Momenteel gemiddeld 150 renners en een massa volk! V.W. F.-wielrennen 18 - 8.6.1990 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-wielrennen. De B-renners aan het werk in Onkerzele met op kop Donald Dalle, Johnny Tempels en Eli Roels (xl) VWF-wielrennen. De C-renners wachten geduldig op het startsein (xl) De 38 A-renners zijn er van in de eerste kilometer ingevlogen. Pas was de start- vlag naar beneden of het zat er reeds bovenarms op. Het leek wel of de eind meet al in zicht was. Lang duurde het niet of de eerste serieuze ontsnappingen werden genoteerd. Eric Anckaert en Gi- no Dhondt muisden er vanonder. Een ronde later vervoegden André Van der Eecken en Stefaan Laureys de twee lei ders en uit het peloton wipten nog negen renners weg. Na twee ronden hardnek kig jagen kregen we dertien man op kop. Het peloton volgde toen reeds op 1 *30" en kon het vergeten. Vooraan draaide het goed rond en men verzwakte geen sekonde. Op drie ronden van het einde kreeg men vooraan een eerste schei ding. Zes renners moesten lossen: An ckaert (die de vette premies al op zak had), Stevens, De Sutter, Van den Bos sche, Troncquo en Seuns. Er waren dus nog zeven leiders en dat was voor som migen nog te veel. Weer volgden er demarrages en bij het ingaan der laatste ronde waren er nog drie koptrekkers. De Peuter, De Glas, Burggraeve en Laureys hadden de anderen moeten laten gaan. Met drie dus naar de meet en iedereen tipte op de snelle Benoey. Het viel echter anders uit. Gino Dhondt vertrok op kop en ging voluit. Van der Eecken moest loslaten en Benoey verloor twee lengten. Op de meet won Dhondt met twee leng ten op Benoey, die er geen millimeter van kunnen goedmaken had. Bij de achtervolgers won De Peuter de sprint voor de vierde plaats en voor de achtste plaats haalde Anckaert het gemakkelijk. De spurt van het peloton was voor Theo Van Handenhove, die uit een diep dal is teruggekeerd. Binnen enkele koersen is VWF-wielrennen. In Zarlardinge won Johan Scheirlinckx de C-reeks en Raf Van Eyck de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. William Goessens (A) en Hendrik Scheirlinckx (B) wonnen in Zarlardinge (xl) VWF-wielrennen. De Zeelse renner VWF-wielrennen. Herman Lison (xl) Alain Van Miegeroet (xl) Zaterdag 2 juni in Onkerzele Reeks D: Viktor Janssens De D-renners hebben er gewoontege trouw een sprankelende wedstrijd van gemaakt. De wind speelde een grote rol en al gauw moesten tal van renners lossen. Vooraan ging het niet vlug ge noeg en Ronsmans ging in de aanval. Er waren echter teveel renners die op de zege gebrand waren en ook pogingen van Ruys, Van Oost, Aerts, De Kocker, Wymeersch en andere Van den Abbeeles werden te niet gedaan. Slechts in de allerlaatste ronde lukte het dan toch toen Janssens wegdemarreerde en de rest naar mekaar keek, genoeg om 100 m boni te nemen, genoeg om die voor sprong met sukses te verdedigen tot op de eindmeet. De spurt van het peloton ging naar De Kocker, voor rappe Theo Wymeersch en Justin Gabriels. C-reeks: Mare Herregodts Eindelijk!, zuchtte Herregodts na zijn knappe zege. Reeds een gans seizoen jaagt hij deze zege na en uiteindelijk is het hem dan toch gelukt. Hij heeft ze zeker niet gestolen want hij heeft er keihard moeten voor vechten tot op de meet. Pas waren de 43 renners vertrokken of het zat er reeds bovenarms op. In schuifjes wipten de renners weg en dra hadden we vooraan negen leiders die er duchtig de pees op legden. Achteraan ging het met horten en stoten en zelfs toen Van Hove en J. Scheirlinckx in de tegenaanval gingen wonnen ze geen se konde bij. Integendeel, de negen had den op drie ronden van het einde 1*35" voorsprong op het peloton. Toen kwam er een geweldige reaktie los van Alfons De Schepper, die honderd meter nam op het peloton. Hij keek niet meer om. Gaston Van Den Hoecke slaagde erin de kloof te overbruggen maar was duidelijk over zijn limiet gegaan en ook Scheir linckx kon nog aansluiten bij die twee. Deze drie begonnen een fantastische achtervolging. Vooral De Schepper en Scheirlinckx draaiden een enorme mo len rond en Van Den Hoecke was meer dan tevreden dat hij geregeld zijn beurt eens kon overslaan. Hoewel men voor aan verwittigd was van het komend ge vaar, liepen de drie sekonde na sekonde in en bij het ingaan van de laatste ronde kregen we negen leiders met op 20 sekonden de drie achtervolgers en op 1'25" het peloton. Vooraan was men nu zeer onrustig geworden en men begon te demarreren om alleen weg te geraken. Het was Herregodts die halfweg de laats te ronde een kleine voorsprong nam en hij moest die met hand en tand verdedi gen want ook de anderen sliepen niet. De drie achtervolgers waren tot op 100 meter genaderd en dreigden in extremis nog aan te sluiten. Zo kregen we een spannende laatste kilometer. Herre godts gaf alles om te winnen en de anderen wilden uit de greep van de drie achtervolgers blijven. Herregodts hield stand en Droesbeke won de spurt van de VWF-wielrennen. Pascal Van Biesen uit Buggenhout-Opstal (xl) acht anderen. Willy De Roe, die in extre mis nog moest lossen, werd door de drie gegrepen en de spurt van het peloton was voor de snelle Van Looveren, vóór Rolus en Désiré Sonck, Hugo Van de Velde en Victor Van Vaerenbergh. B-reeks: Hendrik Scheirlinckx De B-renners startten met 50 en het was al vrij vlug zeer rumoerig in deze bonte bende. De ontsnappingspogingen waren legio maar toch kwam alles weer bijeen. Op drie ronden van het einde gingen Robert Suy en Hendrik Scheirlinckx in de aanval. Aanvankelijk schommelde hun voorsprong rond de honderd meter en leek het er niet op dat ze voorop zouden blijven, maar toen Gerard De Vleeschouwer in één forse ruk naar de leiders sprong en direkt meewerkte, steeg de voorsprong bij het ingaan der laatste ronde tot 200 meter. Pas nu zat de spanning er voor goed in. Zouden ze voorop blijven? De speaker van dienst kondigde de koplopers aan met vijftig meter op het peloton. Wat een finale! Zouden ze standhouden? Zonder haperen snelden de drie echter naar de meet. Ze persten er alles uit: Scheirlinckx op kop met daarachter De Vleeschouwer en Suy. Onmiddellijk daarachter het spurtende peloton, een spurt die nipt gewonnen werd door een allesgevende Donald Dalle, vóór Mat- thijssen en Rony De Wilde. Een schitte rend slot van een prachtkocrs en uitein delijk werden de durvers dan toch be loond! A-reeks: Gino Dhondt hij weer 'de oude'. Maandag Superprestige in Zarlar dinge D-reeks: Raf Van Eyck Het golvend parcours en de wind hebben ervoor gezorgd dat het deelnemersveld lelijk uiteen werd geslagen. Na vier rond en, toen er reeds tal van demarrages hadden plaatsgevonden, ging Raf Van Eyck er vandoor. Na twee ronden kreeg hij het gezelschap van Steenssens en onder hun beiden konden ze een aanval afslaan van Willy Ruys, die lange tijd de indruk gaf de leiders te zullen vervoe gen, maar toch bleef hangen. Ook Mare Maes hing lange tijd tussen de vluchters en het peloton maar werd terug ingelo pen. Bij het ingaan van de laatste ronde, op de klim naar de eindstreep toe, demarreerde Van Eyck. Steenssens moest lossen en Raf kreeg vleugels. Na hem kwam Steenssens alleen binnen en ook Willy Ruys behield zijn derde plaats. De Kocker, die zich nog lichtjes van het peloton kon losrukken, nam Maes nog mee naar de meet en Seghers won de spurt van de rest, vóór Gabriels en Van der Motten. C-reeks: Johan Scheirlinckx De C-renners hebben er een mooie brok sport van gemaakt. Van in de start ging men in de aanval en het was vooral De Rijbel die de stormklok luidde. Hij ge raakte weg met Scheirlinckx, Droesbe ke, Rolus en Herregodts. Het peloton liet echter niet begaan en alles kwam weer samen. Toen probeerde Scheirlinckx het op zijn eentje maar alles kwam opnieuw samen. De ontsnapping ge beurde toen in schuifjes. Dertien ren ners kwamen samen en schoven weg. Een te late reaktie van De Rijbel die nog gezelschap kreeg van Van Den Hoecke, maar die twee bleven op honderd meter hangen en verzeilden terug in het pelo ton. Vooraan bleef alles samen en na een spannende spurt haalde Johan Scheirlinckx het vóór Droesbeke en A. Scheirlinckx. Voor de 14de plaats kwam Van Den Hoecke nog op zijn eentje binnen, voor Rolus en Jooris won de spurt van het peloton, voor Moerenhout en Van Looyeren. De Grembergenaars: Fierens 25ste, Jean Geerinck 26ste, Loverie 27ste en Van de Velde 28ste. B-reeks: Hendrik Scheirlinckx Ook de B-renners toonden een boeien de koers. Na tal van schermutselingen met Willy en Eli Roels, pogingen van Benny Blendeman, Hendrik Vermeiren, Maldrie en Van Ginderdeuren, kregen we een beslissende aanval van vijf ren ners: Scheirlinckx, Pieters, Van den Haute en Beerens. Na een fraaie jacht kon Gerard De Vleeschouwer nog aan sluiten. Schaillie kwam enkele meters te kort, maar de goede trein was weg. Deze VWF-wielrennen. In Onkerzele goot het pijpestelen. Toch poseerden Mart Herregodts (C) en Victor Janssens (D) met de bloemen (xl) VWF-wielrennen. In Onkerzele won Gino Dhondt de A-reeks en Hendrik Scheirlinckx de B-reeks (xl) vijf liepen tot 1'20" uit en toen gingen Ronny De Wilde en Jozef Scheirlinckx in de tegenaanval. Na een paar ronden kregen ze gezelschap van Mare Hen- drickx en zo ging men de laatste ronde in. Eerst vijf leiders, dan op één minuut de drie achtervolgers en kort nadien het peloton. De vijf bleven vooruit en in de spurt stond er geen maat op Scheir linckx, die Bart Pieters, De Vleeschou wer, Guy Van den Haute en Beerens in die volgorde achter zich liet. Het peloton kon nog terugkomen tot bij de drie anderen, alleen Scheirlinckx kon zich nog net uit de greep houden, terwijl Schaillie de spurt won, voor Van Ginder deuren en Mare Hendrickx. De Wilde was 16e, Grembergenaar Blindeman 18e en Hendrik Vermeiren 27e. A-reeks: Willy Goessens Bij de 'grote jongens' hebben een mooi stuk fietswerk gezien. Reeds van na de start ging Danny Van Haute (in een begunstigde dag en dan niet te houden) er vandoor. Kampioen Amerlynck wipte mee en onder hun beiden namen ze 200 meter voorsprong. Toen ging De Vits zijn duivels ontbinden en in gezelschap van Goessens reden ze het gat dicht. Meteen waren er vier stoere kopmannen die het peloton handenvol werk zouden geven om terug te komen. Vooral Goossens, Verstraeten, De Glas, Schoonjans, Die- rickx en Watteny voerden de forcing maar tevergeefs. De koplopers bleven onder al dit geweld steeds een 25" voor sprong bewaren. Toen ging Gino Dhondt beuken, weer met Schoonjans, André Van der Eecken en daarna Eric An ckaert. De leiders begaven echter nieten behielden hun voorsprong. Vooraan ver loren ze een geweldig sterk fietsende Van den Haute wegens bandbreuk en in de volgende ronde kreeg kampioen Amerlynck zo'n klap van de hamer hij zijn gezellen moest laten gaan. De twee overlevenden bleven echter be uken en vooral De Vits leek niet te stuiten. Wat het peloton ook deed, hoe dikwijls dat peloton in drie, vier stukken lag, er was niets aan te doen. De twee leiders bleven vooruit tot aan de meet en Goessens haalde het in de spurt, ój honderd meter kwam de ganse meun afgestormd. De Caboter gaf de indruk het te zullen halen maar de klim wat; iets te ver en Antonio viel te vroeg stil Van Handenhove kwam toen opzetten maar het was uiteindelijk de snelle Goossens,vóór Dhondt en Vcrcauteren allen op één rij. Uitblinkers als Anckaefl (23e), A. Van der Eecken (24e) en Wat teny grepen nog naast de prijzen. Uitslagen Zaterdag in Onkerzele D-reeks: 1. Victor Janssens, 2. De Koe ker, 3. Wymeersch, 4. Gabriëls, 5. Lison 6. Ruys, 7. Van Oost, 8. Van der Motten 9. Steenssens, 10. Simoens. C-reeks: 1Mare Herregodts, 2. Dro» beke, 3- Stommeleer, 4. Simons, 5 Ronsijn, 6. A. Scheirlinckx, 7. Van Ren terghem, 8. De Pelsmaecker, 9- J Scheirlinckx, 10. De Schepper. B-reeks: 1. Hendrik Scheirlinckx, 2. Dc Vleeschouwer, 3 Suy, 4. Dalle, 5. Mal thijssens, 6. De Wilde, 8. Marissen, Beerens, 10. Bauwens. A-reeks: 1 Gino Dhondt, 2 Benoey, 3 A. Van der Eecken, 4. De Peuter, 5. De Glas, 6. Burggraeve, 7. Laureys, 8. An ckaert, 9. Stevens, 10. Troncquo. Maandag in Zarlardinge D-reeks: 1. Raf Van Eyck, 2. Steen ssens, 3- Ruys, 4. De Kocker, 5. Maes, 6 Seghers, 7. Gabriëls, 8. Van der Motten 9. Wymeersch, 10. Daem. C-reeks: 1. Johan Scheirlinckx, 2 Droesbeke, 3. A. Scheirlinckx, 4 Meule- nijzer, 5. Van Mingeroet, 6. Bolle, Herregodts, 8. Simoens, 9- Van Renterj hem, 10. De Clercq. B-reeks: 1. Hendrik Scheirlinckx, 2 Pieters, 3. De Vleeschouwer, 4. Van den Haute, 5. Beerens, 6. Scheirlinckx J., 7. Schaillie, 8. Van Ginderdeuren, 9 Hen drickx, 10. Van Landschoot. A-reeks: 1Willy Goessens, 2. De Vits, 3 Goossens, 4. Dhondt, 5. Verstraete, 6 Neckebroeck, 7. Van Handenhove, 8. Muys, 9- De Glas, 10. Hoof. Volgende wedstrijden Zaterdag 9 juni in Beveren, Klappers traat 110, café De Drie Hoefijzers, C+D om 14.00 u, A B om 16.00 u., prijzen: 15.000 fr. Zondag 10 juni te Wetteren, Dr. I)r. I)c Bruyckerstraat 84, café Muguet, C D om I4u00,Bom 15u00enAoni 16u30. 12.000 fr prijzen. Vrijdag 15 juni te Overboelare, llogeweg 139, Sportcomplex Velina, C l) om 19u00, A B om 20u00, 12.000 fr prij-

De Voorpost | 1990 | | pagina 18