D 8192 GUrrfcNo BEGRAFENISSEN nnoDCMC 12 - 29.6.1990 - De Voorpost WACHTDIENSTEN DOKTERS 24-uren wachtdienst voor huisart sen van het territorium oud-Aalst centraal oproepnummer 053/ 77.33.22. Dokter met wachtdienst vanaf vrijdag 29 juni 20 u. tot maan dag 2 juli 20 u.: Dr. H. De Loof Dirk Martensstraat 35. Tel.: 053/ 77.33.22. Erembodegem en Erembodegem- Teijoden Dr. Vanopdenbosch Sannastraat 8, Denderhoutem, tel. 054/33.57.02: zaterdag 30 en zondag 1 juli. Hofstade en Gijzegem: De dokter van wacht is tijdens de wachtdienst te bereiken op tel.: 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Sutter, Dorp Moorsel. Tel. 77.84.69: zaterdag 30 en zondag 1 juli. Nieuwerkerken Dr. D. De Paepe Bremtstraat 116, Nieuwerkerken, tel. 83.64.51: zater dag 30 en zondag 1 juli. APOTHEKERS Van zaterdag 30 juni 9 uur tot zater dag 7 juli 9 uur: BOVY Geraarsbergsestraat 204, Aalst VANTYGHEM, Nieuwstraat 7, Mere DE SMET, Rammelstraat 12, Lede ASSELMAN, Dwarsstraat 69, Denderleeuw Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 VERPLEEGKUNDIGEN RE GIO AALST 30/01 juni/juli: E. De Smedt, Leo- poldlaan 76/2 Aalst. Tel.: 77.04.55. TANDARTSEN 30/01 juni/juli: De Smet, Smetlede- dorp 26/1 Smetlede. Tel. 091/ 69.57.85. DIERENARTSEN Dr. L. Van Melkebeke, Bergstraat 1, Kerksken-Haaltert. Tel. 83.54.19: zaterdag 30 en zondag 1 juli. Aalst De Laatste kommunist In de reeks ontmoetingen komt Jos De Geyter aan bod in Vredeshuis, nog en kele dagen gesitueerd in de Esplanade straat 8 alvorens te worden overge bracht naar Zonnestraat 22 waar hero pening einde augustus. De vakantie zal gebruikt worden als verhuisperiode. Jos De Qeyter heeft het er over "De laatste kommunist van Aalst?" en stelt daarbij de hamvraag "what's in a name?". Prijsuitreiking Plechtige uitreiking van prijzen in De Werf door de Akademie voor muziek, ballet en toneel vandaag vrijdag 29 juni te 20 uur in De Werf Molenstraat 51. Alleen met een gratis gereserveerde kaart komt U in de schouwburgzaal. Dergelijke kaart kan aangevraagd wor den op het sekretariaat van de akade mie, Schoolstraat 19. BGJG Aalst Op zondag 1 juli vanaf 8 uur daguitstap naar de Krekenroute in Zeeland. Naar pretpark Asterix met VTB Op zaterdag 30 juni 1990 maakt VTB- VAB afdeling Aalst een uitzonderlijke uitstap naar het pretpark "Asterix" in de buurt van Parijs, dat pas sedert vorig geopend is. Reeds in de bus zullen we uitgebreid de niet te missen attrakties toelichten en eenmaal ter plaatse zullen wc U met kennis van zaken doorheen het park loodsen. Wie op eigen houtje in de voetsporen van Asterix en Obelix wil treden, krijgt van ons uiteraard wat tips mee. Er zijn genoeg eetgelegcnheden en piknik is ook mogelijk. In de prijs van 1300 fr. (VTB-VAB)/1450 fr. (volwasse nen) en 1100 fr. (VTB-VAB)/1200 (kin deren tussen 3 en 12) zijn reis, fooien, reisbijstandsverzekering en toegangs gelden begrepen (bedenk dat de indivi duele toegansprijs 140 FF voor volwasse nen en 100 FF voor kinderen bedraagt). Vooraf inschrijven (tel. 053/78.06.34 of 21.02.24) en het bedrag overschrijven op rekeningnummer 429-8075001-54 van VTB-VAB Aalst. Vertrek: Aalst, Hout markt om 7u. Terug omstreeks 21u. Ballroom- en Latijns-Amerikaans dansen Begin september 1990 start een nieuwe reeks danslessen, zowel voor beginners als voor gevorderden. In afwachting van het nieuwe dansseizoen worden tijdens de zomer voor de kursisten een aantal oefenavonden georganiseerd in De Nieuwe Madeion, Grote Markt, Aalst, telkens om 19.30u. Wie voor de danskur- sus belangstelling heeft, kan ook op deze avonden een kijkje komen nemen: nog op woensdag 22 oogst met leraars en 29 oogst zonder. Naar de opera Op woensdag 4 juli naar de operavoor stelling "Onegun" van Tjaikowski in de KVL, Frankrijklei 3 te Antwerpen met VTB-VAB. Aanvang te 20 uur. Info via 053/78.06.34. The Flat Earth Society Vandaag vrijdag 29 juni te 20.30 u. in Netwerk, De Ridderstraat, optreden van The Flat Earth Society, toegang: 200/160 fr. Wetgeving In de lokalen van de Generale Bank, Kwalestraat 94 te Nieuwerkerken spreekt vice-voorzitter van de Vlaamse Executieve en gemeenschapsminister van Ekonomie, Middenstand en Ener gie Norbert De Batselier op donderdag 5 juli te 19.30u. over "Recente wijzigin gen in de wetgeving op de ekonomische expansie en op de subsidiëring van mi lieu-investeringen", waarna receptie. 16de Vrijetijdsvlucht op Quiévrain Een organisatie van het stadsbestuur in samenwerking met 8 Aalsterse duiven- liefhebbersmaatschappijen aangesloten bij de stedelijke adviesraad en bij het promotiekomitee van de Koninklijke Belgische Duivenbond. Inkorving op dinsdag 24 juli van 19 tot 22 u. in de lokalen van Rap zijn wint, Baardegem, De Jonge Liefhebbers, Herdersem, De Vriendenkring Moorsel, land van Aalst, De Nieuwe Bond Gijzegem, De Snelle Duif Erembodegem, Eerlijk En Vrij Aalst en De Toekomst eveneens Aalst. Bijzondere ereprijzen van burgemeester De Maght, schepenen De Smedt, Bo- gaert en Bourlon, ministèren europarle mentslid Mare Galle, volksvertegen woordiger Jan Caudron en gemeente raadsleden Eddie Monsieur en Barrez. Het promotiekomitee van de KBDB schenkt bijzondere ereprijzen voor lief hebbers met jonge, jaarse en oude dui ven. Ook prijzen voor de snelste duif van Buggenhout, Dendermonde, Dender leeuw en Lede. Informatie ter beschik king op de dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33 vanaf 3 juli. 053/77.11.11., toestel 283. Brandweer aanleggen van wervingsreserve Het stadsbestuur van Aalst heeft beslist een wervingsreserve aan te leggen van brandweermannen en brandweerman nen-autogeleiders in de vrijwilligersaf- deling van de stedelijke gemengde brandweerdienst. De uiterste inschrij vingsdatum wordt vastgesteld op 31 juli 1990. De speciale formulieren "kandida tuurstelling" alsmede de volledige voor waarden kunnen schriftelijk of telefo nisch worden aangevraagd aan de perso neelsdienst, Keizerlijk Plein 21 te Aalst, tel. 77.11.11, toestel 312. Het inschrij vingsgeld bedraagt 300 fr. Deze betrek kingen zijn zowel toegankelijk voor mannelijke als vrouwelijke kandidaten. Aktief bevallen Een nieuwe reeks "zwangerschapskur- sus", info en oefeningen voor vrouwen die halverwege de zwangerschap zijn gaat van start op zaterdag 7 juli in het CGSO, Cunjontstraat 3 te Aalst. 10 sa menkomsten, ook partners zijn welkom. Voor de zomerkursus wordt met de be trokkenen besproken welke data het gunstigst liggen. Volgende reeksen op 6 oktober en 5 januari. Telkens tien les sen. Begeleiding door kinesiste en maat schappelijk werkster. Nadere info: 053/ 21.75.13, Cumontstraat 3. Gemeentekennissen Baardegemkermis Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van de bevol king dat de St.-Margaretakermis dit jaar wordt gevierd op 20 juli en de Faubourg- kermis van 26 tot 28 augustus 1990. De groeperingen en verenigingen die ver langen feestelijkheden op de kermisaffi- che te plaatsen, worden verzocht vóór 15 juli hun teksten te richten aan de dienst Organisatie-Foren, Kattestraat 33 Aalst. Hofstadc-kermis Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van de bevol king dat Hofstade-kermis dit jaar wordt gevierd van 19 tot 23 augustus 1990. De groeperingen en verenigingen die ver langen feestelijkheden op de kermisaffi- che te plaatsen, worden verzocht vóór 22 juli hun teksten te richten aan de dienst Organisatie-Foren, Kattestraat 33 Aalst. Gijzegem Kermis Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van de bevol king dat Gijzcgcm-kcrmis dit jaar wordt gevierd van 26 tot 28 augustus 1990. De groeperingen en verenigingen die vcr- Aalst. Sporthappening. Vol overtuiging gaat Hofstade zijn kans (a) Aalst. Vol spanning afwachten wat het resultaat van de proef gaat worden op de sporthappening (a) Aalst. Sporthappening. Penaltytrappen niet zo eenvoudig (a) Wal a Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 langen feestelijkheden op de kermisaffi- che te plaatsen, worden verzocht vóór 31 juli hun teksten te richten aan de dienst Organisatie-Foren, Kattestraat 33 Aalst. Jobs De Stedelijke Dienst Tewerkstelling deelt volgende vakatures mee: klerken typisten, aspirant-politieagent, onge schoold werkman, hulpbeambte bij de politie, deeltijdse docenten voor diverse fakulteiten, geschoold werkman B off set-druk, ongeschoolde werklui voor meubelbedrijf, administratief bediende tekstverwerking, boekhouder met erva ring Al of A2, studietekenaar, tekenaar meetkundig schatter, adjunkt kontro- leur der werken. Ook aanbiedingen van buiten de regio ter inzage op werkdagen van 9 tot 11.30 u. en op woensdagen van 14 tot 17 u., Keizerlijk Plein 21. 053/ 77.11.11, toestel 288. Osbroekwandeling Maandelijkse wandeling met vertrek en eindpunt in de Frans Blanckaertdrccf bij het infobord voorbij de cafetaria. Zo- merbloeiers worden bekeken van 10 tot 12 u. onder leiding van natuurgids Greta Van der Eist. Wandelschoeisel of laar zen, loupe en kijker zo mogelijk. Molen open De Fauconniermolen te Oordegem-Le- de is op initiatief van de Oostvlaamsc werkgroep "Levende Molens" toegan kelijk voor het publick iedere laatste zondag van juli, augustus en september. Telkens van 14 tot 18 u. Algemene vergadering A.S.O. In verband met de afbakening vna woon noodgebieden en de in het arrondisse ment Aalst op gang komende Weer- werk-aktie plant het Aalsters Sociaal Overleg een algemene vergadering voor alle welzijnswerkers. Gepeild zal wor den hoe de vork aan de steel zit bij de beide projekten want met alleen slogans werden nog geen huizen gesaneerd of nog geen werk gevonden. Het ASO wil dc mogelijkheden doen doordringen bii de kansarmen. Wellicht lezen die het Staatsblad niet en begrijpen er alleszins dc finesses niet van. De vergadering heeft plaats op donderdag 5 juli te 13.30 u. in de studio Dc Werf. Op het pro gramma het woonnoodgebied met sche pen Patrick Dc Smedt. voorzitter van het Aalsters Coördinatickomitce voor Welzijnsbeleid en dc wccr-wcrk-aktie met als sprekers dc mensen van dc Aal sterse Wecr-werkcel. Gelegenheid lot het stellen van vragen. Inkom gratis voor leden, nict-leden betalen 100 fr. Verkeersreglement Rekening houden met volgende wijzi gingen: In de St.Jansstraat te Herdersem de toe gang verboden voor bestuurders van voertuigen waarvan het gewicht in bela den toestand hoger is dan 5 ton. In de Immerzeeldreef te Aalst parkeerverbod ingesteld aan het Sint-Maartensinsti- tuut. Eenrichtingsverkeer ingesteld in de Roomhofstraat te Erembodegem vanaf het kruispunt Erembodegem- straat tot aan de vluchtheuvel. In de Maaldrcef te Nieuwerkerken parkeer verbod ingesteld aan weerszijden in het gedeelte tussen de Dorpsstraat en de Kcrkveldweg. In de Koeistraat te Aalst parkeerverbod ingevoerd over een af stand van 18 m langs de linkerzijde en 23 m langs de rechterzijde vanaf het kruis punt met de Dricsstraat en dc Beek straat. In de Korte Nieuwstraat te Aalst dc parkeermeters opgeheven. Op de openbare parking van dc Graanmarkt, de Houtmarkt en de Pontstraat, de par keertijd voor motorvoertuigen vastge steld op werkdagen van 9 tot 13 uur en van 14 tot 18 uur volgens de modaliteiten vermeld op de parkeermeters. In de Korte Nieuwstraat te Aalst het twee richtingsverkeer voor alle voertuigen in gesteld. Wervingsreserve by Brandweer Dc stad legt een wervingsreserve aan bij dc vrijwillige brandweer en brandweer- mannen-autogelcidcrs. Inschrijven tot uiterlijk 31 juli a.s. Formulieren en voor waarden aan te vragen bij de personeels dienst, Keizerlijk Plein 21; 053/77.11.11, toestel 312. Het inschrijfgeld bedraagt 300 fr. Deze betrekkingen zijn zowel voor vrouwelijke als voor mannelijke kandidaten toegankelijk. Historische wandelzoektocht Ten voordele van haar sociale werken organiseert Rotaryclub Aalst-Noord een historische wandelzocktocht te Aalst begiftigd met meer dan 100.000 fr. prijzen. U kan eraan deelnemen op een dag naar keuze tot einde september 90, start aan de parking in dc Pontstraat en wandelen langs de Begijnhofkerk, dc Houtmarkt, de Sint-Martinuskerk, de Werf, de Kapcllestraat, het Keizerlijk Plein, de Hopmarkt, dc Lange Zout- straat en de Grote Markt. Tijdens deze wandeling moet U dan het .juiste ant woord vinden op een 25-tal vragen. Een voudig en boeiende. U kan deelnemen door 300 fr. te storten op rekening 293- 0402260-56 van Rotary Aalst-Noord, Wandelzocktocht Aalst. U ontvangt dan per storting van 300 fr. een 24 pagina's tellende geïllustreerde brochure overdc historische aspektcn en de wandelweg. Plus een individueel genummerde vra genlijst vóór 2 oktober 90 naar het sekre tariaat moet gestuurd worden, Lam- brechtstraat 28 te 9300 Aalst. 053/ 21.73.12, Paul Keymeulen. Ingesloten zit dan een bon voor een gratis konsumptie (waarde 50 fr.) in de "Borse van Amster dam", Grote Markt, Aalst. Programma Feest van de Vlaamse Gemeenschap - woensdag 11 juli Grote Markt: 14-17 Ballonwedstrijd; 17- 18 Beiaardconcert; 18-19 Concert Ko ninklijke Fanfare Kunst en Vermaak. Binnenplaats Stadhuis 19 u.: welkom- woord door de heer Odilon Mortier, voorzitter Stedelijke Feestcomité; inter mezzo zangkoor; toespraak door de heer A.E.Bogaert, schepen van Tewerk stelling, Personeel en Juridische Zaken; intermezzo zangkoor; toespraak door de heer M. De Wilde, gastspreker; Hym ne van de Vlaamse Gemeenschap door zangkoor. Binnenplaats Stadhuis 20 uur: Concert Will Ferdy. Grote Markt ■vanaf 21 uur: Terrasanimatie, The Gi psy. Bij slechte weersomstandigheden zullen de festiviteiten plaats vinden in de Stadsfeestzaal. Aalst spoort naar Zeewijding en Ommeganck De NMBS laat U toe a.s. zondag 1 juli aan voordelige prijs naar de Zeewijding en de Ommeganck te sporen te Oosten de, Koningin der Badsteden. De zeewij ding begint te 10.15u. met een botenpa- rade en te 10.50 is er een optocht naar het Zeeliedenmonument waar te 11 uur een eucharistieviering plaats heeft met zegening, 's Namiddags trekt de Omme ganck door de binnenstad wat steeds veel kijkers lokt. Een weekendbiljet wordt als de meest voordelige formule aangewezen. Op basis van "meermans tarief' geniet de eerste of individuele reiziger 40% vermindering, de tweede tot de zesde 60%. Maximumprijs is alles zins de prijs van 150 km per traject. Kin deren onder de zes jaar, in gezelschap van een volwassene, reizen gratis. Maxi mum 4 kinderen. De Ommegancktrein vertrekt te Aalst te 9.42 uur en is terug te 19.54 uur. Reizigers worden extra ver wend: VIP-behandeling, sfeervolle mu ziek, drank, een verrassingspakket en een gratis wedstrijd. Ze betalen boven dien slechts 250 fr. Nadere info in het station te Aalst. Netwerkkwis De laatste kwis vóór het reces werd in de wacht gesleept door een minder vet ge achte ploeg. Reto '82 haalde de zege met 76 punten vóór VOK Moorsel (74), Ka- nemieopkomen (72), Asdammen (68), Aad Gaad en Palugama (58). De stand ziet er momenteel uit als volgt: 1. VOK Moorsel (444), 2. Fiasko (386), 3. As- dammen (375), 4. Palugama (369), 5. Koeksoeks (367), 6. Aad Gaad (364), 7. Kanernieopkomen (357), 8. Reto '82 (340), 9. Jonk en Aad (364), 10. Kwistet- weernie (347), 11. FN-klub (244) en 12. Heilige Geestkapel (208). Er wordt te rug gekwist na de vakantie op vrijdag 7 september in Netwerk, De Ridderstraat. Aalst beiaardstad Omdat ook Aalst een beiaardstad is, en zeker niet van de minste, werd ons ver zocht mededeling te geven vna de Inter nationale Beiaardwedstrijd Koningin Fabiola 1990. Deze heeft plaats van vrij dag 13 tot zondag 15 juli. Ideale luister plaatsen zijn het kultureel centrum, de Minderbrocdersgang, het Sint-Rom- boutskerkhof en de omgeving van de Sint-Romboutstoren. Er zijn ook een aantal nevenaktiviteiten voorzien: een klokkenwandeling op zaterdag 7 juli, een "welkom" door een koperensemblc op vrijdag 13, intermezzo door een bal letgroep o.l.v. Horthense Champagne op dezelfde dagen nog een klokkenwan deling op zondag 15 juli. De finale heefi plaats op zondag 15 juli met intermezzi door dansgroep Shaida uit O.L.V.-Wa- ver. Aan deze internationale beiaar dwedstrijd nemen 16 beiaardiers deel uit twee kontinenten en 5 landen. Nadert info bij de Kon. Beiaardschol Jef Denyn, Fred, de Mérodestraat 63 te 2800 Me- chelen. 015/20.47.92. \alst doet aan sport De Mondiale en hardnekkige regen buien ten spijt waren traditiegetrouw tien ploegen van Aalst Rechter- en Lin keroever en van de 8 deelgemeenten verleden zaterdagnamiddag van de par tij in het Osbroekstadion. Ze werkten er een circuit en de aflossingskoers af. Teamkapiteins waren Etienne De Boeck (RO), Annie De Prijck (LO), In- grid Godaert (Gijzegem), Pieter Her mans (Baardegem), Wim Brack (Erem bodegem), William Liddicor (Herder sem), Frans Robbrecht (Meldert), An- toine Claes (Moorsel), Jozef De Cuyper (Hofstade) en Jo Loeman (Nieuwerker ken). Met per team 17 deelnemers werd de aflossingskoers een spannend gebeu ren. Uiteindelijk won Aalst-Linkeroever vóór Erembodegem en Gijzegem. Ooi de totaalstand werd aangevoerd door Linkeroever vóór Erembodegem en ex- aequo Meldert en Moorsel. Jaarbeursshows Hierbij een overzicht van de shows die zullen gebracht worden tijdens de 43ste Jaarbeurs. U kan ze allemaal meemaken in de Keizershallen. Als bezoeker van de Jaarbeurs kosten deze spektakels U geen cent. Voor de Oiljstersen Aoved werd beroep gedaan op de ex-prins An- toine Van der Heyden wat hij ook zal doen voor de playback soundmix- wedstrijd. Eddy Wally die reeds op de kermisaffiche prijkt is ook op de Jaar beurs van de partij. "Tien om te bezien* wordt een duur maar uiterst up to date programma en met de show "In 't Witte Paard" zitten we op bekend terrein. De Ratatouille-avond wordt een brok no stalgie en Willy Sommers en Will Tura zijn vaste waarden wiens reputatie niet meer hoeft gemaakt te worden. Zaterdag 25/8 - 21u. - Oilsjtersen Aoved. Zondag 26/8 - 21u. - Preselektie Playback Soundmix, gastoptreden Go-rich. Maandag 27/8 - 16u. Bloemschikken door Jempy, 21u. Eddy Wally show. Dinsdag 28/8 - 21u. - Tien om te bezien met o.a. Bart Kaell, Helmut Lotti, Phil Kevin, Tony Servi, Els Satja, Conny Danny Fabri, Salim Segers, Wim Raveil - presentatie Francesca Vanthiclen. Woensdag 29/8 - 14u. Freddy Grey Se niorenrevue; 21u. Show Witte Paard. Donderdag 30/8 - 21u. - Willy Sommers in concert. Vrijdag 31/8 - 21u. - Ratatouil le met John Woolley Friends, Sotto, The Swinging jaguars en Five Mistery Guests - presentatie Jan Louies Jacky De Pauw. Zaterdag 1/9 - 21u. - Preselek tie Playback Soundmix, gastoptreden Plaza. Zondag 2/9 - 21u. Playback Soundmix, Finale Jaarbeurstrofee met gastoptreden van Claudia Caluwé. Maandag 3/9 - 21u. - Will Tura in con cert. Tentoonstellingen In Galerij Netwerk, De Ridderstraat, tentoonstelling van werken van Martien Van Beeck tot 29 juni op werkdagen van 13 tot 17 u. Hij is laureaat van de provin ciale prijs voor fotografie en het betreft in Netwerk foto's van bescheiden for maat: 9 bij 7 cm polaroid. De resultaten van heet wat experimenteerwerk. In De Werf, Molenstraat 51, met een Aalst. In de Nieuwstraat had een braderie plaats (a) Aalst. Sporthappening. De Herdersemse supporters waren zoals altijd goed vertegenwoordigd (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 12