Tom Steels demonstreert puur talent Christoph en de lintworm Luc Rooms: Examens hebben voorrang Eerste winst voor Kristof Kindt Kurt Van Landeghem opteert voor het zwaardere werk 1 Garry De Cock weldra in Schaal Schoeters Steven Van Aken leeft naar Ronde van Vlaanderen Luc Rooms in Temse Kristof Kindt in Kruibeke #5020 De Voorpost - 29.6.1990 - 19 Wielrennen. In Lede passeerde de Ronde van België voor liefhebbers, (da) Wat niemand voor mogelijk hield, bracht Tom Steels op de Gentse Blaarmeer- sen voor mekaar. Als junior reed hij alle liefhebbers, met wie hij kampte, gewoon naar huis. Hij won zowel de afvalling als de 500 meter, wat voldoende was, om de hele kamp op naam te brengen. Steels gooide hoge ogen, demonstreerde puur talent en liet blijken dat de overstap naar de amateurs, over enkele dagen, hooguit een formaliteit wordt. Normaal zou hij tot 1 september junior blijven. De vraag om vroeger als amateur te debuteren, werd door de Bond toegestaan. Vele juniores halen opgelucht adem, nu ze de Waaslander niet meer op hun weg ontmoeten. Weinigen op nog geen negentienjarige leeftijd kunnen zo'n indrukwekkend palmares voorleggen. Laat ons voor de gelegenheid Tom's wielerloopbaan even doorbladeren. Laat als nieuweling gestart, won hij dat jaar twee wedstrijden. Het volgende seizoen troonde hij boven iedereen uit, en bracht liefst 20 overwinningen op naam. Kampioen Binnen de korste keren bleek ook dat Tom Steels 's lands beste junior was. Zowel de provinciale als de nationale trui werden zijn eigendom. Op de piste behaalde hij twee Belgische titels en tijdens het wereldkampioenschap te Moskou werd hij tweede op de kilometer. De afvall ing was geen officiële aangelegenheid. Alleen maar jammer voor Tom, die anders een wereldtitel in de wacht had gesleept. Dit seizoen won hij als junior (tot vorige zondag) 16 wedstrijden. Voor de tweede keer werd hij provinciaal kampioen. Steels kende ook mindere dagen. "In de nationale titelren werd ik van bij de aanvang in de gaten gehouden. Een groepje renners kon voorop geraken en bleef buiten schot. Voor mij dus geen tweede titel maar zwaar heb ik er niet aan getild," zegt Tom. "In de Junior van het Jaar was ik toe aan een slechte dag. Zelfs een ereplaats zat er niet in. Meteen zijn de mindere wedstrijden genoemd. Voor de rest heb ik geen reden tot klagen". Vorig weekeinde kon hij op de piste als amateur aanzetten. "Ik had niet eens op een gunstig resultaat gerekend," vervolgt de bescheiden Waaslander. "Snel kwam ik tot de vaststelling dat ik mij best wel uit de slag kon trekken. Ik was wel naar Gent gegaan om er het beste van te maken, een principe dat ik overigens ook in een doordeweekse kermiskoers huldig. In de komende weken en maanden krijg ik zware karweien te klussen. Op 14 juli neem ik deel aan een zesdaagse in Italië. Nadien volgt het Belgisch kampioenschap op de piste. Intussen hoop ik een selectie at te dwingen voor het wereldkampioenschap in Japan. Het wordt dus een drukbezette zomer". Tom Steels is een voorbeeldige knaap en bovenal een ijverig student met zin voor verantwoordelijkheid. Met goed gevolg heeft hij net een specialisatiejaar in electronica achter de rug. In september wil hij zich verder volmaken. "Het geluk ligt soms op een klein plaatsje en als renner, wie je ook mag zijn, kan een zware valpartij voldoende zijn, om meteen je loopbaan naar de knoppen te maken," redeneert Tom. "Daarom is het erg belangrijk dat je ook iets in je handen hebt. Het leven eindigt niet wanneer je halverwege de dertig bent en het ogenblik is aangebro ken om de wielrennerij vaarwel te zeggen". De zin voor verantwoordelijkheid heeft Tom Steels van geen vreemden. Wie weet door wie en hoe hij omringd is, gelooft steevast in de toekomst van deze wondere knaap, alles heeft hij mee om een "grote" te worden. Enkel een onverwachts zware tegenslag zou Steels opgang nog kunnen remmen. EG Luc Rooms zette in eigen gemeente aan als een belangrijk kanshebber. Toen hij met vijf anderen in de spits zat, lag voor de snelle knaap de weg naar de overwinning open. "Veel voorbereiding heb ik de laatste tijd niet gedaan, zegt Rooms. Ik ben met de examens bezig en die zijn belangrijk. Ik volg toegepaste communicatiewe tenschappen en management, Deze studies wil ik tot een goed einde brengen, vandaar dat er van trainen niet veel in huis komt. Normaal moest ik op de Blaarmeersen aan de slag maar in samenspraak met Ronny Van Marcke koos ik ervoor om voor eigen deur aan de slag te gaan. Door een wolkbreuk werd de start met zo'n halfuur vertraging genomen. Bovendien besloten de organisatoren, gelet op de weersomstandigheden, om de wedstrijd in te korten. Er bleven maar 70 km meer te overbruggen'. Luc Rooms was daarom zeker niet kwaad. Niettemin is het, eens de examens voorbij, zijn bedoeling om het zwaardere werk aan te pakken. Vooral op de Ronde van Vlaanderen wil hij zich speciaal voorbereiden. De nakende vakantiemaanden vormen daartoe een ideale gelegenheid. EG Het was zaterdagavond "kermis" bij Kristof Kindt aan huis. Voor het eerst sinds hij lid van het peleton is, werd hij eigenaar van de bloemen. Voor de zes tienjarige knaap meteen een dag om nooit te vergeten. Gelet op de scherpe spurt waar hij over beschikt, rekende hij al enige tijd op een overwinning. Tot vorige week kreeg hij in een finale nooit de gelegenheid om te wedijveren. In Kruibeke verscheen hij voor het eerst met de eersten in de finale. Het flitste mij door het hoofd dat het deze keer alles of niets zou zijn." zegde Kristof achteraf. "Ik veerde vanop respectable afstand uit het zadel en verwierf snel een voor sprong. Aan de streep, zo bleek, had ik drie lengten voor op de anderen." Vorig jaar trad Kristof Kindt toe tot het rennersgeld. Thuis stonden ze aanvankelijk weiger achtig tegen Kristofs voornemen. Te gevaarlijk redeneerde moeder. Ook va der Kindt zag het niet onmiddellijk zit ten. Een paar nonkels zouden hun invloed aanwenden en wisten de ouders Kindt er toch toe te bewegen om "hun" Kristof een fiets aan de hand te doen. Die eerste maanden liepen niet van een leien dakje," geeft Kristof Kindt ruiterlijk toe. Verder dan een vertiende plaats bracht ik nilet. In deze competitie verloopt het veel vlotter. In de Ronde van het Meet jesland trok ik behoorlijk mijn plan. In Aalter werd ik later vierde en in Beveren was ik goed voor een zesde plaats." Kristof Kindt stapt op 27 juli over naar de juniores. Voordien hoopt hij nog eens te winnen. ET LK Steven Van Aken behoorde afgelopen weekend weerom tot het kransje van de overwinnaars. Tegen alle verwachtingen in levert hij in deze competitie meer dan behoorlijke verrichtingen. "Zelf had ik de huidige gang van zaken niet verwacht," zegt de nogal zwijgzame junior van Buggenhout. "Ik vervul momenteel de legerdienst en moet dingen doen die niet altijd passen in het kram van een renner. Bovendien heb ik overdag geen vrije tijd. Enkel na 17 u. kan ik aan de slag, tenminste indien ik niet van piket ben, of wacht moet kloppen". In de Waalse Tourinnes-St. Lambert be haalde de Buggenhoutenaar een tiende seizoenzege. "De overwinning kreeg ik geenzins aan gehouden op een presenteerblaadje," vervolgt Steven. "Pas halfweg zijn we met vijf voorop geraakt. Naarmate de finale in zicht kwam poogde de ene na de andere een spurt uit de weg te gaan. Ook ik onder nam vruchteloos een aantal pogingen. Uiteindelijk verschenen we samen in de laatste rechte lijn. Ik won de sprint, zij het dat ik hiervoor hard op de tanden moest bijten". Steven Van Aken verkiest vaak heuve lachtige parcours. Hij voelt zich er beter in zijn sas. Dit weekeinde wijkt hij uit naar Geraardsbergen waar een klim- koers gereden wordt. Intussen is het een en al voorbereidin gen om de Ronde van Vlaanderen. De Buggenhoutenaar hoopt op een dichte plaats en indien kan wil hij deze voorna me klassieker wel winnen. Hij is natuur lijk niet de enige die deze ambities koestert. E.G. Wielrennen. Christoph De Backer uit Buggenhout (vh Christoph De Backer boekt de laatste weken meer dan behoorlijke resultaten. Tijdens de eerste kompetitiemaanden speelde hij een eerder bescheiden rol. Van ereplaatsen was zeker geen sprake. Na een geneeskundig onderzoek bleek dat hij geplaagd werd door een hardnekkige lintworm, die alle energie bij hem 'wegsnoepte'. 'Op de lange duur kreeg ik nog met moeite de trappers rond, vertelt Christoph. In de periode rond het Belgisch kampioenschap kreeg ik de vorm opnieuw te pakken. Sindsdien ben ik niet meer buiten de eerste vijf geweest. In Bierbeek behaalde ik mijn eerste overwinning. We waren er op het laatst met drie voorop. Ik plaatste in extremis een verrassende demarrage en won. Laat mij toe te zeggen dat ik vooradien tot tweemaal toe op een haar na de palm miste. Dat was het geval in Kuume en Denderhoutem'. In het Waalse Ophain werd Christoph De Backer deze week tweede nadat hij zich in het slot had laten verrassen. De Buggenhoutenaar, die nog een gans seizoen nieuweling blijft, wil zich de komende weken laten gelden. 'Minstens streef ik een ereplaats na in de Gouden Fiets Eddy Merckx. Daarnaast hoop ik nog enkele wedstrijden te winnen. Nu het vakantie is zal ik voluit kunnen trainen', zo stelt Christoph. Hij volgt de hotelschool, een studierichting die niet gemakkelijk met wielren nen te kombineren valt wegens de onregelmatige uren. EG Wielrennen. Tom Steels (arch) Kurt Van Landeghem is tevreden over het huidige verloop van de kompetitie. Eenkele dagen geleden behaalde hij als junior zijn eerste overwinning. Voorts rijfde hij reeds heelwat ereplaatsen bin nen. Ik heb geen reden tot klagen, stelt Kurt. In Waarschoot, waar ik won, ging ik er op een kilometer van het einde vandoor. Ik kon een kleine voorsprong bewaren tot aan de streep. In Temse werd ik einde van zijn latijn. Hij gaat nu in afgelopen weekend derde. De wedstrijd vaders fietsenbedrijf aan de slag. Allicht moest later van start gaan wegens de krijgt hij nu meer kans om te trainen. zware regenval. We stonden lang in de kou zodat ik gedurende enige tijd last had van stijve spieren. Dat beterde naar mate de wedstrijd vorderde. Ik behoor de tot de leidersgroep en in de spurt werd ik derde'. Kurt Van Landeghem is op school aan 't 'Ik opteer tijdens het verdere verloop van deze kompetitie voor het zwaardere werk', stelt Kurt. Tot volgend jaar mei blijft de Waaslander junior. Nu vrijdagavond zet hij aan in het naburige De Klinge. EG In een spurt met zes toonde Luc Rooms zich in eigen dorp onmiddellijk de snelste. Hij versloeg Hammenaar Gino Vercammen, de tweede werd voor Kurt Landeghem en Mario Van Rermoortele. Een wolkbreuk was de oorzaak dal de wedstrijd met een halfuur vertraging begon. De organisatoren besloten tevens de afstand wat in te korten. maar de zes anderen bleven voorop, Er namen overigens slechts 14 renners poogde mekaar onderling te verschal de start. Eerste onruststoker was Guy ken, maar verschenen tenslotte met zijn Smet. Hij kreeg later het gezelschap van zessen in de laatste rechte lijn. Gunther D'Heer. Later verscheen ook Gino Vercammen, Luc Vermoortele op E "- de proppen. De leidersgroep was met een compact. De Cock viel later weg Gregg Moens heeft echter iedereen een neus gezet toen hij zich, met de streep in het zicht, nog uit de voeten maakte en tot de finish een lichte voorsprong be hield. Spurten voor de tweede plaats was voor mij het enige wat overbleef. Op de valreep moest ik echter het onderspit delven. EG Wielrennen. Luc Rooms (arch) De Schaal Schoeters is de belangrijkste wedstrijd die Garry De Cock binnen korte termijn op het oog heeft. Deze klassieker wordt op 11 juli verreden. 'Ik hoop daar met de besten te wedijve ren, zegt de amateur uit Bazel. Hoewel de wielrennerij louter hobby blijft, is het telkens een prestatie om het zwaardere werk tot een goed eind te brengen. Het Kristof Kindt behaalde in Kruibeke zijn kwam het nooit- Tom Slreemers nam gaat de laatste tijd erg goed. In anderhal- allereerste zege. In de spurt toonde hij ^'1 vroe8 zi)n biezen- Maar even snel ve maand behaalde ik drie overwinnin- zich duidelijk de snelste en had trou- werd hii gegrepen, gen. Tussendoor was ik een week inak- wens zo'n drie lengtes voor op Giovanni Jurgen De clerq kon even een winst van tief omdat een virus mij dwong om rust Baert die tweede werd voor Tom Stree- sec- °Pbouwen> maar toen was hij er te nemen. Vorige zondag kwam ik in mers en Jurgen De Clerq. °°k 2an voor z'in moei,e- N°g een P°- Ruisbroek aan mijn trekken. We waren De wedstrijd die ingevolge zware regen- 8"n8 was er achteraf van Serge Vermeu- er met tien voorop. De ene na de andere val met vertraging begon. Had niet veel len maar uiteindelijk kende de afloop probeerde weg te geraken. Ook ik wou, om te lijf. Amper 19 renners namen de een groepsspurt waarin Kristof Kindt tevergeefs, de spurt uit de weg gaan. start en tot een belangrijke afscheiding (Beveren) z'ch overduidelijk de snelste toonde.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19