Will Tura Antwerpen neemt wisselbeker terug mee naar huis De Voorpost Zijn liedjes, zijn leven Naar Rock Torhout-Werchter met de trein Spannende strijd in vijfkamp Vriendenkring Oud Para-kommando's te Dendermonde Vanaf volgende week in TV-Ekspres En nog méér boeiende reportages en exclusieve interviews Natuurlijk zoals altijd En elke week een exclusieve service TV-Ekspres. Het tv-programmablad dat blijft boeien 16 - 29.6.1990 - De Voorpost Wiekbltd Tin Diitfir Dorme - in lebiléiitretk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Voor stervoetballer Romario gaat God vóór alles I De huwelijksreis van Helmut en Kimberly Luc Appermont stort zich weer in de Sterrenslag I Bea draagt de fakkel over aan Anne I de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's I alle films en tekenfilms, pop- en hitparades, sportprogramma's, plus de matchen van de Mondiale, in één overzichtelijke tabel en met streepjeskodes voor het programmeren van je Panasonic-video. Gemakkelijker kan het niet I De ploeg uit Antwerpen mocht de wisselbeker, de inzet van de jaarlijkse Bij de seniores werd Yves Kuppens vijfkamp georganizeerd door de Vriendenkring van Oud Para- uit Dendermonde voor de vierde kommando's van Dendermonde, weer mee naar huis nemen. De Antwerp- keer winnaar van de proef. 2. Paul se ploeg kreeg voor deze prestatie een luidruchtig en welgemeend applaus Poquet (Antwerpen); 3. Raf San- van de overige deelnemers en die kwamen uit Aalst, Oostende, het Bra- termans (Antwerpen); 4. Peter Cas- bantse en natuurlijk uit Dendermonde zelf dat goed vertegenwoordigd was sieman (Aalst); 5. Gerrit De Hau- maar voor de wisseltrofee niet in aanmerking kwam. were (Dendermonde); 6. Erik Lou- bey (Antwerpen); 7. Mark Leyers (Aalst); 8. Koen Van Hove (Den- - y. ,n dermonde); 9. Luc Hermans (Bra- Het was weer een drukte van jewel- 5. Kris Laureys (Dendermonde); 6. bant); 10. Ronny Leyers (Aalst): 11. ste zaterdag aan het fort van Lutter- David Roelandt (Aalst); 7. Claude Rudy Leyers (Aalst); 12 Alfred Se- zele waar liefst 49 deelnemers zich Vansuyt (Oostende); 8. Jurgen neca (Antwerpen); 13. Claude Van kwamen melden voor de jaarlijkse Torfs (Antwerpen); 9. Thibault No- de Putte (Brabant); i4. Mare De vijfkamp. Geen uitzonderlijk warm bels (Dendermonde); 10. Sabine Nert (Antwerpen); 15. Marc Blom- weer, eerder fris en vooral regen- Torfs (Antwerpen); 11. Jurgen Ver- me (Aalst); 16. Pascal Verhofstadt achtig, maar dat kon de deelnemers, koelen (Dendermonde); 12. Geor- (Aalst); 17. Raf Torfs (Antwerpen); onder wie ook enkele vrouwen, niet ges Eeman (Dendermonde); 13. J8. Andre Depature (Brabant) en deren. Zij gingen de uitdaging aan. Van Slymbroeck (Oostende); 14. 19. Gino Bauwens (Aalst) Op het programma van deze wed- Jurgen De Prins (Oostende); 15. De nationale voorzitter een kolo- strijd stond een rondje karabijn- Van Sevenandt (Oostende); 16. nel, mocht daarop de wisselbeker schieten, het doorworstelen van de Henk Vynck (Oostende); 17. Sepe overhandigen aan de ploeg uit Ant- hindernispiste, hinderniszwem- Monteyne (Brabant), 18. Vincent werpen. De Antwerpenaars hadden men, kayakvaren en als waardig slot Vandeboter (Brabant). vorig jaar die trofee ook al gewon eencross. Het werd een spannende nen en waren ze vergeten mee te strijd die pas in de laatste proef Bij de veteranen kregen we volgend brengen naar Dendermonde, zodat werd beslist. resultaat1Paul Roelandt (Aalst); men er nog vierklauwens moest om 2. Ferdinand De Gucht (Dender- rijden. Maar eind goed al goed, de monde); 3. Edmond Monteyne beker gaat terug naar Antwerpen. De uitslagen (Brabant); 4. Willy Hutsebaut In het ploegenklassement werd Bij de kadetten was de overwinning (Aalst); 5. Jean Trullemans (Bra- Aalst tweede en Brabant derde, weggelegd voor Jurgen Parijs uit bant); ó.Bernard Roelandt (Aalst); Dendermonde en werd Filip Segers 7. Jules Boelens (Aalst); 8. Jacques Tienjarig bestaan uit Dendermonde tweede. Op de Grails (Leuven); 9. Francois Sme- De Vriendenkring van Oud derde plaats nestelde zich Hans De kens (Aalst); 10. Pierre Verbrakel Parakqmmando's bestaat in Den- Gendt uit Aalst. En dan volgden 4. (Aalst); 11. Paul Naveau (Antwer- dermohde tien jaar. Die verjaardag Gustaaf De Wolf (Dendermonde); pen) en 12. Henri Leuers (Aalst). werd vorige maand gevierd met een kanotocht van Bossuit naar Den dermonde waarbij de Schelde werd afgevaren. De aanleiding tot de oprichting van de Vriendenkringwas tien jaar gele den een dinghytocht van Nieuw- poort naar de Denderstede. Een tiental ex-para's legde deze afstand van ongeveer 130 kilometer af in 3 dagen. Het evenement bracht een 30-tal oudgedienden samen en me teen was de idee om een vrienden kring op te richten geboren. In '1981 sloot de kring Dendermonde aan bij de Nationale Vriendenkring en se dertdien is de Regionale Dender monde een dynamische club gewor den met een 120 leden. De bedoe ling van de Vriendenkring is het fysieke aspekt te bewaren in een geest van kameraadschap. De akti- viteiten bestaan vooral uit de weke lijkse trainingen en de waaier aan sportieve manifestaties is zeer breed crosslopen, marsen, hinder nis- en koordpiste, zwemmen, rot klimmen, valschermspringc| kayakvaren, schieten, enz. Voorzi: ter van de Regionale Dendermondt is Marcel Van Nespen, ondervoor. zitter is Andre De Cock, sekretaris Dirk Van der Vreken en schatbe waarder Jan Willemse. Meer infor matie over de Vriendenkring ka men steeds bekomen bij de voorzir ter op het nummer 052/22.08 Dendermonde. Het bestuur en de medewerkers aan de vijfkamp van de Vriendenkring van Oud-parakommando's (foto Piet Hermans) Dendermonde. Een van de proeven was kayakvaren op de gracht rond het fort (foto Piet Hermans) Op 7 en 8 juli heeft Rock Torhout- Werchter plaats en de liefhebbers van rockmuziek die er graag willen bijzijn, die kunnen de beide festival plaatsen bereiken met de trein. En dan nog aan goedkope tarieven. Geen problemen meer om je auto kwijt te geraken dus. Torhout, waar het festival op 7 juli zijn tenten heeft opgeslagen, is gele gen op de spoorlijn Kortrijk-Brugge en dus kwee keer per uur uit elke richting bereikbaar. Ofwel met de IC-treinen Brussel Noord - Kort- rijk-Brugge-Oostende ofwel met L-treinen Kortrijk-Brugge-Zee- brugge. Na het koncert worden er extra treinen ingelegd. Om 2.05 uur vertrekt er een trein in Torhout met bestemming Lichtervelde, Tielt, Gent en Aalst en zo naar Brussel. Tussen het station en de festivalwei- de zijn er gratis pendelbussen voor zien. Wat rock Werchter betreft op 8 juli. Werchter is bereikbaar vanuit het station van Haacht, gelegen op de lijn Mechelen-Leuven. Om de twee uur stopt er een L-trein Leu- ven-Mechelen. Op 8 juli zullen 13 I R-treinen van de verbiding Sint Ni klaas - Mechelen - Leuven een spe ciale stilstand hebben in Haacht. In Mechelen is er aansluiting voorzien vanuit Gent en Dendermonde en in Sint-Niklaas vanuit Lokeren. Na het koncert zijn er weer extra trei nen voorzien. Met bestemming Sint-Niklaas en Lokeren en zo naar Gent vertrekt er een trein om 1.50 uur. Andere treinen met bestem ming Mechelen vertrekken om 1.15, 1.50, 2.30 uur. Wie geen gebruik kan maken van de Go Pass (individueel of in groep) of van de Multi Pass (in groep mits bepaalde voorwaarden), kan voor delig naar Torhout en Werchter sporen met gebruik van het evene mentenbiljet dat een reduktie geeft van 40 tot 60 procent. In het evene mentenbiljet is de transfer per auto bus ingebrepen (voor Werchter).

De Voorpost | 1990 | | pagina 16