Baasrode VA: Knap zaterdag, teleurstellend zondag C Oudegem klopt Rupelsport T.T.C. Teneramonda viert feest Linda Berghman (AC Lebbeke): beste Belgische jaarprestatie over de 800m Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk Hogere II Kaatskalender Kaatsverbond Lebbeke-Wieze 24 - 29.6.1990 - De Voorpost KAATSEN ATLETIEK TAFELTENNIS WIELRENNEN Uitslagen van zondag 24 juni Half Time - Moderne 15-4 Zorro's - Jempiboys 15-11 Hoplanders - Verheyden 3-15 Afbr.Van Biesen-Sportvr. 7-15 Willemsvr.- De Ster Opstal 15-13 Voor Baasrode VA is het weer een turbu lent weekeinde geworden. De ploeg van sekretaris F. Claes won zaterdag knap in Bassilv maar verloor zondag op een teleurstellende manier tegen Kokejane, een ploeg die in verband met het degra datiedebat nochtans op afstand moest gehouden worden. De wedstrijden: zaterdag Baasrode VA-Bassily 15-8 Na de ontgoochelende prestatie tijdens het voorbije weekeinde leek VA erop gebrand zijn supporters een deugddoen de revanche te bezorgen. Het wedstrijd- begin tegen Bassily riep echter twijfels op want het sterk kerende trio van de bezoekers nam de wedstrijd in handen en via 1-3 ging het naar 3-6. Bij Baasro de verschoof men dan de pionnen, Wil- laerts op achteraan en Koek op groot midden en er trad duidelijk een kente ring op. Het werd 6-6 en aan de rust leidde een nu vlot spelende thuisploeg met 8-7. Ook na de pauze speelde Baasrode VA taktisch sterk en met goede opslagen werd de voorsprong tot 10-7 uitgediept. De bezoekers konden dan voor de enige maal na de rust een spel binnenrijven maar verder liet een knap spelend VA hen niet komen. De thuisploeg stevende recht naar een 15-8 overwinning die ook de supporters duidelijk deugd deed. Zondag Kokejane-Baasrode VA 15-13 Voor Baasrode was het erg belangrijk dat deze wedstrijd gewonnen werd - liefst nog een 3-punter - en tijdens het wed- strijdbegin zag het er naar uit dat dit zou lukken. Het keerderstrio Verheyden- Koek-Willaerts presteerde sterk en het werd 0-6 omdat Baasrode ook kon reke nen op Quisquater en De Clercq aan de koord. Kokejane, in die periode een echte éénmansploeg met Hassaert, pak te dan weliswaar zijn eerste spel maar met een 2-8 voorsprong op de rust leek VA op rozen te zitten. Maar na de rust ging het op een onbegrijpelijke manier totaal fout bij de ploeg van de Broekkant en onder impuls van een nu sterk ke rend trio naderde Kokejane tot 5-8. De pionnen werden dan maar verschoven maar ook dat was boter aan de galg en Kokejane naderde tot 8-10 vooraleer gelijk te stellen bij 11-11. Baasrode leek toch nog over voldoende veerkracht te beschikken want het werd 12-13 maar toch kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte (13-13). Toen Baasrode het daaropvolgende spel verloor op 40-40 brak de veer totaal zodat Kokejane ver rassend het laken naar zich toetrok. Bij Baasrode blijft men zich meteen zorgen maken over de wispelturigheid van de prestaties nadat nog maar eens een riante uitgangspositie aan de rust werd prijsgegeven. Wellicht kan Peers man, hersteld van zijn kwetsuur, daar een oplossing voor brengen. Lagere 1 Baasrode VA klopt leiders Baasrode VA-Puurs 15-12 Tegen leider Puurs kwam nog maar eens tot uiting dat er heel wat talent schuilgaat in het jonge VA-team. Zondag kon de thuisploeg over al zijn effektie- ven beschikken, dus ook over Van Dam me die nu niet noodzakelijk was voor het fanion-team en het resultaat liet niet op zich wachten. Puurs won weliswaar het openingsspel maar een sterk spe lend duo Van Damme-Koekelberghe gaf geen krimp en het werd 4-1, vooraleer de leiders hun "status" konden ver rechtvaardigen. Via 4-4 was het opnieuw de thuisploeg die afstand nam (6-4) en aan de rust leidde het kollektief sterk VA nog altijd (8-6). Puurs ging na de rust het best uit de startblokken (8-8) en nu werd het enorm spannend. Bij een 10-10 score bracht coach Femand Claes kadet J. Verhulst tussen de lijnen maar Puurs veroverde toch opnieuw de leiding (11- 12). Maar de jonge VA-ploeg begaf niet en dankzij een kollektief sterke prestatie lukte het de stunt de leiders kansloos te laten in de beslissende eindfase. Pupillen Baasrode VA-Opstal 8-10 Wegens een misverstand moest Baasro de deze wedstrijd spelen met 4 spelers en dit bleek uiteindelijk een te zware handicap aangezien men dus drie spe len moest ten geschenke geven. Opstal leidde vlug met 0-3 maar Baasrode bleef ondanks alles van zich afbijten en na derde tot 3-6 en zelfs 8-9- Toen viel een betwiste fase in het nadeel uit van de thuisploeg en uiteindelijk won Opstal, gezien de omstandigheden verdiend met 8-10. Miniemen Baasrode VA haalt de finale in Halle Buizingen-Baasrode VA In de schifting tegen Buizingen was Baasrode duidelijk te sterk. Hendrickx en Van Cauwenberghe keer den zeer sterk en bij Baasrode kon men gerust pupil Collaert inbrengen om Cas- siman te sparen zonder dat dit ook maar iets afdeed aan hun superioriteit. 1/2 finale Baasrode VA-Braine 7-5 In een fel betwiste 1/2 finalewedstrijd moest VA zich opstellen als een echt blok om het sterke Braine terug te wijzen. Baasrode won weliswaar het eer ste spel maar de Walen bouwden een 2-5 voorsprong uit die hen regelrecht naar de finale leek te zullen leiden. Maar Hendrickx begon toen alles wat in zijn omgeving kwam schitterend terug te keren en ook Van Cauwenberghe droeg zijn steentje bij. Roels, Cassiman en Dauwe deden de rest zodat VA zich als een sterk blok naar een finaleplaats speelde. Finale Halle-Baasrode VA 7-2 Uiteindelijk is Baasrode er dan toch niet in gelukt het gerenomeerde tomooi op het palmares te krijgen. In de eerste plaats zorgde de kracht van een zeer sterke thuisploeg hiervoor en ook het feit dat men bij Baasrode de gekwetste Cassiman moest naar de lijn roepen vergemakkelijkte de taak van de Bra banders. Halle startte niettemin schitte rend (4-0) en er was een grootse Hen drickx nodig om de twee Baasroodse spelen binnen te halen. Verdiende over winning van Halle maar met een fitte Cassiman had VA voor heel wat meer tegenstand kunnen zorgen. Hogere III 1.7: 15.00 u. Terjoden-Kastel Rap en Vlug Opstal Pelote-Wieze Sportief Herdersem-Tollembeek Bevordering 30.6: 15.00 u. Willebroek-Kerksken 1.7: 15.00 u. Aalst Herleving-Baardegem Steven Moorsel-Merchtem Hamme Zogge-Kastel Rap Vlug Denderbelle-Zele Durmen Nieuwerkerken-Hoké Erembodegem Lagere I en II 30.6: 15.00 u. Terjoden-Opwijk Gijzegem-Wieze Sportief 1.7: 15.00 u. St.-Anna Hamme-VA Baasrode Puurs-Gijzegem De Toekomst Buggenhout-Denderbelle Wieze Sportief-Opstal Pelote Kadetten 3.7: 18.30 u. Denderbelle-Zele Dunnen Miniemen 1.7: 10.00 u. Denderbelle-Brussegem Kastel Rap Vlug-VA Baasrode Hoké Erembod.-Hof Ten Rode Baasr. De Toekomst Buggenhout-Herdersem 10.30 u. Hamme Zogge-Zele Durmen Pupillen 1.7: 9-00 u. Hamme Zogge-VA Baasrode 10.00 u. St.-Anna Hamme-Brussegem Opstal Pelote-Kastel Rap Vlug De Toekomst Buggenhout-Terjoden A Hof ten Rode-Wieze Sportief Terjoden-Zele Durmen 4.7: 18.30 u. Zele Durmen-VA Baasrode De Toekomst Bugg.-Kastel Rap Vlug Beker van België 30.6: 15.00 u. Opstal Pelote-Thieulain 1.7: 15.00 u. Thieulain-Opstal Pelote Wielrennen. We kregen deze karikatuur ingestuurd over de toestanden in de BWCL. Insiders zullen allicht wel de afgebeelde figuren herkennen... Voetbal. Walter Van Haver de nieuwe jeugdkoördinator van KAVD (arch) BJ Oudegem-Rupelsport 15-10 Deze lutte met de derde plaats als inzet startte zonder Eric Den Roover wegens het overlijden van zijn schoonvader. De thuisploeg kwam zeer moeilijk in de match. Dat was natuurlijk geen zorg voor de steenbakkers. Vier keren waren zij de meerdere bij een 40-40 stand. Op het scorebord kwam een 3-5 stand. Laatste man André Van Paepeghem ge raakte maar niet in zijn gewone doen. Bij een 3-6 stand kwam hij spontaan aan de koord postvatten. Met Verhulst, Au- broeck en Fonske Den Roover vlotte het dan iets beter. Bij de rust was nog alles mogelijk: 5-8. Na enig overleg tijdens de rust opnieuw de oude opstelling. Deze keer klikte het. Met de regelmaat van een klok keerde men tussen de palen. Bij de opslag ontweek men zoveel mogelijk de groot midden van de bezoekers. Het resultaat was navenant. Van 5-8 naar 10-8. Even klampte Rupelsport nog aan tot 12-10 maar het mocht niet meer baten. De Filosofen eindigden zeer sterk, gaven geen krimp meer en wonnen uiteinde lijk met 15-10. Een pluim voor de winnaars die na een mindere eerste helft orde op zaken stel den na de rust. Kalender 1 juli Rupelsport-Welkom Waresvrienden-Derby Moerstraat-Groendalers Super 7-Rapid Eurika-Klieksken Oudegem is vrij Uitslagen van 24 juni Derby-Klieksken 13-15 Rapid-Moerstraat 15-14 Eurika-Super 7 15-8 Oudegem-Rupelsport 15-10 Groendalers-Welkom 15-8 Boogschieten. Deze Aalsterse kruisboogschutters prakkizeren over de herstel ling van een kruisboog. Een precisiewerkje! (da) AC Lebbeke-atlete Linda Berghman heeft zichzelf vorige zondag - ze werd toen precies zesentwintig - een pracht van een verjaarskado gegund. In het Oostenrijkse Kapfenberg, waar de Westathletic georganiseerd werden, slaagde ze er immers in, als lid van de Belgische selektie, 2.06.68 over de 800 m te laten optekenen. Met deze uitstekende tijd zette ze niet alleen de beste Belgische jaarprestatie neer, maar wist ze ook nog haar persoonlijke bestprestatie (2.08.02) met bijna twee sekonden te verbeteren. Het boegbeeld van de Lebbeekse damesatletiek kreeg pas vorige donderdag bericht dat ze geselekteerd werd voor deze belangrijke internationale meeting. Over de wedstrijd zelf Linda Berghman: De wedstrijd werd gelopen praktisch op de middag (11.30 u.). Gelukkig had het in Kapfenberg geheel de zaterdag geregend en zat er nog voldoende zuurstof in de lucht, want zondag was het er warm. Ik heb van in den beginne van de wedstrijd mijn wagentje aangehaakt en tijdens de tweede ronde slaagde ik er nog in één tegenstreefster voorbij te lopen. Ik werd aldus zesde op zeven. Vanzelfsprekend ben ik tevreden. Vooral omdat ik in dit illustere gezelschap toch eerder zenuwachtig aan de start verscheen. Wat de toekomst betreft zet Linda Berghman volgende zondag aan in de Vlaamse Kampioenschappen, georganiseerd te Tessenderlo - daar loopt ze de 1500 m - en is ze ook van de partij in de 800 m van de 'Nacht van de Atletiek' te hechtel. Pierre Van Rossem Dat deze populaire tafeltennisclub uit het Dendermondse, reden heeft om te feesten lag in de lijn van de verwachtin gen. Na 10 jaar onafgebroken, hard te werken door bestuursleden en spelers zijn uit eindelijk hun inspanningen beloond. Ieder jaar werden door onze competitie- ploegen goede uitslagen geboekt, men vond T.T.C. Teneramonda steeds terug bij de eerste 5 gerangschikten van het klassement. Dit seizoen echter, het jaar van hun 10-jarig bestaan, werd de club beloon met maar liefst 2 kampioenentitels in de K.K.T.B. Hun A-ploeg die in 4' Provinciale speelt, werd niet alleen kampioen, maar ver overde alsook de titel van Oost-Vlaande- ren. Dit alles onder impuls van hqn voorzitter, tevens kapitein De Proft Francois samen met Steiger Detlef en Patrick D'Haese. Hun B-ploeg deed het even goed in 5' Provinciale en ging met de titel lopen onder leiding van De Sadeleir Christiaan samen met De Sadeleir Stefan en Luc Lermitte, Luc Eeckhoud en Ronny Cal- laerd. De C-ploeg met Guy Bonnaerens, Steven Mertens en Stefan Moemout werden verdienstelijk 3' in hun reeks en promo veren alsook mede naar 4' Provinciale. Dat een club met een groeien aantal leden maar liefst 7 competitieploegen sponsors nodig heeft, is normaal. Dit werd door een geheel vernieuwd en jong bestuur van T.T.C. Teneramond* goed bekeken, en men ging via kenni sen en relaties op zoek naar de idea sponsor, die dan uiteindelijk werd g vonden. Mr. Coppens van de bandencentrale Aalst was bereid de club nieuw te steken en een volledige trainingsuitrusting waa voor onze hartelijkste dank. Zaterdag 23 juni werd de volledige ploi een receptie aangeboden door het stad bestuur en de sportdienst, waarvoor o< onze dank. Na al deze plechtigheden blijft mt echter niet stilzitten, en wordt er iedere woensdagavond en zaterdagnamiddag zeer intensief getraind, want met de komende competitie voor de deur die voor verschillende ploegen van T.T.C. Teneramonda start ineen hogere reeks, wordt het voor hen geen gemakkelijk te klaren klus. Men blijft echter gemotiveerd en hoopt samen met bestuursleden, spelers - sponsors een even sportief en succesvol volgend jaar af te sluiten. De Prof Francois Voorzitter P.S.: Geïnteresseerde personen van de leeftijd 8 tot 80 jaar kunnen terecht in de sporthal te Oudegem woensdag vanaf 19 u.

De Voorpost | 1990 | | pagina 24