GR€€C€ Ook leider Thieulain door het oog van de naald Kaatsen in Kastel Kaatsen in Baasrode - Hogere II 22 - 8.6.1990 - De Voorpost HANDBAL KAATSEN Ajax handbal. Benny De Hauwere (fo to guy) Ajax handbal. Johan Christiaens (foto guy) Bmssegem-Baasrode VA: 15-13 Ondanks het feit dat er twee punten gesprokkeld werden tegen de nummers 1 en 3 in de rangschikking is Baasrode eerder teleurgesteld uit het Pinkster weekend gekomen. Inderdaad, twee maal ontglipte hen nog de wenkende zege op een moment dat de supporters zich reeds klaarmaakten om de over winning te vieren. Zaterdag in het derby tegen Brussegem begon men goed aan de wedstrijd (3-3) maar daii begon Baasrode te blunderen aan de opslag zodat de thuisploeg een 7-3 voorsprong in de schoot werd geworpen. Een sterk spelende P.Willaerts zorgde ervoor dat het tij toch opnieuw keerde en onder zijn impuls naderde Baasrode tot 7-6. Met een 8-6 ruststand had Baasrode VA een scheve situatie toch kunnen recht zetten. De bezoekers, steeds onder im puls van een verbazende Willaerts speel den na de pauze de pannen van het dak en leidde met 8-12 zonder dat Brusse gem ook maar had kunnen reageren. Maar plots ging het opnieuw verkeerd tijdens de opslagbeurten, Brussegem kwam opnieuw in de wedstrijd (10-12) en zelfs als VA er dan toch 10-13 van maakte begaf de thuisploeg niet. Ver spelend meed Brussegem de Baasroodse beste man en het werd 13- 13. Het was bij VA dat toen de veer brak en totaal onverwacht haalde Brussegem het nog met 15-13- Baasrode VA-Thieulain: 13-15 Net als in Brussegem liet Baasrode VA tegen leider Thieulain een prestigieuze overwinning ontglippen. De ontgooche ling was dan ook enorm nadat VA een 13-9 voorsprong in een 13-15 nederlaag zag ombuigen maar realistisch bekeken lukte VA toch weer een knappe prestatie tegen een tegenstander die tot de top van het klassement behoort. Zondag stopge zet bij een 1-2 score ging men maandag verder met die stand en twee gemoti veerde ploegen maakten er een hard nekkig betwist schouwspel van. Het bleef totaal gelijkopgaand, van 3-3 ging het met twee bijzonder sterk spelende ploegen naar 6-6 maar dan liet VA twee maal een 40-15 voorsprong ontglippen zodat de leidersploeg met een 6-8 voor sprong kon gaan rusten. Na de rust begon de thuisploeg ontzettend sterk te spelen. Zij maakten van de wedstrijd een ware VA-demonstratie en collectief sterk ging het van 9-9 naar 13-9- Thieu- Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Zandbergen 6 Ruststand 8-3- Zondag was het zwaar bewolkt, fris en een harde wind. De wind blies nu eens in het voordeel van de keerders. On danks de goede klassering van de bezoe kers had de Kastelse kassier geen reden tot juichen, want vlak voor het begin van de wedstrijd begon het te regenen. Druilregen afwisselend met zware stort buien, zodat kermisvierend Kastel op teerde om binnenshuis te blijven. De schaars opgekomen supporters konden zich opwarmen aan het goede presteren van hun ploeg. Zandbergen dat zich op Terjoden liet betrappen op eenenvijftig slechte opsla gen en dan ook met 15-3 de boot inging liet zich niet op hetzelfde euvel betrap pen en onder impuls van een goed kerende Guy Spitaels speelden de bezoe kers goed mee. In de beginfase van deze - ontmoeting konden de gasten tot 2-2 gelijke tred houden. Niets liet vermoe den dat de thuisploeg bij de rust met 8-3 zou leiden en dat ze alles uit de kast moesten halen om de bezoekers van een punt te houden. Bij 10-3 werd er luidop gedroomd van een driepunter. In deze periode zette Zandbergen echter alles op alles en het probeerde met steekballen aan de koord het Kastelse keerderswerk te ontwrichten. Het werd zomaar 11-5, maar het leverde ook drie binnengeslagen ballen op voor de bezoe kers. Uiteindelijk werd het voor beide ploegen nog een finale vol stress: 14-6 en 40-40. Zandbergenaar Van der Haegen joeg voor de laatste kaats, gelegen aan de koord een knappe bal tegen de windver naar achter. Danny Van Duysen wrong Ajax handbal. Dirk De Bruyn (foto guy Ajax handbal. Bert Cooreman (foto Ajax handbal. Geert Bosman (foto guy) guy) zich haast miraculeus onder deze bal en slaagde er in deze opslag diep in het Zandbergse spel terug te keren. Achter man Droesbeke probeerde de bal nog te bespelen maar dat liep verkeerd af. Ka stel behaalde hiermee, tot grote vreugde van haar supporters, een onverhoopte driepuntenoverwinning. De kermis kon beginnen. Digest: Overgekeerde ballen: Kastel 10 Zandbergen 5 Afgeleverde ballen: Kastel 11 Zandbergen 20 Uitblinkers bij Kastel: de hele ploeg Zandbergen: Spitaels en Droesbeke. Het werd in deze wedstrijd 10 keer 40-40 en elke ploeg won dit vijf keer. Zondag aanstaande 10 juni wordt de laatste match van de eerste ronde ge speeld: Kastel-Idegem. Hierna zal gewe ten zijn wie van de twee Kastel of Terjo den de Beker van de Koning mag inrich ten. Deze beker wordt betwist tussen de vier eerstgeplaatsten uit de vier liga's. Opstal 9 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 4-8. Ondanks verwoede intimidatiepogingen is boeman Opstal Pelote er deze maal niet in geslaagd om Kastel van een over- verdiende zege te houden. Er werd van bij de start van de wedstrijd op het scherp van de snee gespeeld met uitda gingen en woordenwisselingen langs beide zijden. Dit werd op dit ongelukkig moeilijk te "bespelen terrein, nog in de hand gewerkt door de twee scheidsrech ters. Zij konden, net zoals de Kastelse spelers hun draai op het terrein niet vinden. Zij gingen warempel nog tegen elkaar fluiten ook. Voeg daarbij nog een zótte, bolle wind die tussen de huizen precies van overal kwam en men weet voldoende over het gehalte van de partij. Bijzonderste wapenfeiten - Opstal wint na 15-40 achter gestaan te hebben het eerste spel tegen Kastel. - Kastel pakt het volgende spel na 40-0 achter. - Vermachelen levert 4 ballen af in één spel. - De Kastelse keerdersformatie Wie- landt, Vernimmen en Van Duysen ver plichtten de thuisploeg op zoek te gaan met een opslag. - Dit leidt tot meerdere slechte opsla gen in het Opstalse kamp. - Kastel loopt uit tot 2-7. Op dat ogen blik belet een dubieuze en tegenstrij dige beslissing van het scheidsrech- tersduo een 2-8 ruststand. Aan de rust hingen de bordjes 4-8. - Bij 6-9 en 40-40 levert Van der Stricht, tot wanhoop van de thuisploeg ver over. - Opstal flakkert nog eenmaal op en komt tot 8-11 terug. Een lichte ver zwakking van Vernimmen is hieraan zeker niet vreemd. - Het volgend spel keert Vernimmen tegen de wind in ver over. De veer breekt bij Pelote. lain leek een verslagen ploeg, maar als Baasrode een 40-0 voorsprong nog zag verloren gaan, en de bezoekers hierdoor hun tiende spel konden pakken, leek de veer plots gebroken bij Baasrode. Enige pech, maar vooral minder efficiënt spel zorgden ervoor dat de bezoekers op nieuw in de wedstrijd kwamen. Met steeds sterker spel naderde Thieulain en bij VA leek men wel aan de grond gena geld door deze plotse ommekeer. Net als in Brussegem kon VA de klus niet afma ken tot grote ontgoocheling van alles wat rond de Broekkant leeft. Het werd dus opnieuw een 13-15 nederlaag. Lagere I Baasrode VA-Opwijk: 15-10 Het werd al al bij een moeilijke wedstrijd voor de thuisploeg. Na een goede start (3-0) bleef Baasrode wel een tijdje meester over het wedstrijdgebeuren (7- 3) maar toen kwam Opwijk opzetten (7-5) om met een 8-5 stand te gaan rusten. Na de rust vlotte het helemaal niet bij de thuisploeg. Opwijk kon zon der veel tegenstand oprukken naar een 8-9 voorsprong, maar een paar plaats wissels bij Baasrode konden toch de kentering brengen. Plots had men bij Een tot dan toe verdienstelijke Seghers moet noodgedwongen zijn positie als achterman verlaten. Het vlot niet meer. Oud-Kastellenaar Vermachelen. de bes te man bij Opstal Pelote, probeert grim mig en verbeten sterk kerend zijn ploeg op te jutten. Opstal pakt nog een spel waarna Kastel in een ruk en zonder al te veel moeite uitmaakt. Oververdiende zege van de bezoekers, die wel een trapje hoger stonden in alle spelonderdelen. Digest: Afgeleverde ballen: Opstal 34 Kastel 16 Overgekeerde ballen: Opstal O Kastel 4 Overgeleverd: Van der Stricht 1. Bij de Kastelse ploeg verdient iedereen geloofd te worden. Rangschikking Hogere III (na 10 speeldagen) V.A. dan het goede wedstrijdritme te pakken en meteen was Opwijk eraan voor zijn moeite. De bezoekers wonnen nog amper één spel en kwamen in he stuk eigenlijk niet meer voor. Het werd dan nog een ruime 15-10 zege voor de thuisploeg die hiermee haar rangschik king toch enigszins verbetert. Pupillen Baasrode VA-Hof ten Rode: 7-10 Co-leider ten Rode kwam op bezoek bij gebuur V.A. en dat zulke wedstrijd span ning meebrengt is logisch. Hof ten Rode kwam goed uit de startblokken via Peersman en liep uit tot 2-4. Baasrode VA, bij wie alles rond De Maeseneer draait, gaf zich echter niet gewonnen en via 3-5 werd het 5-6. Opnieuw nam Hof ten Rode dan het initiatief (5-8) maar een aanklampend V.A. naderde tot 7-8 vooraleer een sterke T. Peersman het VA-lot definitief bezegelde. Hof ten Ro de boekte een logische zege na een knappe wedstrijd. Miniemen Baasrode VA-Hof ten Rode: 7-10 Baasrode VA leed een verrassende ne derlaag tegen gebuur Hof ten Rode. Voor de wedstrijd had wellicht niemand ver wacht dat Hof ten Rode V.A. het vuur aan de schenen zou kunnen leggen maar al vlug bleek dat de thuisploeg in een totale off-day verkeerde. Hof ten Rode maakte van deze onverwachte situatie gretig ge bruik om een 2-5 voorsprong op te bouwen. Vooral M.Van Steen bleek de boeman voor V.A. Nog even leek de thuisploeg het tij te kunnen keren, het werd 5-6 maar het was duidelijk dat het op geen enkel moment vlotte bij V.A. Via 5-7 en 7-9 maakte Hof ten Rode verrassend uit met 7-10 en trok meteen een dikke streep door de titelambities van Baasrode V.A. Kadetten Baasrode VA-Zele Dunnen: 13-0 Leider Baasrode gunde bezoeker Zele Durmen geen enkel spel. Zoals de 13-0 einduitslag duidelijk maakt stond er op het meesterschap van de thuisploeg weer geen maat. Onmiddellijk bestookte Baasrode de bezoekers met harde len en een vlot spelende thuisploeg liep steeds maar verder uit. Dat Baasrode een stevige leider is ondervond ook Zele Durmen. E. Kaatsen. De ploeg uit Hamme St.-Anna (foto guy) 1. Terjoden 10 23 2. Kastel 10 22 3. Zandbergen 10 18 4. Idegem 10 16 5. Opstal 10 16 6. Tollembeek 10 16 7. Wieze 10 15 8. Appelterre 9 15 9. Heme 8 10 10. Herdersem 10 9 11. Okegem 9 8 12. Welle 9 8 Beker van België tweede ronde Hogere III Uitslagen: Beloeil-Rode 2-7 Kastel-Beloeil 7-1 Kastel-Rode 7-4 Beloeil is in deze reeks het zwakke broertje en is na de tweede schifting reeds uitgeschakeld voor de volgende ronde. Zowel Rode als Kastel namen vlug en vlot de maat van een ligategen stander, die in de Liga Vlaanderen am per in bevordering zou meekunnen. De wedstrijd Kastel-Rode tenslotte tus sen de twee kandidaten voor de volgende ronde, begon spannend en gelijkop gaand: 1-1 en 2-2. Bij 4-2 en drie slechte Kastelse opslagen in een spel pakte Rode een punt, waarvoor het gekomen was. Vanaf dat moment konden de Kastelse keerders hun hart ophalen en zowel Wielandt als Vernimmen en zelfs Van Duysen keerden regelmatig over. Wielandt zelfs drie keer bij 40-40. Net zoals op eigen terrein moest Rode nu opnieuw de wet van de sterkste onder gaan. Kastel staat kaatsend zeker nog een stapje hoger. Tussenstand na de schiftingen: Kastel 10 p. Rode 7 p. Beloeil 1 p. Zaterdag 9 juni wordt de laatste schifting te Beloeil gespeeld. Vertrek per autocar op Kastel om 12.45 uur. Wie wil, kan mee. Bellen naar Tony Baert 052/ 47.79-16 of naar Hugo Steels 052/ 47.24.90. Kaatsen. De mannen van Opstal Pelote (foto guy) DARTS Darts in Aalst. Ook de dames namen deel aan het groots opgezette tornooi

De Voorpost | 1990 | | pagina 22