Negen formaties zetten klok terug naar de sixties Australiërs zingen te Aalst en India, Singapore en Australië Walter Schelfhout en Marcel De Backer in Vredeshuis Aalst 14 - 15.6.1990 - De Voorpost Aalst. Stadsgenoot John Wolley in aktie In afwachting dat Chuck Berry, 'the Godfather' van de Rock Roll op zondag 15 juli in de Keizershallen te Aalst te gast is presenteert Oiljsterse Muziekpromoties van Jos De Mette, Eric De Vriendt, Hans Hooghe, Michel Van Brempt, Willy Van Mossevelde, Rik Van Steenberghe en John Woolley op zaterdag 30 juni in de Keizershallen 'Beebopalulua 3'. 'Beebopalulua' refeert naar de rockplaat uit de sixties gezongen door Gene Vincent. Beebopalulua richt zich naar een algemeen publiek met uiteraard de nadruk op retro-rock. 'Alleijong', een Aalsterse tussenwerpsel, wordt meer speciaal aangewend om de jongeren aan te porren. Het wordt een merkwaardig festival waarbij negen formaties waarbij stadsgenoot John Woolley die U onlangs op VTM kon meemaken in 'Tien om te zien' de spits afbijt. Timing Hierbij de exakte timing van de op eenvolgende formaties. 19 u.: 'John Woolley and Friend', 19.35 u. 'The Falling Stones', 20.15 u. 'Marmelade', 21.05 u. 'Freddie and the Dreamers', 21.55 u. 'Dozy Beaky Mick Tich', 22.50 u. 'The Chas Mc Devitt Skiffle Group', 23.30 u. 'Herman 's Hermits', 00.20 u. 'The Searchers' en 1.30 u. 'The Troggs'. Tussen de optredens is steeds een korte pauze van 10 minu ten wegens praktische redenen. Zitplaatsen kosten 1.000F, zitplaat sen vóór het podium 1.200F en staanplaatsen vóór het podium 550F. John Woolley Eén van de smaakmakers van de golden seventies met de hotsinale 'Ruby Baby'. Een jamsession in een bruine kroeg bracht John Wolley en Herman Kieckens samen. Twee ra- tatouille-avonden met medewer king van een aantal muziekfreaks stonden aan de wieg van 'John Woolley and Friends'. De andere vrienden zijn Wilfried Kieckens, Paul Coppens en Harry Van Hes pen. Naast 'Ruby Babing' versche nen reeds van hen 'You're lying', 'Moving', 'Chilbombay' en 'I'm rocking'. The Falling Stones Aan de basis van deze formatie lag de door de gitaarmikrobe gebeten Frans Tas. Met enkele vrienden werd gerepeteerd tot er een valabel repertoire was bereikt. Met een eer ste publiek optreden in september 1964 startte een lange reeks. Toen wegens omstandigheden de groep zowat uiteen viel, namen Stefaan Van de velde en Willy Clocheret de draad weer op en met als naam 'The Falling Stones' haalden 'de cracks van Oiljst' een volle agenda. O.m. de home-optredens in hun lokaal 'Ons Huis' aan de Botermarkt wer den fel gesmaakt. Momenteel bestaat de groep uit Etienne cassiman (keyboards), Wil ly Clocheret (ritmegitaar en vocals), Frans Tas (basgitaar en vocals), Ste fan Van de velde (sologitaar) en Jean-Pierre Geurts (drums). Marmelade Deze Schotse groep, voorheen 'Rhe Gaylords', bereikte reeds in 1968 de Top 5 met 'Lovin' things'. Ook de latere 'Reflections of my life' werd een grote hit. De groep iz zowat overal ter wereld aktief geweest. Momenteel bestaat hij uit Sandy Newman (gitaar), Alain Homes (gi taar), Graham Knight (bass) en Clen Taylor (drums), Freddie and the Dreamers Freddie werd in Manchester vooral beroemd door clowneske fratsen. Hun eerste plaat kwam reeds in de Top 5. Later werden ze razend po pulair in Amerika. Er werd hen zelfs een speciale dans 'The Freddie' toe gedicht. Later verschenen ze regel matig op de BBS-beeldkast. Naast Freddie (zang) zijn er Colyn Price- Jones (lea, gitaar), Brad Dallaston (bass), David Lawes (ritmegitaar) en John Tuck (drums). Dozy Beaky Mick Tich Deze groep werd opgericht in Sales- bury, werd populair in de Bundesre- publiek en werd in Engeland hero ntdekt. Hun platen gingen in Duits land beter van de hand dan die van de Beatles. Grote hits werden 'To night today' en 'Mister President'. De formatie omvat lam Amey (Tich) (gitaar, namdola), Paul Be nnet (Beaky) (sologitaar), Trevor Davies (Dozy, bass) en John Hatch- man (Mick, drums). The Chas Mc Devitt Skiffle Group In 1956, tijdens de hoogtij van de skiffle, zag deze formatie het le venslicht in Schotland. Het werd de grootste vertegenwoordiger van de skiffle vanuit Europa. In de States lukten ze een million-sekker met 'Freight rain - The cotton song'. Nu bestaat de formatie uit Chass Mc Devitt (gitaar, vocal), John Paul (string bass) en Marc Sharatt (wash board). Herman's Hermits Opgericht in 1963 eveneens in Man chester werd 'I'm into something good' reeds een bestseller. Met 'Can't you hear my heartbeat' reci diveerden ze. Ook in Amerika wer den ze populair, o.m. met hits voor films. De groep bestaat uit Derek Lecken- by (sologitaar), Barry Wijtwam (drums), Carch Elliot (bass) en John Wilson (ritmegitaar). The Searchers In 1962 werd deze groep in Liver pool opgericht. Reeds het volgend jaar haalden ze een nummer one- hit. In het kielzog van The Beatles werden ze zeer populair. Verleden jaar kwam hun nieuwe elpee 'Hun gry Hearts' uit. Overal ter wereld hebben ze nog grote aanhang. Hun groep bestaat uit John Mc Nal- ly (gitaar), Spencer james (gitaar), Billy Adamson (drums) en Frank Allen (bass). The Troggs Zanger Reg Presley richtte deze groep op in Andover. Hun tweede single was een schoolvoorbeeld van hun nieuwe muziekstijl en een openbaring in de Engelse popwe reld. 'Wild thing' werd zowat overal ter wereld gedraaid. In 1977 werden The Troggs een voorbeeld voor de punkformaties. De groep is samengesteld uit Reg Presley (lead), Chris Britton (gi taar), Dave Mags (drums) en Pete Lucas (bass). LH Aalst. Kunstenaar Etienne Le Compte (links) en zijn echtgenote druk omringd na de ojficiële opening (a) Aalst. De heer Roels, vroeger nog schepen van kuituur in Aabt, kunstenaar Etienne Le Compte in (a) Aalst. Een massale belangstelling voor de opening van de tentoonstelling Etienne Le Compte (a) Aalst. Walter Schelfhout Aalst. Marcel De Backer Walter Schelfhout en Marcel De Backer zijn deze maand de kunste naars die te gast zijn in het Vredes huis aan de Espianadestraat te Aalst. Walter Schelfhout is in Aalst geen onbekende. Hij staat al meer dan 25 jaar aan de top van het Belgisch konstruktivistische landschap. Zijn talent werd ontdekt door bekende kunstscouts die er ook voor zorgden dat heel wat werk van hem werd geselekteerd. Rond 1970 dwong hij selekties af bij "Forum en Forum- prijs van de Grafiek" Sint-Pieters abdij te Gent en bij "Berthe-Artprij- zen" in Brussel, bij de tweede Jozef Mulspriis in Kalmthout, enz. Hij verwierf een onderscheiding in de "Prix jeune Peinture Beige 1969, Paleis voor Schone Kunsten te Brussel" en werd in het buitenland opgemerkt en gevraagd tentoon te stellen (Kassei en Hannover). Hij wilde zijn visie aan de jongeren doorgeven en stichtte naar het voorbeeld van groepen als "Takel" en "Aksent" een galerij "Reform" die hij ter beschikking stelde. Na enkele jaren van bezinning en hard werken heeft hij de bezieling terug gevonden. Onderscheidingen bleven niet ach terwege 1987 een eervolle vermel ding in Denia Spanje; in 1988 en 1989 de internationale zilveren me daille Grand Prix Enghien, in 1988 een speciale vermelding in Roskilde Denemarken en in het zelfde jaar een selektie voor de 11e internatio nale tekenbiennale Museum voor moderne kunst Ryeka en Zagreb in Joegoslavië. Het werk van Schelfhout is geen gemakkelijke opdracht. Er wordt uitgegaan van een module, een mo del onder een meetkundige, geom etrische of cylindrische vorm, het vertrelqjunt voor het schilderij. De ze module wordt nadien uitgesne den en zal bij de opbouw van het doek verschillende keren herbruikt worden. De absiskleuren blauw rood, blauw-zwart worden emotio neel gekozen. Voor de rest verloopt alles verstandelijk, rationeel en streeft de kunstenaar naar het mooiste evenwicht in de kompositie en de kleur, zodat vooral het ritme en de inwendige kracht in het schil derij groeien. Het is vooral de kompositie die treft, de kleurenharmonie. Schelf hout legt dezelfde precisie aan de dag in zijn tekeningen en zeefdruk ken. Marcel De Backer woont in Nieu- werkerken-Aalst en hij wil zijn hang naar kreativiteit uitleven in zijn vrije uren. Hij volgt dan ook les aan de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. In een vlotte stijl, rijk aan koloriet schildert en tekent hij landschappen, maakt akwarellen en gouaches. Deze wqat losse stijl be antwoordt aan de interesse van het grote publiek en bevredigt de kun stenaar eerder matig. Hij gaat op zoek naar materialen waaraan hij een eigen persoonlijke dimensie kan geven en vindt zijn weg in de keramiek. Begin 1980 neemt hij deel aan verschillende wedstrijden en zijn werk wordt regelmatig gese lekteerd. Hij wordt ook met prijzen bekroond. Marcel De Backer is ge obsedeerd door de mens in al zijn facetten. Opvallend zijn de cylin- drisch voorgestelde ledematen die in een fantastisch, vrij gedurfd ex- poressionistische stijl de ruimte doorbreken en hun eigenheid trachten te bevestigen of te ontlo pen. De Backer vraagt met deze skulpturen de aandacht voor de ver scheurde, wanhopige mens in de veelheid van zijn emoties. Daarte- genvoer staan sterk in vlakken uit gelijnde torsfiguren, monumentaal en verstandelijk sterk beheerst. Niet dadelijk herkenbaar blijft het voor elke toeschouwer gissen naar de essentie van het zijn in deze beel den. De laatste tijd legt De Backer zich toe op bas-reliefs in een veder lichte techniek vol beweging en fan tasie. (JMH) 'The Canberra Youth Orchestra' en 'Cantate Domino' In samenwerking met 'The Canber- van de General Director at Indi1 ra Youth Orchestra' brengt de Aal- Council for Cultural Relations, v *v' sterse 'Schola Cantorium Cantate de Australische Ambassade a Domino', o.I.v. Richard Mc Intyr Brussel, van de Belgische ambas een jubelconcert in de Sint-Marti- des en consulaten te Dehli, Bo nuskerk te Aalst op dinsdag 24 juli bay, Singapore en Canberra v Hit te 20 u. Op het programma 'The Belgische zijde o.m. van ministi Imperial Nelson Mass' van J. Wilfried martens, Gaston Geei Haydn, de 'Symphony n 2' in C. Daniel Coens, Patrick Dewael, v Viney uit Sydney en de 'Chichester gouverneur Balthassar en van bi Psalms' van Bernstein. gemeeste De Maght. Een koncert dat ook plaatsheeft op 21 juli te 20 u. te leper aan de Me- "ne programma's nenpoort, op 22 juli te Brussel te 10 Tijdens haar koncertreis prest u. in de Sint-Michielskatedraal en teert Cantate Domino d ook op 22 juli maar dan te 16.30 u. te programma's met orkestbegel He Gent in de Sint-Michielskerk. ding met de 'Imperial nelson Ma Sp« Van 20 tot 25 juli ontvangt de Scho- en de 'Chichester Psalms'. Een m la Cantorum Aalst inderdaad 'The begeleiding van orgel met beide v nu Canberra Youth Orchestra' uit het rige werken plus de 'Missa Paf verre Australië. Marcelli' van Palestrina en de Deums' van Kris Van Ingelgem Concertreis van Charpentier. Een van der(_ Cantate Domino brengt op zijn met pianobegeleiding met 'Carn beurt een tegenbezoek. Een kon- na Burana' van Orff, 'Fantasia' vi certreis in India met optredens te Beethoven en uittreksels uit h Bombay en Dehli, in Singapore 'Requiem' van Lloyd Webber waar de koncerten van Cantate van 'The Messiash van Haend Ja Domino worden voorgesteld als de plus een aantal folksongs uit diver voi belgische bijdrage tot de 25ste ver- landen met als slot 'Als ik U vin jaardag van de onafhankelijkheid van Waelranth en het steeds imp van Singapore en in Australië met nerende 'Gebed voor n koncerten te Melbourne, Canberra Vaderland' van Gaston Fereman en Sydney. Dit onder de hoge be scherming van buitenlandse zijde y

De Voorpost | 1990 | | pagina 14