«IA In de marge van het Palingfestival Het Palingfestival De Voorpost - 8.6.1990 - 31 Kuituurkring de Meivis met de traditionele riettentoonstelling (Aimé) De oude en de nieuwe Mariekerkse veerman, samen zorgend voor de overzetdienst (Aimé) Ook dit is het Palingfestival: een medewerkster van het Vlaams Kruis zorgt voor een baby (Aimé) Het Zwitsers Marialeven van Albert Servaes genoot veel belangstelling Maria Vleminckx toonde haar werk in het Parochiehuis (Aimé) U'CUÜI i opwuiw i i IUUI l V>f WH *-"J Ben afruimer (Aimé) (Aimé) Even uitblazen (Aimé) Opdieners/sters (Aimé) Attrakties genoeg Dok de Kleinbrabantse Speleman trad op (Aimé) leven van Albert Servaes in de Ma riekerkse parochiekerk, die vooral op maandag een geweldige be langstelling kende. Vlak daarbij in hei onthaalschip 'De Meivis' kon men het intieme Jan Hammenecker museum bezoeken. In het parochiehuis Sinte-Marie kon men verpozen tussen het schilder werk van Maria Vleminckx, die met haar werk de hele zaal in de bloe men zet. Een tentoonstelling die druk bezocht werd. In het chalet 'De Witte Molen' aan 'De Leg' stelden topkunstenaars als Jan Mees en Staf Maerevoet ten toon met respektievelijk beeldwerk en olieverf- en aquarelwerken. Mis schien wel de mooiste tentoonstel ling. Daarnaast was er nog in het ge meenschapshuis de traditionele tentoonstelling van riet en vlecht werk, een opzet van de Mariekerkse kuituurkring De Meivis. Vele wandelaars gingen richting Sint-Amands en brachten een be zoek aan het Molenmuseum. Vooral op zondag en maandag genoot dit prachtig ingerichte museum een grote belangstelling. Neen, de regen kon de mensen he lemaal niet deren, want wie naar Mariekerke komt, komt met een blij gemoed en met de zon in het hart... De paling wordt grondig gewassen (Aimé) Weeral zijn ze gekomen uit alle hoeken van het land Naar Mariekerke, ons dorpje gelegen aan de Scheldekant. Honderden auto's zag men weeral op de baan Om een plaatsje te zoeken om te staan. En was het weer ditmaal niet aan onze zij Toch stonden ze weer aan ie schuiven in de rij. Want in de tent wilden ze zijn Om te genieten van het palingfestijn. In de tent werd door honderden medewerkers hun best gedaan Omdat alles in de beste orde zou kunnen verdergaan. Andere gemeenten kijken Mariekerke met bewondering aan Want hier laten ze zien dat ze tot alles zijn bekwaam. Lijkt ons dorpje in de verste uithoek van de provincie weggedoken en werd er vroeger over Mariekerke niet gesproken, nu is het bekend tot ver buiten het land. Ons klein dorpje gelegen aan de Scheldekant Vic Aubroeck Mariekerke Pierre Parijs: ook even in de pot roeren (Aimé) Maandagvoormiddag 4 juni 1990 te Mariekerke: een druilerige regen en nadien een flinke brok nat heet ons welkom. Mensen kuieren door de straten, re genscherm in de aanslag. Uit de luidsprekers galmt het lied 'Ik heb een huis met een tuintje gehuurd, Ik leef er in een gezellige buurt'. De buurt is Mariekerke. De wandelaars voelen er zich thuis en zingen het liedje mee. Hoe lang is dat geleden dat men nog eens vrijuit en op straat gezongen heeft? Louis Neefs zingt: 't Was altijd zo'Het klinkt voor som mige stadsmensen-wandelaars misschien wat nostalgisch en met gedachten aan de tijd van toen ver blijven ze wel een hele dag in Marie kerke om volkskunstgroepen als De Speleman, 't Pallieterke, Reintje Vos, Lange Stien of de Engelse Mo ris Dancers te zien optreden Ofwel om een boottocht met de Flandria op de Schelde te maken of gewoon om aan de Mariekerkse kaai een gezellige pint te pakken. Wie zal het zeggen? Maar het Palingfestival is er niet al leen om te eten of te drinken, om te varen of te wandelen, want ook kul- tureel mocht deze 19e Palingfestivaleditie er wezen. Uitschieter was zondermeer de ten toonstelling 'Het Zwitsers Maria- Glazen spoelen hoort er ook bij (Aimé)

De Voorpost | 1990 | | pagina 31