Aalsters Forum voor verkeersbeleid één jaar aktief nnri UT FORUM Vrachtwagens belemmeren verkeer in Erpe-Mere Zondag 10 juni: "Daensdag" te Aalst Het nieuw parkeerreglement ging dinsdag in voege Eisen op een rijtje gezet AALSTERS VOOR VERKEERSBELEID ,05/( cr f Cs*. NR. 23 - 44 F 2* "«J Zoals eerder reeds aangekondigd is de nieuwe parkeerregeling te Aalst sinds verleden dinsdag 5 juni van kracht. Met duidelijke gevolgen. Er zijn inderdaad nu veel meer par keerplaatsen vrij waar moet betaald *Nworden. Het parkeergeld is inder- >*aaad 'aangepast'. Men betaalt nu 5F per kwartier met een maximale ppkeertijd van 120 minuten. Dit 9 tot 13 en van 14 tot 18 u. in tegenstelling met de vroegere goed- Vóór de jongste zitting van de Aalsterse gemeenteraad presenteerde het "Forum voor verkeersbeleid te Aalst" zijn eerste veijaardagsbrochure. Motto's erbij waren "Geen parkeertorens in de stadskern", "Zone 30 hier en nu", "Geen miljarden voor een stuk ring" maar wel "Miljoenen voor veiligheid". De onderhoudse wrevel van vele inwoners met een algemeen gevoelen van verkeersonveiligheid manifesteerde zich in de oprichting van het "Forum voor Verkeersveiligheid te Aalst" op 21 mei 1989. Dat Forum bood en biedt aan Aalsterse verenigingen de kans zich als een valabele spreekbuis met het gemeentebestuur in diskussie te treden. Het Forum wil zich vooral inzetten voor MEER VERKEERSVEILIGHEID en VERKEERSLEEFBAARHEID en dus de verdediging opnemen van de ZWAKSTE WEGGEBRUIKERS, de voetgangers en de fietsers. Vorming stond tijdens dit eerste goedgekeurd hebben in de Rozen- werkjaar hoog in het vaandel. dreef en de Ronsevaaldreef. Dat is Studieavonden over zone 30, over reeds positief doch lang niet vol- parkeerbeleid, over fietsverkeer, doende. over voetgangersinfrastruktuur en Aan de gemeenteraad nu de op- verkeerssystemen in stadskernen. dracht een gemeentelijk aanvullend Uit vorming groeiden akties. "Zone regiement goed te keuren dat zone 30 hic et nunc", "Geen massa par- 30 invoert. Dan moet het dossier kings in de stadskern maar wel ingediend worden bij het ministerie randparkings", "Graag traag" voor van verkeerswezen dat binnen de 60 verkeer in hoofdstraten. dagen moet beslissen. Volgen dan Forum gaf zijn stem aan en onder- nog de inrichting van het zone 30- steunde plaatselijke initiatieven als Tarkeren, niet parkeren", "Petitie fietspad Denderstraat" en aan ver schillende "Zone 30-projekten". En bovendien nodigde Forum ver- keersdeskundigen uit om op het ter- Forum het parkeerprobleem bin nen het stadscentrum en aan de gebied en het plaatsen van de nodi Pe verkeersborden, drum vraagt dan ook deze 2 pro- jekten op 26 juni goed te keuren. Zoniet gaan er door de vakantie weer 2 maanden verloren. Onder- rein aan projekten gestalte te geven tussen wordt de ongevallenlijst om de kwaliteit van het leven van de steeds langer, in de Rozendreef bewoners te garanderen. weer op 22 en 27 mei. En van de Zo gaf Forum aan het verkeersde- ambtenarij wordt verwacht dat het bat meer élan en niveau. Aan de dossier wordt voorbereid, politici rest nu de taak er de passen de konsekwenties uit te distilleren. Parkeren te Aalst j 1n Een andere materie waarmee het ~)ne Forum zich bezig houdt is het par- rand ervan. Binnen het stadscen- De verkeerskommissie zou zone 30 keren. Uiteraard onderscheidt het trum wil het slechts drie systemen. Langparkeren wil het uitsluitend voorbehouden aan residenten. Wie in de stad werkt, maar er niet woont, moet zijn wagen op een randparking achterlaten. Bij kantoorruimten in het hart van de stad passen liefst geen garages waardoor men steeds meer verkeer naar het centrum zou lokken. Residenten zouden wel hun wagen Verkeersproblemen en de daarmee gepaard gaande zorg voor de veiligheid ^^bare^Darkeere^aees611 vooral hnwnrHo h *W van de weggebruiker zijn aan de orde van de dag. Hiertoe worden verkeers- wanneer ze niet meerzeer mobiel mhïï mrt °°-iT'I11 kommissies samengesteld maar zelden hoort men van tastbare resultaten verband met verkeersveiligheid. Parkeren buiten de Wallenring Het aantal parkeerplaatsen aan de invalshoeken van de stad dient dra stisch vermeerderd te worden. Kan de pendelparking uitgebreid wor den? Wat met "La Nominette"? Kan de parking aan de Keizershallen uitge breid worden? De Houtmarkt is niet geschikt voor langparkeerders wegens de pleinfunktie. Er dient in de omgeving wel te worden gezocht naar nieuwe infrastruktuur. En mengesteld maar zelden hoort men van tastbare resultaten zouden zijn rodat er in concreto niet erg veel gebeurt of verandert >n de goede zin. Maar in Jde WOOnstraten van het Nochtans is het soms dringend noodzakelyk dat aan bepaalde toestanden centrum zouden een aantal nlaat bmenPaandravei|V00ral 0'S moeten worden voorbehouden. Het grote probleem - niet alleen in volg niet zo eenvoudig maar toch is Per s*raaL Wel Per wijk. Erpe-Mere - is de kwestie van de het geweten dat de firma meestal Parke€rP'aatsen voor gehandicap- geparkeerde of gestationeerde over een ruime parkeergelegenheid ten moeten verdriedubbeld wor- vrachtwagens in verschillende stra- beschikt. Het gaan plaatsen en af- den- ten van alle deelgemeenten. Op be- halen van de vrachtwagen is uiter- Ze hebben, zo ze in het stadscen- paalde plaatsen staan mastodonten aard tijdrovend maar dit geldt even- werken> recht op een voorbe- gestationeerd en vooral tijdens de zeer voor mensen die "ergens" houden en daarenboven kosteloze weekends is dat voor een ruime tijd. werkzaam zijn. Het is begrijpelijk Parkeerplaats. Momenteel zijn er in Iedereen kent dergelijke gevallen dat het ook voor de politie niet altijd .heel Groot-Aalst amper 81 par- en het is opvallen dat de meeste gemakkelijk is om de wetgeving ter keerP'aatsen voor gehandicapten, voor de Pontstraat is er een projekt klachten geuit worden over de zake en naar de letter toe te passen Paarvan liggen er 20 aan een kerk- voor uitbreiding op diverse niveaus, vrachtwagens die in de smalle stra- want er is soms een interpretatie ,of- Forum vraagt drie extra par- Voor parkeren op randparkings op- ten geparkeerd staan waar ze vaak mogelijk zoals "van hoelang staat keerP'aatsen per straat met par- teert Forum voor een tarief van het verkeer belemmeren. Sommige die wagen nu op dezelfde plaats?" keermeters, op elk dorpsplein en in 10 fr./u. of een maandabonnement chauffeurs willen dit zogezegd Toch zijn er genoeg redenen om op elke winkelstraat. voor 250 fr. voorkomen en zetten hun voertuig te treden in bepaalde gevallen en de En "ever dan massaal inplanten van Vervolg op blz. 4 op het voetpad waarbij ze geen aan- inwoners vragen vooral te zorgen dacht schenken aan de voetganger voor de verkeersveiligheid van de die er slechts langs d straat kan pas- zwakke weggebruiker. Vooraleer te toren op gevaar af van zelf aangere- verbaliseren vragen de meeste in den te worden. Anderen maken het woners om toch een onderzoek te de buurtbewoners moeilijk bij het laten instellen naar mogelijke par- vlot in- en uitrijden van garages of- keerplaatsen waardoor de huidige wel stelt men zich op voor een ven- toestanden zouden kunnen uitge- ster van een huis waar het de gehele schakeld worden. Er moeten alles- dag overtrokken weer is. Algemeen zins concrete oplossingen te vinden kan men hieruit besluiten dat het zijn, zoals bijv. op lapjes braaklig- allerminst aangenaam is voor wie gende gronden die mits het aanvoe- gekonfronteerd wordt met een der- ren van wat steenslag best kunnen gelijke situatie in de onmiddellijke aangewend worden om deze voer- omgeving. Alhoewel er vrachtvoer- tuigen te laten parkeren. Het hoeft ders zijn die er flagrant hun broek niet gezegd dat men voor alle geval- aan vagen, mag men niet veralge- len een oplossing gaat vinden maar menen en moet men ook begrip toch dient men naar een manier te kunnen opbrengen voor de vracht- zoeken om het probleem van beide wagenbestuurders die om den bro- belanghebbenden, voerman en in de zulk voertuig besturen. Dat ze woner-weggebruiker, met elkaar te net gedrocht bij hun thuiskomst verzoenen. Het is geen kwestie van toch ergens moeten kunnen parkc- een slogan te lanceren "weg aan dc ton, liefst in de direkte omgeving, vrachtwagens" maar het gaat hier zogezegd omwille van gevreesde om elementaire noodwendigheden diefstal of vandalenstreken, is een voor beide partijen. andere zaak. Het probleem is bijge- Erpe-Mere. Niet overal staan de vrachtwagens geparkeerd zoals in de Nijver heidstraat te Mere waar men flagrant een loopje neemt met de wettelijke normen van het wegverkeer (jv) kopere regeling maar met een lan gere duurtijd: van 9 tot 19 u. Lang parkeerders wijken nu uit naar stra ten en plaatsen waar geen parkeer- meters noch -automaten staan en waar het bovendien geen blauwe zone is. Langparkeerders betalen nu 250F per voor- of namiddag. Wie in de parkeermeter geen geld deponeert wordt verondersteld te hebben ge opteerd voor langparkeren. Par keerwachters stoppen dan onder de ruitewisser een bericht om binnen de drie dagen 250F te betalen op het politiekommissariaat. Zoniet krij gen ze een proces-verbaal aange smeerd. Verwarring In teorie is alles dus in orde. In de praktijk is dat echter heel wat an ders. Men zit duidelijk in een moei lijk te ontgane overgangsperiode. In een aantal parkeermeters is de nieuwe regeling aangegeven. In an dere is daarvan voorlopig nog mets te merken. De gebruiker moet dan maar handelen in funktie van het apparaat waarmee hij gekonfron- teerd wordt, het oude of het nieuwe sisteem. In tegenstelling met de parkeerme ters waar beide sistemen nog in zwang zijn werden alle parkeerau tomaten aangepast. Vignetten zou den moeten worden aangekocht in de stadsontvanger», op het poli tiekommissariaat of bij de parkeer wachters zelf. Maar verleden dins dag waren er nog geen vignetten beschikbaar. We leefden deze week dus duidelijk in een overgangspe riode waarin de parkeerwachters het houden bij waarschuwings- schrijven. Wat het volgende week wordt is nog af te wachten. Waar schijnlijk wordt de toestand dan ge regulariseerd en geldt enkel nog de nieuwe reglementering. LH Aalst. Drie parkeerwachters, klaar met de bonnetjes a veel te steile opritstenen opteert Forum voor algemene verlaging van het voetpad in het hele stadscen trum. Kort parkeerders kunnen in het cen trum nog enkel hun wagen kwijt aan 5 fr. per kwartier. Tussen 13 en 14 u. moet niet betaald worden. Er moet betaald worden van 9 tot 13 en van 14 tot 18 u. Ook op zaterdag. Niet op zondag. Zodoende komt er een meer doorgedreven roulement in het optimaal gebruik van parkeer plaatsen. De meeropbrengst we gens de verdubbeling van het tarief Aalst. Voila, dat is dan weer gebeurd. Deze automobilist heeft prijs. De parkeerwachter schuift het bonnetje onder de ruitewisser (a) Het Priester Daensfonds organiseert andermaal de traditionele Daensdag te Aalst. Het voorbije Daensjaar heeft aangetoond dat de belangstelling voor het Daensistisch ideeengoed nog steeds velen aanspreekt. Het Prie ster Daensfonds aanziet het dan ook als een uitdaging die bestaande interesse te bestendigen, gebeurlijk aan te zwengelen. De nieuwe voorzitter Herman Slagmulder zal allicht ook hier zijn slagkracht en doorbijtendheid bewijzen. A.s. zondag 10 juni houdt E.H. Adriaan Aernouts in de eucharistie viering van 10 u. in de dekanale Sint-Maartenskerk de homilie. Het zangkoor van de Vlaamse Gepensioneerden en het Sint-Martinus- koor zorgen voor vokale opluistering en aan het orgel hoort U Knstiaan Crombeen. «F6 "j Is er de optocht naar het Daensmonument aan De Werf hufde °r are Terjodenaren" gevolgd van bloemen- S li'w ut'is er da" in de schouwburgzaal van kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51, de akademische zitting met als sprekers burge- meester Anny De Maght-Aelbrecht, voorzittervan de Vlaamse Kttltu- rele Koepel Richard Celis en voorzitter van het organiserend Priester Daensfonds Herman Slagmulders. Voor muzikale omlijsting zorgt het koor 'Cantata' o.l.v. Johan Hae- Ttjdens deze zitting wordt de driejaarlijkse Daensprijs uitgereikt. Deze prijs wil met alleen een belangrijke histor ische studie bekronen doch tevens een stimulans zijn voor verder degelijk onderzoek. LH Maar niet alle parkeermeters zijn aangepast en zonder vignetten

De Voorpost | 1990 | | pagina 1