Belgische volleytop in het Dendermondse Stadhuis Turnkring Aalst barst uit zijn voegen Luc Rooms in klassiekers Danny De Maesschalck naar Moeskroen? VOLLEYBAL Night of the Volley-Proms Johan Symoens blijft bij V.C. 26 - 8.6.1990 - De Voorpost Met 600 leden waren ze er weer voor een denderend turnfeest in De Werf te Aalst op 2 juni. Voor de pauze had men het toesteltur- nen, ingezet door de keurploeg die na 2 jaar werking door 4 meisjes reeds behoorlijke uitslagen behaalden in ver schillende wedstrijden. Er was een parcours opgebouwd van de verschillende turntoestellen, van opwar ming tot het aanleren van een flic-flac; dubbele salto rugwaarts; en dubbele schroef salto rugwaarts. De evenwichtsbalk kwam ook aan zijn trekken. Jammer dat één der meisjes voor de tweede maal afwezig was wegens ziekte. Saartje Van Herreweghe. De kleuters met zijn 100 meisjes en jongens in een kleurig pakje hadden een circuit van klimmen, springen, even wicht, rollen en glijden. Het tweede nummer van de allerkleinsten was springen en rollen op de golven van een parachute; het was een mooi spektakel. Een groep die zeker niet moet onder doen was basis 1 met zijn 80 leden. Basis 2 en basis 3 kregen dezelfde op dracht te verwerken, waarbij het duide lijk niveau tot uiting kwam. De afdeling jongens, dun uitgezaaid ga ven een nummertje van paard springen ten beste van basissprongen tot salto dat technisch zeer goed begeleid was. Voor de overige groepen toestelturnen ging het in stijgende lijn. Van klas 4 tot klas 8b; het was een mooi spektakel van tumbling verweven met ritmiek; paard- springen tot het opbouwen van een pyra- mide. Natalie De Neef gaf 2 nummertjes ten beste individueel; een keurige grond- en balkoefening Het tweede deel was ritmiek, choreogra fie en jazz. Het was een aanéénschake- ling van klein tot groot waarbij meisjes en jongenr uitgedost in mooie pakjes sierlijke bewegingen ten beste gaven met linten, ballen, hoepels en knotsen. Eén topper van de avond in het tweede deel was de mini-tramp ploeg die op één jaar werking spektakulaire sprongen uitvoerden, soms adembenemend maar zeer goed beheersd waarbij de jongens de grote lieveling waren van het publiek; daarbij kwam het paard springen, waar bij de gehurkte salto voorwaarts en de gehoekte salto voorw. geen enkel pro bleem vormden. Paard in hoogste stand. JM Heyman WIELRENNEN Luc Rooms toonde zich te Hamme de snelste in de spurt en behaalde meteen een tweede seizoenzege. De junior uit Temse was lid geworden van een lei- dersgroep, keek de kat uit de boom en sloeg toe op het gepaste ogenblik. "Binnen de kortste keren viel de wed strijd in een beslissende plooi", zegt Rooms. "De voorsprong groeide. Ik ondernam weinig initiatieven, wetende dat ik bij de ontknoping in staat ben om met iedereen te wedijveren." De jongste Rooms kreeg na afloop te horen dat er van hem in deze kompeti tie meer werd verwacht. "Ik ben tevreden over de gang van zaken. Het is niet omdat je als nieuwe ling hoge ogen gooit, dat je meteen als junior de ene na de andere prijs bin nenrijft. Het verschil is groot. Er wordt vaker gedemarreerd en bovendien moet je wat geluk hebben. Bovendien wordt er sneller gereden. Zelf stelde ik geen hogere verwachtingen. In de volgende weken en maanden neem ik deel aan het zwaardere werk. Ik hoop nog op een flinke reeks ereprij zen." EG Volleybal. The Night of the Proms, een merkwaardige naam voor de viering van de volleybalkampioenen op het Dendermondse stadhuis (foto Piet Hermans) Vrijdagavond was al wie naam en faam heeft in het Belgische volleybalwereldje aanwezig op de Night of the Volley- Proms. Het prachtige kader van het Stadhuis van Dendermonde leende zich uitermate goed voor de plechtigheden op het getouw gezet door de Trainers- raad en Volleybalmagazine in samen werking met het dagblad Het Volk en rijk begiftigd door verschillende sponsors. Het was reeds de tweede opeenvolgende maal dat het Dendermondse Stadhuis de lokatie was waar de verschillende trofeeën uitgereikt werden aan de gelau- werden van het voorbije volleybalsei zoen. In de aula van het stadhuis, in aanwezig heid van verschillende prominenten en de nieuwsdienst van VTM, ging men over tot de prijsuitreiking aan de volleybal speler en -speelster van het jaar. Op elke ereklassewedstrijd was er tij dens het voorbije seizoen een neutrale en vakbekwame waarnemer aanwezig die op basis van objectieve kriteria pun ten toekende. Bij de heren werd Emiel Rousseaux laureaat met 48 punten voor Jarosz, B. Croes en Martyniuk bezetten de gedeel de derde plaats. Hier te vermelden de bijzonder goede rangschikking van Zeie naar Danny De Maesschalck die in zijn eerste seizoen ereklasse bedacht werd met 30 punten. Bij de dames werd het een buitenlands onderonsje met Anka Lichodzijewska als laureaat voor Sliwinska en Barakova. Eerste Belgische speelster' werd Lieve Van den Eynde op de vijfde plaats. Daarna ging men met een kleine 300 genodigden naar de Ros Beiaardzaal waar na een zeer geslaagd koud buffet werd overgegaan tot het Proms-gedeelte nl. de prijsuitreiking van alle andere prijzen afgewisseld met het optreden van de groep Pinel. Bij de andere referenda zijn het de lezers van Volleybalmagazine en het dagblad Het Volk die oordelen. Massaal werden de stembiljetten ingestuurd en dit leidde tot een logische en verant woorde keuze. Tot jongere speelster (-21 jaar) van het jaar werd Anja Duyck verkozen voor Freia Deloddere. Op de derde plaats eindigde de voor Temse spelende Daisy De Coen. De jongere speler (-21 jaar) van het jaar werd Yves Barthels voor Vital Heynen en Frederik Delanghe. Tot coach van het jaar werd uiteraard Yuri Strumilo geko zen als opvolger van E. Pisani. Petr Kop werd tweede en Mart Buekens werd derde vóórj. Mol en M. Spaenjers. Ook de scheidsrechter van het jaar werd bedacht met een prijs geschonken door de Stad Dendermonde. Werner Calle- bout werd laureaat voor Jos Michiels en Dirk Debels. Maar hiermee was de kous nog niet af. Ook de play-offspeler en -speelster van het jaar werden gelauwerd. Bij de man nen haalden Ben Croes en Filip Van Huffel het met een gedeelde eerste plaats en bij de vrouwen ging de trofee naar de Amerikaanse Heather Sawyer. Op het gevaar af de bomen in het bos niet meer te herkennen werd ook nog de eerste 'Volley Award' toegekend aan Wil- fried Van Mol. Het geheel werd op een bijzonder vlotte manier en met kennis van zaken aaneengepraat door 'radioman' Patrick Lips die ookDender- mondenaar Danny De Vriese als 'Mister Volley-Proms' in de bloemetjes zette. VC Oudegem zorgde voor een vlotte be diening. In ieder geval, de 2e Night of the Volley- Proms werd opnieuw een serieuze vol treffer. Volgend jaar start het 10e seizoen voor de VOLK-ey-scouting. Ziet men het dan nog groter? Staan er dan nog andere initiatieven op stapel? E. Volleybal. Op het Dendermondse stadhuis werden de Belgische vollebalkam- pioenen gehuldigd (foto Piet Hermans) Het schrijven van Danny De Maes schalck, de hoofdaanvaller van V.C. Ze- Ie, dat hij zijn kontrakt opzegde en zijn vrijheid terug vroeg om vanaf het kom ende seizoen voor Moeskroen te gaan spelen, is zowel bij het bestuur als bij de spelers van V.C. ingeslagen als een bom. Dat wordt een zaak waarin de volleybal- bond oordeel zal moeten vellen. V.C. Zele gaat zowel bij de bond als op bur gerlijk vlak klacht indienen. Sommigen beweren dat Danny kans loopt door de bond voor een periode van één jaar ge schorst te worden omdat hij eerst voor Zele en daarna voor Moeskroen, dat in ereklasse uitkomt, een kontrakt gete kend heeft. Dat wordt een juridisch steekspel. Vol- ens Danny ons verklaarde, ziet men dat eel anders bij Moeskroen dat er op rekent via de overgangscommissie (dat de verkoopprijs bepaalt). De Maes schalck in de rangen te krijgen. Danny zou daar een driejaarskontrakt krijgen met een maandwedde van zes cijfers, zodat men begrijpt dat hij zijn kontrakt met V.C. wil vernietigd zien, waar men echter met de gang van zaken verbolgen is. Afwachten dus wat men bij de volley- balbond beslist, maar we hebben de in druk dat Danny niet meer in V.C.-trui zal aantreden wat velen met ons zullen betreuren. V.C. heeft wel al een tweede passeur aangeworven: Laurent Delhaey van Buc. Hij is 23 jaar, meet 1.84 m en blijkt haal wat capaciteiten te hebben. Bruno Vandezande blijft bij VC en van de moe derclub Juvenes komt de beloftevolle Ives De Rycke de V.C.-kern vervoegen. Johan Symoens die van Marke een groot aanbod kreeg, kwam dinsdagavond tot een akkoord met het V.C.-bestuur en blijft dus de kleuren verdedigen van Multirota e.a. sponsors. Bij bestuur en spelers werd deze overeenkomst met vreugde en ontvangst genomen, (edw) Darts. De bakploeg van de dartsklub uit het Volkshuis te Lebbeke tijdens de barbecue (foto guy) Turnen. De Aalsterse Turnkring organiseerde 'Bewegingsfestival 90'. We zin de kleinsten aan het werk (da) Turnen in Aalst. Vooraleer de kinderen in De Werf hun demonstratie werd er nog even onder deskundige begeleiding geoefend (foto jmh) Turnen in Aalst. Kristof De Neef met een gehurkte salto voorwaarts (foto jmh: Turnen in Aalst. Silke Haeck met een mooie barany (foto jmh) IU

De Voorpost | 1990 | | pagina 26