VORT K.A.V.D.: jong talent koppelen aan rijpe ervaring Eendracht Aalst Robur Moerzeke F.C. Baasrode Rapide Lebbeke S.R. Grembergen F.C. Lutterzele Paarsblauw wil zich laten gelden K.A.V. Dendermonde - Steekkaart Steekkaart Steekkaart Steekkaart Steekkaart Steekkaart Wf: Hospitaal Robur I Steekkaart De Voorpost - 29.6.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Stamnummer: 90 j Aansluiting KBVB; 1 91 9 Kleuren: wit-zwart Sponsor: nog niet bepaald Capaciteit: 12.000 Hoe te bereiken: via 'Ring', P. Comelisstadion, Brede- straat, Aalst Voorzitter: Eric Goethals I Sekretaris: Jean-Pierre Van Droogenbroeck Manager: geen Trainer: Lazlo Fazekas Hulptrainer: Jean-Paul Van Liefferinge Aangeworven spelers: Godtbil Hervé (Anderiecht), Lombaerts Marc (Boom), Njjs Gino (St.Niklaas), Pee- ters René (Eeklo), Schippers Nick (Antwerp) Afgestaan: De Maere Stephane (Eeklo), Verheyden Geert (Zwarte Leeuw)Wittebole Didier (RC Jet Waver) Spelerskem: Mozes Chunga (1 7.1 0.65 Zim.), Gert De Bruycker (2.2.71Bart De Lathouwer (28.3.70), Milko Derijck (1 6.3.53), Hans De Schnjver (1 è.1 1 .65), Sven De Waegeneer (1 5.6.69), Wim De Wolf (1 7.3.67), Philip pe Droeven (26.5.65), FrankEeckhoudt (1 3.6.70), Her vé Godtbil (30.5.69), Mohammed Kanu (5.7.68 Sle), Luc Limpens (3.4.62), Mare Lombaerts (6.1 .66), Jule Mandiangu (18.3.63 Zai.), Geert Manman (18.2.65), Gino Nijs (22.11.59), René Peeters (10.10.61), Nick Schippers (1 6.1 2.61Julien Van de Keere (22.11 .65). Trainer: Mamix Lippens In: FrankCroes (Lede), Stephan Dauwe (O. Merchtem), Luc Michiels (St.Denijs-Sport), Tony Van Hauwermei- ren (Lede), Paul Van Hyfte (Berlare), Hans Vereist (KAV Dendermonde). Rudy Verschueren (Verrebroek) Uit: Eddy De Malssche (Sombeke), Geert Nimmegeers (Stekene), Gino Raemdonck (Berlare) Trainer: Guido De Leeuw In: Claudio Bancheri (SK Lebbeke), Koen Ghijssens (KAV Dendermonde), Luc Michiels (KAV Dendermon de), Steven Reydt (Lutterzele) Uit: Frank Schelkens (FC Lembeek). Trainer: Frank Van Den Bergh In: Mamix Brusselmans (Sp. Lokeren), Chris Janssens (Herdersem). Dirk Van de Sompel (Sp. Lokeren), Benny Vercauteren (KAV Dendermonde) Uit: Eddy Tonnelier (E. Meldert) en Marnix Van Cauter (SK Lebbeke). Trainer: Gerrit De Pauw In: Renaat De Bruyn (Eendracht Sint-Gillis), Geert Van Den Bossche (Mariekerke). Uit: Mario Colman (Sp. Lokeren), Dirk Defererre (Sparta Appels) en Mamie Heyman (S.K. Overmere). Trainer: Etienne Aerts In: Pascal De Man (Eendracht Sint-Gillis), Leo Dierickx (SK Lebbeke). Uit: Raoul De Cock (Asse-ter-Heide) en Mare Rombauts (SK Overmere) Voetbal. Gino Goemaere (vh) i Voetbal. Geert Van De Graaf (vh) S I Voetbal. Nico Peysmans (vh) Voetbal. Jan Van Troos (vh) Woensdag, de dag na het afsluiten van de officiële transferperiode, heeft het KAVD-bestuur zijn nieuwe spelers voor gesteld en ons een blik gegund op de doelstellingen van volgend seizoen. De toepassing van de Engelse spreuk 'Never change a winning team' is in voetbal welhaast onmogelijk geworden. Heelwat spelers worden aangeworven voor korte termijn en als die tot bloei komen dan vraagt de vroegere klub die spelers terug. Zo verloor KAVD De Visser en De Bruyn, twee smaakmakers van vorig seizoen, al was De Visser zelf liever in Dendermonde gebleven. Zo speelt hij dit seizoen tegen zijn maats van vorig jaar want Bornem speelt in dezelfde reeks. Het was voorzitter Jef Nijs die de nieuwe spelers verwelkomde. In tegenstelling tot de vorige jaren was er deze keer nu geen voorbarige hoera-stemming. Men voelt met de ellebogen aan dat het be stuur geen té hoge doelstellingen wil nastreven maar een realistische politiek wil voeren. Dat is trouwens al te beslui ten uit de transferpolitiek die werd ge voerd. Volgens sekretaris Fernand Van Den Bergh werden de weggevallen spelers gewoon vervangen en we moeten toege ven dat de keuze van het transferkom- itee verre van slecht is geweest. Laat ons beginnen met het verdedigend kompartiment. In het doel blijft Kurt Van Meirvenue de vaste waarde en zijn substituut is Sven Robberecht, een doel man van eigen kweek, die vorig jaar al goede prestaties leverde. Deze keepers kunnen alvast rekenen op het bekende duo Cooreman-Jacobs, zeker geen voet balzuigelingen maar spelers waarop men kan rekenen. Alain Moens blijft ook een vaste waarde en in zijn buurt zullen we allicht Marc Van De Perre zien evolueren. Van De Perre heeft zich vorig jaar ontpopt tot een sterke all-rounder en KAVD heeft hem definitief aangewor ven. Bovendien mag zijn klubgeest ge prezen worden. Marc is 28 en kan de ploeg nog goede diensten bewijzen. Ach teraan toch ook een nieuw gezicht. Nico Peysmans van Londerzeel is 18 jaar en moet het dus nog wat bewijzen. In het middenveld is Peter Moreels weg gevallen. Manu De Coninck, de felle vechter, Filip Seghers en Geert Van Roy kennen we nog van vorig seizoen. Zij krijgen nu steun van Marek Kusto (Beve- ren), een aanvallende middenvelder die zowat de spelverdeler zal moeten wor den. Hoewel Kusto 36 jaar is heeft hij vorig jaar bij Beveren nog brokken ge maakt. Van Standaard Wetteren komt Frederik Massa, amper 19. Aan aanval lers ontbreek het zeker niet want ook Geert Van De Graaf (Kallo) en Jan Van Troos (Lede) trekken gemakkelijk naar voren. In de steekkaart hebben we de nieuwe spelers van Robur al aange duid. Ondertussen heeft de ploeg nog met andere problemen te kam pen. Rudy Raemdonck bijvoorbeeld bracht zijn klub ervan op de hoogte dat hij definitief stopt met voetbal len. Hij zou immers -om terug te kunnen voetballen- een zware ope ratieve ingreep moeten ondergaan, wat hij wil vermijden voor zijn werk. Hij zal wel volgend jaar de juniores trainen. Het genezingsproces van Geert Van Moerzeke en van Luc Vercauteren evolueert gunstig. Beiden werden geopereerd. Geert zou zeker tegen de start van de nieuwe kompetitie paraat zijn. Trainer MarnLx Lippens rekent er bovendien op dat middenvelder Leo Wuytack zijn beroepsbezigheden zal kunnen kombineren met de trainingen. Op maandag 16 juli wordt voor de manschappen verzamelen gebla zen om de eerste training mee te maken. Wait and see... Robur moet het na één jaar proef- stomen in eerste provinciale nu zien te bewijzen. Daarvoor heeft het wel enkele kundige spelers aange worven. We zijn dus benieuwd. Dirk Van Nieuwenhuyze krijgt met hem in de vuurlinie de van Beveren komende Gino Goemaere (21) en Jan Heyrman (25). Heyrman zagen we vorig jaar al bij Kallo spelen en samen met Van De Graaf, was hij er een spelbepalend fi guur. De ploeg paart dus inderdaad jeugdig talent aan rijpe ervaring, al is er dan weinig 'tussensoort' De reeks Samen met VW Ham me had KAVD ge vraagd om in de reeks te mogen spelen waarin vrij veel Antwerpse ploegen voor komen. Met het oog op de verplaatsin gen geen slechte keuze. KAVD speelt dus volgend jaar tegen Denderhoutem, VW Hamme, Olsa Brakel, Bornem, Borger- hout, Oude God, Duffel, Kapellen, Wijn- egem, Putte, Leest, Rita Berlaar, Dessel (de verste verplaatsing), Herentals en Vorselaar. De akkommodatie Sportschepen Jan Van Damme gaf enige toelichting over de aanpassingen op het A-terrein. Men zou snel mogelijk met de werken moeten beginnen, al zal daar voor het bouwverlof weinig van in huis komen. KAVD zal dus tijdelijk een bouw werf zijn, ook als het seizoen reeds volop bezig is. De vernieuwing van vooral de sanitaire infrastruktuur voor de spelers en de aanpassing van de kantine waren strikt noodzakelijk. KAVD is een ploeg met veel traditie en een lang verleden maar dat wil niet zeggen dat de gebou wen niet mogen gemoderniseerd wor den, aldus de schepen. Volgens de mensen van het bestuur zou het wel eens nieuwjaar kunnen worden voor alles in orde komt. De voorbereiding van het seizoen Vanaf maandag 16 juli beginnen de trai ningen en op 22 juli wordt er al een oefenmatch gespeeld tegen Robur in Moerzeke. KAVD neemt ook deel aan de beker van Oost. Er zijn twaalf ploegen en die zijn verdeeld in vier reeksen. Eén daarvan bestaat uit E. Zele, VW Hamme en KAVD. De eerste match voor de Beker van Oost wordt gespeeld op het terrein van Zele op donderdag 26 juli. De donderdag daarop komt VW Hamme naar KAVD en op donderdag 9 augustus ontvangt men Zele. De laatste match heeft plaats op woensdag 15 augustus in Hamme. In dien KAVD kan doorstoten naar de halve finale of de finale dan volgen er nog twee wedstrijden. Ondertussen is men echter al volop aan de Beker van België bezig want op 29 juli trekt KAVD naar Bonheiden. De volgen de tegenstander zou Wolvertem kunnen zijn. Men speelt dus altijd één wedstrijd op donderdag en één op zondag. Komen daarbij nog de trainingen op het terrein en in het bos, dan weten we dat het voor de spelers geen klusje wordt. Het zal echter nodig worden om de samenhang in de ploeg te krijgen. Trainer Pfaff en zijn assistent Raymond Van Boven staan nog drukke dagen te wachten. De sfeer zit er allicht al in, al blijft het dan wachten op de eerste resultaten. De kompetitie begint op 2 september. Jti Voetbal. Jan Heyrman (vh) Voetbal. Frederik Massa (vh) Voetbal. Marek Kusto (arch) Stadion: Bakkerstraat, 91 50 Grembergen Kapaciteit: 5.000 Voorzitter: Jozef Nijs Sekretaris: Fernand Van Den Bergh Trainer: Toon Pfaff In: Gino Goemaere (Beveren), Jan Heyrman (Kallo), Marek Kusto (Beveren), Frederik Massa (St. Wette ren), Nico Peysmans (Londerzeel), Geert Van De Graaf (Kallo) en Jan Van Troos (Lede) Uit: Guy De Baere (SK Lebbeke). Luc Michiels (Baasro de), Peter Moreels (Denderleeuw), Marco Pfaff (Kallo), Hans Vereist (Robur) Spelerskem: Mare Cooreman (1 8.7.55), Emmanuel De Coninck (26.9.61), Gino Goemaere (25.12.69), Jan Heyrman (20.4.65), Freddy Jacobs (14.11.54), Marek Kusto (29.4.54), Frederic Massa (2.2.71Alain Moens (10.1.67), Nico Peysmans (28.10.71), Sven Robbe recht (1 3.1 0.69), Filip Seghers (25.4.64). Geert Van De Graaf (1 4.3.68), Mark Van De Perre (2.3.63), Kurt Van Meirvenne (25.8.62), Dirk Van Nieuwenhuyze (30.3.61), Geert Van Roy (5.3.56), Jan Van Troos (2.6.62).

De Voorpost | 1990 | | pagina 17