Door de wind, door de regen Rapid II naar de zege(n) Parochiekoor van Aaigem geeft opvallend koncert Wandelzoektochten en andere VTB-aktiviteiten in Erpe-Mere Zesde Beker van de Lebbeekse Gemeenteschool JVU 11 MINIVOETBAL 32 - 8.6.1990 - De Voorpost Ondanks het minder goede weer van het afgelopen weekend zijn in de Ge meenteschool alle matchen gespeeld. In de reeks 'minder dan 30 jaar' viel in de A-poule één ploeg te noteren met het maximum der punten. Rapid II met een 6 op 6 stoott onmiddellijk door naar de halve finale, waar het in de B-reeks op nieuwkomer Rita Boys valt. Insiders tippen Rapid II als grote favor iet, niet alleen voor de halve finale maar ook voor de grote finale van zondag om 18u00. In de C-reeks moeten we tot vandaag wachten om te zien hoe het verder gaat, toch mogen we op vaste abonné De Lotens tippen, al is voor de tweede plaats nog niet alles gezegd. Super Stars, beschouwd als het zwakke broer tje, liet Rapid I geen schijn van een kans. Toch zullen ze veel moeten sco ren om verder te gaan. Wat de twee andere tweede geplaatsten betreft zul len Scotch Inn en Sportkringers elkaar moeten bekampen voor een plaats in de halve finale. Dit is te wijten aan een spijtig forfait van deze twee ploegen in de schiftingen, iets wat door de orga nisatoren en andere deelnemende ploegen minder geapprecieerd werd. In de reeks boven de dertig jaar ver wachten we favoriet Kleding Octaaf in reeks E als winnaar met nog een stevig duel voor de tweede plaats tussen Roe- lands en Primulantus I. In poule F zijn de Minishotters al zeker van een plaats in de halve finale en Primulantus II is de grootste kansheb ber voor de andere halve finaleplaats. Bij de jeugd krijgen we een finale tussen het 4e leerjaar en het 5e leerjaar Vanaf vandaag verwachten we opnieuw de trouwe aanhangers van de Gemeen teschool in hun vertrouwde omgeving rond het speelveld en voor e finales van zondag moet zelfs de refter te klein zijn! Uitslagen Zaterdag Scotch Inn-Rito Boys 5-2 Lotens-Super Stars 18-1 Sportkringers-Cola Boys 2-1 Scotch Inn-College 5-2 Sportkringers-Denderbelle 5-3 Rito Boys-College 5-4 Kl.Octaaf-Primulantus I 6-2 Denderbelle-Rapide II 4-11 Zondag Rito Boys-De Koning 6-2 Primulantus II-Verhavert 10-0 Jeugd 5A-5B 9-1 Jeugd 6A-4A 2-4 Roelands-'t Smisken 6-1 College-De Koning 3-3 Vriendenkring-Verhavert 2-3 Minishotters-Vriendenkring 9.1 Maandag Sportkringers-Rapid II O-IO Super Stars-Rapide I 8-3 Scotch Inn-De Koning O-IO Denderbelle-Cola Boys O-IO Minishotters-Primulantus II 3.3 Cola Boys-Rapide II 0-5 Kl.Octaaif-Roelands 2-1 Primulantus I-'t Smisken 10-0 Minishotters-Verhaevert 10-3 Minivoetbaltomooi in de Lebbeekse gemeenteschool: De Rito Boys (foto guy) Erpe-Mere. Het parochiekoor van Aaigem onder leiding van A. D'Hondt tijdens een optreden in het ontmoetingscen trum te Aaigem (jv) Ongeveer vijf jaar geleden kende het Parochiekoor van Aaigem een zeer moeilijke periode om reden dat het niet meer de toegang kreeg tot het doksaal. Alhoewel het zang koor zich voor talrijke initiatieven had ingezet, kon dit niet baten en de onmin met de pastoor resulteerde in een definitieve breuk. Het be stuur van het Parochiekoor besloot om in de toekomst in een andere kerk de diensten te gaan opluiste ren en het ontbrak hen de moed niet om verder te gaan met hun vrijetijd sbesteding waarmee ze sinds jaren bezig waren. Dat ze geen ongelijk hadden, kon onlangs nog bevestigd worden tijdens een optreden in het Ontmoetingscentrum te Aaigem zelf. Alhoewel het parochiekoor ge groeid is uit een gelegenheidsoptre den in 1978 mag men thans gewagen van een degelijk lokaal koor dat meer verdiensten zou kunnen heb ben mits over een groter aantal zan gers te beschikken. Met beperkte middelen heeft dirigent A. D'Hondt zijn mensen eenter zoda nig opgeleid dat ze evenwel koncer- terendkunnen optreden en daarbij hun repertorium knap uitvoeren. Erpe-Mere. Violist Kovacs en pianiste Leynse brachten een geslaagde uitvoe ring van moeilijke klassieke werken in het ontmoetingscentrum van Aaigem (jv) De belangstelling van velen getuigt van hun kunde en als zuiver hefheb- berszangkoor kan het gerust naast vele anderen staan uit de omgeving. Tijdens hun recent optreden wer den hun uitvoeringen van liederen afgewisseld met het optreden van pianiste K.Leynse en violist Kovacs, beide oudstudenten van het Brus sels Muziekconservatorium, afge studeerd in hun respektievelijke discipline. Hun eerste uitvoering, een sonate voor piano en viool van J.Brahms, was wel aan de zware kant maar dit veranderde naarmate het programma afgewerkt werd. Gelukkig had men te doen met een select publiek dat ook ernstige en daarbij moeilijke muziek kan sma ken. Toch gaat de voorkeur van de toehoorders nog altijd naar licht klassiek, vooral omdat er te veel 'Teken" in het vak komen luisteren. Dit neemt niet weg dat het Paro chiekoor geen poging mag wagen om het publiek muzikaal op te voe den en het te winnen voor hoog staande koncerten. JV «nNUji*»,, lllll. iiini! w De verschillende afdelingen van de VTB-VAB zorgen in Erpe-Mere voor heel wat gevarieerde manifes taties. Elk op zichzelf organiseren zij autonoom enkele aktiviteiten die deze zomer vooral gericht zijn op een kombinatie van wandelen en zoeken. Ondanks de konkurrentie op dat vlak door andere socio-kul- turele verenigingen blijft de VTB nogal toonaangevend m bepaalde deelgemeenten. Erondegem De culturele medewerker van de afdeling Erpe richt zich vooral naar de schoolgaande jeugd deze maand want op 10 juni is er voor de ge meenteschool van Erondegem een wandelzoektocht uitgestippeld waarbij toerisme primeert. Men vertrekt uiteraard aan de school zelf, aan de Zandstraat, tussen 13u30 en 14u30, waar men zich dan ook kan laten inschrijven. Er is evenwel een ruime prijzentafel voorzien en meerdere inlichtingen kunnen bekomen worden in de school zelf. Burst Ook in Burst wordt dit scenario her haald maar daar gaat de zoektocht door op zondag 24 juni. Dezelfde modaliteiten gelden ook voor deze toeristische uitstap voorbehouden aan de schoolgaande jeugd. De afdeling van Burst zelf zorgt de ze maand nog dat men zijn wagen gratis kan laten nazien op de pen delparking van Burst, dit op zater dag 23 juni van 14 u. af. Op hetzelfde uur begint er een kaat- stomooi met ploegen uit Bambrug- ge en Erembodegem. De aktiviteit die hierop volgt is de kunst- en antiekmarkt op zondag 8 juli van 15 tot u., op het Stations plein te Burst. Hieraan is tevens een artiestenfoor verbonden waarbij men allerhande kunstenaars aan het werk kan zien. De reeds geknde rommelpark voor kinderen heeft plaats op maandag 9 juli van 17 tot 21 u. Het bestuur van VTB-Burst doet daarom nu reeds een oproep aan kinderen die oud speelgoed, boe ken of andere afgedankte voorwer pen willen te koop aanbieden, om gratis deel te nemen aan deze rom melmarkt. Men kan er niet alleen wat zakgeld verdienen om zelf nieu we spullen aan te kopen maar er zijn bovendien nog prachtige prijzen te verdienen door zijn stand speciaal op te fleuren, of er iets origineels van te maken. De jaarlijkse uitstap van de afdeling Burst heeft plaats op 15 oogst me! een afvaart van de Lesse en een bezoek aan het kasteel van Walzin. Erpe De afdeling van Erpe en Vakantie genoegens van deze deelgemeente richten samen een 'woordzoekspeF in ter gelegenheid van de Parochia le Feesten, die plaatshebben op 6 cn 7 juli. Dit spel is een nieuwigheid en bestaat er in dat men bij alle vermel de handelaars op het deelnemings formulier een letter gaat afschrijven welke zich ergens in het uitstalraam bevindt. Het wordt dus een zoeken naar een letter die in volgorde alle maal samen goed zijn voor een ge zegde. Meer uitleg wordt echter op het deelnemingsformulier gegeven dat men kan bekomen tegen de prijs Minivoetbaltomooi. De ploeg College tijdens het tomooi van de Lebbeekse Gemeenteschool (foto guy) Aalst. In Hofstade werd een missietentoonstelling georganizeerd (a) At m

De Voorpost | 1990 | | pagina 32