Automodellen verzamelen met "M.A.K." Afwijkende "waarheden" over de dienstjaarrekening 1989 Beebopalula 3 in Keizershallen Spaarkas Mikisclub aktief Eerste kelnerskoers van de stad Aalst Iéüu, Rijschool op kinderspeelplein Kan dat? Aalsterse varkensslachterij failliet verklaard We houden ons hart vast a. "7 >iSl sb m Hs ills Zondag fietsen brandweermannen in Lede De Voorpost - 29.6.1990 - 11 Aalst. De leden van de Mikisclub spaarkas spelen ook met de kaart (a). De spaarkas Mikisclub is opgericht in 1972 met als doel een meer sociaal kontakt te bevorderen onder de leden. Naast het sparen, worden er jaarlijks nog heel wat andere aktiviteiten voorzien. Zo is er elk jaar een reis en een gezamenlijk etentje dat altijd druk wordt bijgewoond. Elke maand wordt de spaarkas gelicht en dat is traditio neel op de laatste zaterdag van de maand.De leden zijn ook verwoede belotters en het is dan ook niet zo verwonderlijk dat in het lokaal altijd enkele kaarttafels zijn bezet (da) grotingscijfers gewillig zijn, reke- ningcijfers echter niet liegen". Aalst heeft een budgettair tekort van 310 miljoen. Er was immers nog een bo ni van 405 mil. en het eigendienst jaar kende een tekort van 105 mil. Opvallend bij de ontvangsten is de 86 mil. minder van de aanvullende personenbelasting. Bij de uitgaven daalden de werkingskosten van 319 naar 278 miljoen, zijn er 90 perso neelsleden minder tewerkgesteld dan vorig jaar en stegen de over drachten met 29 mil. wegens penali- saties in verband met het sanerings plan van het stedelijk ziekenhuis. Blijven vechten tegen uitgaven Oscar Redant stelt dat niettegen staande minder werkingskosten en minder personeel de stad alleszins niet op rozen zit. De opbrengsten van de aanvullende personenbelas ting en van de opcentiemen stijgen minder snel dan de uitgaven. Vol gens recente geruchten zou het Fonds Van Den Bossche afgezwakt worden zodat Aalst in vier jaar tijd 30 mio minder zou ontvangen. Nieuwe CAO's, hoe verantwoord ook, zijn telkens aderlatingen voor de stadskas. Wat met het financieel resultaat van het ASZ. En qua mi lieulasten mag gerekend worden met zowat 11 miljoen. Netto-lastberekening Voor de politie is dat 211 mio voor de brandweer 72 mio, voor het kul- tureel centrum 58 mio, voor kinder opvang 44 mio, voor stedelijk on derwijs kleuter- en basis 34 mio, voor huisvuilophaling na aftrek van de huisvuilbelasting 28 mio, voor het zwembad eveneens 28 mio voor de dienst 100 25 mio, voor de biblio theek 19 mio en voor kunstonder wijs 17 mio. De realiteit Freddy De Wuffel en Joost Van Lierde, twee stadsgenoten die enthousiaste verzamelaars zijn van modelauto's op alle schalen vonden elkaar in MAK. MAK staat voor "Model Auto Klub Aalst", een pas opgerichte vereniging die reeds een dozijn aktieve leden telt. Beide stichters hebben reeds jaren de mikrobe van de modelauto's in zich en hebben elk verschillende honderde van dergelijke tuigjes. Daaronder autootjes als die van Dinky Toys maar ook speciaal door merken voor verzamelaars gelanceerde schaalmodellen. Het betreft hier enkel statische modellen. Dus geen telegeleide tuigen. Met deze nieuwe vereniging verricht men in Vlaanderen baanbrekend werk. Alleen een klub in het verre Limburg en een vriendenkring in West-Vlaanderen zouden zich met soortgelijke interesse reeds hebben aangediend. De dienstjaarrekening geldt in gemeenteraden zowat als het uur der waarheid. Uit wat volgt blijkt echter dat zowat iedereen zyn waarheid heeft en dat de waarheid vaak nogal geweld wordt aangedaan. De materie is echter meestal te kompleks en te subtiel opdat de goegemeente er met kennis van zaken een oordeel zou kunnen over vellen. Hierbij dan de waarheden van financieschepen Oscar Redant en'van CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel. Oscar Redant stelde dat, "als be- CVP-fraktieleider Maurice De Ker- Pluspunt voor de Aalsterse Klub is dat ze naast de nationale kontakten er ook internationale hebben, o.m. met Nederland, Engeland en Duits land. In het kielzog van de heersende old timerrage volgt het verzamelen van dergelijke mini-autootjes deze trend op de voet. Op old-timerseve- nementen ziet men dan ook steeds meer en meer stands met schaalmo dellen allerhande. Nieuw uitge brachte kunnen wel eens aange kocht worden voor zowat 800 fr. doch specifieke exemplaren halen reeds heel wat tienduizenden fr. In de klub die regelmatig samen komsten wil organiseren om leden te initiëren en op de hoogte te hou den van de jongste snufjes stelt men zich als doel het verzamelen, om bouwen en restaureren van modelauto's en diorama's, een soort kijkkasten die bij middel van aangepaste verlichting de illusie van perspektief geeft. Jaarlijks wil men dan ook niet alleen deelnemen aan tentoonstellingen doch er ook zelf organiseren. Reeds nu is er voldoende materiaal aanwe zig, ook diorama's, om een valabele expo op te zetten. De klub is trouwens aangesloten bij de Stedelijke Dienst Vrijetijd en ge niet er de volledige medewerking van. Wie wil lid worden en 18 is kan dat mits betalen van een jaarlijks lid geld van 500 fr. Echtgenotes beta len slechts 200 fr. Nadere informatie te bekomen bij voorzitter Freddy De Wuffel, Nieuwbeekstraat 4, sekretaris Joost Van Lierde, Wellekensstraat 20 of penningmeester Annie Van Drie- ssche, Diepestraat 68, allen te 9300 Aalst. MAK is gevestigd in lokaal Sint- Martinuskring, Korte Zoutstraat 40, 053/77.58.51. LH Aalst. De Chrysler Solido Windsor 1946 op schaal l/43e een van de pronkstuk ken Eén van de nieuwigheden van Aalst-kermis wordt de allereerste kelners- koers op maandag 9 juli in het stadscentrum, Grote Markt en konverge- rende straten. Deze wedstrijd staat open zowel voor vrouwelijke als voor mannelijke personen. De wedstrijd omvat twee delen. Een delscentrum. Dit van maandag 2 tot typisch professiopnele als het opne- en met zaterdag 7 juli telkens van men van bestelling, het tappen, ver- 14.30 tot 18.30 u. versen, bejegenen van de klant en afrekenen enerzijds en andersijds een kelnerskoers in typische werk kledij. Ze dienen wel voorzien te zijn van de noodzakelijke accessoi- Gereden wordt van aan het Statie plein door de Stationsstraat, de Kattestraat (halte), de Grote Markt (halte), de Zoutstraten (halte), het Colinetplein (halte), de Kalfstraat, res. Een jury 'deskundigen' zal de de Sint-Jobstraat, Geraardsbergse- pel stelt dat hoe belangrijk de agen dapunten zijn, hoe nachtelijker ze worden behandeld. Hij wil zich al leszins beperken tot de realiteit. VU wil een alibi vinden voor het invoeren van een nieuwe verhoging van de belastingen door herhaalde lijk te stellen dat vorig bestuur een financiële puinhoop achterliet. De Kerpel citeert dan zijn cijfers: eind 88 was er een boni van 421 mio, einde 89110 mio minder; eind 88 was het verfijnd resultaat 753 fr. boni, eind 89159 mio minder; eind 88 was er qua intresten 17 mio boni, nu 8 mio minder. De CVP maakt zich zorgen. "Waar gaat dat uitmonden als dat zo vier jaar verder evolueert? Wat komt er in september ter tafel? Kan men invoeren van weer nieuwe belastingen nog ontgaan?" Alle records gebroken Willy Van Mosselvelde (VU) zegt dat met 58,1% personeelsuitgaven alle rekords gebroken zijn. Boven dien werd niets gezegd over de meerontvangsten in het Gemeente fonds (45 mio) en van de 22 mio van het Fonds Van Den Bossche. "Min der praten en meer doen" moet de boodschap zijn. "En voor wat be treft de kosten van OCMW en in zonderheid het ASZ houden we ons hart vast". Over kultureel centrum De Werf heeft de gemeenteraad te weinig informatie. Die zou er vol gens schepen Van Nieuwenborgh komen in september. Tenslotte wil CVP-raadslid Eddy Coeckuyt hoe ven personeels-equivalenten de 90 personeelsleden die niet meer in stadsdienst zijn vertegenwoordi gen. Bij de stemming over deze dienst jaarrekening stemden PW, SP, VD en CVP voor, VU stemde tegen en Agalev onthield zich. LH jrestaties van de kelners beoorde len en naar waarde evalueren. Voorafgaandelijk kan ingeschreven worden op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Kattestraat 33 te 9300 Aalst. straat (halte), het Colinetplein, het Keizerlijk Plein, de Nieuwstraat (halte), de Hopmarkt (halte), de Boterstraat, het Keizerlijk Plein, het Vredeplein, de Vrijheidstraat, de Kattestraat (halte), de Grote De inschrijvingen worden afgeslo- Markt (halte), de Werf, de Vaart ten op de avond zelf, maandag 9 juli straat, de Albert Liénartstraat en te 19 uur. het Stationsplein. Alle deelnemers ontvangen een U kan de kermis bezoeken en aan herinneringsgeschenk. De winnaar shopping gaan doen met een gratis sleept de trofee van de stad Aalst in treintje van 2 tot 7 juli. Evenwel niet de wacht. Er zijn bovendien tal van op donderdag 5 juli. Het is Aalst. Het doel van de hobbyclub wordt uiteen gezet (a) naturaprijzen. Shoppingtreintje Voor de tweede keer rijdt een shop pingtreintje door het Aalsters han- een organisatie van de Cen trumdekenijen, de Horeca, de Dienst Middenstand en de Dienst Organisatie. LH lïiaCjid mmmmm De blokperiode en de examens zijn (gelukkig) voorbij, de mondialitis zwakt af nu de Belgen out zfin en er biedt zich een zee van vrije tijd aan. Morgen zaterdag 30 juni "Beebopalula 3" meemaken en/of op zondag 15 juli Chuck Berry meemaken zijn valabele presentjes van OMP Oiljsterse Muziek promoties. Twee organisaties van OMP in de Keizershallen. Van 19 tot 01.30 u. treden in de plaats van 3 zittribune komen er nu Keizershallen voor U op "John 2 plus een bar en verder zijn er nog Lede. De brandweerkazerne van Lede, waar de fietsende brandweermannen elkaar zullen treffen (a) Agalev-Aalst heeft bij monde van Annemarie Van Neck en Joost Cal- lebaut een aantal bedenkingen bij de toestand van het speelplein Sint-Anna te Hofstade. Gesteld wordt dat spelen op een arme asfalt- woestijn allerminst een veilige be doening is. Buurtbewoners willen er zelf wel iets aan doen doch mochten tot hiertoe geen gehoor krijgen van het stadsbestuur. Agalev steunt de eisen van de buurt. Het speelplein ligt langs een weg die de verbinding vormt tussen de Sint-Annastraat en de hoek Zijpstraat-Wegvoering straat. Deze weg is niet duidelijk afgescheiden van het speelplein. Hoewel deze weg verboden is voor verkeer (uitgezonderd plaatselijk) wordt hij veelvuldig gebruikt: de schuine zijde van een driehoek is. namelijk korter dan de som van de twee rechte. Deze weg gewoon af sluiten voor alle verkeer zou noch tans best kunnen. Een tweede pro bleem is dat de rijschool van Hofsta de het "speel"plein heeft gebom bardeerd tot oefenplaats voor be ginnende automobilisten. Iedere avond worden er verkeerssituaties nagebootst en laveren één of meer dere auto's ijverig over het plein. Het is natuurlijk spannend om als kind - samen met de auto's - op de fiets tussen de paaltjes te zigzaggen. Verschillende ouders hebben hun kinderen nochtans verboden het speelplein nog te betreden omwille van deze gevaarlijke spelletjes. Bu ren schreven een brief aan het Col lege van Burgemeester en Schepe nen om deze toestand aan te kaar ten. Zij willen dat het Stadsbestuur maatregelen treft om de speelfunk- Zondag 8 juli staat de brandweerka zerne van Lede volop in de belang stelling want daar is het verzamelen geblazen voor alle sportieve brand weermannen die deelnemen aan een wielerwedstrijd in interventie- kledij. Er zijn twee reeksen voor zien naast een speciale reeks. Start en aankomst vinden plaats tegen over de brandweerkazerne in de Vijverstraat te Lede. In de speciale reeks komen brandweermannen, gemeentepersoneel, politieagent en, brievenbestellers, rijkswachters en leden van het Rode Kruis van Lede tegen elkaar uit. Zij vertrek ken om 14.00 uur en moeten 20 kilometer afleggen. Op het spel staat een wisselbeker geschonken door de brandweer van Lede. Brandweerbevelhebbers J. Gravez zal de start geven voor deze reeks. De eerste reeks omvat de groepen B (brandweermannen van 35 tot 50 jaarl en C (veteranen boven de 50 jaarj. Zij vertrekken om 15.00 uur voor een afstand van 30 kilometer. De start wordt gegeven door Pierre D'Haese, meervoudig kampioen WAOD. In de tweede reeks komen de A-renners uit (vanaf 18 jaar tot 35 jaar). Zij vertrekken om 16.15 uur en moeten 35 kilometer afleg gen. Schepen van sport H. De Bruy- ne zal de startvlag hanteren, (ad) Wolley Friend", "The Falling Stones", "Marmelade", "Freddy and the Dreamers", "Dozy Beaky Lick Tich", "The Chas Mc Devitt Skiffle Group", "Herman's Her- muts", "The Searchers" en "The Troggs". In tegenstelling met lopen de geruchten dat weer alle kaartjes reeds zijn uitverkocht zijn er nog steeds beschikbaar. U richt zich daartoe best naar Michel Van Brempt, de hele dag door, via 053/ 21.32.79. Kaarten voor Beebopelula kosten 550 fr. voor een staanplaats voor het podium, 1000 fr. voor een zitplaats en 1200 fr. voor een zit plaats voor het podium. De vraag die Willy Van Mossevelde en zijn maats vaak te horen krijgen "Zijn er nog kaarten" kan gerust bevesti gend beantwoord worden. De stu derende jeugd krijgt pas nu de gele genheid aan Beebopalula aandacht te schenken en voetbalfans zaten voor de beeldbuis gekluisterd. Daar is nu verandering in. OMP dat dui delijk gekend staat voor zijn goede organisatie heeft uit de ervaringen toch nog een en ander geleerd. In twee togen. En de zittribunes wordt er nu een met opklapbare zitten en minder breed zodat wie even weg wil dat makkelijker kan en minder mensen ervoor moet lastig vallen. OMP is er van overtuigd neel wat deelnemers ook van buiten de regio aan te trekken want de gevoerde publiciteit loog er niet om. Ook o.m. Radio Brussel, Radio 2, Neem je tijd en de Prehistorie schonken er veel aandacht aan. Er kwam zelfs een vraag uit Leeuwarden om te weet te komen of er vanuit Noord- Nederland een bus werd ingelegd omdat zulks uiteraard niet het geval was leggen ze er nu zelf een in. Omdat nu ook heel veel jongeren worden verwacht en die liever geen (dure) zitplaats kopen, werd er ge zorgd voor heel wat staanplaatsen die ondertussen ook nog heel wat andere faciliteiten bieden. OMP start met Beebopalula 3 de Aalster- se kermis en rondt hem af op 15 juli met het optreden van Chuck Berry, uniek in België, tot zaterdag! LH tie van het plein te herstellen. Officieel heeft de stad op de vragen nog niet gereageerd. "Van horen zeggen" zou de brief overgemaakt zijn aan de politie met de opdracht proces-verbaal op te stellen. Ander zijds, "ook van horen zeggen", zou de rijschool van het stadsbestuur de toelating gekregen hebben om dat speelplein te gebruiken. De rij school oefent alleszins rustig ver der. Ze stuurden zelfs de kinderen weg om ergens anders te gaan spe len want ook zij zien het gevaar in. LH Voor het eerst heeft in Puurs een Jazz Kroe gentocht plaats. In vijf herbergen spelen evenveel orkesten op vrijdag 14 september vanaf 21.00 uur. De toegang bedraagt 100 fr en ambiance is verzekerd. Jaarlijks brengen een half miljoen mensen een bezoek aan de Grotten van Han. Die bezoeken ook het aangrenzende dieren park. Nu is er ook een boerderij bijgekomen en die paalt aan het speelterrein. Verder is er een self-servive restaurant en een projek- tiezaal met 140 plaatsen waar de onder aardse wereld wordt voorgesteld. Sinds enkele dagen cirkuleerde in de regio geruchten dat de Aalsterse varkensslachterij failliet zou zijn. Gemeend werd dat dit berustte op de moeilijkheden waarmee tal van varkensslachterijen momenteel gekonfronteerd worden wegens onvoldoende aanvoer van varkens door varkenspestmiserie. De waarheid is echter erger. De rechtbank van koophandel Aalst heeft de varkensslachterij NV Kamiel Verbiest en Zoon, gelegen aan de Aalbrechtlaan, inderdaad failliet verklaard. Wel zou de varkenspest deze ondergang in versneld tempo hebben gebracht. Er zou een schuldenput zijn van zowat een half miljard. Een kandidaat-overnemer zou zich echter reeds gemeld hebben. De firma Verbiest komt uit Aarschot en nam drie jaar terug het Aalsters slachthuis over van een firma die het in concessie had doch ook failliet ging. NV Verbiest heeft de jongste jaren vele miljoenen geïnvesteerd. Deels om voortdurende kritiek in verband met milieuhinder te ont gaan en anderzijds om te voldoen aan de richtlijnen van de EG. Zeven weken inaktiviteit als gevolg van de varkenspest deden deze firma uiteindelijk de das om. 70 mensen worden er technisch werkloos door. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 11