'anfare en reus begeleiden :lkaar door de straten van Mere Mondialitis, niet in aantal en afgelaste interpellaties gooien roet in het eten ilad tan Dender- limit - ea Seheldestreek _r |Dame schiet andere dame neer Foutparkeerders en snelheidsmaniakken, opgepast! p Allebei naar het ziekenhuis Een merkwaardige gemeenteraadszitting 1 De Voorpost VRIJDAG 29 JUNI 1990 horige zondag trok voor de tweede keer een muzikale stoet door de straten ran het centrum te Mere. Verschillende fanfares en reuzen wisselden ikaar af bij de doortocht. De initiatiefnemers, de muziekvereniging Hand Hand van Mere, zorgden opnieuw voor een evenement dat heel wat (langstelling kreeg vanwege de bevolking, die twee jaar geleden al iets ^-gelijks kon meemaken. j*"*l )e vorige uitgave van een volks- "Tinststoet werd georganiseerd in menwerking met de Vendelgroep laar intussen is elk zijn eigen weg 6 cgaan. Nochtans was het toen de edoeling om elk jaar een stoet te rganizeren maar verschillende ele- speci ienten zorgden dat dit vorig jaar oppei jet gebeurde, o.a. het overlijden lontoi an de voorzitter van de muziekver- Congi niging. In feite was het vorige zon- :hepci|ag slechts een poging en had men rs, ko et niet groots opgevat. De proef cn n< rerd met onderscheiding afgelegd iel Va D We mogen verwachten dat de olgende uitgave opnieuw iets loorlo roots belooft te zijn met uiteraard ;n zaï |Cer muzikanten en nog meer reu- n '91 ;n uit de streek. Nog altijd ligt de e- ^'jadruk op de muziek omdat het toch van de Meerse fanfare uitgaat, maar om reden dat men elkaar niet zou storen bij de uitvoeringen heeft men de oplossing gevonden met de anders al te lange tussenruimten op te vullen met reuzen. Dit geeft dan weer een omgekeerd effekt en men kan zowaar spreken van reuzen- stoet begeleid door spetterende fanfaremuziek. Dit heeft het voor deel dat elke muziekvereniging zon der veel storingen haar eigen num mer kan uitvoeren en dat niet alles in een kakafonfe eindigt. Aperitiefkoncert Beperkte men zich een paar jaar geleden tot een volksstoet, dan was net muziekfestival op een andere manier aangepakt en oegon men de Rond half twaalf kwam verleden dinsdag Gaby G, een 40-jarige vrouw uit Ninove in het Vrij PMS- Centrum aan het Beukenhof in de Langestraat te Aalst. Twee jaar terug was ze ook reeds ter plekke doch verdere toegang was haar door de direktie verboden. Ze had inderdaad een stadsgenote, de 33-jarige Marleen B, sociaal werk ster en therapeute die in het PMS werkzaam is, met een revolver be dreigd. Na enige woordenwisseling trok ze weer haar wapen .22 en vuurde van kortbij twee kogels af. Eén ervan trof de dij van de therapeute. Mar leen B. wist toch nog even op de vlucht te slaan en een ander lokaal te bereiken, doch Gaby G. was haar te vlug af en hield haar zelfs zowat drie kwartier in dat lokaal vast. De verwittigde rijkswacht en politie deden de lokalen ontruimen en om singelde de gebouwen. Alleen na lange onderhandelingen met poli tieofficieren gaf de daderes zien ge- Na ter plekke de eerste zorgen te hebben ontvangen werd het slacht offer naar het ziekenhuis overge bracht waar haar toestand bevredi gend zou zijn. Maar ook de daderes moest naar het ziekenhuis worden overge bracht en onderging er een maag spoeling. Zwaar onder invloed van geneesmiddelen zou ze tekenen van geestesverbijstering tonen. LH dag met een aperitiefkoncert in de raadszaal van het Administratief Centrum Steenberg. Hier reeds was er enorm veel belangstelling vanwe ge de talrijke genodigden die hun sympatie kwamen betuigen voor de fanfare Hand in Hand die traag maar zeker naar een halfeeuwfeest afstevent. De muziekmaatschappijen uit Heelvoetsluits (NI.) en Wichterich (Dl) zorgden voor enige vertraging maar dit kon de pret niet storen want tijdens de uitvoeringen van eerstgenoemde werd men het wach ten ruimschoots vergoed. Het is een fanfare waar pit in zit en dank zij een ruime bezetting en de opstelling - enigszins verplicht wegens plaats gebrek - van de trommelaars er een waar sukses van maakten. Het aperitiefkoncert werd echter voorafgegaan door een korte aka- demische zitting waarbij schepen H. De Waele het openingswoord voor zijn rekening nam. Hij stelde dat de muziek een van de weinige elemen ten is dat Europa werkelijk verenigt Aalst. Gaby G. vertelt haar verhaal over de schietpartij (jmh) In de annalen zal de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag allicht geboekstaafd staan als "merkwaardig". Dat was ze dan ook in vele opzichten. De datum en het uur ervan had vooraf reeds heel wat voetballiefhebbers beroerd. De zitting viel immers geljjk met de match van de Rode Duivels te Bologna tegen Engeland. Voorafhad men het al gehad over uitstellen (van de gemeenteraad), over het vervroegen ervan, over het verdagen met een dag (wat reglementair niet kon) of een week (dan was het vakantie) of zelfs met het verschuiven van de zitting naar zondagvoormiddag. Toen de zitting dan toch te 19.30u. van start ging deed de burgemeester of haar neus bloedde en ging gewoon van start zoals traditioneel met heel wat tussenkomsten al dan niet bij ordemotie alvorens de agenda kon worden aangevat. Waar de publieke tribune normaliter goed bezet is met vele tientallen belangstellenden kon men die echter nu op de vingers van één hand tellen. Naarmate het magisch uur naderde hoorde men tot in de raadszaal af en toe fel autogetoeter van de door Mondialitis duidelijk reeds fel aangegrepen fans. Maar de zitting ging gewoon door. VU-fraktieleider Willy Van Mosse- velde kreeg het zo rond 20.45 u. dermate op zijn heupen dat hij voor één keer als woordvoerder van een volstrekte meerderheid burgemees ter De Maght verzocht de zitting te schorsen tot het einde van de match, eventuele verlengingen of zelfs strafschoppen inkluis. Ook Jan Caudron wilde duidelijk weg "om een film te zien op ZDF". Maar een aantal gemeenteraadsleden zagen in een schorsing weinig goeds en wilden liever de agenda afwerken. SP-fraktieleider Eddie Monsieur wilde gewoon de zitting laten door gaan maar zou de raadsleden die naar de beeldbuis wilden het niet kwalijk nemen dat ze zich verwijder den tot het einde van de match. Stemmen Maurice De Kerpel wilde wel voor afgaandelijk vragen dat dadelijk na de match de raadsleden terug hun plaats in de gemeenteraad zouden vervoegen. 'En liefst nuchter" voegde Juliaan Vinck eraan toe. 24 leden verkozen de match en 10 za gen de raadszitting liever verder zetten: Hooghuys, Pijck, Monsieur, Barrez, Schelfhout, D'Hondt, Gal- le, Van Lierde, Stockman en Galle. Gracienne Van Nieuwenborgh ont hield zich omdat enerzijds het be leid belangrijker is dan een voetbal match en anderzijds omdat ze collega's dit pleziertje niet wilde ontnemen. Met pijn in het hart want fel voetbalminnend onthield ook burgemeester De Maght zich "om dat het inderdaad geen gemeente lijke materie" betreft en dat zulks steeds haar stelregel is geweest. Vrome wensen De wensen van raadsleden De Ker pel en Vinck over het terugkomen naar de zitting in goede staat kon den slechts gedeeltelijk in vervul ling gaan. Enkele leden, onder wie ook een schepen, keerden niet te rug, al dan niet ostentatief. Ande ren keerden wel weer maar nogal laattijdig. En de drank had duidelijk van een paar leden bezit genomen want ze toonden zich uitermate vro lijk. Voor het eerst sinds 18 jaar hoorde ik in de gemeenteraad ook duidelijk uitgesproken vloekwoor den..."Als de drank is in de man...". Gevolg van het wegblijven van en kele raadsleden - er waren er reeds vooraf 4 verontschuldigd - was dat de meerderheid na de match niet meer in aantal was om geldig te stemmen. Het niet meespelen van de CVP werd door de meerderheid kwalijk genomen en men had het over gebrek aan fair-play. De Volksunie depanneerde echter de meerderheid zodat verder kon wor den gewerkt. Af ten toe werd er wel heimelijk geteld en soms daalde het totaal aantal leden tot 20, oppositie inbegrepen. In de benedenzaal was af en toe bijna evenveel te horen van de pauserende collega's als van de zitting zelf. Toen bij het einde van de zitting burgemeester De Maght bezwaren maakte tegen een inter pellatie van Eddie Coeckuyt had men het dan andermaal over fair- play maar dan in de andere richting. Three o'clock in the morning De klok sloeg drie toen de openbare zitting kon afgesloten worden. Dat kon enkel nadat Eddie Monsieur reeds had aangedrongen op het vaststellen van een tijdslimiet als einde van de zitting en tot de burge meester een aantal interpellanten had kunnen overtuigen dat het al laat werd en dat ze beter hun inter pellatie konden hernemen in vol gende zitting. Dat wordt dan wel 4 september. Ondertussen zullen ze dan wel reeds schriftelijk antwoor den op hun vragen hebben ontvan gen. Een merkwaardige gemeente raadszitting. Inderdaad. Maar al het inhoudelijke moet nog volgen. LH :n ec spitse en. E k wei Erpe-Mere. Reuzen en muziek waren de ingrediënten van een geslaagd festival dat tot iets groots kan uitgroeien (jv) Het stadsbestuur publiceerde een eerste evaluatie in verband met de resultaten van de nieuw ingevoerde parkeerregeling. Veel parkeerders zoeken nu hun toevlucht buiten de Wallenring. In het stadscentrum is er nu voor kortparkeerders heel wat meer par keerruimte. Voor langparkeerders die 250 fr. moeten betalen van 9 tot 13 of 14 tot 18 u. valt het wel duur uit. Het quasi permanent toezicht door de hulpagenten-parkeerwachters leverde volgende resultaten op voor de periode van 23 mei tot 17 juni, een goede 3 weken. - In 609 gevallen werden parkeerbiljetten uitgereikt op wagens waar voor geen enkele som werd betaald. Die kregen ae kans om de retributie van 250 fr. te gaan betalen. - 400 betaalden echter laattijdig of niet. Die kregen een procesver baal in hun bus. - En wegens foutief parkeren (op trottoir op het zebrapad, in dubbe le file enz.) werden 84 automobilisten bekeurd. En omdat parkeer wachters niet onmiddellijk mogen innen noteerden ze de nummer plaat en werd een proces-verbaal opgesteld. Wat leidt dan tot inning van 750 fr. bij middel van boetezegels. Gatsometer Met de nieuwe snelheidsmeter werd sinds 16 juni 8 keer een uur gewerkt. Er werden 116 processen-verbaal opgesteld wegens te snel tijden in een bebouwde kom waar maximaal 60 km mag worden gereden. 117 km, quasi het dubbele, was de hoogste genoteerde snelheid. Van dit weekend wordt de gatsometer tijdens weekends ook 's nachts opgesteld. Gehoopt wordt dat daardoor het aantal snelheids maniakken en de ongevallencijfers zullen dalen. want «woorden botsen en muziek komt uit het hart en botst niet; daar bij is ze grensoverschrijdend en tijd loos» wat nog meer de verdienste van de plaatselijke fanfare onder streept. Hij noemde een festival als dit dat door Hand in Hand georga niseerd wordt een «aanmoediging voor de plaatselijke muziek» en de aktieve muziekbeoefening, zonder dat er handel bij betrokken is, loont alleszins meer en beter op cultureel vlak. Dank zij het festival, gekop peld aan een reuzenstoet worden ook onze eigen fanfares in de schijn werper gebracht wat enigszins aan de aktieve kunstbeoefening moet ten goede komen, zij het dan ook onrechtstreeks en dan ook op lan gere datum. Voor Erpe-Mcrc is dit een internationale muzikale hoog dag, stelde schepen De Waele tot slot en niet zonder fierheid opende hij deze druk bijgewoonde manife statie. Bezieler van de muzikale festivitei ten, Willy De Troyer, verklapte dat de realisatie veel meer geworden is dan eerst vooropgesteld was. Voor de muziekmaatschappij moest het een verbroederingsfeest worden maar mettertijd is het omvangrijker geworden met een paar gastlanfa- res en deze van Erpe-Mere. Het eerste opzet was het organiseren van een taptoe en van een stoet door de straten van Mere was er aanvankelijk zelfs geen sprake maar Vervolg op blz. 4 otein se b :rstel< >amrt Aalst. Gijzeling in Aalst. Er wordt druk overlegd over hoe men tot een oplossing kon komen zonder "slachtoffers (jmh

De Voorpost | 1990 | | pagina 1