AC Zele op één week-end twaalf titels rijker FC Corner werd gehuldigd in Hamme Regionale kampioenschappen Zilveren jubileummeeting (Hamme): Nieuw werptalent meldt zich De Voorpost - 8.6.1990 - 21 PATHICK- CJ ATLETIEK Liefhebbersvoetbal. De MTSA-ploeg FC Camu uit Hofstade organiseerde een geslaagde barbecue (da) Voor de regionale pistekampioenschap pen hadden de Oost-Vlaamse verant woordelijken wijselijk gekozen voor de achtbaners van Gent (dames op zater dag) en Deinze (heren op zondag). De elektronische tijdopname werkte feil loos, zodat alle prestaties de ranglijsten konden tooien. Ondanks het winderige weer zorgde de bedijking (Deinze) en beplanting (Gent) voor weinig hinder van die aard. De groen-gelen brachten het er schitte rend vanaf Twaalf gouden, een zilveren en vijf bronzen ereplaatsen werden met diploma's vereremerkt. De werpgroep van Francois Van den Branden had de (sterke) armen vol. Vooral met de schijf waren ze uiterst suksesvol. Vanessa Ver- couteren en Bart Oste (kadetten met 29,48 en 49,92 meter), Kristof Oste (scholier met 42,38 meter) en Jurgen Van den Braden (senior met 44,52 me ter) bleken de beste Oostvlaamse dis- Liefhebbersvoetbal. De huidige ploeg van de Kanaries uit Lede speelde tegen de oudere spelers (da) cussers. Vanessa (9,96 meter), Bart (15,34 meter) en Kristof (16,24 meter) voegden daar nog kogelstootgoud bij. Het derde werptuig dat werd gehan teerd, leverde een kampioenentitel op npioei voor Gina Roosendans (30,12 meter met de iuniorsspeer). De enige zilveren Zeelse ereplaats werd met hetzelfde werpinstrument behaald door Yvan Van den Branden (39,82 meter). De titels in loopnummers werden naar Zele meegebracht door twee dames met erg snelle benen. Senior Ania Buysse haalde zonder al te veel problemen het laken naar zich toe op de 800 meter (2,13.48). Els Callaert scherpt in de reek sen het kadettenclubrecord op de 200 meter nog wat aan (26,49) en diende in de finale niet eens diep door te gaan om haar titel van twee jaar geleden te ver lengen. Tijdens de eindstijd van de 100 meter klokte ze 13,15, wat net geen zilver opleverde. Onze heren-lopers verrijkten hun ere- kast met vier bronzen vermeldingen. Bu ren Gert Naes en Peter De Smedt lukten Een "achtste plaats was er voor Filip De Wolf (1.500 in 4.33.63) die David Van Wezemael (4.38.76) het nakijken gaf. Een andere negende stek werd op die afstand ingenomen door Tony Stercks (4.32.94). Nathalie De Schutter veror berde de anderhalve kilometer als lie in die prestaties over 100 (21,96 na valpar tij) en 110 meter horden (18,30). Hans De Geest haalde in het zog van Daniël De Liefhebbersvoetbal. In Lede wordt jaarlijks op tweede Sinksen een wedstrijd gespeeld tussen de 'oude' en de huidige Kanaries. Dit zijn de oude gloriën (da) 5.25.91. Eric Beirnaert (12e in 4.11.75) en Marc Van Damme (14de in 4.13.65) kon den via het sterke deelnemensveld goe de tijden neerzetten op de L500 meter. Filip De Brandt (12.89 en 26.16) en Petra Christiaens (14.28 en 28.66) haalden voorlopig nog geen finaleplaatsen over 100 of 200, maar eens lukt dat wel. Clerck en Bart Blommaert een erg pe 9.02.7 over 3.000 meter. Guy Veld'e- man kon op de dubbele baanronde zijn favorietenrol niet volledig waarmaken (3e met 1.55.33). Kadetten bewijzen veelzijdigheid Niet minder dan zes Zeelse kadetten haalden in hun specialiteit wel de eind strijd, maar niet het podium. Katrien Herwege bewees haar duidelijke snel heidsprogressie door op de 100 meter als 6e 13.57 neer te zetten. Nadien werd ze nog vijfde op de 80 meter horden in 14.16. Ze moest toen wel Els De Mey laten voorgaan (4de in 13.45). Els kwam in de verspringuitslag als 5e voor met 4,75 meter. Veerle Herwege wipte met 4,42 meter naar de 7e plaats. Op de 400 meter tikte ze als 6e aan in 67.88. Sofie Vergeylen haalde op de 200 meter het minimum voor de Nationale Kampioen schappen (27.93) en de finale (6e) waar bij telkens een enorm sterke bocht werd gelopen. Kenneth Rombout deed het zelfs nog iets beter. Hij klokte 25.54 als vierde en voegde daar nog een 6de plaats bij het kogelstoten aan toe (9,05 meter). Els Herwege werd nummer 4 met de kogel (8,59 meter) en 5 met de schijf (21,14 meter). Jean Pierre Van Kerckho- ve smaakte de vreugde de seniorsschijf- finale mee te maken (7e met33,34 me ter). Nadien stootte hij de kogel over de 10 meter (13e met 10,06 meter). Gunther Van Cauteren sprong 4,70 meter ver (met de verkeerde voet!) en klasseerde zich zodoende als 8e. An Decatelle be vestigde haar 400 meter-reputatie door 6e te eindigen in 67.01. Fondlopers stuiten op sterke tegenstand Ooit was er een tijd dat de beste Oost vlaamse afstandlopers het regionaal kampioenschap links lieten liggen we gens overbodigheid. Nu echter nemen heel wat toppers de titelstrijd te baat om hun forme tentoon te spreiden. Beste Zeienaar (na Hans De Geest en Guy Veldeman) werd Kenneth Van Hecke die op de juniors 800 meter 5e werd (2.01.66). Zevende eindigde Jurgen Coppieters over de 3.000 meter (9.41.3). Dankzij de gewaardeerde op komst van Zele en Rieme groei de de meeting voor het vijfent wintigjarig bestaan van onze zus tervereniging boven het niveau van een gemiddelde sintelbaan- wedstrijd. Enkele Zeelse jonge werpers namen deze kans te baat om de trainingen van de "werp- monitor" Ludwig Cardon in ae praktijk om te zetten. Bij de miniemen werden zelfs twee nieuwe clubrecords geves tigd. Kris Van de Velde was aan zijn tweede Oste-offensief bezig en haalde 11,66 meter met de ko gel, 356 centimeter meer dan Bart "van de broers" in 1988; Het eveneens twee jaar oude rekord van Vanessa Vercauteren werd door Wendy Sterckx met 9,56 meter naar het archief gegooid. Tevens vestigden Kathleen Schiettecat (met 9,18 meter) en Katrien Ysewijn (met 8,56 me ter) een top-vijf prestatie. Pupil Laurent Lemmerling koppelde een erg knappe worp van 8.00 meter aan een snelle 60 meter (9.3). Op die afstand liet Natha lie Dumesnil (9.2) zich trouwens ook van haar beste zijde zien. Bij de benjamins stormde Peter Christiaens recht naar z'n eerste zege, maar gooide zich iets te vroeg naar de finish. Onze foto genieke sprinter ging languit te gen de Hamse sintels zodat... Pie- ter Dhollander won. Van je vrienden moetje 't hebben! Johan Kaarten. In Terjoden werd naar jaarlijkse traditie een grote 'belotting'georgani seerd (da) VOETBAL De liefhebbersvoetbalclub FC Corner werd zaterdag ontvangen op het Hamse gemeentehuis naar aanleiding van het behalen van de kampioenstitel bij het Wase Liefhebbersverbond Walivo. Er was daardoor heel wat belangstelling zoals ondermeer burgemeester Baert en de schepenen Francois De Graef, Van de Casteele en Saeys. Burgemeester Baert onderlijnde in zijn dankwoorden de so ciale rol van de sport. Nu er heel wat vrije tijd komt bij de mensen is het goed dat er kansen worden gegeven om deze tijd zinvol op te vullen. Voetbal is een mooie sport en geeft kansen om nieuwe vrienden te maken. Hij wees ook op het feit dat deze sport een liefhebberij moest blijven. Met de huidige vandalis me op en rond de voetbalvelden is de sport zeker niet gediend. Gelukkig blijft in de liefhebberssport alles veel kalmer verlopen. Op zijn beurt schetste schepen van sport De Graaf, de prestaties van FC Corner die hun tweede opeenvolgende titel be haalde. Deze keer met een grote voor sprong van zes punten. Voor FC Corner was dit hun derde titel sedert hun be staan. De schepen hoopte dat de club in dezelfde richting zal verder gaan en wellicht in de toekomst nog lauweren zal plukken. De ploeg die de titel won bestond uit Guido Van Hese, Luc De Malsche, Willy Van Royen, Ronny Van Gucht, Jean De Keyser, Serge Van Den Bossche, Guy Rooms, Guy Keymolen, André Van Cou- wenberghe, Luc De Clippeleire, Erik De Wilde, Rony De Beule, Guy De Blende, Frankie Mettepenningen, Freddy Van Royen, Francois Verstappen, William Merckx, Freddy Van De Voorde, Hubert Peelman en Henri D'Hoey. Pierre Van Den Broeck en Pierre De Donder zijn de twee trainers, die als het moet ook nog eens meedoen. (HVE) Liefhebbersvoetbal. In Lede speelden de 'oude Kanaries' tegen de huidige ploeg. We zien de oudere keeper in aktie (da) Voetbal. Het terrein van SK Terjoden krijgt een grondige opknapbeurt (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21