PORT Mijlbeek herleeft Tom Steels: Revanche in klassieker Luk De Gent: terug van weg Eendracht Zelenieuws Nieuwelingen in Aalst-Mijlbeek Zeelse minivoetbalkompetie breidt uit Nieuwelingen in Hofstade Werner Struyf naar VW Hamme Transfers bij RP Lebbeke De Voorpost - 8.6.1990 - 17 Redattie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.40.60 WIELRENNEN De mensen van Mijlbeek zijn niet aan hun proefstuk toe. Reeds tien jaar orga niseren zij twee wedstrijden per jaar, een wegwedstrijd en een veldrit voor liefhebbers van vrije bonden. Nu wieier- minnend Mijlbeek de nieuwelingen een kans bood om hun kunnen te tonen, kregen de mensen van de organisatie van de welbekende BWB een veeg uit de pan. Kwa prijzenpot stonden de Mijlbeke- naars duizenden franken boven het gangbare pakket. Er was een pracht van een palm en een reuzetrofee voor de tweede als voorlopers van een enorme prijzenpot. Toch bleek er niets in orde voor de heren van de BWB, want deze volmaakte vertegenwoordigers maakten het al te bont, ook toen bleek dat hun eigen aanvraag voor 'volgbewijzen' niet het juiste aantal bevatte. Wel was hun kontrole op de voorwaarden van de Bond zeer streng en zelfs komisch maar een uitleg over de wijze van orga niseren bleef achterwege. Het sterfte was dat dezelfde mensen geen enkele prijsindelingslijst hadden afgeleverd zo dat op het laatste nippertje de 'enveloppen' moesten klaargemaakt worden, die zij dan later met veel tam tam eigenhandig uitdeelden. Bijzonder droevig was dat hun uitslag later niet juist bleek, hoewel het opne men ervan niet bijster moeilijk was daar eerst één renner alleen, later tien ren ners en nog later veertien renners moes ten genoteerd worden. De foto's bewij- Wielrennen. De sprint van de nieuwelingen in Mijlbeek. Juistere bewijzen zijn er niet! hdg zen dat ze fout waren. het weerwerk. Onder impuls van had dergelijke hoge snelheid nog niet Hun kritiek was wel leerzaam maar 'Luksken' kwam het tot een hergroepe- kunnen realiseren), zeker niet terecht net alsof men tegen ring en dan volgde de ene demarrage na Op twee ronden van het einde geraakten een pas gehuwd koppel zou zeggen de andere. De plaatselijke favorieten de vijf achtervolgers bij de koplopers 'koop een huis en doe zo voort', wat niet bekampten elkaar en vergaten de bloe- maar voor de anderen was het spel zo eenvoudig is! mentuil terwijl hun vriendschap tot on- gespeeld. Frederic Moerman nam de Dat er 51 renners hun rugnummer af- der het nlpunt daalde. juiste beslissing en toen de achtervolg- haalden is zeker een stimulans om er Terwijl er duchtig gefietst werd en er ers aanpikten, ging hij aan de haal. volgend jaar mee door te gaan. Er moes- dikwijls afscheidingen kwamen, duurde Krachtig en vlot draaide hij zijn 50x16 ten 20 ronden gereden worden over een het toch tot in de 16e ronde vooraleer 6 rond en zonder nog echt bedreigd te afstand van 62 km, lichtjes bergop of renners zich konden afscheiden, ach- worden maalde hij zijn laatste kilometer liever 'vals plat' en dat was de enige tervolgd door vijf anderen en daarachter af en won deze prachtige jubileumeditie moeilijkheid die de jongens moesten volgde de tot 14 man uitgedunde groep, van Mijlbeek. Even later won Pedro Co- verwerken. wat een bewijs was dat er hard gereden opman de sprint voor de tweede plaats. Onmiddelijk gingen Pinache en coop- werd. Deze nieuwelingen hielden er een Bart Jansegers eindigde 4e. man er vandoor. De plaatselijke favorie- gemiddelde van liefst 41,6 knVu op na! H.D.G. ten De Gent en jansegers zorgden voor zelfs de plaatselijke liefhebber 'Perico' Amper 19 nieuwelingen passeerden de inschrijvingstafel en dat was eigenlijk niet te verwonderen want de kalender stond volgeboekt met wedstrijden. In Haaltert, niet ver van Hofstade, was het zware konkurrentie met een andere nieuwelingenkoers. Bovendien moesten de renners kiezen welke wedstrijden ze op die drie dagen van het lange weekend zouden rijden en dat was ook al geen pluspunt. Over het weer moeten we het niet hebben want deze jonge knapen koesteren geen wrok tegen Pien als hij 'goed' voorspelt, maar het anders uit valt. Regen, regen en nog eens regen maar dat kon onze nieuwelingen niet deren! Omstreeks kwart voor drie vertrokken de 19 dapperen en het duurde 20 minu ten vooraleer we ze terugzagen. Een wegvergissing was daarvan de oorzaak. Eens terug op de goede weg was het koersen en sprinten voor de premies die elke ronde gegeven werden. Het was Michel devaux die als eerste een premie op zak stak en later volgden enkele anderen zijn voorbeeld. Halfweg koers plaatste Luk De Gent de beslissende demarrage en hij reed van dan af alleen aan de leiding. Niemand was bekwaam om de reaktie op gang te sleuren en alleen tegenslag zou De Gent nog kunnen hinderen. Die vrees werd waarheid want Luk reed plat in de laats te ronde en een 'duizendste geluk' zoals men pleegt te zeggen want verzorger Ludwig Callebaut stond toevallig op de juiste plek om hem te depanneren. Toch was de groep ondertussen zeer dicht genaderd en Pollefiel, die lichtjes voor het peloton uitreed sloot aan bij De Gent. Onder hun beiden reden ze naar de finsh en het was Luk De Gent die moeiteloos won van zijn vluchtgezel. Voor Luk De Gent betekent deze over winning zeer veel want na griep was hij de laatste tijd echt ontmoedigd en te leurgesteld over zijn konditie. 'Ik hoop dat al die miserie nu voorbij is', stelde hij tevreden en met nieuwe moed zoals vroeger liet hij ons achter in de druilende regen. Laat ons nog vertellen dat Bart Jansegers een puike zesde plaats behaalde in Haal tert, terwijl eveneens in Hofstade de plaatselijke renner Jurgen Van den Brempt zijn kansen niet naar behoren kon verdedigen omdat hij de laatste kilometer op een lekke tube moest rij den en zo alle kansen op een mooie ereplaats verloren zag gaan. Donderdag vernamen we nog dat Luk De Gent ook in Boortmeerbeek de mid week-koers heeft gewonnen. HDG Wielrennen. Reporter Franky in gesprek met winnaar Luk De Gent, hier omringd door zijn trouwe supporters, na de wedstrijd te Hofstade (hdg) VOETBAL We vernamen van het bestuur van de Zeelse minivoetbalkompetitie dat er zowel voor de kern als de veteranenkompetitie van buiten Zele grote belang stelling bestaat om deel te nemen. Eventuele nieuwe ploegen die wensen deel te nemen dienen zich echter zo vlug mogelijk in verbinding te stellen met de algemene secretaris Paul Quintyn op het telefoonnummer 03/775.15.54. (edw) ■HMHi Wielrennen in Mijlbeek. Uitgeput bereikt Frederic Moerman de eindstreep na een daverende laatste ronde (hdg) Wielrennen. In Mijlbeek trok Luk De Gent meerdere keren tevergeefs in de aanval (hdg) Tom Steels werd als belangrijkste kandidaat getipt voor de nationale titelren die hij in tegenstelling met vele verwachtingen niet won. De Waaslander toonde zich niet ontgoocheld. Met Paul Van Hyfte mocht uiteindelijk een van zijn beste vrienden de tricolore trui omgorden en dat stemde Tom tevreden. Van zij die zich hadden verenigd in een koalitie tegen hem kon geen enkele achteraf een pluim op de hoed steken. "Een veldslag kan je verliezen, maar daarom nog niet de totale oorlog", redeneerde Steels. In de niet onbelangrijke klassieker Ledegem-Kemmel-Ledegem liet hij duide lijk blijken nog steeds de sterkste te zijn. Een forse wind maakte de opdracht niet makkelijk. "Tot bij de Kemmel was het optornen tegen een strakke westenwind," zegt Tom. "Na veertig km was het hele deelnemersveld in stukken en brokken. Op dat ogenblik was ik voorop met Nico Matthen. Koen De Schuyter en een Nederlander. Nog vijf zouden later aansluiten. We zijn onbedreigd voorop gebleven. Bij de ontknoping was net 'trappen' geblazen. Ik won. Al bij al was het een biezonder zware wedstrijd geweest waar enkel zij kans maakten die goede papieren konden voorleggen. Na het verlies in de Eftelren had ik gerekend op een overwinning in een wedstrijd als deze." In Westmalle legde Steels zondagnamiddag beslag op een tweede plaats nadat hij op een paar kilometer voor de streep was lek gereden. Dezer dagen staan voor hem de examens op het programma. Begin juli volgt de overstap naar de amateurs. - Eendracht heeft nu ook een Zaïrees zonder kosten ingeschreven. Roger Tbhinvama-Kapuya, geboren op 16.6.'57, is assistent bij Dokter Thomas aan de U.L.B. en is bezig met zijn thesis om binnen een paar jaren als fysicus (natuurkundige) te kunnen promove ren. Hij beoefent voetbal bij de ULB- ploeg als voorspeler, meet 1,88 m en is een zwaar gebouwde figuur. Men moet echter niet verwachten dat dit een "witte merel" wordt bij Eendracht, vertelde men ons. (edw) - Bij Eendracht werd Dirk Hesters, vor ig seizoen actief bij F.C. Heikant, ge transfereerd (defintief) naar Laarne dat promoveerde naar tweede provinciaal. - Geert Van Speybroeck zou in feite volgens zijn dokter de shoes aan de haak moeten hangen. Bij de knie-operatie is gebleken dat van het kraakbeen heel wat is afgebrokkeld en de knieschijf even eens in zeer slechte staat is. Kortom, hem werd aangeraden te stoppen met voetballen. - Van K.A.V. Dendermonde komt Ives Van Driessche (19/lir65) voor één jaar met optie over. VW Hamme heeft zich verzekerd van de diensten van Werner Struyf. Hij is een 24-jarige middenvelder die aanvankelijk lid was van Antwerp maar daarna uit kwam voor SK Sint-Niklaas waarmee hij in bevordering en derde titularis was. De overeenkomst met Hamme is ten definitieve titel. Rapide Lebbeke heeft Chris Janssens definitief overgenomen van Herdersem. Hij was reeds een jaar in Lebbeke aktief. Voorts werd Van de Sompel van Zelzate overgenomen. Doelman Eddy Tonnelier stapt definitief over naar Eendracht Meldert. Wielrennen. Frederic Moerman, winnaar in Mijlbeek, met de prachtige bloeme- i nentuil (hdg)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17