192 jonge sporters gelauwerd Aalst Herdersem Lede Baardegem Hofstade Meldert Erembodegem Moorsel Nieuwerkerken Nieuwerkerken ue Voorpost - 29.6.1990 -13 npagne -nwan- e heeft rmezzi /.-Wa- Deiaar- ieel uit kadert Denyn, H) Me- regen- :trou* n Lin- :enten Ie par iten er ;rs at De 5), In- Her- Brem- erder- An- 'uyper erker- werd e beu oever Ook door :n ex- onderbreking wegens zomervakantie van 14 tot en met 27 juli, tentoonstelling van 7 juli tot 2 september "Armoede ingeblikt", en blikrecyclage in de Derde Wereld. Open op werkdagen van 10 tot 18 u. Op zater- en zondagen van 14 tot 18 u. In onze overontwikkelde, geïndustria liseerde wereld is het afvalprobleem uit gegroeid tot een zware kopzorg. Recy clage moet er voor zorgen dat het afval ons niet boven het hoofd groeit. In de Derde Wereld wordt men met zelfde probleem gekonfronteerd met dien ver stande dat daar de afvalberg van de rij ken een inspiratiebron werd voor de ar men. Armen verzamelen er immers lege blikjes en toveren die inventief tot en met om totgebruiksvoorwerpen en speelgoed. Met een 300-tal dergelijke voorwerpen maakte de Deense antro poloog de merkwaardige expo die U in De Werf kan meemaken. Aan de balie ligt trouwens een dossiertje daarom trent ter beschikking. In de Horizon Molendreef 57 te aalst tentoonstelling "Monumentale Beeld houwkunst" van 31 oogst tot 15 oktober. In Galerij 't Hof te Puttens, Wichelse- steenweg 20-22 tijdens de vakantie maanden tentoonstelling van werken van Johan van Vlaenderen, Simonne De Visscher, Paule Lonneville, Laurent Ge- ers, Eric Roets en Jos Bikkems. Open op vrijdag van 19 tot 22 uur, op zaterdag en zondag ook op feestdagen van 14 tot 22 uur. Ook op 11 juli. Tijdens de maanden juli en oogst ook open op maandag van 14 tot 22 uur. In de Werf "Armoede ingeblikt" van 7 juli tot 2 september. Gesloten evenwel van 14 tot en met 29 juli. Ongevallen en vandalisme Op de eerste verdieping van het kap perssalon Conny Lievens aan de Petrus Van Nuffelstraat 46 te Aalst brak brand uit wegens een TV-implosie. De boven verdieping brandde uit en het salon zelf beneden liep heel wat rook- en water schade op. De schade wordt geraamd op 1 miljoen. Bij Hugo D'Hondt, Gentsesteenweg 25 te Erpe-Mere brak als gevolg van een kortsluiting aan een fornuis brand uit. De keuken werd totaal vermeld. Op de autosnelweg op het grondgebied Oordegem ontstond door een (nog) niet gekende oorzaak brand in een lading textielwarcn in de bestelwagen bestuurd door Ali hassan uit Schaarbeek. De brandweer van Wetteren, alhoewel vlug ter plaatse, kon het volledig uitbranden van de bestelwagen niet beletten, de chauffeur bleef ongedeerd. Er werd ingebroken in de kantine van tennisklub KATC aan de Dender- mondsesteenweg. Geld en cassettes werden meegenomen. Ronny Coninckx uit Aalst raakte in de Meldertse Kammestraat gewond bij een verkeersongeval. De 34-jarige man liep er verwondingen bij op. De 21-jarige Carla Temmerman werd te Aalst in de Schoolstraat door een wagen aangereden. De dader pleegde vlucht misdrijf. Eveneens vluchtmisdrijf in de Drie sstraat waar de wagen van Anny Aerts door een onbekende werd aangereden en beschadigd. Flevoland. Prachtige boottocht op het meer. Door de Midden-Veluwe naar Appeldoorn, de hoofdstad van Velu we. Prijs voor de reis, boottocht en fooi chauffeur: 550 fr. Voor beide reizen: inlichtingen en in schrijvingen bij de reisleider Paul Pere boom, IJzerenwegstraat 37, Erembode- gem, tel. 053/77.93.44. Uitstap Landelijke Gilde - Erembodegem De jaarlijkse uitstap van de Landelijke Gilde, Erembodegem -dit jaar naar Echternach - gaat door op dinsdag 10 juli a.s. De deelnemers kunnen samenkomen ofwel om 6.20 u. in de Keppestraat aan de woning van Mevr.-wed. De Backer, ofwel om 6.30 u. aan het Gerstenhof in de Gerstenstraat te Erembodegem. De deelnameprijs bedraagt 450 fr. (vol wassenen) of 400 fr. (kinderen) tot en met 14 jaar. Het middagmaal is NIET inbegrepen! Inschrijven voor deze uitstap kan tot 5 juli a.s. bij Hubert Van den Broeck, Brusselbaan 264, in het Gerstenhof of in de Cera-bank. 60 jaar Werk der Volkstuinen Morgen zaterdag 30 juni viert de Her- dersemse afdeling van het Werk der Volkstuinen haar zestigjarig bestaan en het bekomen van de titel «koninklijk». De viering begint in het Clubhuis Kou- terbaan 32 te 16 u. met een verwelko ming door voorzitter Gustaaf Arts, de historiek van de vereniging door secre taris Maurice De Sadeleer, de feestrede door provinciaal voorzitter Jan Herre- man en de slotrede door burgemeester De Maght. Daarna uitreiking van diploma's aan bestuursleden en recep tie. Schaken Schaakavond bij De Toren in café Sint- Antonius vandaag vrijdag 29 juni te 19 u. voor de jongeren en te 20.30 u. voor gevorderden. 11-juliviering De Davidsfondsafdeling Herdersem sluit haar jubeljaar af met een elf julivie- ring op zaterdag 7 juli. Op het programma te 10.30 u. euchari stieviering opgeluisterd door het Ko ninklijk Gemengd Parochiaal Zang koor. Te 19.30 uur optocht naar de oude Sasbrug begeleid door een doedelzak band en aldaar openluchtfuif met natjes en droogjes. Te 20.30 u. opstijgen van een warmeluchtballon en te 21 u. optre den van de komische goochelaar Zanos en een muzikale clown. De dag wordt gesloten met een jubileum vuurwerk bij de Dender. Centrumfeesten De 20e editie van de Centrumfeesten heeft plaats van vrijdag 10 tot maandag 13 oogst. Het gedétailleerd programma volgt. Mini-Playbackshow Op zaterdag 11 oogst playbackshow voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Mooie prijzen te winnen. Inschrijven bij Noël De Wolf, Biesstraat 23, 053/21.76.47. De fietsers hebben de keuze tussen een route van 20 of 40 km. Beide tochten hebben plaats in een rus tig tempo. De wandelaars kunnen kiezen tussen twee geleide wandelingen: 6 of 12 km. Heb je een probleem om de fietsen met jouw wagen mee te nemen? Geen zorg! Voor fietstransport per vrachtwagen be taal je slechts 50 fr. per fiets. De diverse tochten starten omstreeks 14 uur aan het Parochiaal Centrum, De- coenestraat, Munkzwalm. De inschrijving voor deelname aan de tochten kost 50 fr. per persoon. Voor info en inschrijving kan men zich wenden tot Gustaaf Coppens, tel. 053/ 70.04.32 of Basiel D'Hoe, tel. 053/ 70.54.38. Kalender Op zaterdag 29 en zondag 30 juni heb ben in de Nieuwstraat te Lede voor de zesde keer de braderiefeesten plaats. Vrijdag 29 juni om 14.00 uur opening van de braderietenten en om 19.00 uur officiële opening van de braderie. Belot- ting in cafe Soetekin grote prijs Ghislain Henderickx met 16.200 fr vooruit. De inleg bedraagt 30 fr. De wedstrijd gaat over twee dagen. 20.00 uur dansgelegen heid op het Pastorijplein met Chris Mo reels zang en orgel. Zaterdag 30 juni gaan om 14.00 uur de standen open. Er is een rommelmarkt geanimeerd door kunstenaars van de Gentse akademie. Om 15.00 uur een partij simultaan scha ken in cafe Soeteldn. Om 20.00 uur op treden van het duo Belgreco op het pa storijplein. Zondag 1 juli om 10.30 uur opening van de standen. Om 11.30 uur aperitief. Om 14.00 uur demonstratie kantklossen en kantbewerking. Om 17.00 uur aankomst van de rally (de ne gen provincies). Om 18.00 uur one man show door Papa Chico de gekste clown van het land. Om 19.00 uur trekking van de tombola met als hoofdprijs een gratis reis naar Lloret De Mar. Sportief Lede De gemeentelijke sportdienst van Lede nodigt alle groot-Ledenaars uit om deel te nemen aan het Spel zonder Grenzen dat plaats heeft op zaterdag 30 juni tussen 14.00 en 18.00 uur in het gemeentelijk park, kultureel centrum, Brandweerka zerne, Vijverstraat te Lede. Alle verenigingen kunnen deelnemen, maar ook individuelen kunnen zich aanmelden. Iedere ploeg moet 10 deelnemers tellen. Deelname is gra tis. Familiale fiets- en wandeltocht Vakantiegenoegens Hofstade organi seert op zondag 1 juli 1990 een aantal tochten door de Zwalmstreek: een fusie van 12 schilderachtige dorpjes; een oase van rust en natuurschoon. Muziekfeest In de hovingen van de dorpsherberg «Ons Huis» bij Herman muziekfeest op zondag 1 juli met de verbroederde mu ziekmaatschappijen. Groene Kring De plaatselijke Groene Kring organi seert een reis naar Nederland op zondag 1 juli. Détails volgen Wielewaal - Aalst te Meldert Wielewaal-Aalst doet op zaterdag 30 ju ni in het Meiderts Kravaalbos natuurbe- heersingswerken o.I.v. conservator Francois Van den Bergh. Net als vorig jaar wordt een perceel gemaaid en wordt het maaisel afgevoerd. Zelfs na amper één maaibeurt is het verschil reeds dui delijk en dus ook een extra stimulans om ook dit jaar de handen uit de mouwen te Voetbalfeesten Vlugge Jongeren op Steenland Op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 oogst andermaal Voetbalfecsten van de Vlugge Jongeren op het terrein Steen- land in een zijstraat van de Kerkstraat enerzijds en de Hoogstraat anderzijds. Programma: Vrijdag 3 augustus '90 Vanaf 15 uur: De Jonger dan je denkt show Vanaf 19 uur: De Vlaamse «Honeymoon kwis» Zaterdag 4 augustus '90 Vanaf 15 uur tot 19 uur: 1ste Vlugge Jongeren Oldtimers Route Oude Le gervoertuigen show m.m.v. Vlaamse Ve hikel Klub. Vanaf 21 uur: 3de Nacht van de Jeugd the Pin-Up Club Express!!! Zondag 5 augustus '90 Vanaf 11.30 u.: Aperitiefconcert en gele- genhcidsrestaurant Om 17 uur stipt: Gouden Faluintjesworp Vanaf 18 uur: 2de ajuinprinses en fa- luintjesfee verkiezing Doorlopend: voctbaltornooi, speciali teit varken aan 't spit. Parochiefeesten Alle medewerkers worden op een laats te samenkomst verwacht aanstaande vrijdag 6 juli. Op reis met BGJG en KWB-Erembodegem De BGJG in samenwerking met KWB- Erembodegem organiseert volgende reizen: - Zaterdag 7 juli '90: naar Sauerland (Duitsland), het land van de duizend bergen. Na de autoweg tot Keulen: aankomst in Olpe, het attrakticve ont spanningscentrum. Boottocht over de Biggescc tot Attendorn en terug met de bus tot Olpe. Prijs voor reis, boot tocht en fooi chauffeur: 630 fr. - Zaterdag 18 augustus '90: naar de Midden-Veluwe. Via Utrecht naar Harderwijk, de toeristische stad, aan het Veluwemeer dat het oude Neder- Lede. Het rusthuis "Villa Letha" waar een familiefeest werd gehouden (a) land scheidt van het op zee gewonnen Lede. Er was heel wat belangstelling voor het uitgebreid koud buffet op het jaarlijks familiefeest van het rusthuis "Villa Letha" (a) steken. Als dat enkele jaren kan blijven doorgaan wordt de plantengroei alles zins heel wat rijker. Voor nadere info kan U terecht bij Fran cois Van den Bergh, Dorpstraat 55 te 9392 Meldert, 052/35.64.29. Jean Roels exposeert. Kunstschilder Jean Roels stelt werken tentoon in het Faluintjeshof, Hoogst raat 57 a van vrijdag 29 juni tot en met 12 juli. Vernissage vanavond vrijdag 29 juni te 20 u. in aanwezigheid van burgemeester Annie De Maght en letterkundige Achiel Vermeiren. Meldert in woord en beeld. In het Parochiecentrum wordt een grootse tentoonstelling opgezet tijdens het weekend van Allerheiligen. Een fo- to-expo waarin het Meiderts leven aan bod komt. Graag al wie over interessan te foto's beschikt kontakt nemen met Piet Bemaert, Guy De Backer, Luc Ro- bijns, Frans Cleymans, Hugo Peeters, Raf Van Brempt, Daniël Crabbe, Erika Dujardin, Roger Plets, Arnold Van de Perre of Jan De Geyselae. Naar zee Vanaf 5 juli elke donderdag naar Blan- kenberge met vertrek aan café «Ingrid», Dorp 36 te 8 u. En terug te 20.30 u. 270 fr. Kinderen onder de 12 jaar 200 fr. Inschrijven bij Ingrid. Niet telefonisch! Leirekesroute Iedereen weet dat er vroeger langsheen de leirekensroute een trein reed. Velen weten dat een deel ervan ingericht is als fietspad. Sommigen weten dat het stuk tussen Aalst en Opwijk nog moet aange legd worden. Weinigen kennen de schoonheid van de ze route. Maar niemand weet wanneer het over blijvend deel tot aan de grens met Bra bant als fietspad zal gerealiseerd wor den. Op 6 mei had reeds een zeer geslaagde fietstocht plaats naar Steenhuffel en aanstaande zondag 1 juli volgt nu onder leiding van een natuurgids een gezins wandeltocht van Moorsel-Station naar Baardegem-Station en terug waarbij kennis kan worden gemaakt met de uit zonderlijk rijke plantengroei langsheen het trajekt. Samenkomst en vertrek aan het Statie plein te Moorsel te 14.30 u. Liefst stevig geschoeid. Op vrijdag 31 oogst volgt dan te 20 u. in zaal Katholieke Kring een videovoor stelling over beide tochten en een ge- spreksavond met een panel «deskundi ge» voor- en tegenstanders van het pro- jekt. Er zal worden getracht een aanvaard baar voorstel te formuleren voor de ver dere aanleg van het fietspad op de Leire kensroute. Een voorstel dat dan zal wor den overgemaakt aan het stadsbestuur. Dorpswandeling Liniaal organiseert op zondag 1 juli voor de elfde maal een wandeling door een stukje Nieuwerkerken. Een gezellige verkenning met start te 14 u. aan de O.L.V.-Tenhemelopnemingskerk en er terug rond 17.30 u. Daarna voor wie het lust kans tot barbecue op de speelplaats van het klooster. 200 fr. Dadelijk in schrijven op het sekretariaat bij Fredy Schrijver, 053/83.13.69. Betalen van het bedrag geldt als inschrijving. KWB-uitstap KWB-Nieuwerkerken organizeert een dagtocht met pick-nick te Nieuwenhove, Zandbergen en Waarbeke op zondag 1 juli 1990. Dit zijn drie landelijke dorpen die gefusioneerd zijn bij Geraardsber- gen, een heuvelend landschap van Vlaamse Ardennen en Pajottenland met hoogteverschillen van 30 tot 80 m, door sneden door de Dendervallei en de Mar kevallei. De deelnemers vertrekken te Nieuwer- kerken-Dorp om 9 uur en aan de kerk van Nieuwenhove om 10 uur. Afstand: 13,5 km. Er is een ruime middagpauze voorzien tijdens dewelke de meege brachte knapzak aangesproken wordt. Gewone wandelschoenen volstaan. De deelname is gratis. Iedereen is welkom! Op wandel met Liniaal Zondag 1 juli 1990 vandelt LiNiAal voor de elfde maal door een hoekje van Nieu werkerken. De deelnemers aan deze rustige, gezelli ge verkenning vertrekken om 14 uur aan de 0.-L.-Vrouw Hemelvaartkerk van Nieuwerkerken. De terugkomst is er voorzien rond 17.30 uur. Wie zin heeft kan dan deelnemen aan een barbecue, die zal gehouden worden op de speel plaats van het Klooster. Deelnameprijs: 200 fr. per deelnemer. Wie meedoet aan deze vrolijke aktiviteit waarmee het 13' LiNiAal-werkjaar afge sloten wordt dient zich dadelijk op het sekretariaat te melden bij Freddy De Schrijver, Terbekenstraat 53,9430 Nieu werkerken, tel. 053/83.13.69. Betaling van het inschrijvingsbedrag geldt als inschrijving. LiNiAal bloeit! Binnen Nieuwerkerken telde LiNiAal dit jaar 125 leden (12 meer dan vorig jaar), onder wie 74 gewone en 51 steu nende. Buiten Nieuwerkerken telde deze ver eniging 35 leden (12 meer dan vorig jaar), onder wie 23 gewone en 12 steu nende. Als gewoon lid betaalt u 150 frank, steu nende leden betalen minimum 300 frank. De lidmaatschapsbijdrage voor het werkjaar '90-'91 kan worden overge schreven op rekeningnr. 393-0660302-15 of 293-0127990-05. Op het programma van LiNiAal 14,15,16 en 17 september 1990: kermis- tentoonstelling met Maurice Eeckhout, schilderwerken, en Jaak Van de Meer- sche, beschilderd glas. Vele honderden meisjes en jongens, leerlingen van het basis- of sekun- dair onderwijs, vulden verleden maandagavond Rollerland aan de Tragel. Scheen Patrick De Smedt, o.m. bevoegd voor jeugd en sport en Willy Coen, voorzitter van de ad viesraad voor de sport, reikten er inderdaad prijzen uit van de Inter- scholenweastrijd aan 192 leerlingen van de ruim 2.600 van 20 verschil lende scholen die aan deze wedstrij den hadden deelgenomen. Niet di- rekt zij die de meest opmerkelijke prestatie hadden gerealiseerd wer den gelauwerd. Vooral zij die regel matig aan verschillende sportmani festaties deelnamen. Nadat in de broeierige zaal met de vele eigentijdse technologische snufjes honderden zich vermaakten op rolschaatsen of skate-board of belang stelden in vele andere spelle tjes kwam er een serene periode waarbij de prijzen werden uitge reikt. De laureaten kregen naast een avond gratis rolskating, een herinneringsattest en een medaille, ook 5 gratis zwembeurten in het stedelijk zwembad. Schepen De Smedt had woorden van felicitatie voor de gelauwerden en van dank voor de vele mede werkers aan de diverse aktiviteiten en Willy Coen stelde reeds in een notedop het programma voor van de Interscholenwedstrijden voor komend schooljaar. Telkens op woensdagnamiddag. Op 26 september veldloop voor ba sisonderwijs en sekundair, op 3 en 10 oktober volleybal voor basis, op 17 oktober volleybal voor sekun dair, op 14 november tafeltennis, op 23 januari basketbal sekundair mei sjes en op 30 januari voor meisjes, op 27 februari zwemmen sekundair en op 2 maart (zaterdag basis, op 13 maart volleybal sekundair jongens en om 20 maart meisjes, op 27 maart volleybal voor leerkrachten (luid gejuich), op zaterdag 20 april atle tiek basis en secundair en op 8 mei weder triathlon. BASISONDERWIJS Gemeentescholen Baardegem: Mario De Koker, Andy Lombaert, Cathy Simoen, Ellen Van Cauter en Kristof Van Lem- bergen. Herdersem: Sabrina Aelbrecht, Veerle Lambrecht, Steve Van Nieuwenhove en Danny Willems Moorsel-Tinnenhoek: Katrien en Liesbeth Beulens, Johan De Mun ter, Els De Rijbel, Sam Lerouge, Kris Moens, Tom Monsieur, Wil lem Monsieur, Jana Philip en Greet Van der Borght. Meldert: Kathleen Aerts, Katrien De Backer, Wendy Creygelman en Kathy Van Nieuwenborgh. Stedelijk Onderwijs Binnenstraat 157: Johan De Mees ter en Kim Redant Vrijheidstraat 57: Sylvie Alija, Ay- segul en Esengul Bilge, Faruk en Endine Calik, Koen De Groote, Ba- ris, hlan en Murat Eken, Tekin Gul, Eugent Oz, Elkje Taffijn, Eamazan Taslidere en Fatima en Khadja Wahni. Vrye scholen Sint-Anna: Kathleen D'Herdt, Kathleen Matthieu, An en Greet Tavernier. Dames van Maria: Nathalie Cop pens, Katrien De Ridder, Elisabeth Geldhof, Karen Kerkhofs, Isabelle Michiels, Joke Va den Berghe, Els Van de Perre, Petra Veldeman en Saskia Willems. Herdersem: Pieterjan Bogaert, TomCobbaert, Gert De Smet, Bart De Wael, Sam De Windt, Kristien Lambrecht, Tim Van Cauter en Greet West. Hofstade: Veroniek De Cock en Marijke Meuleman Sint-Maarten Esplanade Bataillie Timothy, Bert Steven, Braeckman Joeri, Callebaut Bart, Caliebaut Kris, Coppens Pieter, De Bie Ward, De Greve Brecht, De Ridder Steven, De Swaef Frederik, Dierickx Filip, Geerts Bart, Ghijs- ens David, óhijssens Steven, Gri- monpont Philip, Grimonpont Step- hane, Hoebeeck Joachim, Hubert Timothy, Laus Michiel, Lauwereys Pieter, Le Long Philip, Lievens Raf, Meert Tim, Meyfroots Karei, Pro- vost Wim, Stricloc Joris. Strickx Stijn, Uyttersprot Toon, Vanderhaege Michel, Van Herre- weghe Kristof, Van Slycke Sten, Vereecken Gunther, Vermeir Die- derick, Goetvinck Leen, Goessens Sylvie, Hellebaut Liesbeth, Herre- mans Kathleen, Hofman Ingeborg, Keppens Leentje, Le Long IsaBEL, Lievens Mieke, Lippens Sofie, Maes Kelly, Nelis Veerle, Noé ilys, Scheerlinck Wendy, Schepens Els, Simoen Stephanie, Smeyers Sarah, Tavernier Anouk, Corthals Stepha nie, Van Besien Michele, Van Box- stael Nele, Van Cauteren Karen, Van den Borre Els, Van den Brande Evy, Van der Steen Maja, Van de Velde Barbara, Van Haeck Vanes sa, Van Heghe Sara, Van Ingelgem Tineke, Van Nuffel Leen, Van Nuf fel Roos, Van Overxaele Kristel, Van Slijcke Sarah, Vermeulen Sa rah, Verstraeten Ajm, Haeck Silde, Van de Velde Tine Rijksonderwijs R.B.S. Park, Eikstraat: Lieve Blon- deel, Ann Rimbaut en Geoffrey Daelman. SEKUNDAIR ONDERWIJS Kon. Atheneum Graanmarkt: Tilke De Kegel, Jos De Swaef, Kris Chelck, Joke Veldeman en Marleen Vera. St.-Jozefinstituut, St. Jozefstraat: Liesbeth De Schrijver, Els Van den Eede, Marlien Van der Eecken en Amelia Van Hove. Technisch Instituut St.-Maarten Termurenlaan: Anja Coppens, Wendy De Doncker, Heidi De Ker- Eel, An De Luyck, Rudy De Vijlder, >anny De Wael, Katleen Geerts, Kathy Geyvaerts, Margriet Hol- laert, Cindy Jacob, Peggy Meert, Els Steppe, Nadja Vermassen en Els Vijverman. LH Aalst. Marijke Van Hemeldonck was te gast in het Vredeshuis (a) n Op zaterdag 15 september heeft in Puurs elkaar op. Streetbands, antiek- en rommel- Pukema plaats of de Puurse Kermis Markt, markt, middenstandsmarkt, bio-markt, In zowat alle straten van het centrum vol- kruidenmarkt en veel animatie zijn verze gen de attrakties en bezienswaardigheden kerd.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13