De Voorpost Dender - SOS - Dendre bezette Denderbruggen Jean-Pierre en Rachida brengen zon over landelijke Aaigem audNaa Met Teledienst weer de lucht in Honderdste Fiat dienstwagen voor Wit-Gele Kruis HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Show die Aaigem en de regio nooit vergeten DENDER 16 - 8.6.1990 - De Voorpost WMkblid vtn Dt»4«r Darm* - ScteldutrMk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Eens bezong Jan de Wilde stilte en de landelijkheid waarin het fusiedorpje Aaigem normaal baadt. Rocco Granata verbrak die pastorale rust toen hij met Rosita, de dochter van de toenmalige burgemeester, in het huwelgk trad. Hg wijde aan zijn bruid zelfs een schlager. Verleden zaterdag werden echter voor een paar uren de bakens te Aaigem totaal verzet Van enige rust of pastorale gedegenheid was niet de minste sprake meer. Heel Aaigem spoedde zich inder daad naar het, alle proporties in aanmerking genomen, ruim kerk plein. De politie had er trouwens nadarafspanningen laten aanbren- fen en jong en minder jong stond eurig achter de omheining. Tussen Burst en Aaigem, zowat 4 km, was het net of de Ronde van Frankrijk moest er passeren. Volk langs beide zijden van "het parkoers". Met een puffend stoomtreintje met op de "buik" de initialen J.P. (van van Rossem) en R. (van Rachida Gmili Bettar) was het ruim honder- dkoppig gezelschap uit Etterbeek aangekomen. Jean-Pierre en Ra chida waren er burgerlijk getrouwd. Voor Jean-Pierre die onlangs we ken lang in het nieuws kwam met de installatie van het lijk van zijn twee de echtgenote in een diepvriesgraf was het de derde maal. Van de ante cedenten van de zowat 20 jaar jon- fere blonde, hupse en goedlachse lachida was minder geweten. Wel zagen we haar na de plechtigheid op het treintje te Burst zitten met een kind op de schoot. Geld en boter "Met geld koopt men niet alleen de boter, men koopt er zowat alles mee" hoorden we tijdens de lange wachtperiode in de menigte verkon digen. Men had het er over de fabuleuse sommen die Jean-Pierre Van Ros sem - de familienaam liet men er in Aaigem reeds af, "Jean-Pierre" was reeds ruim voldoende - aan deze dankmis die zou uitgroeien tot een buitenmaatse show zou spenderen. Getallen met minder dan 5 nullen Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. werden nauwelijks het vernoemen waard. Aaigem liet duidelijk de ei gen fantasie vrije teugel. Men had er, om de tijd te doden, over uitde len van bankjes van 5.000 fr. onder de menigte. Ook over het verloten van een Ferrari onder de aanwezi gen in de kerk tijdens de dankmis waar onder iedere stoel zich een loterijbriefje zou gelegd zijn en na de dankmis zou Jean-Pierre dan het winnend nummer wel trekken. An dere wilde geruchten liepen er over grote sommen die het gemeentebe stuur voor zijn moeite zou krijgen maar daarvan had burgemeester De Langhe die de honneurs waarnam geen weet. Ook de Aaigemse Fanfa re Nieuw Leven die in afwachting met eigentijdse muziek het wachten aangenaam maakte, zou met tien duizenden zijn bedacht. Gelove maar wie wil. Alle elementen waren er Enig riviertje was er te Aaigem niet te vinden. Anders zouden ook bij de show wel boten zijn ingeschakeld geweest. In afwachting beperkte de show zich tot de oude stoomtrein voor de trajekten Etterbeek-Burst en Burst-Haacht, tot twee reuze au tobussen die moeilijk evolueerden wegens de laagte van hun chassis en de ongelijkheid van het wegdek op het plein en tot een serie sneeuw witte limousines van het merk Che vrolet die speciaal uit Nederland warén overgebracht. Uiteraard wa ren er ook een klein dozijn Ferrari's die eigenlijk slechts dienden voor de show en geen enkele funktionele rol speelden in het geheel tenzij dan als imponerend element. Toen het bruidspaar in de kerk was verloor de politie de kontrole over de situatie en kroop zowat iedereen die kon over de omheining. In de kerk gera ken ging niet. Body-guards zorgden Elaus op. Het publiek uit de bussen on nauwelijks bekoren. Men her kende er geen enkel bekend gezicht in. "Mensen zoals U en ik" zei me een Aaigemse die haar kommen- taar niet spaarde. Voor een paar invités uit de limou sines ging wel een goedkeurende ovatie op wegens de vestimentaire (on)gekleedheid. Een dame in chiek toilet en met reuze-grote hoed stal de show. Vermits men haar naam niet kende riep men dan maar vol enthousiasme "In-grid. In-grid". Ondertussen cirkelde er boven on ze hoofden een vliegtuig dat het gebeuren vanuit de lucht op band vastlegde en indikaties verschafte aan de vele medewerkers van Jean- Pierre die voor de georganiseerde wanorde instonden. Getrouwd Omdat het publiek over de barrika- vergaapten rieur van de Ferrari's en vooral de dashborden werden nauwkeurig ge- ïnspekteerd en gekommentarieerd. Ook de Ferrari's hadden het met hun lage ophanging wel eens even moeilijk. Twee bruidsparen Toen J.P. en Rachida aankwamen met een Rolls-Royce en de geno digden met twee bussen ging er ap- den geklauterd was kon wie op ziin plaats gebleven was nog nauwelijks zien wat er gebeurde. Toen Jean- Pierre in plechtig zwart doch zon der das en uiteraard met de grijze haren tot in de lenden samen met Rachida verscheen - een hupse da me met een bruidskleed met alle fiorituren, uitsteeksels aanhangels en andere mogelijke "palullen" er aan - werd door het regiment foto grafen goedwillig geposeerd. Jean- Pierre en Rachida groetten het pu bliek minzaam en er waren zelfs kushandjes bij. De bussen met de genodigden re den weg. De Ferrari s baanden zich een weg door de massa. Het bruids paar steeg in een witte koets be spannen met zwarte Friese paar den. Voor het tweede bruidspaar dat er voor spek en bonen bij liep, was er eveneens een witte koets en dan waren er nog zwarte koetsen. Met op de bok telkens koetsiers in volle ornaat, chapeau-buse inbegre pen. Stap voor stap ging het dan naar Burst. Een triomftocht voor Jean-Pierre en Rachida die duide lijk van de show niet genoeg konden krijgen. Eens bijna aan het station begon het echter pijpestelen te re- fenen en moesten Rachida en ean-Pierre beschermd worden met een regenscherm. Finaal raakte ook de big boss van de ex-renstal Moneytron, de beursman met de gouden handen en de kollek- tioneur van akademische docto- raats- en licentiaatstitels Jean-Pier re Van Rossem uit het residentiële Knokke of wat dacht U op de trein. Onlangs werd door de firma Fiat de 100e dienstwagen overhandigd aan de Wit-Gele Kruis afdeling van Wetteren. De overhandiging gebeurde in Wichelen. De nieuwe dienstwagen is een Fiat Panda. Fiat schenkt telkens bij de verkoop van 200 voertuigen een bedrijfswagen aan het Wit-Gele Kruis. Dergelijke wagens zijn van kapitaal belang voor de werking van het Wit-Gele Kruis. De heer Blancquaert bestuurslid van het Wit-Gele Kruis arrondisse ment Dendermonde zei tijdens de overhandiging dat de vzw haar diensten al meer dan een halve eeuw ter beschikking stelt van de hele bevolking. In Oost-Vlaanderen telt het Wit-Gele Kruis bijna 1000 personeelsleden, van wie 87 gediplomeerde verpleegkundigen, 4 paramedisch personeel en 9 administratief- en onderhoudsper soneel. In 1989 werden meer dan 4,6 miljoen verzorgingen aan zieken, gehandicapten en bejaarden thuis verstrekt. Vorig jaar legden in het arrondissement Dendermonde 103 Fiatdienstwagens om en bij de 1.285.000 kilometer af. De nieuwe wagen wordt ingezet in de afdeling Wetteren die zich uitstrekt over de gemeenten Wetteren, Wichelen, Laarne, Overmere en Uitbergen en te bereiken is in de Wegvoering- straat 63 C te 9200 Wetteren (091/69.84.74). In Dendermonde vindt men het Wit-Gele Kruis in de Kerkstraat 36 te Dendermonde (052/ 21.41.53) en de afdeling Zele, Markt 4 te Zele (052/44.93.83) (meegdeeeld) Op zaterdag 30 juni tussen 14.00 en 18.00 uur kan men met Teledienst Dendermonde weer de lucht in. De helikopter staat ter beschikking op het haventerrein aan de Scheldekaai (Noordlaan) te Dendermon-, de. Momenteel verkoopt men lotjes, die een kans geven een luchtdoop te winnen. Ben je niet bij de gelukkige winnaars, dan kan je als betalend passagier nog meevliegen. Een hele belevenis, zo'n vlucht met een helikopter waarin vijf personen tegelijk kunnen plaatsnemen. Het is echt de moeite waard de Denderstede en omgeving eens vanuit de lucht te bewonderen. Tevens een ideaal geschenk voor een scholier of student die het schooljaar met sukses achter de rug heeft en in elk geval een originele attentie voor een vriend of een vriendin. Kortom, er zijn redenen genoeg om er eens uit te vliegen. Kom alvast op 30 juni naar de Scheldekaai en vlieg mee de lucht in. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij Teledienst, Cen trum voor Maatschappelijk Werk en Vrijwilligershulp, Onze Lieve Vrouwkerkplein 31 te 9330 Dendermonde (052/21.51.35.)' fylst. Bezetting van Denderbruggen. Sommige bezetters maakten overduiit lijk kenbaar dat de Dender een kwalijke reuk nalaat (a) der. Sluit aan en steun deze vereni ging, gevestigd in de Korte Nieuw- straat 12 te 9300 Aalst. Tel.053/ 78.38.14 of 78.89.84. Bij de aktie wa ren politici als Jan Caudron, Luc Van Lierde en Dolores Baita nam betrokken en ook een aantal pront nenten van de CVP kwamen ec kijkje nemen. U Buggenhoul. Jacobus Kameel zorgde voor de kinderanimatie op het Sint-At dries wijkfeest (foto guy) Verleden zaterdag werden alle Denderbruggen van Aalst bezet van 11 tot 13 uur door mensen van de Aktiegroep Dender-SOS-Dendre. Die van Erembodegem, de Zee- bergbrug, de Sint-Annabrug, de Zwarte Hoekbrug en de brug te Herdersem, verkeerdelijk de "Wie- zebrug" geheten. Ook op de andere bruggen over de Dender zowel stroomop- als stroo mafwaarts zou dat het geval zijn geweest. Aktievelingen voor ons al ler leefmilieu waren er geposteerd met zwarte vlaggen die duidden op de dode Dender en met de symbo len van het interregionaal aktie- komitee Dender-SOS-Dendre dat grensoverschrijdende vervuiling van de Dender tracht tegen te gaan. De Dender, eens een visrijke rivier waarop velen konden spelevaren is inderdaad gedegradeerd tot een open riool met verpestende stank, soms meterhoge schuimlagen en vervuiling door allerhande zware metalen en giftige stoffen. Er werd reeds veel over gepraat en gepala- verd. Maar zonder resultaat. Inte gendeel, de vervuiling van de Den der neemt nog steeds toe. Zulks niettegenstaande plechtige belof ten van diverse instanties, tot op heden kunnen de bewoners van de Denderstreek nog geen enkele ver betering vaststellen. De Dender blijft de meest vervuilde rivier van ons land. En uiteraard is hij dan ook in belangrijke mate verantwoorde lijk voor de vervuiling van de Schel de, eens die "machtige, prachtige vloed.." Zij verstoort dan verder op haar beurt het biologisch milieu van de Noordzee. Eisen De voorbijgangers, -rijders kregen een eisenblad in de handen gestopt en werden aangezocht een zelfkle ver van Dender-SOS-Dendre te ko pen. Meestal werd zeer positief ge reageerd op deze aktie. Een aantal mensen feliciteerden zelfs de gepo- steerden met hun initiatief. Zij we ren er inderdaad zelf van overtuigd dat langer praten geen zin heeft en dat alleen akties naar verbetering Aalst. Deze slogan is duidelijkaan de Dendervervuiling moet een einde komen (a) kunnen leiden. Hardere akties voor de toekomst worden dan ook aller minst uitgesloten. Slechts weinige mensen uitten wanklanken als "Wat gaat ge met dat geld (van de sti ckers) doen?" of t Is toch allemaal boter aan de galg". Maar groten deels werden de mensen ervaren als veel meer milieubewust dan vroe ger. Wie eertijds over milieuproble men sprak werd aangezien als een marginale. Nu schrijven alle parti jen de milieuproblematiek uitge breid in hun programma. Vooral de aktievoerders die een gasmasker droegen om zich te beschermen te gen de stankgolven van de Dender imponeerden en visualiseerden de risico's. Dender-SOS-Dendre eist dan ook: Prioritaire behandeling van de Dender, Stop aan de vervuiling en krachtige aanpak van de zuivering! De aktiegroep eist dat het komt tot een samenwerkingsakkoord tussen Vlaanderen en Wallonië met af spraken en maatregelen voor het ganse Denderbekken. Afzonderlijk werken in beide landsgedeelten heeft geen enkele zin. Geëist wordt verder dat de vervuiling zou worden aangepakt van aan de bron. Zowel in de landbouw als in de bedrijven. Uiteraard dringt ook zuivering van de zijbeken zien op, is verstrengen van de lozingsvergunningen nood zakelijk en wordt geopteerd voor meer kontrole en voor doeltreffen de bestraffing. Dender-SOS-Dend re vraagt tenslotte dat alle stukken- die verband houden met waterzui vering openbaar zouden worden ge steld en dat de landbouw zich meer milieuvriendelijk zou openstellen. Uiteindelijk wil men bekomen dat er terug vis inde Dender zwemt. U kan aansluiten bij Dender-SOS- Dendre, een brede beweging van Vlaamse en Waalse burgers en ver enigingen die samen via studie, overleg en gemeenschappelijke ak ties ijveren voor een zuivere Den-

De Voorpost | 1990 | | pagina 16