Eerste overwinning van SR Corner Coach teruggevraagd Kaatsen in Opstal Kaatsen in het Hof ten Rode ''pmeentekrediet KAATSEN Hams kaatsverbond Kaatskalender Kaatsverbond van Lebbeke Somber Pinksterweekend voor Meubelen D.B. De Voorpost - 8.6.1990 - 23 Bevordering Aalst Herleving-Kerksken: stopgezet bij 1-2. Hamme Zogge 15 Kerksken 5 Kerksken mocht zondag wegens de weersomstandigheden vroegtijdig de kleedkamers opzoeken, maar maandag kon het niet klagen van stramme spie ren wegens de slechte prestatie op Zog- ge. Bij de rust was de stand 8-2 en dit spreekt reeds boekdelen. Gans de ploeg draaide vierkant, hoewel een punt verdiend zou kunnen ge noemd worden. De vroegere coach And- ré De Smedt die wegens strubbelingen met een paar bestuursleden deze funk- tie opgaf ziet zich genoodzaakt de ploeg opnieuw bij te springen want een team zonder vakkundige begeleiding is een puinhoop. Ter gelegenheid van de eerst volgende wedstrijd kan de aanhang een vertrouwd gezicht langs de lijnen waar nemen. Hogere Hl Herdersem behaalt eerste zege Welle 8 Herdersem 15 Ruststand 4-8. Herdersem dat op zondag tegen de lamp liep op Appelterre en met 15-4 de boot inging heeft zich tegen hekkensluiter Welle goed herpakt. Herdersem dat deze kompetitie zeker niet slecht presteert maarin sommige wedstrijden een punt of zelfs ekstra punt laten liggen heeft op hel moeilijk te bespelen terrein van Welle de thuisploeg in de verdrukking gespeeld. Welle waar sommige spelers tegen hun zin spelen, zelfs niet trainen en maar enkel de verplaatsing naar Wel le kunnen maken voor de wedrtrijden en hun geld op te rapen. Geen samen hang dus in de thuisploeg waarvan Her dersem profiteerde om een 1-5 voor sprong uit te bouwen. Marc Lambert die de ballen rustig kon overkeren zorgde voor een 1-6 voorsprong, dan pas kwa men de gastheren hun neus even aan het venster steken en de achterstand verkleinen. Bij de rust leidden de gasten nog altijd met vier spelen voorsprong. Na de koffie haalden de bezoekers de twee volgende spelen binnen (4-10). Welle waar nu een paar spelers hun peil haalden konden terugkomen tot 8-10 om nadien terug te vallen in hun oude trouwe gewoonte van alles te missen en geen bal meer te houden aan de koord. Herdersem bleef hun spel verder op dringen en wonnen dan ook verdiend de wedstrijd. Herdersem dat in de beginfa se van de kompetitie naar samenhang hoopt dat met het behalen van hun eerste zege de ploeg nu uit de gevaren kan geraken. De aanhang blijft de klub trouw hetgeen te horen was op het terrein van Welle waar de meerderheid van de toeschouwers supporters van Herdersem waren. Hogere II Kadetten 9.6 15.00 Crupet-VA Baasrode 8.6 18.30 Hamme SLAnna-VA Baasrode 10.6 15 00 VA Baasrode-St.Denis Rap en Vlug-Bugenhout D.T. Hogere III Terjoden-Zele Durmen 10.6 15.00 Rap en Vlug-Idegem Miniemen Terjoden-Welle 10.6 10.00 VA Baasrode-Brussegem Herne-Wieze Sp. Hoké Eremb.-Hamme Zogge Herdersem-Okegem Zele D,-Rap en Vlug Appelterre-Opst.Pelote Hof ten Rode-Herdersem Bevordering Buggenhout D.T.-Denderbelle 9.6 15.00 Baardegem-Zele D. Pupillen Merchtem-Rap en Vlug 8.6 18.30 Brussegem-Hof ten Rode Willebroek-Aalst Herlev, 9.6 10.00 S.Moorsel-H.Zogge Kerksken-Nieuwerkerken 10.6 9.00 Terjoden A-Wieze Sp. St.Moorsel-Hoké Erembod. 10.00 Hamme-Op.Pelote Hamme Zogge-Denderbelle 10.00 Rap en Vlug-VA Baasrode Lagere I en II 10.30 Terjoden B-Bugenhout D.T. 9.6 15.00 VA Baasrode-Terjoden 10.6 15.00 Gijzegem-VBR Opwijk Wieze Sport.-St.Anna Hamme Beker van België Op.Pelote-D.T.Buggenhout 9.6.1990 te Beloeil Puurs-Denderbelle Kastel-Rode Junioren Rode-Beloeil 8.6 18.30 Zele Durmen-Kerksken Kastel-Beloeil 9.6 15.00 Wieze Sp.-Denderbelle vertrek Kastel 12.45u. VA Baasrode-Hof ten Rode 7-10 (ruststand 4-5) In tegenstelling met de pupillen hebben de bezoekers een verrassende zege be haald. VA dat aan de top meedraait, heeft zich teveel bezondigd aan het bui ten leveren van ballen terwijl Hof ten Rode zicht tot amper vijf bezondigde. Deze zege werd niet verwacht maar een kollektief goed draaiende bezoekende ploeg behaalde verdiend de zege. En dan nog gingen twee spelen met een voor sprong van 0-40 door onkans verloren. Voor de tweede keer organizeren het Ani matiecentrum voor talen en de Koning Bo- dewijnstichting tijdens de talenbeurs een boeiende taleninterviewwedstrijd. Jonge ren van 16 tot 21 kunnen eraan deelnemen. In het Domein Kasteel van Halle te Zoersel heeft tot 16 september een tentoonstelling plaats met als titel "Zoersel '90". Men kan ze gaan bezichtigen elke dag van 14.00 tot 18.00 uur behalve op maandag. S.K. Corner heeft hun eerste overwin ning van het seizoen vastgelegd. Langs de andere kant zijn er nog steeds drie ploegen zonder nederlaag: De Keers macker, VAG Mijs en Likeuren Rubbens. Het zal wellicht tussen dit trio dat de toekomstige kampioen moet gezocht worden. Ons Vermaak-SK Corner (11-12) De lokale formatie met Eddy Dieleman, Geert Van Havermaet, Alois Goossens, Emiel De Bus en Gustaaf de Bont heb ben een geweldige wedstrijd gestreden, maar moesten op het nippertje nog de overwinning uit handen geven. Ze be gonnen goed aan het duel en lieten de eerste spelen optekenen. Maar een zeer goed spelend Corner pikte spoedig aan. In de slag iets lichter, maar toch liepen ze halfweg de wedstrijd bijna gelijk 6-4. Het bleef echter spannend in het tweede gedeelte. De kleine voorsprong van Sint Anna zou stilaan helemaal wegkwijnen onder druk van Leo Heirwegh en André Van den Broeck. Het zou een duel wor den tot op de meet. Met een 11-11 kon de bezoekers uiteindelijk toch de volle buit binnen halen. Hollands Hof-Pluimvrienden (12-10) Het ziet er echt naar uit dat de Pluim- vrienden moeilijk aan een overwinning zullen geraken. Tegen Hollands Hof wer den ze weer op het einde van de zege afgehouden. In het begin van de ont moeting kon Hollands Hof zich lang zaam een voorsprong bijeen kaatsen en dat kwam vooral door toedoen van René en Gery Pletinck die met de steun van Paul De Bondt er in slaagden een kleine 6-4 vast te leggen. De jongens van Jean van Gucht hebben na de verfrissing ge tracht om op gelijke hoogte te komen. Een tweetal keren misten ze van een niet een spel. De Bleser, Cleemput en vrien den bleven toch volgen, maar op voor sprong komen zat er blijkbaar niet in. Kollektief was immers de thuisformatie de betere. Met kleine cijfers verlies zou De Pluimvrienden de reis naar Buggen- hout moeten aanvangen. Geemzicht-De Keersmacker (4-12) De bezoekers lieten zich opnieuw niet van de wijs brengen. Toch kregen ze in het eerst stuk van de ontmoeting heel wat tegenstand vna de thuisploeg die niet minder dan vier spelen kon mee pakken. En dat betekende dat de Keers macker nog geen volle zekerheid had aan de rust toe 4-6. na de hervatting ging het minder vlot met de lokalen die echt het Noorden verloren. Een paar misluk te lokale tussenkomsten deden de ba lans nog meer in het bezoekende voor deel overhellen. Wat Geemzicht ook maar deed, ze kon geen enkel spel meer laten opschrijven. De Keersmacker was echt niet te houden. Ons Vermaak-Likeuren Rubbens (0-12) De Rubbensploeg schijnt zo te zien geen tegenstanders te hebben hier in deze komptetitie. Tegen het weliswaar niet zo sterke Ons Vermaak werden weer grote cijfers vastgelegd. Gestart met Danny Van Puyvelde, Hans Aubroeck, Freddy Christiaens, frankie Hofman en Luc Haentjes werden de lokalen op den Ro den Dries helemaal overrompeld. In het eerste deel konden ze zonder pardon een vlotte 0-6 vastleggen. Wie verwacht had dat de plaatselijke wat meer in de wedstrijd zou komen, had het verkeerd voor, de bezoekers lieten niets aan het toeval over en bleven maar drukken. Dat betekende dat de thuisploeg helemaal niet aan de bak kwam en een forfaitsco re vastlegde. We vragen ons echt af of Likeuren Rubbens wel te stoppen zal zijn. Cornerboys-Toyota (12-3) De jongens van het Twee Bruggenplein hebben een vlotte en wellicht toch wel onverwachte overwinning kunnen vast leggen op een bezoekende formatie die dit jaar niet uit de startblokken schijnt te zullen komen. Van bij het begin pakten de Cornerboys spel na spel en dit via Mario Carels, Jef Meskens en André Tilley. Van de ploeg uit Moerzeke Toyota was er weinig druk, te bekennen J.P.Peelman, T.Nobels en Patrick Smet konden wel af ten toe de kijkers beko ren, maar veel tegenstand kwam er niet uit voor. Met een 6-2 aan de rust kregen we een normale uitslag op het bord. Iedereen verwachte nu dat de ploeg van Paul Vermeulen en vrienden nu zouden toehappen. Maar dat is helemaal niet gebeurd. In tegendeel, ze waren minder goed dan in de eerste helft en dat bete kende dat Cornerboys helemaal hun zin konden doen en grote cijfers vastleggen. Toyota kwam er niet bij te pas. Hollandshof-Cornerboys (4-12) Men had van Hollandshof op eigen ter rein meer tegenstand verwacht dan ze gaven. De wedstrijd begon beloftevol, maar spoedig zou Hollandshof moeten afhaken, ze werden zelfs ter plaatse gelaten ondanks nog flink verweer van Eddy Willaert en Roger Plettinck. Met 2-6 aan de rust was er nog weinig hoop dat het tij zou keren. En dat gebeurde inderdaad niet. Cornerboys met Jacques Cools, Georges Walschap, Jozef Mes kens, Mario Carels en Eric Verleysen waren niet te houden. Zowel aan de koord als in de opsalg staken ze torenh oog boven hun tegenstanders uit. Geen wonder dat er een forse uitslag op het bord is gekomen. S. Corner-Zele (2-12) Van een echte wedstrijd was er geen sprake. De bezoekers waren echt te sterk om een kans te hebben Rubbens van de wijs te brengen. In het eerste gedeelte konden de lokalen twee spellen veroveren en dat was zeker niet slecht 2-6. Na de verfrissing werd het meteen duidelijk dat de thuisploeg al hun beste krachten hadden verspeeld. Ze deem- sterden helemaal weg en voor Rubbens was het dan ook een koud kunstje om met grote cijfers te winnen. Klassement l.De Keersmacker 4 4 0 23 48 2.Likeuren Rubbens 4 4 0 04 48 3.Cornerboys 4 3 1 23 45 4.0ns Vermaak 5 1 4 52 36 5.HolIands Hof 3 2 1 31 28 6.Meys 2 2 0 12 24 7.Corner 3 1 2 35 23 8.Toyota 3 1 2 31 19 9.Eurotrucks 3 0 3 36 12 lO.Geemzicht 3 0 3 36 12 ll.De Pluimvrienden 2 0 2 24 12 (HVC) Kaatsen. Rapid Moorsel (da) Beker van België Na winst in eerste ronde, nu in het verlies. Opstal dat in de eerste ronde een goede prestatie neerzette kon nu in eigen ves ting leider Terjoden en de Walen niet in bedwang houden. In de eerste wedstrijd tegen Terjoden leden ze een 5-7 nederlaag. Een goede start van de thuisploeg waar onder im puls van Dierickx met zijn goed gerichte opslagen konden de gastheren tot 5-1 uitlopen. Wanneer Opstal te nonchalant ging spelen niet minder dan zeventien ballen buiten de lijnen deed belanden viel de ploeg terug en konden de Aalste- naars een verdiende zege behalen. Tij dens de tweede wedstrijd leverde de thuisploeg een wanprestatie. Veertien ballen werden nu buiten geleverd zodat de lokale aanhang ontgoocheld afdroop. Hogere III Okegem 8 Opstal Pelote 15 Ruststand 1-7. Op zaterdag ontgoochelde Opstal op een zodanige wijze dat het bestuur het nood zakelijk achtte de spelers bijeen te roe pen en eens duchtig te praten. De vol gende dag wierp dit onderhoud duidelijk zijn vruchten af want Okegem werd in de beginfase in de vernieling gespeeld. On der impuls van grootmidden Vermache- len en Roby Segjhers zorgden voor goed keerderswerk. Door de regen diende de scheidsrechter het spel te onderbreken en de rust werd ingegaan bij 1-7. Deze onderbreking viel falikant uit voor de gasten. Hun spel haperde tijdens de tweede helft. Okegem kwam opnieuw in de wedstrijd 5-9- Opnieuw konden de bezoekers een paar spelen binnenhalen en ze sloegen een 6-13 kloof en de Pelotespelers droomden reeds van een driepuntenzege. Een scheidsrechterlij ke beslissing bij een 6-13 en 40-40 stand geeft de scheidsrechter de bal binnen voor de thuisploeg. Ondanks het attent maken van de thuisspelers dat de scheidsrechter een verkeerde beslissing nam hield de man zijn besluit staande zodat Opstal gedupeerd werd. De drie puntenzege werd Opstal door de neus geboord. De Backer Geert heeft zijn waarde bevestigd aan de koord en Ver- machelen en Dierickx zijn de vaste waarden in de ploeg. Opstal 9 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 4-8. Het wedstrijdbegin was spannend. De thuisploeg opende met 1-0 en de wed strijd was gelijkopgaand tot 2-3. Op nieuw door het slechte leveren van de thuisploeg van twintig in de eerste helft kon Kastel een 4-8 voorsprong uitbou wen. Na de rust leverde Opstal een goede prestatie maar de achterstand kon nooit meer weggewerkt worden. Een paar tus senstanden: 6-8, 7-10 en 9-12. Opstal heeft zijn doel bereikt en een punt veilig gesteld. Vermachelen als grootmidden en uitblinker bij de thuis ploeg zat er meer in. Er waren zelfs nog bij de tweehonderd betalende toeschou wers ondanks het slechte weer. Pupillen VA Baasrode-Hof ten Rode 7-10 (ruststand 2-5) Hof ten Rode heeft verrassend gewon nen op het terrein van VA Baasrode. Een verrassing alleszins want VA Baasrode bekleedt momenteel de eerste plaats. Het bestuur van kaatsklub Meubelen De Backer overweegt de aktiviteiten voor dit seizoen stop te zetten na een 6-15 ne derlaag tegen Backerklub en een forfait tegen Oudegem. Uitslagen van 3 juni Meubelen D.B.-Backerklub 6-15 Rapid-Welkom 15-13 Klieksken-Groendalers 12-15 Oudegem-Super 7 15-9 Uitslagen van 4 juni Backerklub-Rapide 15-5 Van een schone wedstrijd was geen spra ke want beide teams brachten er weinig moois van terecht. De bezoekers kon den weliswaar een 2-5 voorsprong uit bouwen, maar nadien kon VA de koff dichten en bij 7-7 kon de wedstrijd nog alle kanten op. Gelukkig kon Hof ten Groendalers-Derby 11-15 Moerstraat-Super 7 15-11 Welkom-Klieksken 8-15 Oudegem-Meubelen D.B. 15-0 Eurika-Waresvrienden 9-15 Kalender voor 10 juni Rupelsport-Backerklub Welkom-Oudegem Super 7-Waresvrienden Rapid-Derby Klieksken-Eurika Meubelen D.B.-Moerstraat(?) Rode rekenen op een goede Ives Van Riet die met goede opslagbeurten en een knappe prestatie aan de koord zijn ploeg aan de zege hielp. Een wedstrijd om vlug te vergeten. Een zege maar dan is alles ook gezegd. Hof ten Rode-Hamme Zogge 10-8 (ruststand 5-4) Hof ten Rode dat de dag voordien een barslechte prestatie neerzette heeft tij dens de tweede speelhelft van dit ver lengd weekend een tweede matte presta tie neergezet. De prestatie van de thuis ploeg was nog slechter dan tegen VA Baasrode, want Hamme Zogge verkeert in de onderste regionen en Hof ten Rode behoort bij de top in de rangschikking. De spelers van Hof ten Rode vertonen momenteel geen kameraadschap, ze moedigen elkaar niet aan zodat ze heel waarschijnlijk met wat anders bezig zijn dan met het kaatsen. Willen ze een goede prestatie neerzetten en de ana- hang plezieren dan moeten ze een ge heel vormen en elkaar aanmoedigen. Miniemen Kaatsen. Club XV uit Denderbelle (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23