Luc Rooms in Hamme Wilskracht Hofstade verwacht 250 fietsers Ronny Westelinck in Sinaai Rudy De Vijlder in Berlare Garry De Cock in Temse Steven Persoon in Sinaai Liefhebbers Liefhebbers Juniores Kurt Van de Wouwer in Daknam Nieuwelingen Luc De Moor in Kieldrecht Met nieuwe start- en aankomstplaats Walter De Veerman ïnLokeren achtergrond, oeoverige nu*weven Nieuwelingen 20 - 8.6.1990 - De Voorpost WIELRENNEN WIELERTOERISME Ronny Westelinck is spurtwinnaar ge worden te Sinaai. Hij versloeg Gaston Pieters, Geert Haemerlinck en Eric Van Eekelen. Deze vier renners waren op zo'n tien km naar het einde toe in de spits gaan rijden. Helemaal in het begin deed zich op de glibberige wegen ingevolge de neergut sende regen een valpartij voor. Ook later zouden nog een aantal renners kennis maken met moeder aarde. Precies na de eerste valpartij vormde zich een leidersgroep met Luc De Smedt, Peter Raeymaecker, Jurgen Go- defroot, Geert Haemerlinck, Gaston Pie ters, Eric Van Eekelen, Guy Verberck- moes, Ivan Vereecken, Ronny Wester- linck en Willy De Backer. Deze renners zouden tot het einde voorop blijven. De vier eersten in de einduitslag konden zich voor het ingaan van de finale van de andere afsplitsen en nadien wedijveren voor de dichtste plaatsen. EG Gerry De Cock reed een knappe wed strijd te Temse en werd een verdienst elijke winnaar. Op zo'n 15 km van het einde trok hij alleen in de aanval en behield aan de streep een ruime voor sprong. Heel in het begin waren Patrick Caluwe, Steven Verdonck en De Cock aan een remonte toe maar na twee ronden in de spits te hebben gereden, werden ze ge grepen. Korte tijd later vormde zich een nieuwe leidersgroep met Frangois Geerts, Luc De Bruyne, Gino Vercauteren, Peter Van Huffel en Dirk Gorts. Later sloot Garry De Cock in zijn eentje bij dit gezelschap aan. Ook de Engelsman Maclean voegde zich bij de leiders. Een demarrage van een flink in conditie zijnde De Cock was er voor de anderen te veel aan. De renner uit Bazel bleef sterk tot de finish. Later maakte Geerts als tweede zijn opwachting voor Ma- clean, Van Huffel en De Bruyne. EG Luc Rooms behaalde in Hamme zijn tweede seizoenzege. De Temsenaar toonde zich duidelijk het sterkst in de spurt. Tijdens de wedstrijd zelf, waar 30 ren ners aan deelnamen, viel niet veel te- beleven. Na twintig kilometer trokken Luc Van Laenen, Luc Rooms, Guy Smet, Sven Janssens, Luc Baetens, Gino Ver- cammen, Jurgen D'Heer, Filip Koch, Frankie Hellemans en Patrick Heydens in de aanval. De voorsprong van deze leiders groeide zienderogen. Gert Willockx, Steven Michielssen en Kurt Stevens probeerden nog een tegen actie op te zetten, maar dat lukte niet. Bij het ingaan van de laatste ronde poogde Guy Smet aan de haal te gaan maar werd snei bijgehaald doorVercam- men en Baetens. De vlucht viel meteen helemaal stil. Toen volgde de ontkno ping met Luc Rooms als winnaar voor Guy Smet. Luc Baeten, Sven Janssens en Gino Vercammen. E.G. Rudy De Vijlder is te Berlare spurtwin naar geworden voor Danny Daelman, Piet De Wilde en Mare Bracke. Deze vier renners hadden zich onder impuls van Mare Brapke, op zo'n 20 km van het einde uit de voeten gemaakt en realiseerden een flinke voorsprong. Pas 1 min. 45 na de vier leiders won Guy Van Heester de spurt voor de vijfde plaats. 47 voortrekkers voor wat een typische vluchtkoers genoemd kon worden. Half weg hadden zich 17 manschappen in de spits verenigd. De rest van het deelne mersveld werd helemaal teruggeslagen. Toen Mare Bracke later zou demarre ren, viel meteen de definitieve beslis sing. EG De wedstrijd in Daknam-Lokeren had nauwelijks wat te bieden. Amper 12 renners verschenen aan de start. Bin nen de kortste keren verzeilden er vier hopeloos in de achtergrond waardoor er in feite maar acht meer overbleven die voor een ereplaats konden strijden. Na 15 km is Johan Heirbaut (Sinaai) in de aanval gegaan. Hij realiseerde 35 sec. maar werd halfweg bijgebeend door Kurt Van de Wouwer. De zes anderen werden snel op 2 min. gereden en mochten op twee ronden van het einde de strijd opgeven. Toen vooraan Johan Heirbaut slachtoffer werd van een lekke band was het voor Van de Wouwer maar een koud kunstje om op de zege af te stevenen. EG De dynamische wielertoeristenklub Wilskracht Hofstade organiseert in het weekend van 9 en 10 juni voor de derde keer de 'Pijl der Denderstreek'. Deze fietshappening, gesponsord door Firma Van Den Nest, staat open voor alle aan gesloten en niet-aangesloten individuele fietsers en klubs zodat sekretaris Patrick De Sutter zeker rekent op een 250-tal vertrekkers. Hij heeft immers een aantrekkelijk par cours doorheen de Denderstreek uitge stippeld en zowel het trajekt over 60 km. als dat over 120 km. loopt doorheen landelijke wegen en toeristische be zienswaardigheden. In de tweede editie waren ook de niet-Oostvlaamse klubs uit Koekelberg, Berchem, Teralfene, Sint-Pieters Leeuw en Besonrieux vol lof over de volledig uitgepijlde omloop die men in eigen tempo kan afleg>en. Zowel zaterdag 9 als zondag 10 juni kan men immers vrij starten tussen 8 en 13 u. (voor de 120 km.) en tussen 8 en 14 u. (voor de 60 km.), en iedere deelnemer krijgt een routebeschrijving en een kon- trolekaart bij inschrijving. Deelnemen kost 50 of 60 frank en hierin is o.a. een gratis verzekering tegen ongevallen in begrepen. De startplaats is niet meer café Wils kracht, zoals in de jaarkalender van de Belgische Bond voor Rijwieltoerisme verkeerdelijk vermeld is, maar wel het nieuwe klublokaal, nl. Eddy's Taverne, dat aan de Hoogstraat in het Hofstaadse dorpscentrum centraler gelegen is. Ook de eindkontrole en de overhandi ging der bekers is bij deze bekende sportfamilie Everaert voorzien. Daar deze 'derde fietstocht Van Den Nest' meetelt voor Bokaal '90, het regel- matigheidskriterium van de Oostvlaam- se deputatie, rekent men op deelname van het leiderstrio Wolfkens Roosdaal Statietrappers Merelbeke en Eendracht Melle maar ook streekklubs zoals Pe daal Laarne, Octopus Mere, 53/13 Boon wijk, Den Blok Aalst, Klokkespurten Outer, Puiterijders Berlare, Wuitens Hamme, Op Den Hoek Schellebelle, Moese Trappers, Kogatrappers Oosterze- le, Central Lede en Vliegende Spaak Baardegem hebben hun aanwezigheid al toegezegd. Inlichtingen zijn bij Eddy's Taverne dagelijks te verkrijgen en ook 's avonds bij klubsekretaris Patrick De Sutter, De Naeyerstraat 19,9308 Hofsta- de-Aafst, tel. 053-77.20.17. Voorinschrij- ven is onnodig dus tot zaterdag of zon dag! (M.P.W.) Liefhebbers Amper achttien renners verschenen in Kieldrecht aan de start. Na minder dan __.T -g fv TT w 1 tien kilometer verdwenen er reeds zes in gegroepeerd tot op zo'n 8 km voor de Walter De Veerman is spurtwinnaar ge worden te Lokeren. Hij versloeg Ronny Westelinck en Filip De Baets die resp. tweede en derde werden. 56 renners aan de start en reeds na 25 km een aanval van Danny Daelman en Geert De Buck. Beide renners die een voorsprong van een halve minuut ver wierven hielden het zo'n 20 km vol waarna een hergroepering volgde. Na 85 km vormde zich een vijftienkoppi- ge leidersgroep met daarbij zowat alle favorieten. Ronny Westelinck toonde zich erg bedrijvig en kaapte zowat alle premies weg. Enkele keren probeerde hij weg te geraken. Uiteindelijk zou dat lukken maar hij kreeg meteen het gezel schap van Niels Bogaert, Johan De Ker- pel, Gunther Van den Abbeele, Danny Daelman en Walter De Veerman. Korte tijd later kon ook Filip De Baets aanslui ten. De rest van het deelnemersveld ver dween in de achtergrond. Walter De Veerman werd spurtwinnaar. E.G. finish. Voordien waren er wel een aantal premiespurten waarbij Luc De Moor een Mario Buvie zich in de kijker reden. In de laatste kilometer rukte De Moor zich los. Hij kreeg dadelijk Jean Van Lommei in het wiel. De beide renners realiseerden amper 2 tot 300 m maar konden die kleine voorsprong tot de finish behouden. In de spurt haalde Luc De Moor het nipt. Later won Jim Goossens de strijd voor de derde plaats voor Dave Neuts. E.G. Wielrennen. Bij de juniores te Hamme gingen er drie renners in de aanval. De lokale renner jGino Vercammen op kop W Steven Persoon behaalde maandagna middag te Sinaai zijn achtste zege van het seizoen. In de spurt klopte hij Gun ther Van den Bossche, Jim Goossens en Stefan Van Mossevelde. 35 renners aan de start en reeds na enkele kilometers trokken Guy Sudzen, Jim Goossens, Nico Neyens en Gunther Van den Bossche in de aanval. Reaktie zou er later komen onder lei ding van een werklustige Steven Persoon die zijn ploegmaats Van Mossevelde en Gunther Sterck bij de leiders steunde. De definitieve beslissing was meteen ook gevallen. De zeven bleven voorop. Persoon liet zich vaak in de spits bewon deren en zou een verdienstelijke win naar worden. EG Waar kan men ze dit weekend aan het werk zien? Zondag 10 juni: liefhebbers in Breen- donk. Technische inlichtingen: 117 km. 24.000 fr. 300 fr. vanaf 21e tot en met 30e plaats Alle formaliteiten met inschrijving van 13 tot 14.45 u., start om 15 u., aan komst en uitbetaling, lokaal "Vijfhoek", Veurtstraat 29. Kleedkamers voor de renners zijn gevestigd. Veurtstraat 46. Zondag 10 juni: Sterfinale in Aartselaar. Start 13 u lokaal zaal D'Hay, Laar 26. Zondag 10 juni: juniores in Liezele. Technische inlichtingen: 97 km 13 500 fr. Alle formaliteiten, met inschrijving van 14 tot 14.45 u.start om 15 u., aankomst en uitbetaling lokaal "Breughelhof", Lie- zeledorp 68, waar zich eveneens de kleedkamers bevinden. Juniores in Willebroek Bart Borms zaaide, Bart Bastiaenssens maaide... De supportersklub van Paul Hens kreeg op zondag 3 juni slechts 13 renners op de afspraak. Én de regen! Eén die zich aan de regen niet stoorde was Bart Borms Die trok al in de tweede ronde (12 dienden afgelegd) ten aanval. Hoes, D'Hont en Bastiaenssens rea geerden vruchteloos. Ook Peeters en nogmaals D'Hont trachtten de kloof te overbruggen. Nutteloze krachtinspan ning. Aangezien de vluchter halfweg voorbij 50 seconden boni telde, was voor velen de winnaar al gekend. Vooral omdat de voorsprong bleef stijgen: 1op een viertal ronden van het einde. Maar Borms had zijn krachten overschat, langzaam maar zeker knaagde de rest er vele sekonden af en op twee ronden van het einde was Borms z'n liedje uitge zongen Toen oordeelde Bastiaenssen zijn tijd gekomen. Eén demarrage volstond om de rest ter plaatse te laten en een kloof te slaan die door de anderen niet meer kon overbrugd worden. Peelman klopt Borms voor de mooiste ereplaats. De uitslag 1. Bart Bastiaenssen; 2. Norbert Peel man; 3 Bart Borms, 4. Bart Hoes, 5. Eddy Naegels; 6. Kurt D'Hont, 7 Jan Daemen; 8. Rene Goossens, 9. Gunter Peeters; 10. Vincent Brisme, 11 Michel De Borger; 12. Mark Saey; 13. Paul Hens. Een Hens (Paul) gaat... een Hens (Didier) komt... Voor Paul Hens betekende de juniores- wedstrijd van zondag 3 juni het afscheid van de wielersport, maar de Willebroek- se wielerfans hoeven niet te treuren: er kwam onmiddellijk een opvolger opda gen in de persoon van jongere broer (Didier), pas 15 sedert 13 mei en al goed voor een drietal plaatsen binnen de eer ste tien. Bart Delplanque geeft er de brui aan Op de junioreskoers in Willebroek werd het ons "officieel" bevestigd dat Bart Delplanque (Willebroek) (een tweetal ja ren terug als junior een der besten van het land) er de brui aan gegeven heeft. Selekties Voor de klassieke wegrit "Ardense Pijl" zaterdag 9 juni in Grand-Recham wer den Danny Vereist en Greg Moens, door hun respektievelijke prov. comités voor deelname geselekteerd Finale "Gouden Fiets 1990" Tussen het rijtje nieuwelingen dat er - tot heden - in slaagde een plaats te verove ren voor de finale op 5 augustus in Wol- vertem, een drietal streekrenners: Tom De Donder (Grez-Doiceau-, Christophe De Backer (Denderleeuw) en Andy Ros kam (Begijnendijk) iemand won op vrijdag: Steven Van Aken En dat gebeurde te Vilvoorde waar hij zijn achtste ereronde mocht rijden. Po diumplaatsen werden gewonnen door Christophe De Backer (3e Koersel en 6e in Aalst), Geert Joos (3e Knokke-Heist) en Johan Buelens (2e Zaventem). Ande re mooie ereplaatsen waren er voor Gert Bijl (5e Boortmeerbeek), Andy Roskam (8e Sinaai), Greg Moens (10e Zaven tem), Rene Goossens, Gunter Peeters, Kurt D'Hont en Norbert Peelman, onder- scheidelijke 4e, 8e, 9e en 11e te St.-Ka- telijne-Waver Met Gunter Nauwelaers en Danny Vereist in Ronde van Limburg Hoewel hij deze ronde pas op de 14e plaats in de eindstand afsloot, kan Hin- genaar Gunter Nauwelaers toch op een verdienstelijke rittenkoers terugblikken. Hij begon met een 12e, om vervolgens 7e, 6e en 28e te eindigen Wat Vereist betreft, hem vinden we slechts éénmaal binnen de prijzen en wel in de slotrit, toen hij als 25e door de finish ging. Steven Van Aken: tweede plaats winnaarslijst juniores-nationaal Afgesloten op de wedstrijd van dinsdag 29 mei prijkt Tom Steels met zijn 10 overwinningen afgetekend aan de lei ding. Op de tweede plaats vinden wij, met 7 bloementuilen, naast Mario Hey- vaert en Kürt Van de Wouwer, "onze" Steven Van Aken. René Goossens, die er drie op zijn palmares heeft, staat sa men met een paar tientallen als 19e ge klasseerd. Alleen Greg Moens goed voor Pinksterbloemen Het lange weekend is eerder pover uit gevallen. Enkel Greg Moens slaagde er in, zijn aantal overwinningen met één eenheid (Virginal) aan te dikken. .De uitslagen der anderen: Johan Bue lens (4e Brakel-Nederbrakel en 9e Wol- vertem), Walter Verstrepen (6e Lennik), Herman Van Lent (8e Lennik), Robby Brys (11e Lennik en 11e in Muizen), Geert Joos (3e Wolvertem en 11e Wol- vertem), Gert Bijl (8e en 10e Wolvertem), Gunther Flies (9e Wolvertem), Patrick Van Buggenhout (10e Wolvertem), Rik Hofmans (11e Wolvertem), Patrick Adriaenssens (13e Wolvertem), Patrick Van de Voorde (18e Wolvertem), Rudy Cleemput (19e Wólvertem), Johnny Moyson (2e Wolvertem), Eddy Verhoe ven (11e Wolvertem). Met tweemaal als derde (Ternat en Leers-et-Fosteau) te zijn geëindigd, werd Ronny Maes, onze beste vertegen woordiger. En te Willebroek vinden wij Norbert Peelman, Bart Borms, Eddy Na gels, Kurt D'Hont, Rene Goossens, Gun ther Peeters, Michel De Borger, Mark Saey en Paul Hens op de 2e, 3e, 5e, 6e, 8e, 9e, 11e, 12e en 13e plaatsen Tom De Donder en Dirk Van Praet aan de slag bij de nieuwelingen in Merchtem, klasseerden zich als 3e en 7e, terwijl Christophe De Backer en David Van He- melrijck zich in Haaltert en in Incourt op 4e en 5e plaats reden Ilse Robberecht werd 6e in Tongeren en Fons De Wolf. 11 e in Craé-Avernas Uitslagen andere Bonden André Kerremans (5e Nazareth, cyclo- sportieven), Willy Van Dijck, in Schaar beek goed begonnen (tweede) deed het in Wijnegem (zondag) niet minder goed (3eVWB). Hij zag zijn inspanningen, plus een vette prijs maandag, omwille van bandbreuk in rook opgaan Koersleiders Liefhebbers Breendonk. Dhr. Glorieux, Maes-Van Meulder en Dubin. Juniores Liezele: Dhr. Van der Plas-Dae- lemans en Janssens. Ferdi Dierickx en de Milkrace Nadat hij in de eerste rit 16e was gewor den en de tweede rit op een 83e plaats was geëindigd, kregen we geen verdere uitslagen meer. Samenstelling: Jos Maes Wielrennen. Rooms uit Temse aan de leiding tijdens de junioreskoers in Hamme. Deze renners zijn volop in dt achtervolging en de anderen hebben moeite om het tempo van Rooms te volgen (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20