tocht van twee weken te ondernemen naar Liechtenstein. WTC Sona Bambrugge tracht het ernstig te doen en dit heeft in het verleden al enkele resultaten ge had, nl. zijn ze al twee maal tot sportlaureaat van Erpe-Mere uitge roepen, een bekroning voor de tal rijke inspanningen vanwege het be stuur dat thans samengesteld is uit Jozef De Sutter (voorzitter), Paul Bambust (sekretaris) en Dirk Bam- bust (penningmeester). Het sukses van Sona ligt hem in de onderlinge vriendschap want alle wielertoeristen die bij de club aan gesloten zijn weten dat er komen rijden als ontspanning en niet om nog groter kampioen te worden. Die tijd is voorbij alhoewel dit niet duidelijk tot uiting komt bij bepaal de leden van andere clubs. JV De Voorpost reserveerde een aantal vrijkaarten voor het aperitie- fkonsert met Willy Van De Walle op zondag 17 juni a.s. in lokaal CRAZY BOL Jazz Club, café Windsor. Albert Lienartstraat 28 te Aalst. Het belooft weer een swingende zondagmorgen te worden, want wanneer Willy van de partij-is doet men er goed aan op tijd te zijn. Stipt om 11 uur start het koncert met aan de drums Erik Brisfer, piano René Harvengst, trombone MC Guive. Aan de bas de nieuwste aanwinst Leo Nuyts en last but not least de nieuwe ereburger van Brussel. Willy Van De Walle (sopraan en tenor sax, fluittist en entertainer!) Onze lezers kunnen gratis kaarten afhalen op woensdag 13 juni om 15 uur op het redactieadres Dr. De Moorstraat 6, Aalst, tot zolang de voorraad strekt. Wie niet tot de gelukkige hoort kan kaarten aanko pen in voorverkoop aan 150 fr., aan de kassa 200 fr. Jm Heyman Aalst. In het Vredeshuis waren professor Brugman en zijn echtgenote te gast "De nieuwe mens" (jmh) In de gebouwen van de vroegere gemeenteschool aan de School straat te Nieuwerkerken werd de nieuwe polyvalente zaal uiteindelijk ingehuldigd. Het gevolg van een zware bevalling waaraan tal van ba rensweeën voorafgingen en waar over in de gemeenteraad reeds ja ren werd gedebatteerd. Burgemeester van Aalst Anny De Macht en eerste schepen Edgard Hooghuys, laatste burgemeester van het zelfstandig Nieuwerkerken openden het nieuw ontmoetings centrum waaraan Nieuwerkerken reeds lang behoefte had. Het omvat een fraaie ruimte de totaliteit van drie vroegere klaslokalen en er zijn een podium en een dansvloer. Sa men met de semi-professionele keuken bedraagt de kostprijs van het geheel circa 4,5 milioen. Burgemeester De Maght zegde dat geopteerd werd voor deze nieuwe ontmoetingsruimte liever dan de lo kalen te laten verkommeren. En schepen Hooghuys was in zijn nop jes omdat «zijn Nieuwerkerken» nu finaal een valabele ontmoetings ruimte heeft die kansen biedt aan iedereen. Vanzelfsprekend wijst de inrichting vooral naar feest en kof fietafels allerhande maar met het podium biedt het tevens ook heel wat andere mogelijkheden. In een volgende fase wordt de vroe gere speelplaats heraangelegd en zal dienen als parkeerplaats. Een som daartoe is trouwens reeds in de begroting ingeschreven; De bibliotheekfiliaai wordt ruimer, de andere nog leegstaande lokalen worden heraangepast en de quasi bouwvallige muren aan de School straat zullen worden gesloopt. En zoals op de perskonferentie ver leden maandag gezegd ligt het dui delijk in de bedoeling het oud-ge- meentehuis zelf te verkopen. LH Woensdag 23 mei waren professor Hendrik Brugman, rektor van het Europacollege te Brugge, en Hanna Kirsten te gast in het Aalsters vre deshuis. Hanna Kirsten gaf er een voor dracht over "moeder-dochter rela tie in de poëzie". Zelf is ze dichteres en in haar werk heeft ze het vaak over dit tema. Haar echtgenoot, professor Hendrik Brugman die haar vergezelde, kreeg daags voor dien de Taaluniepenning voor zijn biezondere inspanningen voor ae samenwerking tussen Vlaanderen en Nederland, ook in Europees perspektief. Professor Brugman kreeg in 1953 als eerste de Karei De Grotepriis voor zijn inzet in verband met de eenmaking van Europa. Hij trad op de voorgrond als promotor van het Europees federalisme en was onder meer voorzitter van de bestendige kommissie van de Nederlandse kongressen, bestuurslid van diverse Vlaamse, Nederlandse en Europe se verenigingen. Als publicist en re denaar had en heeft hij rechtstreeks via zijn vele oud-studenten grote invloed gehad op het europees inte- 3. Hij bevorderde in het De Nieuwe Mens organizeert tal van aktiteiten waaronder ook kur sussen. Zo werd onlangs begonnen met een boeiende lessenreeks "kaartleggen". Kaartleggen spreekt tot de verbeelding van menigeen. Het is een direkte en zeer snelle manier om iets aan de weet te ko men over een bepaald persoon, een persoonlijkheid, een karakter, een geberutenis of een toekomst. Meer der kaartspelen zijn geschikt om aan kaartleggen te doen. Het kaart leggen metXeonormand blinkt uit door zijn grote eenvoud en zijn een voudige interpretatie. De bedoeling is vooral praktijk gericht en het zal Naderlands taalgebied, de Europe se gedachte. (JMH) de beoefenaar in staat stellen om zelf kaart te leggen. Geen enkele basiskennis is vereist. Op dinsdag 12 juni start een nieuwe kursus "terug naar vorige levens". Lesgever is N. Meskens. Niet altijd is er leven voor de dood, maar is er ook altijd leven na de dood? Welke bewijzen zijn hiervoor? De lesgever zal een aantal tot de verbeelding sprekende bewijzen aanvoeren over het bestaan van leven na de dood. Aalst. Lesgever D. Gekiere begeleidt de kursus kaartleggen (a) Bovendien mondt het gesprek uit in de reïnkarnatiegedachte. Welke be wijzen kan men hiervoor aanvoe ren. Beide lessenreeksen hebben plaats in het kultureel centrum de Werf in de Molenstraat te Aalst, (da) Aalstenaar Etienne Bauwens stelt van zaterdag 2 tot en met 24 juni zijn kunstwerken tentoon in het prachti ge kader van het Kasteel van Gaas beek. Men kan deze tentoonstelling dagelijks bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur, behalve op maandag en vrijdag. Op Pinkstermaandag is de tentoonstelling wel toegankelijk. Etienne Bauwens werd geboren te Aalst in 1930 en volgde in zijn ge boortestad en in Antwerpen akade- mie. In Antwerpen werd hij lau reaat van het Nationaal Hoger In stituut. Hij nam deel aan verschil lende tentoonstellingen en expo- zeerde ook individueel. Men zag werk van hem in Aalst, Affligem, Brussel, Gent, Beersel, Deurle, Haasdonk, Leuven en Willebroek en meerdere werken van hem zijn in stads- en staatsbezit. Etienne Bau wens behaalde meerdere prijzen. Onder meer in 1952 de Valerius De Saedeleerprijs in Aalst. De kunste naar, over wie Michel Duchateau een monografie schreef, is woon achtig in de Sint-Vincentiusstraat 18 te Aalst waar hij zijn atelier heeft en dat kan men bezoeken op af spraak. De tentoonstelling in het Kasteel van Gaasbeek wordt geor- ganizeerd naar aanleiding van de 60e verjaardag van de kunstenaar. Aalst. Veel belangstelling voorde kwsus "de nieuwe mens" (a) Heropbloei Na volle bloei kwam er een periode van stagnatie wat zich ook toonde in het dalend ledenbestand. Een paar jaar geleden namen een aantal mensen o.l.v. Theo Van Gij- zeghem de draad terug op. In twee jaar kreeg de Sint-Kristoffelgilde er liefst 136 leden bij. Leden krijgen een sticker en nu voor het eerst, wordt er ook een mis opgedragen op 3 november voor de overleden leden tijdens het werk jaar dat loopt van september tot eind augustus. Dat gaat dan ge paard met de uitreiking van een her inneringsprentje waarop de namen van de afgestorvenen staan ver meld. Lid worden kost 100 fr. doch de au towijding kost vanzelfsprekend niets. Wat de Sint-Kristoffelgilde te bieden heeft - Doorlopend worden H.H. Mis sen opgedragen om de bescher ming van de leden in het verkeer af te smeken. - Ter intentie van een overleden lid wordt een H. Mis opgedragen. Hiertoe dient de lidkaart met het overlijdensbericht overgemaakt te worden aan het bestuur (adres sen hieronder). Aan de familie wordt tijdig dag en uur van deze eucharistieviering meegedeeld. - Jaarlijks grijpt een plechtige dienst plaats ter intentie van de levende en overleden gildeleden. Alle aangeslotenen worden tijdig verwittigd. Bij deze gelegenheid wordt een gedenkprentje uitgegeven met vermelding van de in het afgelo pen jaar afgestorven leden. - Tenslotte is er de jaarlijkse offi ciële, plechtige autowijding. LH Aalst. Willy Van De Walle aan het werk (jmh) De Aalsterse Sint-Kristoffelgilde wydt andermaal auto's in de hovingen van het Kapucijnenklooster aan de Kapucjjnenlaan te Aalst. Op zaterdag 16 juni na de eucharistieviering in de parochiekerk van Sint-Antonius (Sint-Job) te 18 .30 u. en op zondag 17 juni na de mis van 9.30 u. Verleden jaar waren er ruim 800 wagens die door Pater Eventius werden gew^d begeleid door wijdingskommissarissen. De wagens kunnen geparkeerd worden op de speelplaats van het Sint-Jo- zefskollege afdeling Kapucijnen te bereiken via de ingang tussen de Kapucijnenkerk en 't Kapucijntje op de hoek Sint-Jobstraat - Kapucij nenlaan. Wie wenst in te schrijven als lid zich wenden tot erevoorzitter Fre- (100 fr.) kan hiervoor terecht bij denk Boel, Kapucijnenlaan 2; voor- een kommissaris tijdens de wij- zitter Theo Van Gijseghem, Gu- dingsplechtigheid. Ook vooraf zo- staaf Papestraat 55; E P. Eventius dat hij dan thuis de nodige doku- yan Gemern Proost, Kapucijnen- inenten ontvangt. Daartoe kan men laan 95; Andre Cortvnend, sekreta- ris-penningmeester, Kareelstraat 30, bus 1; Robert Verhulst, Regel- sbruggestraat 42; Hans Buyl, Korte- nhoekstraat 6c te Hofstade of Emiel Liebaut, Naarstigheidstraat 60. 42 jaar wijdingen In 1948 had te Aalst bij de Kapucij nen de allereerste autowijding plaats. Pater Olivier had een dergelijke wij ding ergens in Wallonië meege maakt en kreeg er de smaak te pak ken. Men zou te Aalst inspelen op de vaak uitgedrukte wens auto's te wijden en tevens zou dit een bron van inkomsten worden te gebruiken voor het instandhouden van de kerk van de kloostergemeenschap. Deken De Cock deed de eerste wij ding. Liefst 200 wagens. Voor die tijd toen de auto nog een statussym bool was en nog geen gebruiksvoor werp een groot aantal. Mensen zochten duidelijk bescherming en veiligheid en vertrouwden daartoe op Sint-Kristoffel. De Gilde werd dan ook als kerkelijk genootschap door de bisschoppelijke overheid erkend en haar standregelen goed gekeurd. Het allereerste bestuur bestond uit voorzitter Jan De Schrijver, sekre taris August Van Ypersele, pen ningmeester Frans Hendrickx en het enig nog overlevend lid-mede- stichter Theo Van Gijseghem. Ver dere voorzitters waren dr. Clin- ckaert, de heer Van der Haeghen van garage Central en Frederik Del.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6