Wielerspektakel van de bovenste plank op de muur van Geraardsbergen r™ V.W. F.-wielrennen ielen Vi De Voorpost - 29.6.1990 - 21 WIELRENNEN PDMKi r4»«j tRAARÖSBf Ondanks de donkere hemel en af en toe een fikse regenbui was de massa op het appel en kregen de kijkers een fantas- lisch wielerspektakel aangeboden. De namiddag begon eerst met een tijdrit. De D-renners startten eerst, dan de C-, B- en A-reeksen met een minuut tijds verschil tussen elke renner, die een ronde van 2,350 km moest afleggen met de beklimming van de 'Muur' ais toetje. Bij de D-renners ging de overwinning naar Franky Aerts, vóór Jean-Paul Van der Motten en Hugo De Kocker. Bij de C-renners werd Johan Scheer- linckx winnaar vóór Mare Herregodts en Antoine Scheerlinckx. Grembergenaar Van Den Hoecke werd verrassend zesde, vóór Serge Van Assche (Berlare) en de Grembergenaars Jean Geerinck (16e) en Raymond Fierens (18e). Bij de B-renners won Eric Van Land schoot. vóór Peter Scaillie en Robert Maldrie. Grembergenaar Benny Blinde man was 16de, Hendrik Comelis uit Zele 22e en Hendrik Vermeiren 24e. Tenslotte de A-renners. Hier zorgde Wil liam Goessens voor een spektakulaire tijd. Hij bleef onder de vier minuten, iets wat alleen Eddy Merckx in zijn goede tijd vermocht! Tweede was Mare De Peuter en Yvan Coopman was derde. Een ver rassend goed rijdende Theo Van Hande- nhove was zesde in 4'11", wat slechts 1 sekonde trager was dan de nummers 4 en 5! Die Van Handenhove zou later in het criterium, met telkens de beklim ming van de muur, nogmaals voor de verrassing zorgen. Het kriterium D-reeks: Paul De Staercke De D-renners moesten vier ronden af leggen met telkens de beklimming van de Muur. Na één ronde lagen er reeds vijf renners voorop en daaruit zou de winnaar komen. In de derde ronde moest Ruys vooraan zijn makkers laten f gaan en ging Paul De Staercke in de aanval. JP Van der Motten kon terugke ren en meteen waren er twee leiders, bicien Simoens en Moerzekenaar Hugo De Kocker moesten die twee laten gaan. In de laatste ronde ging De Staercke nog eens steigeren en ook Van der Motten moest eraan geloven. C-reeks: Julien Simoens De C-renners dienden vijfmaal de muur te overwinnen. Onmiddellijk ging Si- t J moens in de aanval en slechts Mare J| Herregodts, Johan en Antoine Scheir- linckx konden reageren. De rest was Breeds op achtervolgen aangewezen. De VWF-wielrennen in Boechout. De ze gevierende Stefaan Laureys was dolge lukkig met zijn eerste palm. (xl) op, daarachter kregen we Serge Van Assche en een verrassend goede Gaston Van Den Hoecke. Verder nog een groepje van een negental renners. De rest lag kansloos achterop. Vooraan verloor An toine Scheirlinckx voeling en ging Si moens in de aanval. Dan Serge Van Assche, Van Den Hoecke en Stammeleer en kort daarop een groepje met Jean Geerinck. In de laatste beklimming ging Simoens definitief weg van zijn mede vluchters. Tweede was Herregodts, ver volgens Johan Scheirlinckx, dan broer Antoine, Van Assche en Stammeleir. Dan een groepje waarvan Roland De Clercq als eerste voorbijkwam, voor A. De Ben en Moerenhout. Jean Geerinck was knap tiende en Van Den Hoecke, die een geweldige klop van de hamer kreeg in de laatste ronde was nog 13e. Ook bij hem beginnen de jaren vast door te wegen. Reeks B: Bart Pieters De B-renners moesten zesmaal over de muur en van in de tweede ronde bleven er nog slechts twee renners aan de kop: Bart Pieters en Frank Pelsmaecker. On der hun beiden gingen ze naar de finish en het was Pieters die het haalde na een nijdig sprintje. Bij de achtervolgers kre gen we vooral Peter Schaillie in de aan val. Hij kreeg het gat nooit dicht, maar eiste toch een knappe derde plaats op, vóór Dirk De Troyer en Eric Van Land schoot. De Grembergenaars Hendrik Vermeiren (12e) en Benny Blindeman (14e) reden eveneens een knappe wed strijd. A-reeks: Jozef De Vidts Een meeslepende wedstrijd over zeven ronden. Van in de start zaten de zware kanonnen vooraan. Vooral De Vidts viel direkt op door zijn enorme strijdlust. Theo Van Handenhove zat ook goed mee vooraan. Reeds in de tweede beklim ming kwam er afscheiding met De Vidts, Schoonjans, Burggraeve, Coopmans en Van Handenhove. Vijftig meter daarach ter Mare De Peuter, William Goessens e.a. Twee renners werden op dat mo ment achteruitgeslagen maar ze zouden nog een fraaie remonte maken: Freddy Goossens (knap 9e) en Karei Van Biezen (13e). Vooraan bleef De Vidts maar forceren en in de vierde beklimming kwam hij op kop door met in zijn wiel een verrassend sterke Luc Schoonjans en William Goos sens, die een prachtige remonte had gedaan en zich vooraan had genesteld. Dan volgde een niet-afgevende Van Han denhove met André Van der Eecken, eveneens knap terugkerend en Roger Hoof. Verder een verzwakkende Burg graeve e.a. Bij de voorlaatste beklimming ging De Vidts er flink tegenaan en een der grote favorieten, Goessens, moest loslaten, grote verrassing bij het publiek dat De Vidts en Goessens als 't ware naar boven riep. Schoonjans volgde De Vidts als zijn schaduw en achter deze drie, op zijn eentje, André Van der Eecken, dan een niet afgevende Van Handenhove met Hoof en Van den Bossche, verder nog een groepje met De Peuter. De spanning was te snijden toen de massa die laatste bocht op de muur gadesloeg en de vlam sloeg in de pan toen De Vidts als eerste op de bonkige kasseien uit de bocht kwam met Schoonjans aan zijn wiel geplakt. Geen sprake meer van Goes sens! Schoonjans en De Vidts passeer den en zij aan zij zwoegden ze naar de top en de bevrijdende meet. Slechts in de allerlaatste meters moest Schoon jans zwichten en een dolgelukkige De Vidts werd glansrijk winnaar, vóór zijn opponent Schoonjans. Even later bolde een ontgoochelde Goessens over de meet en kort daarop André Van der Eecken. Dan Van Handenhove die er alles moest uithalen om Hoof achter zich te houden. Het wielerfeest was weer ten einde, VWF-wielrennen. Aankomst van Gaston Van Den Hoecke in Boechout als winnaar van de C-reeks (xl) maar de massa had pure sport gezien op het scherp van de snee. Het was af! Naast al die palmen en bekers voor de winnaars, kregen de laureaten over de beide koersen, tijdrit kriterium nog een prachtige trofee, waarop een naar de top zwoegende renner stond voorge steld. Eindklassement A-reeks: William Goessens, B-reeks: Pe ter Schaillie, C-reeks: Johan Scheir linckx, D-reeks: Paul Van der Motten. Zondag in Boechout, kampioen schap van Antwerpen D-reeks: Henri Mans De D-renners hielden er gewoontege trouw onmiddellijk een snel tempo op na. Toch zou er na amper twee ronden reeds een ontsnapping komen van Henri Mans. Het peloton keek naar mekaar. De Antwerpse renners vergaten plots te trappen en dachten alleen nog aan hun trui. Mans, die geen enkel ogenblik ver zwakte, bouwde een mooie voorsprong op en toen men serieus begon te jagen ging het steeds met horten en stoten en deze sterke temporijder kon niet meer bedreigd worden. Mans won deze wed strijd met ruime voorsprong en de spurt van het peloton moest aanduiden wie de felbegeerde trui zou krijgen. Dat was een kolfje naar de hand van Justin Gabriels die zijn snelle benen nog eens kon laten bewonderen en zonder tegenspraak kampioen van Antwerpen werd ge kroond, vóór Victor Janssens en Willy Daem. Grembergenaar Hugo Ronsmans werd knap achtste en voor Marcel Van Buyten.werd het een 16e plaats, niet slecht voor zijn eerste wedstrijd... C-reeks: Gaston Van Den Hoecke Hier sloeg de vlam in de pan toen een van de favorieten voor de trui, Etienne Rolus, plat reed in de tweede ronde. De andere kandidaat-kampioenen wacht ten natuurlijk niet op zijn terugkeer en ontbonden hun duivels. Kampioen Van Hoof spande zich voor de wagen en voor Rolus was de wedstrijd rèéds gedaan voor die in feite begonnen was. Vooraan volgden de vluchtpogingen elkaar op en Stammeleer (nooit op een duw kij kend), Droesbeke, De Rijbel, De Baets, Van Renterghem en andere Van Minge- roets trachtten een kloof te slaan maar steeds kwam alles weer samen. Toen er nog twee ronden voor de boeg waren, wipte Jean Geerinck weg, even later kwam Serafien Loverie in zijn gezel schap en ze namen onder hun beiden een 200 meter voorsprong. Het zag er naar uit dat de beslissing gevallen was maar toen werd er zeer bitsig gereageerd en smolt die voorsprong als sneeuw voor de zon. Het ging op een massaspurt uitdraaien. Even probeerde kampioen Van Hoof nog weg te glippen, maar spurter Van Den Hoecke lag reeds op vinkenslag en ging hem persoonlijk te rughalen. De spurt werd van ver ingezet door Droesbeke en Van Den Hoecke wipte er gepast over. Even nog kwam Moerenhout tot aan zijn 'braquet' maar werd toen teruggewezen. De ouwe taaie had het weer voor mekaar gekregen. Van Hoof werd kampioen van Antwerpen (12e) en de Grembergenaars Raymond Fierens en Jean Geerinck werden 14e en 17e. A- en B-reeksen: Stefaan Laureys en Mare Hendrickx De A- en B-renners moesten hun wed strijd samen rijden. Dat had voor vele B-renners, die de muur van de dag voordien nog niet verteerd hadden en het hoge tempo niet konden volgen, katastrofale gevolgn. Heelwat B-renners werden er letterlijk uitgereden. Vooraan waren al snel vier renners op de loop gegaan. Vier A-renners onder leiding van een zegedriftige De Vidts, die geen last scheen te hebben van de dagervoor. Met hem drie renners die de Muur niet hadden aangedaan: Stefaan Laureys (er altijd bij en zeer goed fietsend), Gino D'Hondt (een snel spurter) en Antoine De Cabooter (de snelle jongen van de ploeg Martin). Deze vier cracks legden er enorm de pees op en lieten niemand een kans om terug te keren, ondanks pogingen van Theo Van Handenhove, Eli en Willy Roels, Hendrik Cornelis, Danny Van Haute, Freddy Goossens en enkele anderen. Het tempo bleef te strak en de vier verstonden elkaar te goed. Zo gin gen ze ook de laatste ronde in. Iedereen tipte op De Vidts of op Gino D'Hondt, die als de snelste mannen werden aange zien. De Vidts demarreerde echter nog weg. Hij wou alleen toekomen. Gino D'Hondt ging er achteraan met Stefaan Laureys in zijn wiel. Toen D'Hondt bij De Vidts geraakte was zijn pijp uit. Ook De Vidts moest even naar aden happen en Laureys voelde zich nog beresterk en demarreerde onmiddellijk weg. Delwee aarzelden even en De Cabooter moest lossen. Meteen kreeg Stefaan vleugels. De man die nog nooit had kunnen winnen, maar de ereplaatsen aaneen rijgt, zag zijn kans. Oververdiend en onder luide toejuichingen won Stefaan met 100 meter voorsprong op zijn twee beresterke konkurrenten, eindeloos ge lukkig en een bijna hysterisch vrouwtje. Eindelijk. Stefaan heeft deze zege zeker niet gestolen. Achter de vier kwamen nog eens drie A-renners waarvan de spurt gewonnen werd door Van De Wille, vóór Danny Van Haute en José Hoebeke. De spurt van het peloton moest de winnaar van de B-reeks aanduiden én de twee Antwerpse kampioenen. Spijtig genoeg verloren we bij de B-renners in de laatste ronde nog twee snelle spur ters. Eric Reybroecken Willy RoelS leden bandbreuk. De spurt werd gewonnen door A-renner Freddy Goossens, vóór Theo Van Handenhove, terwijl Mare Hendrickx als eerste B-renner aantikte, vóór Zeienaar Hendrik Cornelis. De kampioenen van Antwerpen: A-reeks: Patrick Van den Dries (12e), B-renners: Paul Matthijssens (3e). Vol gende wedstrijden Op vrijdag 29 juni in Onkerzele, Volder straat 185, voetbalplein van SK Onkerze le. C D starten om 18u30, A -F B om 20.00 u. De eersten voor zes ronden over 53 kilometer en de jongsten voor 70 km over 8 ronden. Er is voor 15.000 fr aan prijzen. Op zondag 1 juli te Wetteren, Kampioen schap der beide Vlaanderen, Oordegem- sesteenweg 126, café Tivoli. C'+ D starten om 14.00 u voor 10 ronden over 59 km en A B om 16.00 u voor. 12 ronden over 71 km. 19 000 fr prijzen. Uitslagen Tijdrit in Geraardsbergen D-reeks: 1. Franky Aerts, 2. JP Van der Motten, 3. Hugo De Kocker, 4. Justin Ga briels, 5. De Guisme, 6. De Staercke, 7. Ruys en Van Oost, 9- Wymeersch, 10. Lison, 11. Simoens. C-reeks: 1. Johan Scheirlinckx, 2. Hei+e- godts, 3- A. Scheirlinckx, 4. Simoens, 5. Verkens, 6. Van Den Hoecke, 7. Van Assche, 8. Stammeleir, 9- Rolus, 10. De Ben. B-reeks: 1. Erik Van Landschoot, 2. Schaillie, 3. Maldrie, 4. Scheirlinckx J., 5. Batselier, 6. Bauwens, 7. Roels W., 8 Pieters, 9- De Clercq, 10. Van Coppenolle. A-reeks: 1. William Goessens, 2. De Peuter, 3. Coopman, 4. De Vidts en Van Duyse, 6. Van Handenhove, 7. A. Van der Eecken, 8. Van Den Bossche en Farazijn, 10. De Geyter. Criterium te Geraardsbergen D-reeks: 1. Paul De Staercke, 2. Van der Motten, 3- Simoens, 4. De Kocker, 5. Ruys, 6. Van Oost, 7. De Guismee, 8. Wymeersch, 9- Gabriels, 10. Maes. C-reeks: 1. Julien Simoens, 2. Herregodts, 3. Scheirlinckx J., 4. Scheirlinckx A., 5 Van Assche, 6. Stammeleer, 7. De Clercq R., 8. De Ben, 9 Moerenhout, 10. Geerinck. B-reeks: 1. Bart Pieters, 2. De Pelsmaecker, 3. Schaillie, 4. De Troyer, 5 Van Landschoot, 6. De Wilde, 7. ScheirlinckxJ., 8. Beerens, 9- Scheirlinckx H., 10. Bauwens. A-reeks: 1. Jozef De Vidts, 2. Schoonjans, 3. Goessens, 4. A. Van der Eecken, 5. Van Handenhove, 6. Hoof, 7. Van den Bossche, 8. De Peuter, 9. Goossens F., lO.Coopmans Uitslag over beide koersen D-reeks: 1 .JP Van der Motten, 2. De Staercke, 2. De Kocker, 4. De Guismee, 4. Ruys, 6. Gabriels, 6. Van Oost, 8. Simoens, 9- Aerts, 10. Wymeersch. C-reeks: 1. Johan Scheirlinckx en Mare Her regodts, 3. Simoens, 4. A. Scheirlinckx, 5. Van Assche, 6. Stammeleir, 7. De Ben, 8. Van Den Hoecke, 9- Rolus, 9- Verekens, 11. Van Renterghem. B-reeks: 1. Peter Schaillie, 2. Van Land schoot, 3. Pieters, 4. Scheirlinckx J., 5. De Troyer, 6. Bauwens, 7. Roels W., 7. De Pelsmaecker, 9- De Wilde, 10. Scheirlinckx H. A-reeks: 1. William Goessens, 2. De Vidts, 3. De Peuter en Van der Eecken, 5. Van Hande nhove, 6. Coopman, 7. Van den Bossche, 8. Schoonjans, 9- Duyse, 10. Hoof. Zondag in Boechout D-reeks: 1. Henri Mans, 2. Gabriels, 3. Jans sens, 4. Daem, 5. Wymeersch. 6. Steenssens, 7. De Kocker, 8. Ronsmans, 9. Aerts, 10. Simoens L. C-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2, Moe renhout, 3. Stammeleir, 4. Droesbeke, 5- Cools, 6. Jansegers, 7. De Rijbel, 8. Verekens, 9. De Baets, 10. Van Renterghem. A-reeks: I. Stefaan Laureys, 2. De Vidts, 3- D'Hondt, 4. De Cabooter, 4. Van de Wille, 6 Van Haute, 7. Hoebeke, 8. Goossens, 9- Van Handenhove. 10. Muys. B-reeks: 1. Mare Hendrickx, 2. Cornelis, 3. Matthijssens, 4. Van Landschoot, 5. Vereert- bruggen, 6. Tuypens, 7. Marissens, 8. De Wilde, 9. Dalle, 10. Vermeire. VWF-wielrennen. Huguette Rossel, het manusje van alles, is aan de inschrijvin gen bezig (xl) VWF-wielrennen. De vier winnaars van de tijdrit in Geraardsbergen met hun fraaie trofeeën: Franky Aerts (D), Johan Scheirlinckx (C), Eric Van Land schoot (B), en William Goessens (A) (xl) VWF-wielrennen. In Boechout won Stefaan Laureys de A-reeks, Mare Hen drickx de B-reeks en Patrick Van den dries werd kampioen van Antwerpen (xl) VWF-wielrennen. Willy Roels leidt de achtervolging op de muur van Geraards bergen (xl) VWF-wielrennenWinnaars van het kriterium op de muur van geraardsbergen: Paul De Staercke (D) en Julien Simoens (C) (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21