Wielersport tijdens kermis-Erembodegem Rudolf Sluyts en Willy Van Dijck overwinnaars Aalsterse nieuwelingen tonen puike konditie Bart Peelman: wat over het weer opsteken De inzet van Gunther Sterck Nogmaals Frans Van Eyck Wïm W.A.O.D.-wielrennen - Internationale klassieker 'Omloop van het Pajottenland' te Halle O.V.W.B.-wielrennen 20 - 29.6.1990 - De Voorpost ilstOTÜ WIELRENNEN WAOD-wielrennen. Willy Van Dijck van Martin's Veloclub werd mooi winnaar van de B-reeks in Halle. We zien hem samen met nationaal WAOD-kampioen Patrick Van Renterghem (mv) Vorige zondag om halftwee hebben te Halle de aanwezige bedevaarders zeker raar opgekeken. Niet minder dan 135 renners gaven mekaar rendez-vous op de Grote Markt. Deze klassieker van de vrije bonden is als het ware een test voor de renners die nog iets hoger mikken dan alleen maar hun wedstrijdje uitrij den. Vrijwel iedere vrije bond van het land was er aanwezig met zijn beste renners, samen met een delegatie uit Zuid-Afrika en Nederland. Onder een stralende zon vertrok de bonte bende voor een grote ronde van 70 km en daarna nog zes plaatselijke rond en, zodat er in totaal een 130 km onder de wielen werden geschoven. Voor de organisatie moeten we de W.A.O.D. en de zes 'zwaantjes' een dikke proficiat geven en een 10 op 10. Ondertussen zijn er in de wedstrijd zelf reeds na 35 km vier renners weggede- marreerd: Jef Biermans, Mare Strijdom (Zuid-Afrika), Frank Verhaert en Gu- staaf Heyns. De twee renners van de Limburgse BVLB-ploegJovi zorgden er voor dat die vier 1*30" uitliepen. Bij de eerste doortocht in Halle bedroeg die voorsprong nog slechts één minuut op een geweldig jagend peloton onder aan voering van Marco Smet, Willy Van Dijck, De Mitz en enkele anderen. Deze reaktie bracht zes man samen die de achtervolging op de ontsnapten aan pakten: Willy Van Dijck, CorVerplancke, Marco Smet, Gino De Munck en twee Zuidafrikanen. Onder al dit geweld scheurde het pelo ton in vele stukken. De eerste voelden de adem van de zes achtervolgers in hun nek en die zagen dan weer een elite groep van 10 man op zich afkomen. Deze spannende evolutie had op 20 km van het einde een kopgroep van 20 man als gevolg. Daarbij zaten maar liefst vier Zuidafrikanen. Dat er met die gasten op het wereldkampioenschap in augustus zal rekening moeten gehouden worden, lijdt geen twijfel na wat we zondag gezien hebben. In de laatste ronde nog een spervuur van demarrages. Rudolf Sluyts, ex-kam pioen van België, raakte lichtjes voorop, wat voldoende was voor de overwinning. Willy Van Dijk van Martin's Veloklub uit Oudegem-Dendermonde zorgde ervoor dat hij als eersre B-renner gelauwerd werd. Martin Uitslag 1. Rudolf Sluyts (A), 2. Patrick De Mae- re, 3. Patrick Van Wetter, 4. Ken Smets (Z.-Afr), 5. Jo Heyrmans, 6. Willy Van Dijck (B Martin's Veloclub), 7. Siegfried Eggermont, 8. Jef Biermans, 9- Frank Marceles, 10. Cor Verplanke (NI). Van vrijdag 15 juni tot zondag 24 juni '90 werd in Erembodegem lustig kermis gevierd. Dankzij de inzet van de Konink lijke Wielerklub Terjoden (gesticht in 1921) en van het bestuur en de mede werkers van VC De Denderzonen-Fo- rumvrienden kan een legertje Wieler sportliefhebbers eveneens met genoe gen terugblikken op enkele zeer aange name sportdagen. Vrijdag 15 juni werd de kermis in Erem- bodegem-centrum geopend met een kriterium voor Liefhebbers (69 km) dat gepatroneerd werd door VC De Dender- zonen-Forumvrienden. Deze "64e Grote Prijs Forum" kreeg 30 renners aan de start en de wedstrijd was best geniet baar. Alijn Wijnsberghe uit Denderleeuw behaalde de zege. Tweede werd Gerrit Hendrickx. Verder noteerden we ook: Rik De Coppel, derde; Patrick Chevalier vierde en Jean De Bondt vijfde. Maandag 18 juni organiseerde de Ko ninklijke Wielerklub Terjoden in Terjo den voor de 69ste keer de "Grote Prijs van Terjoden" voor Beroepsrenners. Erevoorzitter Frans De Schrijver, voor zitter Johan Verdoodt, Hugo Abbeloos, Octaaf Bael, Hedwig Beerens, Marcel Boumon, Edgard Caignan, Eddy De Bac ker, Eddy De Pauw, Luc De Vos, Theo De Vos, Gunther Nickas, Marcel Remu, Jo zef Sienaert, Walter Van Den Eynde, Pierre Van Den Steene, Freddy Van Im- pe, Bart Van Laethem, Houbert Van Moulders én Geert Verleyen hebben al vast alles in het werk gesteld om, net als de voorgaande jaren, hun 69ste uitgave een vlekkeloos verloop te garanderen. Pascal Elaut uit Wetteren was, na Belse- le waar hij de massaspurt won, die dag in Terjoden aan zijn tweede seizoensze ge toe. Hij legde de 180 km af in 4.28 u. Alain Deschacht werd tweede op 6" en Mare Macharis reed als derde (op 42") over de eindstreep terwijl Frank Fran ken de spurt voor de vierde plaats won van Patrick Verplancke, de winnaar van de editie van vorig jaar. Koen Vekemans eindigde zesde op 1'17". Donderdag 21 juni noteerde het bestuur van de Koninklijke Wielerklub Terjoden een 110 inschrijvingen voor de 40ste Grote Prijs Marcel Boumon, de lustru meditie van de Omloop der Denders treek voor Internationale Liefhebbers, waaraan 33 000 fr. prijzen en 20.000 fr. premies werden besteed. Voor de klas sementsspurt was 10.000 fr. voorzien, voor de 31e tot de 50e geklasseerde 400 fr. De spurt na 140 km wedstrijd werd vrij gemakkelijk gewonnen door Philip De Baets uit Lovendegem, vóór Claude Rudelopt. De Baets reed de 140 km in 3.22u. Peter Stevenson (GB) werd derde en Steven De Kerpel finishte vierde. Kurt Van Bulck eindigde vijfde. We noteerden tevens: 6. Gino Primo, 7. Richard De Ridder, 8. Geert Van Bondt, 9- Jean De Bondt, 10. Tony De Leeuw, 11. Edwin Enthoven, 12. Mamix Van Impe, 13. Christophe Coppieters, 14. Patrick Che valier, 15. Ronny De Meuter, 16. Patrick Verheirstraeten, 17. Stany D'Hondt, 18. Gino Lauwereys, 19- Johan Romels, 20. Eddy Tuytschaever. Zondag 24 juni had kermis- en wieler- sportminnend Erembodegem rendez- vous langs het 7,3 km lange parkoers van de 65e Grote Prijs Forum voor Nieuwelingen (58 km) en de 66e Grote Prijs Forum voor Juniores (88 km), gepatroneerd door VC De Denderzo- nen-Forumvrienden. De organisatoren mochten 24 nieuwelingen en 26 junio res begroeten. Te 13.50 u. werd het startsein gegeven voor de nieuwelingen en vanaf 15.55 u. werden de juniores flink aangemoedigd langs de Keppe- straat, A. Van de Maelstraat, Molenkou- ter, Kerkhofbaan, Roomshofstraat, Ka- pellekensbaan, Ijzerenwegstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nach tegaalstraat, Industrielaan, Chruchill- steenweg, Houten Handen Ninovesteen- weg. Zowel de nieuwelingen als de ju niores zorgden er alvast voor een boeiend spektakel. De nieuwelingen dienden 8 ronden af te leggen, de junio res twaalf. De Winniknaar Geo Van Ou- denhove (die zijn tweede wedstrijd reed!) speelde lange tijd de hoofdrol in de nieuwelingenwedstrijd en begon aan de achtste ronde met een voorsprong van ruim een minuut op het peleton. Kort daarop liep het peleton hem echter in. De Lessenaar Gregory Schoelens de marreerde toen en reed daarna - na 1.40 u. wedstrijd - als eerste over de meet. Nico Loots werd tweede en Bruno De Greveleer eindigde derde. Hij bleef toch nog uit de greep van de groep, waarvan Kris Van den Steen de spurt won. We noteerden tenslotte: 5. Sammy Bronse- laer; 6. Andy Brusselman; 7. Gino rob- berecht; 8. Nico Verhulst; 9- Bart Coeck; 10. Jurgen De Smet. De wedstrijd voor juniores werd gewon nen door Steven Hendrickx. Deze Gille- gemnaar legde de 88 km af in 2.25 u. Hij won in de eindsprint gemakkelijk van Jeanico Roelandt en Johan Heirbaut, terwijl voor de vierde plaats Tonny Brac- ke zich sneller toonde dan Gino Vercam- men. David Van Ginderdeuren eindigde zesde. Zevende werd Frank Redant, achtste was Gino Van Oudenhove, ne gende Johan Loovrie, tiende Laurent De Paoli. Het bestuur en de medewerkers Etienne Baillius, Adhemar Beck, Albert en Lau rent De Neve, Bernard De Rop, Pierre Michiels, Roger Ottoy, Jules Possemier, Freddi Pijck, Emiel Thirry en Emiel Van Vaerenbergh, van VC De Denderzonen - Forumvrienden danken het stadsbe stuur en het sportkomitee van Aalst, de stadspolitie, de steunende en mede werkende firma's de adverteerders in het programmaboekje, het medisch team van het Rode Kruis, de seingevers en iedereen die meegewerkt heeft tot het welslagen van deze grote Forumprij- zen! DB Wielrennen. Luk De Gent in gesprek met reporter Franky na zijn zege in Zele 1 Wichelen (hdg) Tensl liam tijd. F wat al rerm at Y\ rasse nhov sekoi en 5! het c ming verra Het D-re mi pge de M rijf i winr poe Joran Keppens, Bart Jansegers en Luk De Gent zorgden tijdens het voorbije weekend voor puike prestaties. Keppens won vrijdag de voorwedstrijd te Aspelare, terwijl Jansegers en De Gent hun duit op zondag in het zakje deden, respektievelijk in Steenhuize en Wiche len. Opvallend is wel dat Joran Keppens tweede werd in Wichelen (dit is reeds zijn vijfde tweede plaats) en zo het sterkst uit de verf komt, terwijl het voor Luk De Gent reeds zijn vierde overwin ning was, het kiubkampioenschap niet meegerekend. De zege van Bart Jansegers was voor hemzelf uiteraard de belangrijkste. Bart klopte immers belangrijke tegenstan ders zoals Andy Caboor en Danny Baeyens, wat een bewijs is dat Bart meer kan dan hij totnogtoe liet zien. Ook Kris Van den Steen uit Aalst werkte zich in de belangstelling door een goede wedstrijd te rijden in Erembodegem Kris hoopt bevestiging te brengen doa een dezer dagen als primus te finishen Wim Desmet uit Erpe-Mere zag ook Steenhuize-Wijnhuize de overwinnin binnen bereik, maar die werd hem alp snoept door de reeds eerder geciteenk Bart. Wim moest zich tevreden stellet met een eervolle derde plaats. Voor deze eerste wielermozaiek da nieuwelingen sluiten we af met het t* richt dat zaterdag 30 juni de belangrijk Ronde van Vlaanderen wordt gereden u Zottegem-Erwetegem. Men start 15u00 voor een afstand van 70 km (I grote ronde en 3 plaatselijke) en prijzenpot van 160.000 fr. Het wordt hoopvol wachten op wat onzt oe r Aalsterse 'cracks' ervan zullen terech |n(j( brengen. eens Hip moe C-r( De :e c moe Heri Knel reet WAOD-wielrennen. Rudolf Sluyts won de A-reeks in Halle (mv) Toen de renners aan de startlijn ver- peloton, waarin Omer Van Molle zelts schenen besloot men een rangschikking nog een bandbreuk opliep en zo voor op te maken voor de vier reeksen samen goed naar het achterplan verhuisde, omdat de opkomst der renners eerder De drie koplopers moesten het dus uit- eering was wegens de wind en de regen- «echten in een spurt waarin slokop vlagen die het industrieterrein van Asse Frans Van Eyck zijn twaalfde zege van teisterden. hel s*™™ bchaal<ie Tijdens de derde van de twintig ronden De uitslag ontsnapten Frans Van Eyck, Nestor De j prans van Eyck, 2. Nestor De Geyndt, Geynd en Julien Logier. Aan de tiende 3. Julien Logier, 4. Maurits Fournoirs, 5. ronde hadden deze renners al een voor- jean cleemput, 6. Louis Mans, 7. Jean sprong van één minuut op het jagende Spenders, 8. Omer Van Molle, 9- Jean Merella, 10. Jaak Goossens. Bart Peelman is sinds woensdag weer aan het koersen. Op advies van zijn trainer Frank Van De Wiele legde hij er anderhalve week de riem af. Van de gelegenheid maakte hij gebruik om wat van het weer op te steken door een bezoek te brengen aan de Meteo Wing van de Luchtmacht in Wezembeek-Op- pem en middelerwijl ook de TV-studio's van VTM te verkennen. "Frank had mij de wenk gegeven om het even wat rustiger te doen," zegt Bart. "Ik sta voor belangrijke week. Dit weekende neem ik deel aan een klimkoers in Geraardsbergen. Volgende week wijk ik uit naar het Limburgse Alken voor een open wedstrijd met zowel juniores als liefhebbers. Op 14 juli maak ik de overstap naar de amateurs. Ik zet voor het eerst aan in Baasrode. Tussendoor staan nog een paar kermiskoersen in eigen Moerzeke op het programma. Bart Peelman is tevreden over de huide gang van zaken. Recent pakte hij flink uit in de "Junior van het Jaar" waarin hij enkel door Johan De Geyter werd voorafgegaan. Als amateur wil hij snel in gunstige zin bevestigen. Wielrennen. De overgelukkige Bart Jansegers na zijn eerste zege in Steenhuis (hdg) Gunther Sterck behaalde vorig weekend in Lochristi zijn tweede seizoenszege. Van in het begin trok hij ten aanval en zou later zijn inzet beloond zien. 'Ik probeerde mij snel uit de voeten te maken maar later bleek dat het een maat voor niets was, zegt de vijftienjarige Gunther. Met drie anderen ondernam ik later, overigens met sukses, een tweede poging. We bleven i voorop tot de finish waar dan voor de dichtste ereplaatsen werd gespurt'. Gunther heeft een opmerkelijke werklust. In de Ronde van het Meetjesland liet hij zich bewonderen voor zijn totale inzet. In Destelbergen kon hij een massaspurt vermijden. Trainen doet hij vaak in het gezelschap van Steven Persoon en Kurt Van Landeghem. Gelet op zijn erg jonge leeftijd heeft hij nog een zee van tijd om zich als nieuweling te manifesteren. Het wordt zeker niet uitgesloten geacht dat hij de zegekaper bij uitstek wordt volgend jaar in het land van Waas en Dendermon- de. EG

De Voorpost | 1990 | | pagina 20