Kastel zit met drie punten voorsprong in de lift Terugblik halfweg de kaatskompetitie Kaatsen in Denderbelle Met Kastel naar de Beker van België Opstal met een driepunter Kastel Rap en Vlug De Voorpost - 29.6.1990 - 25 KAATSEN Hogere III Ippelterre-Kastel Rap en Vlug 5-15 (ruststand 1-8) Twee onverwachte uitslagen, voor zover erin de kaatssport nog van verrassingen kan gesproken worden, overheersten de dertiende speeldag in Hogere III. Kastel pakte op Appelterre de drie punten en Terjoden verliest op eigen terrein van Okegem, de hekkensluiter dan nog wel. Bi) Okegem was Stefan Van Daele de grote figuur. kastel heeft dus onverwacht een drie- puntenkloof gemaakt met haar naaste achtervolger. Dat de Kastelse ploeg mo menteel op volle toeren draait, onder ronden nu ook de tabakboys. De bezoe kers speelden nochtans goed mee, maar de thuisploeg ging er als een pletwals tegenaan. Wel werd bij de bezoekers de smaakmaker, Van der Haegen, oordeel kundig gemeden, zodat achterman Al bert zich in de kijker kon spelen. Deze laatste deed het goed maar hij kon het bolwerken en hij was niet altijd tegen de ongemeen sterke verre opslagen van Wielandt en C°. de eerste helft keerde Kastel niet vijf ballen over bij een 40-40 stand en dit ontmoedigde de ploeg. Toch bleven zij net als de spelers trouwens goed tussen leveren maar op het preciese van Wielandt Van Duysen vooral Vemimmen stond opnieuw maat. Elke bal die hen werd toege- zo hij al niet tegen de kerkgevel sloeg, werd telkenmale diep in het tamis teruggekeerd en daar was ook Van der Haegen niet tegen opgewassen. Na de pauze pakte Appelterre wel het eerste spel (2-8) maar Kastel verzwakte niet, ondanks het feit dat Appelterre na een spelerswisseling nu veel beter ging meespelen. De thuisploeg vocht om een puntje in de wach§t te slepen. Via 2-8 ging het naar 4-10. De bezoekers bleven evenwel, zij het met minder overgekeer- de ballen toch op een hoog peil spelen en de gasten liepen tot 4-13 uit. Pas dan kon Appelterre na een slecht opslagspel van Van Daele nog een spel binnenha len, maar met twee sterke opslagspelen van Wielandt en Van Duysen was meteen de kous af voor een Appelterre dat niet ontgoocheld was, omdat tegen een ont ketend Kastel toch geen kruit gewassen was. Dat Appelterre goed meespeelde bewijzen de zes spelen die op 40-40 gelijk werden beslecht. Bevordering Kastel Rap en Vlug-Aalst Herleving 7-15 (ruststand 5-8) Bij de Kastelse ploeg was Hans Baert aan zijn wederoptreden toe, maar, en dit bleek in de wedstrijd zelf, men mist toch nog altijd de gekwetste Burill. Danny De Wilde, bijna soldaat-af, is aan zijn optre den toe in de Kastelse ploeg, maar deze laatste mist uiteraard nog duidelijk wed strijdritme. Ondanks alles startte Kastel hoopvol want ze hadden een snelle start genomen hetgeen uitmondde in een 4-0 voorsprong. .Toen begon achterman Wim Claes in de fout te gaan, nochtans was hij in de beginfase verdienstelijk. Onder impuls van een sterk spelende De Kerpel kon Aalst tot 4-3 terugkomen. Coach De Bock wisselde toen en Wim Claes moest naar de koord en Hans Baert moest naar zijn vertrouwde plaats van achteraan. Al deze ingrepen baatten niet want bij de rust was de stand 5-8. De Kastelse spelers, de bolwassing van hun voorzitter nog in het achterhoofd, tapten uit een ander vaatje bij de start van de tweede helft. Kastel weerde zich en onder impuls van Verheyden op post van grootmidden en de beste man bij de thuisploeg, pakte het na het binnenha len van drie spelen op rij, onmiddellijk het punt bij 7-8. Ondanks alle goede wil van de thuisspe- lers kwamen ze niet verder. Een routi- nerijker Herleving maakte daarna vlot uit. Verdiende overwinning van de be zoekers en scheidsrechter Aendenhof gaf een goede leiding weg. Klassement 1. Kastel Rap Vlug 13 11 1 131 117 30 2. Terjoden 13 10 3 181 134 27 3. Zandbergen 13 11 2 174 141 24 4. Tollembeek 13 6 7 171 156 21 5. Opstal Pelote 13 6 7 163 157 21 6. Wieze Sportief 13 8 5 159 161 19 7. Idegem 13 6 7 163 171 18 8. Appelterre 12 5 7 151 151 17 9. Heme 12 6 6 154 149 17 10. Herdersem 13 2 11 124 179 14 11. Okegem 13 4 9 130 174 12 12. Welle 13 1 12 111 192 10 Kaatsen. Herleving Aalst kwam winnen tegen de bevorderingsploeg uit Kastel (vh) Bevordering Kerksken-Denderbelle 7-15 (ruststand 1-8) Denderbelle dat de diensten moest mis sen van Frank De Ridder en Danny De Coninck kon nu wel rekenen op Su- naert, die voor de vorige wedstrijd zich ziek had gemeld. De hiaten werden door jeugdspelers op gevuld zodat Van Inghelgem en Hans Mathieu speelgelegenheid kregen. Hun aanwezigheid was zeker geen verzwak king voor de ploeg en in het bijzonder Hans Mathieu kan op een zeer gave prestatie terugblikken. De tegenstander werd murw gespeeld. Nadat Kerksken het eerste spel had bin nengehaald nadat Sunaert vier ballen buiten de lijnen deed belanden, werd vrij vlot de zwakke tegenstander op een 1-14 achterstand geplaatst. De zelfzekerheid van de bezoekers lie ten de thuisspelers toe zes spelen op rij binnen te halen. Het ongeconcentreerd opslagen speelde hen parten zodat Kerksken een punt kon afsnoepen. De bezoekers tilden niet zwaar aan het verlies van het punt omdat de naaste achtervolger in de rangschikking even eens een punt liet liggen. De titel is reeds binnen het bereik, met drie punten voorsprong en nog het meerendeel thuiswedstrijden, zodat Klub 15 het in eigen handen heeft. De uitblinker van deze wedstrijd is Su naert die met een achttal overgekeerde ballen het leeuwenaandeel voor zijn re kening nam. Lagere II Denderbelle Klub 15-Gijzegem4-15 De tweede ploeg van Denderbelle was totaal onthoofd. Kris Vander Jeugdt weerhouden wegens examens met daar bij Van Ingelghem en Mathieu die over geheveld werden naar de eerste ploeg, zodat Klub 15 geen partij was voor een routinerijker Gijzegem. Een hulpeloze thuisploeg werd door de bezoekers vernederd. Miniemen De Toekomst Buggenhout-Denderbelle Klub 15 10-9 Ondanks de regenval heeft deze wed strijd plaatsgegrepen. Beide ploegen zorgden voor een goede en spannende wedstrijd. Nadat De Toekomst tot 3-0 en 8-3 kon uitlopen zette Klub 15 de ach tervolging in. De gasten slaagden er nog in hun tegenstander te remonteren en op 9-9 gelijk te komen. De beste winst kansen waren voor de bezoekers die in het laatste spel een 0-30 en twee zeer goede kaatsen liggen hadden. Alles werd uit de hand gegeven zodat het verlies onvermijdelijk was. De aanwezigen die de regen trotseerden hadden een aange name wedstrijd gezien. Nadat Kastel met veel bravoure door de tweede ronde geraakte en zijn tegenstander op een hoopje speelde, hoopte het nu bij de volgende loting een gereputeerde tegenstander zoals Tollembeek, Buizingen of zelfs Meerbeke te treffen. Indien dit het geval zou geweest zijn dan zou de penningmeester in de nopjes zijn, want de kassa zou rinkelen. Niets van dit alles, want Kastel lootte Vitrival, een derdeklasser uit de streek van Charleroi. Deze wedstrijden worden gespeeld op zaterdag 30 juni te 16.00 uur in Vitrival. De klub heeft een bus ingelegd zodat alle supporters de reis kunnen meemaken. De terugwedstrijd heeft plaats op zondag 1 juli te 15.00 uur op de Villa. Indien Kastel deze derde ronde zou overleven, hetgeen zeker haalbaar is, zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de deelname aan de achtste finales op de Place Morichar in Brussel. Om op deze plaats de finales van de Beker van België te mogen betwisten, wordt door de beoefenaars van de kaatssport wel eens vergeleken met een bezoek van de Mohamedanen aan Mekka. Deze eer viel Kastel reeds éénmaal te beurt en ondanks de zware kompetitie- strijd hebben de spelers en bestuur alles in het werk gesteld om toch proberen door te stoten. Het topduel tegen Terjoden dat in de kalender voorzien was voor 1 juli, wordt verschoven naar 28 juli 1990. Jeugdtornooi voor Kadetten Ook het Kastels jeugdbestuur zit niet stil en komt op 30 juni a.s. naar buiten met zijn jaarlijks jeugdtornooi. Deze maal pakken ze uit in de kategorie Kadetten. Dit tornooi vat aan om 9-30 u. en de wedstrijden zijn gespreid over gans de dag. Zes ploegen hebben hun deelname reeds bevestigd en er wordt gespeeld in twee reeksen. De deelnemende ploegen aan dit fameus tornooi zijn: VA Baasrode, Courcel les, Terjoden, Oudeghien, Denderbelle en Kastel. Alle aanwezigen kunnen 's middags genieten van een gezellige barbecue. Welle-Opstal Pelote 6-15 (ruststand 2-8) Opstal nog altijd zonder de gekwetste Dirk Goossens, zodat Geert De Backer als kleinmidden werd uitgespeeld. Welle dat met een vertimmerde opstelling aantrad geeft er duidelijk de brui aan. Langs de lijn werd er vernomen dat De Saedeleer reeds in verre onderhandelin gen met Herdersem zou zijn en wat Vlassenbroek betreft zou reeds de prijs vaststaan, hij zou weg mogen (of moe ten). Zelfs koordspeler Collewaert steekt het niet onder stoelen of banken dat hij Welle verlaat. Met De Saedeleer op grootmidden en Jan De Smedt op kleinmidden kon Op stal tot 2-10 uitlopen. Wanneer klein midden Jan De Smedt bij 40-40 twee maal de bal overkeerde werd de achter stand verkleind naar 4-10. Bij een 6-14 stand en 40-40 sloeg Soby Seghers de bal ver in het tamis terug en Vlassenbroek gaf de bal aan Frans Die- rickx die de bal kon overkeren. Frank)' Vermacken als grootmidden van Opstal speelde een goede wedstrijd. ren georganiseerd geweest, maar door z'cb no8 weinig kans. Er moest immers de overwinning van VA Baasrode in de een wonder gebeuren, laatste editie en dit op Waals grondge- Terjoden moest aan huis aantreden te- bied, wordt de inrichting nu aan de 8en het zwakke en onsamenhangend eerste geklasseerde uit de liga Vlaande- Welle'de hekkensluiter op dat ogenblik, ren toevertrouwd. en Terjoden kon daar normalerwijze, Een wedstrijd voor het einde kwamen gemakkelijk drie punten binnenhalen, nog twee ploegen in aanmerking. Terjo- Daar tegenover zou Kastel zich moeten den met een punt voorsprong had de ll'tsIoven om aan de winnende hand te meeste kans maar Kastel kwam ook nog bli)ven te8en Idegem. Kastel wou win- in aanmerking. Nochtans had Kastel nen en de spelers wilden hun voorzitter voor de laatste kans een wedstrijd tegen plezieren zodat het moreel van de jon de vierde geklasseerde voor de boeg, gaf 8ens van kapitein Vemimmen op Zenit stond. De tegenstander werd met een beschamende 15-2 nederlaag naar huis teruggestuurd. Ondertussen moest Ka stel alleen nog maar hopen dat Welle één punt zou afpakken van Terjoden. In dat geval had Kastel één gewonnen spel meer dan Terjoden en dit zou dan be slissend blijken voor de inrichting van de beker van de Koning. En vermits de kaatssport een wondere sport is en vol verrassingen zit, gebeurde het in het voordeel van Kastel. Toen men op zon dag 10 juni in de Kastelse kantine de 10-7 tussenstand vernam, sloeg de klemmende en bange afwachtende stemming om in een luide feeststem ming. Kastel was van dan af zeker. Het juweeltomooi, de Koningsbeker zou door Kastel op de Villa ingericht worden. De tegenstanders van Kastel zijn Helle- becq (Henegouwen) en Nismes (Na men) staan om 14.30 u. op het pro gramma terwijl Kastel tegen Paume Braine staat geprogrammeerd om 15-30 u. Om 17.00 u. grijpt de finale plaats. Er zullen op Kastel hoe dan ook noch kosten en moeite gespaard worden om deze elite organisatie het élan mee te geven dat het verdient. Alle kaatsliefheb- bers uit het omliggende, samen met de vele supporters van de bezoekende ploe gen worden dan op het terrein De Villa verwacht en elk zal zijn gading vinden. Voorzitter Baert Tony, hoopt nu op goed weer en hij venvacht dat men dan op de koppen zal kunnen lopen. Vermits het een tornooi van lange adem zou kunnen Kamen. BJ Oudegem won tegen Rupelsport en nestelt zich op een mooie tierde TT" Zii" °pd? plaats (foto Piet Hermans) supporters de innerlijke mens zou kun- nen versterken. Elke insider in de kaatssport had zeker vooropgesteld dat Kastel en Terjoden de lakens zouden uitdelen in hogere III. Dat het echter tot zo een verbeten strijd zou uitgroeien, een echte nek-aan-ne- krace, had niemand verwacht. Op het einde van de eerste ronde en dat wisten beide heel goed, zou de ploeg die aan de leiding prijkte na het sluiten van de heenronde voor de inrichtingen van de Koningsbeker mogen instaan. Dit tomooi, het Kroonjuweel in Hogere III heeft tot heden zeer zelden in Vlaande- Kaatsen. De bevorderingploeg van Rap en Vlug Kastel verloor met 7-15 tegen Herleving Aalst (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25